Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
18. nov 2009

Co je s Kukenzi???

katrin79
18. nov 2009

Kati, s tou vahou si nic nerob, ja mam sice povodnu vahu aku som mala pred tehu ale citim sa stale nejaka velka a hlavne to blbe brucho mam stale ako v tretom mesiaci 😀 co sa nohavic tyka, to mi je vsetko dobre, ale tricka, bluzky su mi vsetky nejake "zbehnute" 😉

katka1981
18. nov 2009

Kati, lenze ja som mala 9 tyzdnov po porode o 5 kil menej ako pred otehontnenim ☹

katrin79
18. nov 2009

fiha, to si pekne rychlo schudla 😉 to ja som sa dopracovala na normalnu vahu az tento mesiac 🙂

dadka212
18. nov 2009

Kati ja som pribrala tiež vážim viac ako pri pôrode 😝

jasminet
18. nov 2009

ja som pri navrate z porodnice mala o 2 kg menej ako pred otehotnenim, aj do bezneho oblecka som sa vpratala, ale teraz som sa rozozrala a hned mam o 4 kg viac a to brucho...hotove dalsie tehotenstvo 😀

kaska
18. nov 2009

baby to co robime? ja tiez som brutal pribrala teraz a ked som isla z porodnice som mala menej kil ako teraz..

tehula
18. nov 2009

ja mam vahu spred tehu a pritom kozy o 2cisla vacsie, ale aj brucho o 10cm vacsie. Tak neviem, kde ubudlo po porode. Zeby seda mozgova hmota 😀 ? Na brucho cvicim co to da, snad do leta budem kocka v plavkach, alebo aspon tehotna, nech je dovod na brucho 😀

pocujte, ako je to s otacanim? Najprv sa deti tocia z bruska na chrbat a potom z chrbta na brusko? Lebo uz mam v tom gulas, prve mala nerobi skoro vobec, druhe v kuse

bibi1711
18. nov 2009

Baby, keby ste videli moje bruchoooobleee...ja mam same strie. A koze na rozdavanie...
Tehula, najprv sa babatka otacaju z chrbatika na brusko 🙂
Dnes mi dosiel nosic...je super, len problem je,ze dozadu si malu neviem pripevnit, vy to dokazete?

tehula
18. nov 2009

diky bibi. Ja nosim malu zatial stale na bruchu. Myslim, ze na chrbat by som ju sama nezvladla dat

katka1981
18. nov 2009

Baby vy ste ma rozplakali, ja vam tak strasne dakujem, mne je hned lepsie, strasne vam dakujem. Strasne moc. Hned mi je lepsie. Len teraz ako rychlo schudnut, kedze v teplakoch nikam nemozem ist, ani do obchodu kupit si nove handry a 5.12. sme pozvani na oslavu bratrancovych promocii. Mne manzel povedal ze mam brucho ako v 3.mesiaci, lenze ja to vidim na piaty alebo siedmy? 😀 Ruky mam jak spierac, lebo ked malu nedvyham do vysky a nerobim lietadielko s nou, tak sa nudi a vydava neprijemne zvuky. Ja nestiham cez den pit, a mala neznasa ked jem. Tak ked zaspi, zeriem sladkosti ale som stale hladna. Nastastie od pondelka beriem uz len 1 tabletku na stitnu zlazu, zacinala som zo 6 a to spomaluje metabolizmus a pravda je, ze nemam pohyb. Najhorsie je, ze ja ked malo spim, tak potom vela jem, a ja nemozem ist spat s malou, lebo keby som si nekukla telku, nesla na net, mni by uplne siblo. Ja neviem, zajtra sa pokusim odvazit, ale po vcerajsom zrani, to bude asi tragedia a skusim sa polepsit a len co dam dole prve gramy, hned vam napisem. Pocas tehu, som sa tak drzala hlavne kvoli Tehule, lebo sme si stale pisali, kt. kolko pribrala a vdaka chorobe som nakonci este schudla. Ja som dokazala po 19. nejest, to boli endorfiny, teraz som vycerpana a musim ich jest.
Tehula, co sa tyka ubytku mozgovej kory, to som uz spozorovala, ale pochybujem, ze by som mala predtym mozog taky tazky a zeby ten prirastok vahy dodal mozgovu koru spat, skor ju pozral mozgozrut a uz je chudak vyhladovany.

katrin79
18. nov 2009

Kati, naco si chces zajtra kazit den vazenim? 😀

a to som si myslela, ze len ja mam take brutal brucho pomaly pol roka po porode, este rano to vyzera celkom v norme, lenze vecer, no skoda reci 😠 ale vsak sa niet co divit, teraz som dojedla celu cokoladu, ja vzdy mam vecer strasnu chut na sladke, cez den nemam kedy jest pri malej, zato vecer si to bohate vynahradzam 😉

inak poviem ti, ja co som s malou doma som bola asi dvakrat v nakup.centre a to som tam predtym chodila minim.kazdy tyzden...cize tiez nemam cas behat po obchodoch a nakupovat si veci, lenze na druhej strane som sa stala zavisla na nakupovani z netu, nikdy som tolko nenakupovala odtialto ako teraz, cize obchody si kompenzujem takto a je to strasne, lebo bud nakupujem malej, alebo sebe 😀 ja by som aj potraviny najradsej cez net nakupovala 😎

katka1981
18. nov 2009

Kati vies co je najsmutnejsie, ze kym mi nenasadili lieky, kojila som a chudla aj vdaka stitnej zlazy, mne zmizla celula a brucho som mala ako za mlaaadi, ziadne stopy po porode, len strie....., ale ja musim schudnut, lebo konecne po vyse roku sme sa vybalili, co sme sa stahovali a mam v skrini nadherne oblecko, zial konfekcia na vahu do 55 kg 😀 ale to nemozem nechat zostarnut v skrini.

katrin79
18. nov 2009

pouzivate bodycka Mothercare? ja som zatial nemala, nasla som si za celkom dobru cenu, len neviem, ci sa neroztahuju pri krku, kedze su len take na prelozenie, nie su tam cvoky na zapinanie, doteraz sme mali len s gombickami

katrin79
18. nov 2009

kati, no vidis, tak mas motivaciu 😉 no u teba je to tymi liekami urcite, ze si pribrala, lenze my ostatne neuzivame ziadne lieky a brusko je stale 😀

katka1981
18. nov 2009

Nie, ale mala som nejake veci z Mothercare a velkostou zodpovedaju Cherokee ale nerada tam kupujem, lebo ak sa netrafis do velkosti tak smola, ale kupila som tam v lete malej za facku veci, zo 600 zlacnene na 150 sk. My mame vsetky bodynka z tesca obalkove a ani s jedinym nebol problem a to ich bolo nepsocetne. Len teraz mamae 74 s kr. rukavom 6 kusov a s dlhym mozno 10. Ale problem moze nastat ked zacnu deti chodit stvornozky, nieco take som zachytila v casoch ked som bola tehu a malej som kupovala do vybavy, vtedy som sa zlakla ale vacsinou su tie otvory male a neroztiahnu sa tak, ze by to vadilo. Myslim ze Mothercare su kvalitne.

tehula
19. nov 2009

Katrin> ja tiez uz nebeham po nakupoch, zato cez net sa nakupuje furt. Akurat vcera mi doslo platit za kreditku a normalne som ozelenela. Ja uz musim ist do tej roboty radsej, lebo toto je uz na chorobu 😅

jasminet
19. nov 2009

katrin - ja som teraz malej kupila aj tielkove body (tie su perfektne) aj body s dl. rukavom v mothercare - zatial sa neroztahali, len su jej vacsie pri krku, takze jej to planda uz od vyroby. 😀 my sme mali doteraz vsetky body z tesca, obalkove a spokojnost najvacsia.
ja som bola teraz 2x v auparku (vianoce a tak), sama a poviem vam, ze ma vobec nebavilo ani na seba nic kupovat - vsak tam ani nic take uzasne nemaju. za to prvy krat som sa pre malu vydovadzala. a kolko som minula na MMB, o tom ani radsej nemozem napisat... ale snazim sa kupovat velkost 74 a viac - zatial oblieka 68 a par mesiacov este asi bude...

jasminet
19. nov 2009

bibi aky ten nosic si si objednala? ja stale rozmyslam, ze si kupim mei tai, ale neviem sa k tomu dokopat a hlavne ani neviem, ci by som ju v tom nosila - von urcite nie, teraz v zime a doma? neviem...nie som si ista

bibi1711
19. nov 2009

Ahoj Jasmin,
objednala som ergo nosoc liliputi. Malej sa tam pacilo, co sa tesim, lebo v satke sa nosit nechcela. Ja ju v tom budem nosit najma von, doma ani nie, len ak budem nieco surne potrebovat urobit a ona nebude mat naladu hrat sa sama. A aj v zime sa da nosit, na www.nosime.sk sa da kupit taka kapsa, ktorou sa dietatko v nosici obali, aby mu nebola zima. Je to nieco ako fusak na nosenie...
Mneje to nutne, lebo sama s nou nikam nemozem ist.

Babule, co mate nosice, chodite s tym aj do mhd? Moze sa to?

jasminet
19. nov 2009

ja von nechcem lebo sa jej v kociku paci a krasne si tam pospi, zatial teda..uvidime co bude dalej. jasne, viem, ze sa da aj v zime nosit 🙂

katrin79
19. nov 2009

bibi: jasne ze sa moze chodit aj mhd, preco by nie? ved prave to je super, ze nemusis sa nikomu prosit aby ti pomohol vytrepat kociar do mhd, lebo vacsinou su ludia "velmi ochotni" 😒
my sa nosime aj teraz v zime, mam tu kapsu, v kociari sa jej nepaci, zato tu mi zaspi len co vyjdeme von, ale cudujem sa jej, spat na stojaka by ma nebavilo 😀

katrin79
19. nov 2009

jasminet: no ved to sa bojim, aby jej to neplantalo okolo krku, nasla som balenie 7 ks s dl.rukavom za 16 eur, to je dobra cena? kolko teba vysli v auparku? praveze v cherokee som vsetky body videla len s kr.rukavom, na zimu ako stvorene 😀

katrin79
19. nov 2009

tehula: no ty uz ides aspon zarabat eurace do prace, lenze mne uz zacala rodic.dovolenka cize sa mozem tesit na uzasny prijem 😎 takze sa uz idem krotit s nakupmi, lebo ten stav na ucte je dost mizivy 😀

jasminet
19. nov 2009

20 - 21 € stali - 7ks, zirafkove. tie tielkove body okolo 15? 16 eurasov je slusna cena...
len nasa je taka zirafka chuducka, tak preto jej to tak planda asi. asi pred mesiacom som v tescu kupila 3ks s dlhym rukavom, na kamennom, v petrzalke nemali...
ale body maju v c+a, stali asi 2,9 za kus...
mne rodicovska zacina v sobotu, takze este jeden relativne slusny kredit na ucet pride a potom nas zivi manzel. 😅
uz schvalili ten vyssi rodicovsky?

bibi1711
19. nov 2009

Katrin, bala som sa preto, ze sa nemoze nosit, lebo mi manzel vravel, ze siel elektrickou, bola tam mamina s kocikom, dieta plakalo, ona ho vybrala na ruky a vysiel sofer, ze dieta naspat do kocika moze byt len v kociku...a ja mhd sama nejdem ani za nic...parkrat som sla, a stale sa nieco pritrafilo...raz mi spadol jedne pan na kocik, tak ma nechceli pustit k dveram....blee
ja som mala body mothercare a bola som velmi spokojna a 16 e je dobra cena. Teraz som malej kupila s dlhym rukavom v tescu na kamennom, 3 stali 6,5 eur. Tiez pohoda.

jasminet
19. nov 2009

bibi - ale ked je v nosici, tak ju mas na sebe priputanu, ked babo vyberies z kocika, tak ju len v rukach drzis, vyleti ti raz dva...tak ako v aute
ja mhd tiez nechodim - kocik tam sama nenatrepem a na nasej zastavke nastupuju iba babky, ktore same potrebuju vyniest do trolejbusu, takze mne sa rodicovstvom zmensil vybeh 😀

katrin79
19. nov 2009

tak asi skocim do tesca na kamennom, lebo v petrzke nemaju...bibi ani ja nechodim mhd, ale sofer to myslel asi tak, ze nemozes dieta drzat len tak na rukach, ale ked ho mas v nosici, tak sa mu nemoze nic stat

rodicovsky zatial neschvalili, som zvedava 😉

jasminet
19. nov 2009

vsak ja tiez, nejak zrazu o nom nepocut, najskor velke halooo a teraz hrobove ticho 😀

mneme
19. nov 2009

bibi, ja jazdim mhd uplne v pohode, uz by ma fakt nikto nenahovoril trepat sa tam s kocikom. synovec cital nejaky vyskum o bezpecnosti v elektricke a vraj su najlepsie zadne miesta v prvom vozni, tak si vzdy sadam tam. ked je natrieskane, uplne v pohode poziadam nejakych neslusnych faganov, aby ma pustili sadnut si. este som nemala ziadny problem 🙂

tehula, si ma potesila, ze cvicis, ale brucho zostava. ja na cvicenie kaslem, tiez ho mam celkom gulate lebo sa pcham sladkostami, inak vaha a rifle ok, ale v mnohych veciach (najma trickach) uz nevyzeram nejako moc dobre 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre