Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
12. sep 2009

Dadka ano presne aj ja to iste urobim 😉

tanya78
13. sep 2009

Ahojte, prosím, viete mi poradiť? Mám plánovanú sekciu na Antolskej a chcem vedieť ako je to s oteckom... Kde musí čakať, či ho pustia k bábätku napr. keď ho budú merať a vážiť, pofotiť a tak... A platí sa aj v tomto prípade? A môže ísť so mnou na izbu? Vopred ďakujem.

kaska
13. sep 2009

Ahoj tanya, moj muz nestihol prist k porodu, lebo pracuje v zahranici, ale boli tam so mnou moji rodicia, takze to ej asi jedno. Na sale so mnou neboli, iba ma videli cez okienko ako tam lezim a ocino ma cvakol a potom videli babatko ako ho vazili a merali. Neplatili sme nic. Potom ma videli na chodbe ako ma viezli uz na izbu a na izbe po sekcii nepustili nikoho, tam som lezala 24 hodin. Potom pokial viem, si mozes zaplatit nadstandard, kde moze za tebou prist muz.

megi93
13. sep 2009

Tanya záleží aj podla toho, či budeš mať epidurálku alebo celkovú. Ja som mala mať epidurálku a pol hodinu pred pôrodom sa rozhodli dať mi celkovú a to za mnou nemohol nikto ani na izbu ako písala kaska

tanya78
14. sep 2009

kaska ďakujem, no škoda. Ja som mala prvú sekciu v Ružinove a tam muž fotil bábo zblízka pri vážení a potom bol so mnou aj na izbe asi hodinku. Prvý deň návštev ho dokonca pustili na izbu za mnou aj s mojou mamou, keďže som ešte nechodila.
megi, mala by som mať spinálku.

diapozitiv01
14. sep 2009

Ahojte,
ja som mala neplanovanu sekciu na zaciatku augusta, muzik musel zostat na chodbe. Nakoniec sme mali celkovu anesteziu lebo spinalka sa nepodarila pichnut ani na 10x 😒 .
Prvu fotecku teraz uz naseho Anjelika Maximilianka spravil muzik ked Maximka viezli v inkubatore z operacky.
Ja som mala stastie ze muzik mohol byt aspon chvilku so mnou na izbe na sestonedeli /nemali sme nadstandard/ a potom este utekal pozret malickeho na JIS-ke.
Moj muzik prisiel uz o 13:00 na porodnicu, bol so mnou na porodnej sale skoro do pol siedmej. Potom sme isli sekciou, kedze porod nepostupoval. A teraz som mu nesmierne vdacna ze tam so mnou bol, je to neuveritelna podpora.
Rodila som vecer tesne pred 19:00. Doktora som zazmluvneneho nemala.
Zatial plati pravidlo ze na operacnu salu nemoze ist nikto, ale existuju vynimky.

kaska
14. sep 2009

Ja som mala tiez neplanovany cisarksy, spinalku. Inak ja som bola na tom stole ako nafetena, ledva som vnimala, ked mi maleho ukazovali, takze keby tam so mnou bol niekto, tak ho absolutne nevnimam. Ale zasa by som ocenila, keby mohol byt so mnou muz na izbe. Bohuzial sa mi nadstandard neusiel.

diapozitiv01
14. sep 2009

Myslim ze na par hodin /pokial sa prvy krat nepostavis/ po cisarskom ta daju na special izbu /izby oproti sestrickam/ kde ta este niekolko hodin monitoruju, ci je vsetko ok. Takze hned na nadstandard ta po cisarskom nedaju. Ja som tiez chcela nadstandard a nebol volny. a potom za 2 dni ked uz bol volny som ho odmietla /z psychiky/, lebo by som tam musela byt s inou mamickou a jej mrnousom, zatial co ten moj drobcek bojoval o zivot a jeho stav sa zhrosoval.

mneme
14. sep 2009

ja som mala tiez akutnu sekciu v epi, ale mozem povedat, ze by som tam vobec nikoho ani manzela nechcela. bola som v totalnom soku, mala som prisernu triasku a podobne ako kaska by som to dnes opisala, ze som bola ako nafetena. no a potom na izbe - sekcie maju vyhradenu speci izbu oproti sestrickam - lezi sa tam po spinali a epi 24h, po celkovej anestezii asi kratsie, potom sa postavite a idete uz na normal izbu - takze na prvy den nadstandard po sekcii neprichadza do uvahy

baby, ktore ste boli s drobcami na usg obliciek - tusim dadka to ma zmaknute - dajte mi prosim tip, ako sa tam mam preboha dovolat? na papieriku mam napisane, ze mam volat o 14:00 - bud je obsadene alebo mi zdvihne vratnica s tym, ze vraj maju v ambulancii zle polozeny telefon 😠

kaska
14. sep 2009

Mneme presne som ten cisarksy prezivala ako ty. Ja som chcela ten nadstandard po tych 24 hodinach, ked som lezala na tej separatnej izbe, ale nemali volny.
Co sa tyka USG obliciek, ja som sa tam tiez nemohla dovolat, a ked som sa konecne asi po 2 tyzdnoch dovolala, tak ma odbili, ze nemaju pre mna termin, ze maju toho strasne vela 😠 Tak som si musela najst niekoho ineho a spravil nam sono celeho bruska.
V podstate je jedno kam pojdes, nemusis ist na antolsku. Ja teraz sa zasa snazim najst nejaku inu endkorinologicku ambulanciu. Tam sa vobec neda dovolat.
Baby ja som si dnes vsimla, ze maly ma jedno usko vacsie ako druhe, myslite, ze sa to casom vyrovna? ☹

dadka212
15. sep 2009

Mneme volať treba v pondelok (vtedy dostávajú termíny, inokedy cez týždeň ťa odbijú, že iba v pondelok treba volať) o 14-tej ale radšej zavolaj tak 13:50 lebo keď som volala o tej druhej, tak už mali plno 😝 mňa to teraz čaká o taký týždeň idem volať druhé kolo 😖

do endokrinologickej budem volať ešte zajtra a potom už hladám nejakú inú alternatívu, volala som tam v pondelok celé poobedie a nikto nebral 😠 to je normálne zázrak sa tam dovolať a objednať myslím celú antolskú 😝

mneme
15. sep 2009

dadi, no ja som sa tam nakoniec vcera dovolala, ale aj tak ma odbili, ze nemaju volny termin, nech zavolam buduci pondelok. tak ja ze nech ma objednaju na taky, ktory maju volny, trebars aj neskorsi. dozvedela som sa, ze docentka dava terminy vzdy len na tyzden dopredu, ze oni to usg obliciek nerobia povinne, ze zoho maju vela a nech si to radsej vyriesim na obvode 😒 obcas by som bola fakt za plne platene zdravotnictvo 😠

katka1981
17. sep 2009

Ahojte, my sme dnes boli na poradni, sestricka v cakarni neverila vlastnym ociam, ze ako mala narastla, ze ci je to naozaj ona. Meria 65 cm a vazi 6210 gramov, dnes ju ockovali, a co sa tyka psychomotorickeho vyvoja, je vsetko v najlepsom poriadku, vraj je dost akcna 😀 Pytala som sa na polohovanie, ze ona ked zaspi, vzdy si casom otoci hlavicku na pravu stranu a ja cele noci nespim a otacam ju, aby nemala zlezanu hlavicku. Vraj 80% deticiek uprednostnuje pravu stranu ale len 20% lavu, ze jej sa uz hlavicka nezlezi, ze sa tvaruje do 4.mesiaca a ze ju ma krasnu. Tak sa tesim a dufam, ze nebude mat teploty z ockovania. Majte sa pekne.

katka1981
17. sep 2009

Este k zubkom. To ako strasne slinta vraj je normalne v jej veku, ze jej zubky nejdu, dr. jej pozrela dasienka, tak sa tesim.

kaska
17. sep 2009

ahojte, kati aj my sme boli dnes na poradni a nam zasa doktorka povedala, ze vyzerame na 3 mesiace, maly vazi 5620 gramov. K tej endokrinologii, ze musim sa tam dovolat, este je moznost ist na kramare, tak ked sa tam bud. tyzden nedovolam, budem tam musiet ist osobne. ☹
Kati u nas je to to iste s tou hlavickou to iste, tiez sa stale doprava s nou toci.

katka1981
17. sep 2009

kaska, ona len ked spinka a vraj je to v poriadku. Ale predtym som mala pocit, ze ajked sedi viac ju toci doprava, tak som ju zacala krmit aby mala hlavicku dolava aj som sa s nou tak hrala a teraz je to 100% v poriadku. Mozno aj vtedy to bolo normalne, ale bala som sa, ale radsej spravit paniku zbytocne, nez to zanedbat. Sophinka ako 10 tyzdnova mala 4920 a 3 dni predtym asi 4600 lebo este nebola na UM. Ako reflux, uz je lepsie? Podla vahy je drobcek na tom dobre, tak sa tesim s tebou. Napis mi do IP, co svokra 😀

akejka
17. sep 2009

ahoj tanya,
ja som mala urgentnú sekciu v celkovej anestéze, muž čakal na chodbe a hneď ako sa malá narodila a preniesli ju do miestnosti, kde sa ošetruje, tak ho tam zavolali...veď kuk foto 😉 Po sekcii ma tlačil na posteli spolu so sanitárom na izbu pre maminy po S.C a mohol tam so mnou byť, keď som sa preberala...asi pol hodinku...potom ho poslali preč, lebo boli 4 hod. ráno, aby sme nerušili spolubývajúcu 😉
Inak si myslím, že boli dosť ústretoví, keďže mohol ísť so mnou z operačky na izbu...

inak baby, ahojte, zase som sem na chvíľku skočila... 😉

katka1981
17. sep 2009

akejka, ahoj, rada ta citam, este raz daki za dokinu.

katka1981
17. sep 2009

vdaka 😀

sasulec
17. sep 2009

katka ja som tiez pocula o takom pripade,ze sa dieta otacalo na jednu str.viac ako na druhu ked sa pretacalo,ale tiez to uzavreli,ze to nic nieje..proste to niektore deti robia 😉
pardon,len moj postreh 😉

tanya78
18. sep 2009

akejka ďakujem 🙂
a hodím svoju ďalšiu otázku aj sem...
baby, ako to prebieha na tom príjme na č. 26? Viem, že ak sa príjem plánuje, treba prísť medzi 7.00-9.00 hod. A čo ďalej? Kam sa ide ležať, kde sa prezlieka, môžem do pôrodu opustiť oddelenie keď príde návšteva?

tehula
18. sep 2009

ahojte, tak aj moja mala asi pred 2tyzdnami 5330g, ale len 56,5cm. Asi rastieme viac do sirky jak dlzky 😀 😀
Ockovanie nas caka v stredu, tak uz teraz serem maggi kocky 😠

kaska
18. sep 2009

Ahojte, s refluxom je uz lepsie, ale museli sme vysadit sab simplex, kedze mu davam aj gastrotuss, doktorka ma sprdla, ze mu davam toho vela a mam sab simplex vysadit. Tak sa teraz bojim, kedy sa kolika vrati.
Baby prosim vas, ako mam naucit maleho cez den spinkat v postielke? On dokaze spat v postielke len v noci, to je uplne v poriadku, ale cez den len na rukach. Nechce spat ani v lehatku ani v kociku, iba ked sme na prechadzke vonku spi. Vnutri len na rukach chce byt. Nemyslim, ze je to dobre a neviem ako ho to mam odnaucit. Prosim poradte.
Dakujem.

baluu
18. sep 2009

caute. Misko preferoval lavu stranu a nakoniec zacal teraz preferovat pravu stranu. Stalo sa to asi tak ze som si ho davala odgrgnut vzdy na lave plece a on zacal tu hlavicku natac opacne.

Kaska aj ja davam obidva pripravky na reflux. tiez sa mi toho zda vela tak toho davam menej a nie po kazdom kojeni, ale sama doktorka mi hovorila ze mam skusit gastrotuss a vie ze davam aj sab simplex. Ja si neviem predstavit nedavat sab simplex ked davame nutriton. U nas to funguje aj ako ukludnovac. Ked moc mrnci dam mu na cumel 1-2 kvapky a to ho zvykne kludnit, niekedy to opakujem aj 3 krat po sebe, ale ak to nezaberie musim skusat nieco ine. Ale za den mu takto dam max 20 kvapiek a nie ako pisu 5x 15 kvapiek. Tiez ked je po kojeni dlhsie nekludny davam gastrotuss a za tym cumel. My tiez nespime cez den moc v postielke. Uz sa mi stalo ze spiaceho z ruk som ho prelozila do dostielky alebo lehatka a do 5 min bol hore. No a potom si musim natierat chlieb s maslom lavou rukou, ked ho mam spiaceho na pravej.

Mneme pomaha vam ten ulcogant? Niekedy su dni ked grca strasne moc, tak ze prezliekam seba aj jeho. Vcera napr. 2 x ja a 3x on. A dnes napr. grckal minimalne.

Tehula napis ako sa budete citit po ockovani. Budes davat aj tie homeopatika co baby spominali? Nas to za chvilu tiez caka. Ale lekarka mi hovorila ze v poslednej dobe co ockovala deti tak len jedno malo zvysenu teplotu. Tak sa neboj.

mneme
18. sep 2009

baluu, ja uz vobec neviem, ci ten ulcogant pomaha - martina ma skratka lepsie a horsie dni. napriklad teraz je uz tri dni - klop, klop - absolutne uzasna, krasne mi papa bez placu a dost vela, je vesela, pokojna, a dokonca mi aj dobre spi v kociariku 😀 napriek tomu dnes hadzala jednu sablu za druhou - ale vzdy len po jedle pri odgrgnuti. mozno je to tym, ze som sa vratila ku priecnej a futbalovej polohe kojenia, lebo vo vertikale mi zacala vymyslat, zle sa prisavala, nahltala sa vela vzduchu a kratko jedla.
inak sab simplex nam nasa doktorka odporucala 3x denne po 5 kvapiek pred jedlom a hovorila, ze mozem davat aj gastrotuss, hoci aj tam je antisimeticum ako v sab simplexe. ked som sa v poradni stazovala na to, ze mi mala pri jedle place, doktorka poradila vysadit sab simplex a namiesto neho davat probiotika bio gaia. okrem toho povedala len tolko, ze treba vydrzat 😒 neviem, ci to zlepsenie suvisi s tymi probiotikami, alebo je to prechodne lepsie, alebo uz konecne ideme z toho najhorsieho von 😅 bojim sa robit si velke nadeje ale poslednych par dni si ozaj kojenie a vobec materstvo uzasne uzivam. martinka sa mi zacala tak hlasno rehotat, ze jej klokoce v hrdle, vie si uz chytit handrovu hracku, uzasne reaguje na spev, vie si pekne vyskat a vselijako brblat, na kazdeho sa skeri a ked sa nosi v satke alebo manduce je to asi to najlepsie dieta na svete. dnes sme s nou bez problemov zvladli vernisaz 🙂
inak my uz sme po ockovani hexavakcinou a prevenarom, krpata to super zvladla bez teploty a opuchov, akurat mi prerevala cele poobedie, lebo sa nemohla upokojit. ale nepripisovala by som to samotnemu ockovaniu, lebo u doktorky spustila brutalny rev este skor, ako ju isla pichat. pripravene som nemala nic okrem sirupu panadol a panskych vreckoviek na pripadne studene obklady.
k tomu dennemu spaniu - vraj je dobre rozlisovat denny a nocny spanok, t.j. netreba davat dietatko cez den spavat do postielky. ja martinu do postielky davam cez den tak 1-2x, inak spi v kociku na balkone a na prechadzkach (ak mi vonku v kociku reve, pospi si v manduce, ktoru nosim preventivne so sebou a potom tlacim prazdny kociar pred sebou 😅 ) ale musim podotknut, ze cez den mi malokedy vydrzi spat dlhsie ako tristvrtehodinku-hodinku

tanya - k prijmu - na 26 ta skoordinuju, co a ako, ale prebieha to tak, ze prides na 26, dostanes papierik, s tym ides na centralny prijem, tam si ta zapisu a poslu ta do satne hned oproti. prezlecies sa do nocnej kosele, zupanu a papuc a ides na oddelenie. do porodu ho urcite mozes opustit, ked ti na chodbu prijde navsteva a prave s tebou nic nerobia - nemocnica predsa nie je vazenie 😉

kati, ahoj, som rada, ze sa mate so sofi lepsie a ze ste sa dali do pohody. nech to vydrzi 🙂

a samozrejme zdravim aj vsetky ostatne maminky a babtka 🙂

tehula
19. sep 2009

kaska, ja by som sa s postielkou cez den netrapila, som rada, ze mi v nej spi aspon v noci, a aj to ju uspavam pri sebe v posteli a potom prekladam, ked je uz otapena. u nas je blbe, ze dudle stale nefunguju, tak si musi dudkat prso, kym zaspi. Viem, ze je to nespravne, ale teraz sa mi to nechce riesit. Inak ju nehcam spat bud na gauci, cez den, ked spolu kukame telku, alebo spava este v kociku na prechadzke (nie, ked kocik stoji 😀 ), takze musim 2x denne pochodovat, lebo inak je nevyspata a mrncava.

baluu, tie homeopatika chcem kupit, radila mi ich aj kamoska, len neviem preluskat sa k nazvu. Viete to niektora z brucha?

mneme, presne, ja sa tak vytesujem z tych hlasnych prejavov a rehotu. Jaj a jaka je ta moja Bublina ukecana. Sa mozem tesit, ked bude rozpravat, ze sa jej pusa nezavre 😀 😀

Drzte sa vsetky a napiste ako sa vam dari.

MNeme, ty sa kedy vracias do prace?

kaska
19. sep 2009

Mneme, takze myslis, ze mozem skusit namiesto sab simplex dat tie probiotika? mam doma Infant Dophilus, ale este som mu ho nedavala. To by malo byt to iste ako Biogaia tusim. On uz zacala dnes rano revat ako pri kolike, uz poznam ten plac 😢
On cez den chce spat, vidim na nom, ze je unaveny a zatvaraju sa mu oci, akurat, ze on dokaze cez den spat len na rukach, ked ho prelozim do vanicky alebo na lehatko, alebo do postielky, za 5 min je hore a je po spanku. Tak potom znova na ruky. prakticky cely den ho mam na rukach.

akejka
19. sep 2009

ahojte, som rada, že sa vám všetkým lepší...vidím, že vás väčšinou trápi reflux. Našťastie to sme nezažili, "len" koliky...Už keď budete papať príkrmy, hlavne banánik je dobrý proti refluxu, bude lepšie 😉

katka, niet zač, rada som pomohla 😉 K dr. ideme budúci týždeň do poradne, preočkovať hexou...som zvedavá, koľko tá moja modelka pribrala, ona síce papá za dvoch, ale je chrt, ako Miška, my to máme v rodine...rýchly metabolizmus...
a s tou hlavičkou - keď bola Lucka vo veku vašich bábätiek, tiež väčšinou preferovala 1 stranu...aj keď som ju uložila na druhú, pretočila si ju mrška...ale hlavičku zležanú nemala, bolo to v poho...

mneme
19. sep 2009

kaska, probiotika urcite mozes dat, mozu sa kombinovat so vsetkym. akurat nechapem, preco sa odporucaju pri kolikach a problemoch s travenim u dojciat - v pribalovom letaku totiz pisu, ze ucinne su prave tie latky, ktore su rovnake ako v materskom mlieku 😕 kazdopadne, vela bab si probiotika pochvaluje a mozno aj nam zabrali 😵

tehula, koncom oktobra, ale semester trva len do zaciatku decembra. nejako teda budeme musiet ten mesiac prezit a normalne potom nabieham az vo februarii

baluu
19. sep 2009

to homeopatikum je thuja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre