Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
11. okt 2009

Ahojki,
hned na uvod prosim o rady, mate niekto nosic liliputi, alebo mei tai? Aky je rozdiel, pripadne aj medzi manducou. A este kde ste kupili kaiser fusak? Ja som objednala z babetkovo.sk, ale nemaju ich teraz. DAkujem

Nam sa vrtail reflux, nie tichy, ale normal. Vrackame nie vela, ale tak 3 krat za den...radost:(
Inak sa mame fajn, mala je zlata, akurat mame problemy pri cestovani autom, je to des. Minule plakala tak, ze na par sekund prestala dychat. Strasne som sa zlakla a revala som jak diva...takze Kati viem, ako si sa pri tom placi citila...

katka1981
11. okt 2009

Tak mala konecne zaspala, neviem co s nou je, posledne dni je to zaberak zaspinkat, ale aspon sa rehotala na tom ked som sa jej pytala ze ci sa takto spinka.... bola zlatunka.

Bibi ten reflux ma mrzi strasne.

katka1981
11. okt 2009

Kaisera som kupila v BM este v marci, mali super akciu, vysiel ma asi na 800 sk.

mneme
11. okt 2009

bibi, kasli na reflux, ak malicka inak pekne papa a neplace. ja grcky vobec neriesim - to jednoducho neberiem ako problemovy reflux. chvalabohu mame kopec oblecenia a aj podbradnikov, malej to evidentne nevadi. trosku ma stve, ze sa casto pogrcka v ohradke, ked sa otoci na brusko, takze takmer kazdy den alebo kazdy druhy jej musim prat hraciu deku (ktora by sa vraj vobec prat nemala). k liliputi ti povie tehula, myslim, ze ona ho kupila. rozdiely su zrejme v prevedeni a namakanosti - liliputi je medzi nosicmi low cost, takze zrejme aj variabilnost (kapucka, vrecko, nastavitelnost popruhov) tomu bude zodpovedat. z hladiska komfortu nosenia neviem posudit, liliputi som nemala, ale s mdc som maximalne spokojna. mei tai nema stahovacie popruhy so sponou ale viaze sa - je to azijsky typ nosica, urceny pre deticky, ktore uz same drzia hlavu - ale tiez sa v nom da nosit na bruchu aj na chrbate aj na boku ako v mdc. liliputi mei tai maju naaadherne vzory, hned by som si jeden vybrala. nastastie mame toho dost, tak nemusim riesit dilemu, ktory 😅

kati, z nosime.sk to urcite nemohli mat, kuk na link, co som davala kaske na predoslej strane. v kocke klokanka je nepohodlna pre nosica a skodliva pre nosenca, pretoze nerozklada rovnomerne vahu, babatko v nej visi za rozkrok na sposob parasutistu a nema pevne podopretu chrbticu. je to zle na klby, chrbat a pokial nosis od seba aj nervovy system - babo doslova nema kam hlavu sklonit. ergo nosice rozkladaju vahu, takze z nich spravidla krize nebolia, babatko ma pevne podoprety a zaobleny chrbatik, nozicky nasiroko, tazisko na zadocku, chlavicku si opiera o hrudnik nosica. ze by si tlacila kolieka na brusko si neviem predstavit, pretoze nozicky ma od seba nasiroko od tela. uprimne, cudujem sa, ze pri tom stupni refluxu aky ma sofi ste to doteraz prezili bez satky alebo nosica. ja byt odkazana len na ruky alebo kocik tak sa zblaznim, nikam nechodim a nic neurobim

baby, martina sa mi vkuse otaca na brusko, uz aj pri zaspavani v posteli. samozrejme, ze ma tesia jej pokroky, ale je to o hubu, pretoze ona sa sice pretoci, ale rucicky si este nevie vytiahnut spod telicka, takze je ako tulen a zacne nastvato jacat. treba jej pomoct. takto vydrzi hodnu chvilu, ale ked sa chce zase dostat na chrbat, nevie, ako na to, tak ju zase treba otocit. skratka, ked je hore, musim k nej kazdych 5 minut behat a pomahat jej s otacanim. tiez dviha hlavu a ramienka a stve sa, ze sa jej nedari posadit ked lezi, ale len ked ju mam na rukach. chudatko chce toho strasne vela naraz a vobec nema trpezlivost. mala sice po kom zdedit temperament, ale mohla by byt menej nervna. stale sa mrvi, uz nam s muzom lepi, ze sa nam vysmykne a nieco si urobi 😖

katka1981
11. okt 2009

Cau Mneme, schvalne som si doniesla ku kompu casak Dieta december 2008, pislali z nosime.sk a pisu>
satkovak (babyvak) je skvely prave pre rodicov babatiek, kt. grckaju alebo maju reflux. Vzhladom k tomu, ze som typ cloveka, kt. ked nespi 9-10 hodin denne vkuse, je cely den ako zombie, necuduj sa ze neviem citat 😀 navyse citam vzdy asi kazdy 12.riadok, lebo nemam kedy.

mneme
11. okt 2009

hm, lenze v babyvaku je babo v rovnakej polohe ako v satke v koliske - teda je "vypolohovane", ma hlavicku vyssie, ale nie je vo vertikale. vacsina nosiciek s refluxom ma podobnu skusenost ako ja - deticky chcu byt zasadne len vo vertikalnom uvaze alebo v nosici. inak babyvak som zavrhla hned na zaciatku - je to len na jedno rameno takze to moze byt pohodlne max. ked mas novorodenca + nosenie nie je hands free. nosit tam 6-10 kg babo nic moc. este by mi vadilo, ze tam nemas priamo kontakt telo na telo, pretoze je medzi vami este kus latky, na druhej strane to moze byt fajn vec do porodnice, ked este nevies viazat satku a na nosic je baby male

katka1981
11. okt 2009

mneme, ja ozaj nemam sajnu ake rozdiely su v tom. Inak malu som dnes mala v kociku (normalne na rovnom) hned po krmeni a negrckala vobec ale na rukach ked som ju mala grckala stale, ajked len trochu ale predsa a mala som ju samozrejme vertikalne. Napriklad v postielke nikdy negrcka a nie je vyvysena uz najmenej mesiac. Neviem, mozno ju zle drzim na rukach alebo co ked grcka ale aj v kresle grcka...

katka1981
11. okt 2009

Mneme, popiseme na IP, rozoberieme to do spiku satky 😀

bibi1711
11. okt 2009

Mneme pekne dakujem...ja asi teda skusim ten ergo nosic od liliputi. Mam satku, ale nejako mi nereze...nieco mi vadi, ale ani sama neviem co, Jednoducho sa necitim komfortne...

Co sa tyka prevracania na brusko, tuto fazu amme my uz za sebou, trvala asi 2 tyzdne, potom ju to preslo a otaca sa len vtedy, ked chce byt na brusku. Nasa si aspon rucku vedela hned vytiahnut, ale naspat jej musime pomahat este stale. Kedy sa asi deti vedia obratit spat?

K tej klokanke...ked niekto videl nazivo nejake babo v nej, musi mu byt jasne, ze to dobre nie je. Dieta tam fakt doslova visi a u chlapcekov to musi byt fakt neprijemne...

katka1981
11. okt 2009

My sme skusili malej klokanku a bola chudatko utopena a nozicky jej viseli, no nic moc, ale mysleli sme ze to je tym ze je malicka a klokanka je na vacsie, ved mala asi 2 mesiace len.

Bibi ja by som nechcela satku, lebo by mi vecnost trvalo dobe to uviazat a keby bolo treba zas vybrat malu na rychlo.... a v lete v tom musi byt teplo, teda mne by bolo.

mneme
11. okt 2009

bibi, si ma potesila, dva tyzdne to hadam nejako vydrzim. kedy sa babo nauci otacat aj naspat netusim 😕 dufam, ze skoro 😅

katrin79
11. okt 2009

bibi: ja mam tiez liliputi ergo nosic a neviem si vynachvalit, sice som ho zacala "vo velkom" pouzivat len tento tyzden ale malicka ho ma velmi rada, vzdy som mala problem ked sme boli vonku v kociku nechcela mi zaspat, teraz ju hned doma dam do nosica vyjdeme von prejdem asi 5 metrov a mala spinka, co sa som ju predtym v kociari uspavala aj pol hodinu...doma tiez vidim, ze by spala, tak zacne plakat ale nemoze zaspat, dam ju do nosica prejdem z obyvky do kuchyne a uz spi, potom ju len ulozim do postele a hotovo... ja sa teda nemozem stazovat na tento druh nosica, aj ked sa tu pise, ze je menej kvalitny ako ostatne, ja teraz neviem v com by bol menej kvalitny, pretoze prevedenie je fakt super, podla mna je perfektne usity, variabilny co sa tyka nastavenia popruhov a hlavne je uplne jednoduchy, ziadne zavazovanie nemusim praktizovat, to by som sa asi bala, ci by mi to niekde nepovolilo, jasne ze pre skusene maminy, ktore maju prax v zavazovani to nie je ziadny problem, ja som chcela prave takyto typ nosica, fakt ho mozem len odporucat.

katrin79
11. okt 2009

dnes sa mi mala zacala pretacat konecne aj do prave strany a naramne sa jej to pretacanie paci, lebo som ju dala na deku a ona sa pretacala raz dolava, raz doprava asi desatkrat za sebou a rehotala sa pri tom, tak som vytesena 🙂

kaska
11. okt 2009

Mneme mne sa velmi paci ta manduca, myslim, ze by som ju aj vyuzila, kedze maly sa cez den chce stale iba nosit a ja nic nepsravim. Len mam jednu otazku. Tam v nej je babo stale otocene iba tvarou k tebe, ze? A nevadi mu to potom neskor? Myslim, ci neni potom zvedave a nechce sa radsej pozerat na okolie.

katka1981
11. okt 2009

kaska, presne to som sa prave pytala aj ja 😀 mna tiez ocarila a akurat malej robime flase a preberame to s muzom.

katka1981
11. okt 2009

Mala sa najradsej nosi tak, ze pozera po okoli otocena chrbatikom, tak ju najviacnosi muz, ja ju mam radsej k sebe, furt ju cmuchlem a nosi sa mi tak lepsie.

mneme
11. okt 2009

ale ved v kazdom ergo nosici babo pozera von, ked otoci hlavu na jednu alebo druhu stranu. mrknite na propagacne fotky na ktoromkolvek webe, kde ich predavaju 😉

kaska
11. okt 2009

no ja premyslam, len neviem ktora je najlepsia, ci ten ERGO, manduca alebo patpum, mne sa najviac paci manduca. Tebe ktora Kati?

tehula
11. okt 2009

bibi> ja musim s katrin suhlasit, s liliputi som velmi spokojna, malej sa nosenie tiez velmi lubi a nema problem v nom zaspat. Tiez musim oponovat, ze neviem, preco sa hovori o nejakej horsej kvalite, ci na kolene sitom nosici. Je to velmi dobre urobene, popruhy su riadne nastavitelne, variabilnost nosenia rovnaka ako u mdc, jednoducho si asi povedali, ze treba aj cenovo pristupnejsie ponuknut, tak tak. V podstate som ale typ nenarocneho nosenia. Dolezite je, aby sa v tom citilo dobre mimi, ja a aby to bolo aj zdravotne ok. Co viac si priat?
Urcite nelutujem, ze som ho kupila.

inak vsetky ergo nosice sa pouzivaju tak, ze dieta je bruskom k telu, takze tam nic nenavymyslate. VEd pozera do stran 😉

bibi1711
12. okt 2009

Dakujem vam za rady, ste zlate....a idem objednat🙂

katrin79
12. okt 2009

chodite na prechadzku aj v takomto pocasi??? vonku je hrozne, my sme doobeda boli na Kramaroch na kontrolu, zase som si ponadavala, lebo tam nikdy nie je kde zaparkovat a v tomto hroznom pocasi to bolo este horsie, nechapem ako taka velka nemocnica nema poriadne parkovisko

katka1981
12. okt 2009

Baby vy mate asi super mimca ale svagrinej mala zuri a musi byt otocena len chrbtom mame aby videla a nie je jedina a je takych babtiek viacej. Mne sa paci mdc ale bojim sa toho aby v nom mala bola spokojna, ale to je moj problem, ze sa bojim hehe.

Katka ja som sa vcera dostala az na vecer von s malou, nastastie sa vycasilo a bola naobliekana a mala spanielsku deku, ked som ju vyzliekala, bola az spotena a musi byt v kociku a mat tu somarinu aby ju neprefukalo, na rukach by zamrzla, mam to vyskusane, za par minut sa podchladi a je mi to luto, lebo mame blato na dvore, lepsie by mi bolo ju zobrat len na ruky.

katka1981
12. okt 2009

Ako malej padli 4 mesiace, rapidne sa zmenilo denne spanie, absolutne, je menej caste a vecierku si posunula, co ma netesi. Este je aj zapecena uz par dni,mozno aj preto nie je vo svojej kozi a neznasa ked vam pise, kope ma do pistali, musim sa jej venovat paaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

tehula
12. okt 2009

no my von chodime, hlavne, ked konecne neprsi. Skratila som ale vychadzku na maximalne hodinu a pol, lebo ten vetrisko je strasny a kosa je najma mne. Ja nemozem malej ani rucicky ani licka skusat, ci ich nahodou nema chladne, lebo ja mam ruky ako lad, ze som ju normalne takto aj zobudila 😀 Chodim ale stale 2x denne aby sa v kociku vyspala

baluu
12. okt 2009

Ahojte.
Baby asi kolko celkovo hodin spia vase ratolesti cez den? Misko spi dokopy 2-3,5 hodiny. Mne sa to zda strasne malo. Najlepsie spi ak sa vozime v kociku, ale dnes to bola hruza, kym som ho naobliekala a potom seba reval ako tur a nikam sme nesli utisil sa az na prse. Teraz ma byt uz hrozny vietor tak neviem ako sa vydrzim prechadzat. V sobotu som ho v dazdi vozila 1,5 hod a potom muz este 1 hod len aby si pospal, lebo ked sa vraciam domov vacsinou ho zobudi vytah ked pristane na poschodi.

A este ako casto papaju. Maly si pyta castejsie lebo mu ide zubok, tak doteraz papal 6 x a teraz 7-8x. Grcanie sa velmi zhorsilo. Este stale musi nosit ortezy. casto sa nosi na rukach tak samozrejme nic nestiham, ledva sa najest.

Tehula ja uz nosim rukavice von lebo tiez mam ladove ruky a zavidim drobcovi ze sa v teplucku vozi a spinka. Hned by som s nim menila

kaska
12. okt 2009

Kati ja sa tiez toho bojim, ze tam bude maly nervozny. V poslednej dobe je hrozne nervozny. Inka Kati maly byva pravidelne zapeceny z toho gastrotussu. Niekedy nekaka aj tyzden a musim dat RR ☹
ale od vcera nu to uz nedavam za kazdym papanim a dnes uz 2X kakal 😉

monr
13. okt 2009

katka, nosenia sa neboj, ja mám beco aj elastickú šatku, nosím od 2-3 týždňov, nepamätám presne. je to super, a napr. včera v tom hnusnom vetrisku som malú strčila v nosiči pod svooju bundu a vôbec na ňu nefučalo.
dneska som uvažovala, či ísť kočíkom, ale pravdu povediac sa mi ani najmenej nechce, zrejme zas pôjdeme pod budnou pre malú do školy, pre mňa praktické a pre ňu teplučké a pohodlné.

mneme
13. okt 2009

baluu, aj mne martinka cez den spi mizerne, ale je pravda, ze viac ako pises, ze spi misko. este cca. pred mesiacom mi spavala max. po 45 min., ale zase noci cele prespala. teraz sa to zmenilo, v noci sa mi 1-2x budi (myslim, ze jej idu zuby, lebo papat velmi nechce, len si cucne a zaspi) ako pisala katka, dovrsenim 4 mesiacov sa ten rezim nejako poprehadzoval a aj si castejsie pyta jest - doteraz to byvalo 6-7x, teraz skor 7-8x. u nas sa denny spanok zlepsil najma odkedy sa pretaca, pretoze je velmi,ale fakt velmi fyzicky aktivna. uz ju nedavam spavat po kazdom papani - vzdy po hodine, hodine a pol. od zobudenia som sa ju snazila uspat. teraz ju davam spat bud do kocika, ked ideme von (za ziadnych okolnosti nesmiem zastavit + nesmie ju rusit brechot psov a krik deti, jasne, ze na buchot vytahu pri navrate okamzite otvori kukadla) alebo ju supnem do postielky az ked vidim, ze je unavena. niekedy je bohuzial unavena, ale zaspat nedokaze a to su teda besy - u nas je vecerny plac na dennom poriadku stale - vzdy od predposledneho papania po kupanie. inak ako vecernou prechadzkou alebo nosenim v satke to nedokazem riesit.
skus si s miskom niekedy cez den lahnut do vasej velkej postele tak, aby ta citil, mozno sa mu lahsie zaspinka a ty si tiez oddychnes. ked zaspi, mozes ho nechat a ist si cosi porobit. u nas to tak obcas fungovalo, i ked vacsinou sa zobudi 10 min. po mojom alebo muzovom odchode.
inak sa hovori, ze reflux kulminuje prave okolo 3-4 mesiaca, tak preto sa mohlo to grckanie zhorsit, ale mozno to bude len preto, ze viac papa. treba to vydrzat, uvidis, ze o chvilu si na grcky ani nespomenieme 🙂

katka1981
13. okt 2009

Aj moja mala cez den horsie spoi, vcera spala len raz. Ale dnes je to o inom, vonku spala skoro hodinu, bolo zima jak....u nas dnes snezilo, ale mala bola teplucka aj licka. Dnes som kukala ten fusak Kaiser do vanicky sa nezmesti ale je taky paradny, ze mozeme ist aj do Gronska 😀 Takze nastarujeme sportak a bude to parada.

kaska
13. okt 2009

Mne maly spi cez den len rukach alebo so mnou v posteli ale ho musim celeho objimat. Ale je to dobre, aspon si aj ja pospim vzdy doobeda aj 2 hodky. Potom ked sa napapa sa spolu hrame aj hodinu niekedy aj dlhsie a potom chce zasa spat resp. len tam mi dreime na rukach. preto ani ja cez den vela nepsravim. Este obcas ked ma dobru naladu, tak vydrzi v lehatku asi pol hodku, to rychlo nieco navarim. Aj preto by som chcela ten nosic, ze by som doma s nim len nesedela pred telkou ked spi, ale aspon nieco porobila.
Bolo uz aj zopar noci, ktore cele prespal, ale uz sa to zasa zmenilo a pravidelne o tretej sme hore, ale navadi 🙂
Ideme prave von vyskusat novy fusak 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre