Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
11. dec 2009

Ahoj Tehula, my sme skusili tesco, pampers, huggies...presne ako pises pampersky mi pretekali, mala som take nervy ze az. Mne pampersky smrdeli, to aloe fuj. Potom sme mali huggies krasne disney ale ked bola mala co i len trochu pocikana, ten gel jej chadil ritku, raz bola taka ladova ked sme prisli zvonku, ze som sa modlila aby nebola chora. My pouzivame zelene tesco, mam ich najradsej, nedam na ne dopustii, stale sa k nim vraciam. Doteraz sme mali Midi to je 3, tie su od 4 do 9 kg ale kedze Sophi co nevidiet bude mat 9kg tak pouzivame Maxi, to su 4. Od 7do 18 kg tusim a nie su o moc vacsie ako trojky. Ja som s nimi velmi spokojna, lebo nesmrdia, a ked je pocitkana, nikdy nema studenu ritku, to mi na tych gelovych hrozne vadilo.

My sme tiez uz mali super noci, pokial Sophinka nezacala zurovat. Aj tuto noc nam dala o 1.30 budicek. Predtym som ju vzdy k nam prekladala o 2.30 ale vcera vykrikovala, tak som ju musela vziat k nam, no hroza, neviem co robit, hodinu mozno aj dlhsie sa vykecava. Uz v noci byva viac u nas ako u seba, muz sa boji ze ju trafi laktom, ale zas si pochvaluje ako mu rano skrabka chrbat.

jasminet
11. dec 2009

prave som malej skusila dat mrkvu, sa tvarila, ze ju idem otravit, vsetko je zababrane, neviem neviem ci budeme kamarati s jedlom... skusime zajtra, som zvedava ako to bude pokracovat... 😅

katka1981
11. dec 2009

Jasmi, cim sladsia, a vyraznejsia mrkva, tym to babo menej chce. Mne dnes mala spapala skoro 190gramov obedu a uz nebol na kasu ale s kuskami, sice najprv sa tvarila prekvapene ale spapala. Kamilky su alergen, preto sa z nich deti vyhadzuju, my sme ich nemali, ale kamilkovy cajik jej nevadil, ked nemoze fenikel, tak smola. Ale posledne dni nechce uz ani vodu.

jasminet
11. dec 2009

to viem, ze su alergen, caj kamilkovy ma rada aj fenyklovy, ale tie plienky to bol koniec sveta, prdelka cervena,pupakova, prve dni nic, az asi na 4-5 den to zacalo

katka1981
11. dec 2009

Ked som este nemala malu, taK kamoskina mala mala alrgiu na pampersky ale dievcatko ma dnes asi 15 rokov, a viac deti ma na ne alergiu, neviem ci kamilkove alebo ake...... chuda babatko, dobre ze si napisala, tie urcite neskusime, bojim bojim

kukenzi
autor
11. dec 2009

ahojte,

len tak narychlo, potom vas docitam, len som zahliadla temu plienky, ja som pri malom pouzivala najrpv pampersky, no tie vacsie cisla zacali pretekat, tak som skusila hadam vsetky znacky a nakoniec sme ostali verni huggies PREMIUM (tie classic su naprd), samozrejme treba najst spravne plienky pre svoje babo, kazdemu vyhovuje nieco ine. ale skusali sme aj tie tesco plienky, tie drahsie a tiez su podla mna super, ale niektorym detom ta "guma" vzadu zvikne drazdit pokozku.

plne suhlasim s tehulou, kazde dieta je vynimocna osobnost, kazde sa vyvija svojim tempom. netreba stresovat, ved niektore deti sa vobec neplazia, niektore nepasu konicky, niektore nestvornozkuju, jednoducho niektoru nalinkovanu etapu preskocia a tak to ma byt, ved to by bola hrozna nuda, keby sme boli vsetci rovnaki... chvalabohu nie sme klony, tak nikdy rovnaki nebudeme.

katka1981
11. dec 2009

kuki, asi by tie tabulky nemali byt, potm sa neskusene maminky stresuju
mne milacik dnes vypil 20 ml vodicku, predtym nechcela ani cajik, asi nebola smadna

kukenzi
autor
11. dec 2009

aha, bibi pridala foto? no musim kuk

katka1981
11. dec 2009

Kuki to maso som riesila s dr. povedala ze minimalne 3x do tyzdna, ale ze ona hovori 5x maso a 2 nie, ze to sa lahko pamata. A ja uvidim aj podla toho ako sa mi bude chciet varit a hlavne co bude doma pre nu suce. Ked nabehne na normalne papanie, aby sme sa zosuladili podla nej cela rodina. Ale jej chuti vsetko, tak sa tesim.

kukenzi
autor
11. dec 2009

kati, super, my sme niekedy tancovali ugasaga tance, ked sme sa odstavovali a malemu sa podarilo vypit 20ml sunara, sme sa tesili ako blazni, ze sme na najlepsej ceste 😀 😀

kukenzi
autor
11. dec 2009

aha, tak foto este nie su, no neva, pockam si na link 😀

kukenzi
autor
11. dec 2009

kati ja s tym masom podobne, uvidim ako nam vobec pojde. ale vraj nemam do nej ladovat len kuracinu

mneme
11. dec 2009

kuki, presne - tie fialove tesco plienky su ok, nepretecu, ale martine prave ta guma robila krupicku na krizoch. ja pouzivam eko plienky alana z dm a na noc babylove. su fajn makke a nie velmi prechemizovane. ale coraz viac koketujem s latkovkami, su take krasne farebne 🙂 inak sme tiez experimentovali - pampersky a huggies boli hrozne igelitove a huggies dokonca bolo citit mocom pri prvom pocikani 😝 . ale musim povedat, ze martine z casu na cas pretiekla stolicou akakolvek znacka. vacsinu kakosov odchytavam, takze pokakana je mozno 2x z 10, ale ked uz, tak to tak, ze som musela prezliekat aj oblecko. no ale s prikrmami sa predsa len ta konzistencia zmenila. celkom sok, hoci logicky 😀

bibi1711
11. dec 2009

no, co sa plienok tyka, my mozeme len huggies premium. Z pampersiek sa mi vysypala este v porodnici, potom som skusila babylove. S nimi som bola spokojna, fajn pomer kvalita-cena. Najnovsie sa vysypala aj z nich. Skusala som mnoho znaciek, ine nemozeme...ona ma cely cerveny chrbatik a strasne vyrazky z plienok 😝

jasmin, presne to, co popisujes, robi moja mala tyzden, myslis, ze je to zaciatok lozenia? to by bolo super 😀

mneme, poslem ti link.

bibi1711
11. dec 2009

oprava...link chcela kuki🙂

jasminet
11. dec 2009

bibi - podla mna je to zaciatok, alebo je aspon na dobrej ceste sa postavit na 4. lebo prdelku ma hore ako antenu, tvar zaborena v deke a tie nohy pod seba podsuva jedna radost. som zvedava co z toho bude. 😉

bibi1711
11. dec 2009

jasmin, moja to robi, ked ma uplne vystrete rucky, teda ona je na par sekund na styroch. hlavicka hore. ale nevydrzi dlho

jasminet
11. dec 2009

hej, ruky ma tiez vystrete, na nich je akoby zapreta dozadu, len ako sa snazi, tak jej hlava nejak padne nizsie ako zadok. uplne na 4 sa jej to este nepodarilo, vcera to zacala robit, ale som tomu nejak nevenovala pozornost, az dnes rano...

katka1981
11. dec 2009

kuki, ja som jej dala uz vsetko okrem kralicieho, hovadzieho no ryby a svinku neratam, to mame casuuuuuu, dnes mala morcacie, ma este telacie a teraz mam kurac, prsky tak jej namrazim. Kuki ja som jej dnes musela spievat pri strihani nechtov, lebo sa inak neda a tiez ked sa chcem najest aby nemala nervy, tak jej pustim z mobilu leosa maresa tu pesnicku co ho podviedla frajerka a pritom akoze repujem a ona je cela bez seba.

katka1981
11. dec 2009

Teraz som si spomenula raz alebo dvakrat sa mala v lete vysypala z pampersiek na bokoch, vyzeralo to hrozne ako herpesy, ja som sa tak zlakla, vedela som ze to bude plienkami ale bolo to hrozne, ani nie tak hrozne ako som bola smutna, ze chudatko, ale dala som sudocrem a do vecera sa to stiahlo a raz mala na zadocku ja neviem ci potnicku ale velky pluzgier to malo ale dala som jej nato lieh a do vecera tam bola akoby diera ale nastastie potom uz nic, mozno to boli len potnicky neviem.

Jasmi aj u nas to tak bolo a potom sa tak posuvala dalej, ale rtika jak antenka

mneme
11. dec 2009

bibi, jasmi, jasne, ze to je zaciatok lozenia 😉 neviem sice o co celkom ide, bibi, ale aj chcem link 🙂

katka1981
11. dec 2009

Konecne sedim, malinkej som pomrazila 4 krabicky s 20gramov uvarenych kuracich prs a 2 porcie (zemiak, tekvica, karelab) a v chladnicke ma na dva dni tiez zemiak, tekvica, karelab. Karelab este nejedla. Mnam ale je to chutne. Takto jej pomrazim aby som nemusela varit kazdy den a co nezozeniem normalne, dam jej sklicka, ale uz mam vybrate kt. moze, aby som v obchode nemusela skulit na tie male pismenka. Slepacie prsia nemoze? Nikde o sliepke ani rec a dostanem domacu, bio, ale neviem ci moze ☹

kaska
11. dec 2009

baby ta tema plienky, my sme doteraz pouzivali iba pampersky, ale pred par dnami mal cervenu ritku, ja neviem ci to bolo zaparene, doteraz to nikdy nemal, a ja ho casto prebalujem aj v noci, to cervene tak zhrublo a teraz sa mu to supe 😕 nevyzera to nejako zle, len to ma take trosku zosupane. tak neviem, ci to ma z tych plienok alebo z coho.

mneme
11. dec 2009

kaska, aj martine sa to stalo v tych safalatkach v rozkroku. natierala som jej to bepanthenom a za par dni sa to uplne zosupalo a pod tym uz bola pekna cista kozicka. odvtedy to chvalabohu nemala. myslim, ze sa jej to stalo tak, ze som ju v tych zahyboch poriadne nenatrela, lebo ona sa pri prebalovani sialene vrti. ale som presvedcena o tom, ze za to mozu najma jednorazove plienky, ktore nedychaju 😝

katka1981
11. dec 2009

My sme to nastastie nemali, ale prebalovanie je velka sranda, ona odskace a ja ju stale len k sebe pritahujem a ona zas odskace alebo sa zacne prevracat na bok, potom mi vezme plienku a zacne ju studovat 🙂 neviem sa dokopat do postele, mam tolko zehlenia...., zajtra mi muz da do kuchynke telku, a snad sa mi bude chciet potom zehlit, ale skor je to o tom, ze uz nevladzem. Mam obavy ze mala zas od 1 alebo 1.30 zacne zurovat, o 2.- 2.30 zaspi a 4. sa zobudi na krmenie a od 7.15 je hore, to ja toho naspiiiiiim, ze sa mi ani nechce ist. 😒

katka1981
11. dec 2009

Ozaj taka otazka, ked sa babo doskriabe nechatmi, mozu mu ostat na tvaricke jazvy? Moja mala si urobila nad obocim skrabanec dlhy asi pol cm a mam pocit ze jej stale vidno pozostatky. Ako upravujete malym nechty? Ja uz striham mierne do oblucika, inak sa skriabala este viac. Ale ajtak to nie je bohvieco. Zvazujem skleneny pilnik. Neviete mi poradit? Maju vase babatka nechty s kt. sa neposkriabu?

kaska
11. dec 2009

Mneme presne take ma ja Markus, pod tym zosupanym ma uz peknu kozicku.
Kati moj maly sa doskriabal uz v porodnici a minule si sparvil normalne ranku na nose a tiekla mu z toho aj krv ☹ ale ziadna jazva nezostala. Jemu sa strasne zle strihaju nechty, tak sa mu to snazim robit ked spi, ale on sa na to vzdy zobudi, tak ja mu naraz vsetkych 10 nechtov nikdy nesotriham, skusala som aj normlane noznicky aj stikatko aj gulate. Teraz uz ma vacsie tie nechty, tak prejdem zasa na gulate, teda tie s tou gulatou spickou.

jasminet
12. dec 2009

nasa je tiez stale poskrabana, stale zakrvavena, proste pejrak 😀 strihanie nechtov, to je boj, ale ked sa tak dobre zahladi na telku, tak ani nevie co s nou robim. lenze ju ostriham a o tyzden mozem zacat nanovo... 😒
my sme od pol piatej hore, najlepsi cas na vstavanie a trieskanie hryzatkom do parkiet, susedia z nas musia mat radost... 😀

tehula
12. dec 2009

caute, tak my strihame nechty 2xdo tyzdna. Aj tak sa sem tam podari pejrakovsky sram 😀 najviac stresujem, ked sa ma ist k dokine a ona jak keby som ju tyrala....

Diky za vase postrehy s plienkami,t ak ja stale este skusam tie Babylove a su ok, asi nadobro presedlame na ne. Uvidim, ked dominam balik.

babule, chcem sa spytat este k tym prikrmom. Dobre som to pochopila, ze najprv davam len na obed, inak kojim len. A zacinam mrkvou take 2-3lyzicky, alebo keby moc chutilo, tak aj viac lyzic. Toto zopakujem 3dni a po 3dnoch zaradim k mrkve aj zemiak? Potom v\dy po 3dnoch mozem inu zeleninu pridat, alebo skombinovat. A kedy potom masko uz mozem dat?
S desiatou ovocnou sa zacina po tyzdni, dvoch? Ci ako? Nechcem nieco potentovat, viem, co nemam davat, ale takto polopate by som to potrbovala. Prosim zodpovedzte na moje otazky, ked budete mat chvilku

jasminet
12. dec 2009

my sme dnes dali dalsiu mrkvu, uz to bolo lepsie, hlavne ked si sama mohla lyzickou do ust pichnut. zjedl 4-5 lz.
maso mozme od 6 mesiaca podla doktorky a odvtedy aj ovocie na desiatu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre