Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
29. dec 2009

kuki> ja som tiez nedavala, ale potom to dopadlo tak ako to dopadlo, najskor jej to nechutilo, ale uz si zvykla, tak som rada

katrin79
29. dec 2009

a my zatial tiez ziadne lozenie ani zeby sa mi v postielke postavila, zatial je leniva, ale hadam sa dockam 😎

tehula
29. dec 2009

ahojte, fiha, martinka je riadna sikulka, my este lozime len cuvanim a na nohach sice stojime, ale treba malu postavit.

Katrin, my mame s kajdenim opak, nestiham prebalovat, si az gratulujem, ze sme presli na tie Babylove, lebo pampersky by som nezaplatila. Mala mi zbodne uz dost velke porcie a kadi aj 4-5x denne, fakt ju mozem nastahovat uz do vane 😀 Ja davam do prikrmy lyzicku oliv oleja, aby nahodou zapcha nebola, tak asi z toho kajdi. Ale radsej viac ako vobec.

Kuki, dnes o 19.00 to ide

mneme
29. dec 2009

baby, uzivajte si posledne dni, kedy mate milucke babatka, ktore nelozia, nesedia a nestoja. dnes poobede sme si naostro vyskusali, co je to pokusat sa uspat dieta, ktore vie v postielke sediet, stat aj lozit 😠 a k tomu samozrejme vyhadzovat cumel na zem a jedovat sa 😀

kuki, jasne, ze davas na dieta stale pozor, ale ja ked vidim tie rybicky, ktore martina hadze, je mi az zle od strachu a zdalo sa mi jednoduchsie vytapacirovat dietku hlavu ako odizolovat vsetky rohy a hrany v byte. my uz totiz mame od dnesneho obeda na hlave prvy tipel 😖

tehula
29. dec 2009

tak bola cicka v telke, ja som sa tam len mihla, ale mala bola dlhsie, len nejaku blbu temu o kiahnach tam priradili 😀

dadka212
29. dec 2009

ahojte 🙂

Mneme kamoška tú prilbu kúpila a malý si tak zvykol že si neublíži, že keď mu ju zabudli dať tak sa tak pleštil, že si praskol lebku ☹ ja to určite kupovať nebudem aj keď mám niekedy 100 chutí keď vidím čo tí naši krpci dokážu povyvádzať 😝

kukenzi
autor
29. dec 2009

katrin, ja malej vzdy preventivne kontrolujem fontanelku ci nie je vpadnuta a ak sa mi zda co i len trocha, tak kojim, alebo dam vodu 😅 a prave som natalke nasadila probiotika, tie su dobre aj pri hnackach a zapchach.

tehula, dobre ze spominas olivovy olej, som jej posledne dni zabudla dat a asi to ma svoj ucel, zajtra musim podat. neskoro, nestihla som reprizu mama to vie najlepsie, ale kuknem v archive, takze mala tam predsa bola, a co robila? lebo neviem, ci ju spoznam, ci bola tam jedina?

mneme, hej to su ine nervaky uspavat take dieta, ale stoji to za to aj ja aj ja chceeeeeeem

dadi, no presne toho sa bojim, ze dieta si zvykne, ze sa mu nic nestane a potom bac

mneme
29. dec 2009

dadi, dik, tak uz som sa rozhodla ze nechame micku naucit sa na vlastnych chybach. pred chvilou som sa o tom bavila aj s braskom a ten ma tiez presviedcal, ze kazde spravne decko si musi trochu natlct hlavku kym sa nauci davat si pozor 🙂

baby, olivovy olej urcite davajte - nielen kvoli traveniu, ale aj vstrebavaniu vitaminov zo zeleninky 😉

kukenzi
autor
29. dec 2009

mneme, jasne, ja olej davam, ale vidis, posledne 3 dni som nedala a hned mala 2 dni nekadila, zajtra urcite dam, idem si ho hned dat do stredu stola

dadka212
29. dec 2009

no ja som aj chcela dávať olivový olej ale šak aj načo, keď tá moja malá herečka zje za deň asi 3 lyžičky aj z toho polovicu vypluje, potom ju začne napínať...ja neviem čo to mám za nejediace deti 😝

a dnes chudatenko moje malé vracala 2x a samé hlieny...no dúfam, že sa jej priedušky už čistia...

mneme
29. dec 2009

dadi, to je mi luto, ze sa danielka tak trapi 😢

dadka212
29. dec 2009

dík Mneme no hádam sa už nebudeme trápiť dlho...

katrin79
30. dec 2009

aha, tak to je potom jasne, ja som oliv.olej nedavala, hned od zajtra zacinam

katrin79
30. dec 2009

aku zeleninku davate do prikrmov, lebo mam pocit, ze stale jej davam to iste, mrkva, zemiak, cuketa, brokolica, karfiol, zeleny hrasok obcas, zajacie masko...davate aj ten vajecny zltok

katrin79
30. dec 2009

dadka, skore uzdravenie malickej, ja som taka rada, ze mala este nebola chora, dufam, ze to nezakriknem, ale radsej ja budem trikrat chora, akoby to mala chytit malicka

kukenzi
autor
30. dec 2009

katrin, tiez davam tuto zeleninu a aj kukuricu, kalerab, petrzlen, baklazan, vajecny zltok (ten zvyknem dat do spenatu), kuracinu, telacinu, morcacinu (kralika nemam), im to v tomto veku staci, oni nepotrebuju roznorodu stravu, ale bohatu na vitaminy. z ovocia sme jedli jablko, to jej velmi nechuti a hrusku. skusala som dat domacu kompotovu slivku, som to poumyvala, ale nechcela ani mala ani maly. zajtra kupim bezkvostkove hrozno a olupem jej ho, snad to bude jest.

dadi, dufam, ze sa uz ma danielka dnes lepsie a prajem skore uzdravenie

kukenzi
autor
30. dec 2009

babenky a kedze je dnes uz silvester, tak vam vsetkym a aj vasim polovickam a ratolestiam zelam krasny novy rok, hlavne vela zdravicka, lasky, stastia a pohody.

tehula
31. dec 2009

ja este ovocie nedavam. Teraz som jej dala prvykrat ryzu, no asi je po mne, ja radsej zemiaky a jej to tiez az tolko nechutilo. Inak mam pocit, ze furt dokola papa to iste, ale neva, ved aj ja tak 😀

Dievcata, chcem vam aj vasim drobcom popriat do noveho roku najma vela zdravicka, potom uz aj vsetko ostatne bude a pride. Ja sa uz pomaly psych. pripravujem na navrat do prace, bude to zmena, po vlastne 8mesiacoch. drzte mi palce

mneme
31. dec 2009

dievcata, detickam zelam pokojneho a rodicom pohodoveho silvestra a vsetko dobre do noveho roka, nech je aspon taky uzasny ako bol ten stary 🙂

katrin79
31. dec 2009

aj ja vam prajem uspesny novy rok, hlavne zdravicko vam aj celej rodinke

katka1981
31. dec 2009

Ahojte, prajem Vam uspesny novy rok, tento rok nam dal krasne miminka, dufam, ze ten novy nam da vsetkym vela zdravia a radosti z nasich najmilsich!!!!!!!!!!!

dadka212
31. dec 2009

všetkým prajeme šťastný nový rok 🙂

dadka212
1. jan 2010

ahojte 🙂

no čo aký bol Nový rok....my sme ho prespali 😀 ale dnes mi dala buchta pekný darček sa mi postavila o stolík 😵 😵 😵

zato s príkrmami stále štrajkuje už mi zje iba jednu lyžičku potom napodobňuje vracanie 😖 tak už jej nedávam, evidentne jej to nechutí ani kupované ani nič čo je na jedenie 😔 teda okrem prsa

mneme
1. jan 2010

dadi, danielka je sikulka 🙂 teraz uz aj ty budes mat s nou o cosi viacej prace. martina odkedy to prvykrat vyskusala chce stale len stat. je to uplne sialene prebalit ju alebo nakrmit.
my sme tiez novy rok prespali. dala som si pohar sampusu a bola taka grogy, ze sme zalahli uz o jedenastej. dokonca ani krpata sa nezobudila na tie sialene salvy a dnes vynimocne celkom pekne spala 🙂
z prikrmov si nic nerob, ono sa to podda. martina mi na zaciatku jedla uplne krasne, ale poslednych par dni je to katastrofa. stale sa vykruca, naklana, je uplne nemozne dat jej lyzicku do pusy. urcite to ale nie je tym, ze by jej nechutilo. na zaciatku je celkom disciplinovane, ale potom ako keby sa uz nudila. predvcerom napriklad pekne vsetko zjedla. vcera mala presne to iste, ale robila take caviky, ze zjedla len polovicnu porciu. dnes robila tiez cirkus a podarilo sa mi ju trosku prekabatit tak, ze som jej do salky dala vodu a nechala ju po par lyzickach si zapit. myslim, ze neslo o to, ze by bola smadna, skor bola zvedava na novy zazitok. no co, aspon sa naucila pit z hrnceka. nechcem jej ale davat ine tekutiny okrem mojho mlieka, tak budem musiet vymysliet nejaky iny trik. zajtra ideme kupit vysoku stolicku a som zvedava, ci v nej bude papat lepsie, alebo to bude este horsie.

kaska
1. jan 2010

Ahojte dievcata, dlho som tu nebola.
Prajem vam aj vasim detickam vsetko dobre do Noveho roka, hlavne nech ste zdravi, to je najdolezitejsie, nech vam deticky pekne priberaju a robia radost 😉

My sme zacali uz pomalicky s prikrmami, ale davam mu iba par lyziciek zeleninky na obed raz za den. Markusovi strasne chuti, zjedol by aj mna, berie uplne vsetko, co mu dam, akurat ho to zapchava ☹ mava dost velke krce a dnes vytlacil zopar bobiek. idem mu zajtra skusit dat tu slivkovu stavu, co mu to spravi.

katrin79
2. jan 2010

kaska: my sme sa tiez trapili so zapchou, ta slivkova stava je fajn, stacia dve lyzicky a mala sa mi potom rozkala ze som nestacila plienky menit 😉 teraz uz davam oliv.olej do prikrmov a kaka uz bez problemov

kaska
2. jan 2010

katrin, uz som pocula o tej stave, kupim ju aj ked dnes sa mu podarilo sa vykakat 🙂
a zacal sa nam prerezavat prvy zubok 😉

katrin79
3. jan 2010

fiha, uz zubok? no Markus je pekne rychly 😉

kaska
3. jan 2010

🙂 on je rychly iba v tomto, zatial sa stale nepretaca, ale obcas sa prevali na bok, sice velmi tazkopadne, ale predsa 😀

mneme
4. jan 2010

kaska, nic si z toho nerob, jeho cas este pride. martina zase nema este ani jeden zub 😉
uz mame vysoku stolicku, je super prakticka, dobre sa mi v nej krmi, ale nase problemy s prikrmami sa stale stupnuju. neviem, v com to je, zo zaciatku sa isla po jedle umlatit a teraz to do nej div ze nie na silu pcham. zasadne sa vykruca nabok, neotvara pusu a najnovsie sa naucila aj vypluvat 😠 vcera som zacala aj s ovocim na desiatu. z jablcka ju striasalo, asi jej bolo kysle, ale vcera zjedla polovicu a dnes uz cele a celkom pekne. tak som spokojna, uvidime, co bude vyvadzat pri obede.
baby, ktore davate uz dlhsie maso, davate ho kazdy den?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre