Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
4. jan 2010

Ahojte, mala mi zacala papat menej obedy a dnes zjedla len lyzicku ovocneho prikrmu. Kaka gulicky uz 5 dni, a vecerne zaspavanie trva 2 hodiny, minule nevedela spinkat od 21.58 do 00.25, len sa prehadzovala a gulala. Dnes som jej desiatu dala do flase, pridala vodicku a spapala to, lebo zjedla len 2 lyzicky a neotvorila viac ustocka. Je mi jasne ze to idu zubky, dasienka ma opuchnute jedna hroza, takze ju nebudem trapit lyzickou a budem ju krmit z flase, lebo inak by mi pila len mlieko a 4 flase po 233 ml denne myslim staci, dnes ma 7 mes. tak zaciname aj s ovocnym olovrantom.

dadka212
4. jan 2010

ahojte 🙂

no ja som malej dala chvílku pauzu od jedla a dnes odznova začíname, aj mala tie antibiotika, tak som ju zbytočne netýrala 😀 lebo vyplúvala, a striasalo ju a napínalo na vracanie...

včera sme oslavovali Danielkine meniny a chudatko neni zvyknutá na tolkých ludí, lebo tu bola celá rodina, tak stále bola mrzutá len plačkala a keď odišli tak sa konečne ukludnila...

...no ale aktívna je aj za 2 deti 😝 začala sa mi stavať na nohy a dnes ju napadlo, že čo keby sa pustila, tak chvílku stála sama, nejako sa jej to zapáčilo 😝

mneme
4. jan 2010

dadi, to je riadna pecka, ze postala sama 😵

katrin79
4. jan 2010

mneme ja davam masko tri-styrikrat do tyzdna, nedavam kazdy den, jablcko zacnem tiez davat tento tyzden, treba ho predtym uvarit, alebo sa moze aj zo suroveho urobit kasicka?

katrin79
4. jan 2010

mne zatial pekne papa prikrm na obed, zje celu 200 gramovu porciu a potom si uz da len cajik...uvidime, ci aj ona zacne strajkovat, nam zubky zatial asi nepojdu, pozerala som dasienka, nema ich ani naliate este

vy uz mate ine sikovnice doma, moja laura je strasne leniva, uz nechce byt ani na brusku, volakedy sa pekne hrala aj pol hodinu na brusku a teraz ju dam na brusko a v sekunde je otocena na chrbatiku...ked jej podam prsty, aby sa z lahu posadila, tak uz tiez nehrozi, ona sa mi stavia rovno na nohy a uzasne sa jej paci stat, samozrejme ju drzim ale ona uz ma taku silu v nohach, ze by sa hadam aj udrzala chvilku

kukenzi
autor
4. jan 2010

ahojte,

ja ovocie odkladam ked bude mat mala 7m. lebo jej to aj tak zatial nechuti. dnes som ju vazila na nasej vahe a od posledneho prevazenia mi nepribrala ani deko, mna porazi, musim sa spytat susedy, ci nema detsku vahu, lebo na osobnej je odchylka dost velka. a nezda sa mi, ze by chudla, alebo nepriberala ☹, pritom obed krasne papa, momentalne 150-200ml, mlieka mam dost, tak neviem, kde je chyba, snad len zbytocne stresujem 😖

masko ja nedavam kazdy den, tak odhadom obden, medzitym zltok alebo cistu zeleninku.

dadka, mna s tvojej danielky picne, ze stala sama, mozno sa ti o chvilu pusti chodit, kamoskin maly chodil od 9m. 😅

katrin ovocie ja davam surove, ale je dobre ho povarit alebo podusit na pare na niekolko sekund.

moja mala uz pred vyse mesiacom zdvihala prdel a vyzeralo to, ze sa bude plazit a stale nic, vcera pred spanim si uz aj nohy pod seba parkrat dala a aj tak dnes nic 😅

kaska
5. jan 2010

baby prosim po akom case mu mam dat celu porciu na obed? Zatial stale davam len par lyziciek a neviem po akom case mu mam dat celu porciu a od kedy aj masko. V noci pravidelne o stvrtej rano mava krce v brusku. Moze to byt z tej tuhej stravy? Zatial mu davam len par lyziciek zeleninky na obed.
Skusala som mu dat aj vodicku alebo cajik ale nechce ani poharik chytit, tak kaslem na to, bude dostavat iba moje mliecko.
Inak ked dam Markusa do lehatka, tak si normalne sam sadne, mna uz s neho porazi, otocit sa nechce, ale normalne si z pololahu sam sadne. To by asi nemal, ze?
Kati a neskusila si jej dat tu slivkovu stavu? Zevraj stacia 2-3 lyzicky a malo by to upravit stolicu.

katrin79
5. jan 2010

kaska: mne zjedla celu porciu asi nejakych 7 dni od zacatia prikrmov, ale to je asi individualne, skusaj mu davat kazdy den viac o par lyziciek a sama uvidis, kolko mu bude chutit....ja som masko zacala davat po dvoch tyzdnoch

kaska
5. jan 2010

takze mozem mu dat aj viac? on by zjedol aj viac omnoho ale ja sa bojim na to brusko aby mu tazko nebolo..

kaska
5. jan 2010

a cela porcia je tych 200g?

katrin79
5. jan 2010

keby mu nechutilo, tak ti viacej nezje, kludne mu davaj vzdy o nieco viac a o par dni ti zje celu porciu to je tych 150 - 200 gramov, ja mam tie via-pohariky od aventu a ten jej davam plny a vzdy to spapa

kaska
5. jan 2010

Katrin super, aj ja mu to davam ako ty v tych aventackych poharikoch 😉 tak zajtra skusim dat 100g 😕

kukenzi
autor
5. jan 2010

ahojte,

aj ja si myslim, ze je to individualne, kolko dieta zje, podla mna mu uz skludom mozes dat 100-200ml a kolko zje, tolko zje, ved marcus je ina vahova kategoria (ako nasa) 😀 , takze asi mu par lyziciek nestaci. ale zase by som ho neprekrmovala. tych 200ml by bolo asi max. do coho by som sla. masko som davala asi o 1-2 tyzdne, ja uz ani neviem, ale tu sa roznia nazory ako vo vsetkom, tusim tehulka spominala, ze jej pediatricka vravela, ze sa moze davat hned, ze je viac podobne k mm ako zelenina a detom chuti, niekto tu pisal, ze lepok sa moze davat od zaciatku prikrmov... asi sa musi clovek rozhodnut sam a podla potrieb babatka.

a tiez si myslim, ze ak nebude chciet, tak ani pusku neotvori, snad sa neprezerie 😅

no mna picne, dnes vecer som skusala vazit doma malu na tej istej vahe, na tom istom mieste a mala proti vcerajsku o 600g viac... takze uz s vazenim koncim a nebudem sa stresovat. ved je jej dost a nepripada mi, zeby chudla alebo nepriberala.

kukenzi
autor
5. jan 2010

to som chcela napisat, ze to je riadna haluz, aby za 2 tyzdne nic nepribrala, podla mojej vahy mozno dokonca schudla a na druhy den pribrala 600g 😀 ... odchylka nasej osobnej vahy je teda uuuuzasna

mneme
5. jan 2010

kuki, citala som, ze odchylka osobnej vahy je v priemere 200g, takze na vazenie deti je uplne nespolahliva. ale nestresuj prosim s natalkinym priberanim - zbytocne na seba vytvaras tlak. ved moze priberat v skokoch, aj tak je dost velka, celkovo prospieva nadmieru dobre, podla vsetkeho je aj pohodacka spokojna, tak kasli na to. ja som rada, ze nemame digitalnu ani detsku vahu, lebo este by ma to pokusalo vazit a zbytocne by som sa vystresovala.
kaska, presne ako pise kuki, daj markusovi kolko chce v ramci tych 200g. Ja som maso zaradila po 3 tyzdnoch od zaciatku prikrmov, ale systemom 1. tyzden 1x, 2. tyzden 2x atd. Teda minuly tyzden jedla kuracinu 1x a tento tyzden som jej uz dala zltko a este raz dostane masko. Idem na to pomaly najma preto, lebo som si konecne zacala naplno vychutnavat dojcenie, tak som rada, ked ma najma moje mliecko. ale dufam, ze sa nebudeme musiet vratit k plnemu dojceniu - u nas je to furt na figu. dnes na desiatu ju z jablcka zase striasalo a musela som jej lyzicku pchat do zovretych ustociek. obed zjedla v pohode, ale neviem nahodou, ci to nebolo skor tym, ze som ju krmila pocas nasho obeda, teda videla, ako jeme aj my. po dlhom case dobrovolne otvarala usta. nechcem to zakriknut 😅

kaska
5. jan 2010

ja sa len koli tomu bojim mu dat viac, aby nemal krce a ani velmi nekaka, teraz tak raz za 3 dni ☹ chcela som aj, ze mu dam pauzu s tymi prikrmami, lebo ho akosi zapekaju, ale doktorka mi vravela, aby som pokracovala 😕
tak ale zajtra skusim dat viac, som zvedava kolko zje.
Kuki presne, nestresuj sa s vahou, kasli na nu, aj tak kazda vaha vazi inak.
Mneme ja si vravim, ked mu nieco nejde (ako napr. to otacanie), ze trpezlivost ruze prinasa, tak to si aj ty povedz s tym vasim papanim. Urcite sa to bude postupne zlepsovat a super, ze stale dojcime 😉

mneme
5. jan 2010

kaska, hej, len martina na zaciatku papala krasne a 200 ml porcie. az po 2 tyzdnoch sa jej to zopsulo. ja som trpezliva, vdaka tomu do nej vzdy nieco dostanem, zatial som aj tvrdohlavejsia ako ona 😀
neviem, ci krce suvisia s prikrmami, ale prikrmy urcite zapekaju (najma varena mrkva). skus davat probiotika, tie by mali stolicu normalizovat. ked zacnes davat aj ovocie, jablcka na to urcite pomozu 😉

kukenzi
autor
5. jan 2010

jasne baby, uz nebudem s vahou stresovat, teda dufam 😀

kaska, skus davat ten olivovy olej do prikrmov a ja som malej nasadila aj probiotika, tie jej urcite neuskodia.

ja inac ku obedu malej davam vodu alebo cajik (ak sa mi ho chce uvarit), stacilo by jej urcite mm, ale po skusenostiach so synom, ktory vobec nechcel prijimat tekutiny, az teraz v 2,5r. konecne zacal, som si povedala, ze malej ich zacnem podavat skor, lebo to peklo hlavne pocas horucav uz zazit nechcem, ale kazde dieta je ine.

mneme, ozaj nasla som flasku z ktorej mi mala pije o dusu... je to zn. MAM a je na nu aj zlavovy kupon v DM knizke. ma hodvabny silikonovy cumel a ja si ju neviem vynachvalit. mame doma hadam 15 fias po synovi, co mu ziadna nepasovala a povedala som si, ze malej skusim kupit tuto jednu a ak to nepojde, bude pit z hrnceka. len pitie z hrnceka mi neprislo ako riesenie z jedneho jedineho dovodu, ak budem malu odstavovat a bude prechadzat na um, tak neviem, ako by som do nej dostala vecerne mliecko, maly mi zaspaval tak, ze si flasku drzal a pil mliecko, ked dopil som mu ju samozrejme vzala. a z hrnceka sa nauci pit casom urcite, ved nepoznam cloveka, coby nevedel pit 😀

mneme
6. jan 2010

kuki, a nie su tie mam velmi podobne aventom? lebo ten rozhodne nechce. ja neviem, ci sa mi ju este chce naucit na flasu, skor by som uz isla na ten magic cup. zatial to berie skor ako hracku, ale mozno sa raz na to chyti tak ako na obycajny hrncek 😕

kaska
6. jan 2010

Mneme ja mam tiez problem s tym, ze maly mi nechce vobec nic chytit okrem prsa. Skusala som mu davat flaskou cajik alebo vodicku, kupila som uz aj ten aventacky naustok na flasku, ale nic nechce. Ja by som ho chcela pomalicky ucit aj pit vodicku alebo cajik. Je to des, nic nechce.

mneme
6. jan 2010

kaska, podla mna su nase deticky este malicke. predtym, nez som isla spat do roboty, som sa snazila martinu naucit pit z hrnceka - 0 bodov. teraz ako zacala jest prikrmy som jej len tak zo srandy dala napit a cudujsasvete, napila sa. babatka robia pokroky velmi rychlo, urcite sa to coskoro nauci, uvidis. len neviem, ci nie je flasa krok spat, tak by som sa na tvojom mieste orientovala tiez na ten naustok, chce to len cas 😉

kaska
6. jan 2010

hej presne, myslim, ze v nasom pripade to chce kooopec casu 😀 ale mas pravdu, budeme skusat ten naustok, uz ho na flasku nechcem ucit. Hej este je maly na to, aby pil ine tekutiny ako moje mliecko, ale kedze to pojde pomaly a ja chcem kojit len do jeho jedneho roka, pomalicky zaciname.

kukenzi
autor
6. jan 2010

mneme, preco myslis, ze je flasa spat? kvoli zubkom? podla mna flasa k dietatu patri, preco nie? ja som si to tiez myslela pri prvom, ale pri druhom uz absolutne nie 😀 a ani to, ze musi prijimat len mm si uz nemyslim 😅 a poharik, tiez som myslela, ze je dobre dieta naucit nan, no neskor som dospela k nazoru, ze aj ked z poharika nebude pit, tak sa to nauci neskor, ked bude starsi, ved kazdy sa to raz nauci.

jasminet
7. jan 2010

babule dobre ranko

mam otazocku - chodievate s deturencami aj plavat? ak ano, tak kam? hm?

mneme
7. jan 2010

kuki, vobec si nemyslim, ze deti, co piju z flasky sa nenaucia na poharik, to by bola samo blbost 😉 . ale kedze je problem naucit ju na flasu, zda sa mi lepsie pracovat na tom, co vyuzije aj do buducnosti - teda poharik s naustkom. okrem toho sa flaske branim aj kvoli tomu, ze moze deformovat prisatie a kedze my sme si pri kojeni preskakali dost problemov s refluxom a dojcenskym strajkom, nemam velmi chut uz nic riskovat. ked vie pit z obycajneho hrnceka, moze sa naucit aj z naustkoveho. ten si potom moze drzat aj sama rovnako ako flasu 🙂.
osobne si myslim, ze po 6. mesiaci moze babo v poho prijmat aj ine tekutiny, ale ja ani vodicky vela nedavam, aby sa mi neznizila laktacia. odkedy totiz papa prikrmy ma dojcenie neskutocne bavi, zrazu je to cele nejake take uvolnene a krasne - asi to bude mojou psychikou 🙂
inak baby, vcera mi zacala konecne pekne jest. vymyslela som na nu trik, jedli sme vsetci traja spolu. pri nasich ranajkach desiatovala banan a ten jej chutil a na obed zeleninu tiez pekne zbastila. dufam, ze jej to vydzi 😅

mneme
7. jan 2010

kuki, ty si spominala, ze robis malej spenat z mrazenych guliciek (asi bonduelle po 30g, ze?) - prosim ta, ako jej to pripravujes? ja normalne robim vsetko na pare, myslis, ze mozem aj tu zmrazenu spenatovu gulu jednoducho sparit?

katrin79
7. jan 2010

mneme: no vidis, Martinke chuti, len ked jej niekto robi spolocnost, ved tak to ma predsa byt 😉

ja som zatial davala malej len jablcko tiez som chcela aj banan neskor vyskusat ale prave som teraz v nejakom casopise citala, ze banan je dost velky alergen, ze sa moc neodporuca do jedneho roka, co mi prislo divne, ved ake ovocie jej teraz mozem dat, ked vyber v zime je dost o nicom

katrin79
7. jan 2010

kde kupujete masko do prikrmov? ja som zatial davala malej len kralika, co som mala od rodicov, pojdem kupit aj nejaky iny druh kuracie, alebo telacie, len netusim kde by som zohnala take kvalitne kura (teda nie tie rychlovykrmne)

jasminet
7. jan 2010

katrin, v slnecnici na kvacalovej maju bio maso, treba ho objednat a na bioprevas.sk sa da objednat kuracina gazdovska, aj nejake ine masko.

mneme
7. jan 2010

ja mam tiez kuracie prsia zo slnecnice, ale da sa kupit aj biologike

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre