Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
16. feb 2010

dadka, velka sikulka, a ty si jej spociatku tak krivdila 😀

katrin79
17. feb 2010

ahojte zienky, ja som bola tyzden u rodicov, tak som moc na net nechodila, konecne som si oddychla a nemusela sa cely den venovat malej, tak som robila vyjady ku kadernicke, kozmeticke, konecne vyzeram ako clovek, s muzikom sme si urobili relax day a boli sme vo wellnese, na masazi a vecer na veceru....no velmi dobre mi to padlo, trosku zmena 😉

inak nic nove, zubky nam zatial nejdu, nestvornozkujeme, neplazime sa...ale sedime pekne, papame vsetko mozne, okrem mojho mlieka, takze kojenie uz u nas skoncilo

katka1981
17. feb 2010

Ahoj Katuska, tak super, ze si si oddychla, u nas nic taketo nehrozi, ajked ma mama vola hocikedy aby som k nim dosla, ale ja nedokazem spat inde ako doma.

tehula
17. feb 2010

cau Katrin, som si aj myslela, ze si bola asi u rodicov.. No krasa, by som taky relax brala, ale stale len robota a robota, v priemere 9-10h denne v nej travim, no na porazenie. A vraj budeme makat aj cez Velku noc, takze ziadne vyhliadky na nejake volno. Ach uz sa tesim na letnu dovcu.

Takze uz vobec nekojis? Laura uz odmietala prsnik, ci mlieko nebolo?

Inak baby, vcera som si normal tehu test robila, tak nastastie dalsia fazula zatial nic 😀 ....ale trapas, lebo kedze pokladnicka ma pozna, najma pamata si ma s kocikom behat, tak hned debatu pri kase spustila na mna. (za mnou kopec ludi samozrejme) a ona, ze ALE VY MATE BABO, NIE?
Ja ze hej.... a ona, ze tak ze by sa zasa zadarilo? A tak skoro? taky puk za mnou kukal aj cela drogisha, ze jaka jablon to tam stoji, co len deti robi 😲
Mrchu inak furt nemam, preto som bola na vazkach, ci nahodou daco

katka1981
17. feb 2010

Tehul, to je dobra chudera ozaj. A keby aj, no a co... ved to je len a len vasa vec. Tehul, kde pracujes? Nezavidim, ja by som asi schciiiipla...

dadka212
17. feb 2010

Ahojte

Katrin v dobrom zavidim ja by som taký oddych tiež potrebovala 🙂

Tehul a čo máš príznaky ako v tehu keď si si robila test? Ja som si tiež skoro robila lebo uplne príznaky už som sa bala našťastie sa len telo pripravovalona mrchu ale ten mesiac bol divny len tato má uistoval že neexistuje 😀

Dancul sa má už lepšie chudiatko tak slintá za jedlom ale ja sa jej bojim dať ☹ som aj s mamou volala lebo sestra mavala laryngitidu stále do jej 6 rokov tak ma ukludnovala a dávala rady 🙂
moja malinká láska dnes úplne bez plaču a protestov otvárala pusinku na lieky už si asi uvedomila že jej to dám tak ci tak...

katrin79
17. feb 2010

Tehul - no to by bola ina sranda, keby hned aj druhe na ceste, co??? 🙂
to ja idem akurat zajtra ku gynekologicke, nech mi predpise tabletky, lebo tiez by som momentalne nerada tehu test kupovala 😎
mala mi uz vobec nechcela moje mlieko, absolutne sa nechcela prisat uz posledne dva tyzdne to bolo uplne o nicom a tym padom sa mi aj mlieko prestalo tvorit...a ja uz som to ani nejak neriesila, lebo popravde mi to stacilo, som rada, ze som kojila aspon 7 mesiacov, nato, ake som mala problemy prve 3 mesiace je to aj dlha doba

kaska
18. feb 2010

Katrin, my mame presne to iste, maly sa nechce prisavat, ja uz kojim len 1x denne rano o piatej ☹ a co davas malej pit cez den?

katka1981
18. feb 2010

Kaska, vcera mi volala pani z Uradu...., ze mam hotove rozhodnutie, lenze vcera som predala vajicko, a nahanam autosedacku, takze nikam nemozem ist, kym nebude nova.

tehula
18. feb 2010

No tak to moja by bola pricucnuta stale, najma v noci. Ja kojim len v noci (to asi vkuse ma prso v puse), potom na obed a potom ked vecer dojdem z prace. Inak jej ale strava chuti, vsetko zbasti. Pit pije caj feniklovy a Lucku davam, striedam jej to, no mlieko si nenecha ujst.
Ja praveze potrebujem nejake rady, ze ako ju postupne pozvykat na postielku. Ale ruzovo to nevidim, ona chce drichmat pri mne, v postielke cirkus. Ja som happy, ze mlieko mam, lebo inak ani neviem, ako by sme zaspavali bez prsa 😠

Dadi super, ze uz mala sa citi lepsie. ja mam muza choreho, tak snad my to nechytime s malou

katrin79
18. feb 2010

kaska> no cez den davam lucku a vecer jej na noc urobim cajik

katrin79
18. feb 2010

tehul> mne mala zaspi vecer ked ju krmim z flasky, dopije a je tvrda ako stolverka, to ju len prelozim do postielky, mne spava v postielke od malicka ale len v noci, cez den spi v nasej velkej posteli rozvalena 😉

tehula
18. feb 2010

katrin a co jej davas na noc z tej flase? baby, prosim zaucte ma trochu do tematiky umelych onych a praskovych veci. Ja fakt nic polotovarove, alebo take nedavam, len slivkoveho hamanka, kedze slivky nie su. V UM sa vyznam asi ako hus do piva. Takze z coho zalamuju mimca?

dadka212
18. feb 2010

Tehula keď zacneš dávať UM tak ti malá začne zaspávať inak, mne Maťo zaspával s flaškou a aj doteraz to tak robí...
A k UM ja som malému skúšala dávať Bebu, francúzske mlieko, nutrilon, hami nič nechcel až potom sa chytil na sunar takže aj pri malej skúsim sunar na krabici máš napísané davkovanie takže to určite zvládneš 😉

katrin79
18. feb 2010

vsak nutrilon davam normalne zarobene mlieko aj rano na ranajky a cez den uz tuhu stravu

tehula
18. feb 2010

takze mam skusit kupit ten sunar? Je to znacene nejak vekom? Lebo asi viacero druhov je 😅
Jaj, len ako este vyriesim ten problem, ze flasku mala nechce? mam je to dat do toho poharika pit?

jasminet
18. feb 2010

tehula nasa pije bebu ha 2. je to ocislovane 1-3.
c.2 je od 6m+
nasa tiez vacsinou na flaske zaspava alebo ju unosime 😀 😅
a poharik, neviem, mne z neho nechce pit, takze vsetko z flase...

katrin79
18. feb 2010

tehul: a preco jej chces davat UM ked mas dost svojho mlieka a mala pekne papa?

dadka212
18. feb 2010

Tehula každému dieťaťu sadne iné mlieko napríklad tvojej nemusí sunar sadnuť môže ju nafukovať...ale to zistiš len keď vyskušaš...A na krabici je napísané od ktorého mesiaca je mlieko vhodné teraz by si potrebovala 2-to je od 6 mesiacov...

tehula
18. feb 2010

katrin> lebo sa stale budi, resp, mne nevadi, ze sa v noci zobudi a pricucne, ale viac by mi vyhovovalo, keby sa naucila zaspavat v postielke, ale bez prsa je to nemozne. A spanok ma strasne slaby, vzdy rano od nej vstavam jak na ihlach, aby sa nezobudila moc. Ale tak nacapena je na mne, tak tazko. Nehovorim ani, aka sa budim dolamana, ked celu noc spim tak krkolomne, lebo mi krpata zabera pol postele. Tak by som mozno skusila nieco.

katrin79
18. feb 2010

no len ked vravis, ze ti nechce pit z flasky, tak neviem, vyskusaj

tehula
18. feb 2010

no ved to, ani z voza ani na voz 😠
Mne stale mata v hlave, ci by som niekde v sexshope nezohnala nejaku umelu kozu, ze miesto mojho prsa na dudlanie 😀
ale viete si to predstavit, ze z kocika by taka prasacina trcala 😀 😀 😀 ?

katrin79
18. feb 2010

tak to som sa zasmiala 😀 😀

katka1981
18. feb 2010

Ahojte, nemam vas precitane, lebo nestiham, ale aspon vam napisem. Mala dnes buntosila asi od 6. , stale pisti ako mys a je nepokojna. O 10.30 ako obvykle som ju isla ulozit s tym, ze malo som spala, pospim si aj ja. PO 45 minutach sa zobudila ako vzdy, dala som jej cumel a tvarila sa ze spim, tak zaspala dalej, potom zas neskor nadvyhla hlavicku, obzera sa okolo, ja som sa tvarila ze spim a takto si to potiahla az do 13.27, cize bez 8 minut spinkala 3 hodiny. Zlate dieta, kiezby to bolo castejsie. No idem ju skusit ulozit do kocika, aby spinkala do 16.30, to potom uz do vecerneho uspavania zvladnem aj ten jej piskot.

Kaska, ked som doobeda spala s malou, snivalo sa mi o tebe. Aj ty si spala, Markus sa zobudil, tak som ho zobrala na ruky, mala si pre neho nachystane rozmixovane jablcko, este bolo teple, nakrmila som ho, bol spokojny 😀 A bol strasne zlaty. Bolo mi luto ta budit, dufam, ze si si dobre pospala 😀

tehula
18. feb 2010

babule a umyvate mimcam zubky? teda ten jeden, dva, co maju vylezene? lebo ja hej, krpatej sa to moc lubi 😀

katka1981
18. feb 2010

Tehula, my nemame ani jeden, ale mala si cisty kazdy vecer poctivo!!! Ale ovela viac ako zubnou kefkou ju to bavi kefkou na vlasky, to vydrzi aj pol hodinu. Ale cisti si jak proficka uz asi mesiac.

bibi1711
18. feb 2010

Ahojte babule,
priebezne som vas citala, mala som na navsteve 5 dni svokru, tak som nemala cas sa ani vycikat...u nas svokra na navsteve znamena veeela roboty a nervov.

Dadka, blahozelam ku krociku, musi to byt uuuuzasny pocit. Mas sikulku doma.Som rada, ze ste so zdravim na tom lepsie. Kaska, dufam, ze aj Marcusovi je lepsie. 🙂

U nas sa naplno rozvinula uzkost, mala sa ku mne priplazi, dvihne ruky a caka, kym ju nedvihnem. Potom ma objime a da pusu. Zlata je velmi, len sa od nej nesmiem pohnut. Minule dala chlapcekovi na rehabke papa prvykrat, doma to na nas nerobi. Naucila sa aj poslat pusu, dat nam na poziadanie hracku do ruky, tak som mala stale taku radost z toho a svokra to stale komentovala...VIdis Ema, tvojej mame sibe...och

Zubky malej umyvam, ma to celkom rada a mam silny pocit, ze jej idu dalsie, lebo si zurivo strka rucku do pusy a snazi sa vytiahnut si akoby cele dasna a budi sa a nechce spinkat. Presne ako vtedy, ked jej sli tie prve.

Katrin, normalne ti zavidim, ze si mala taky oddych. Musim ist aj ja, lebo sa na mna neda pozriet uz. Baby, idem asi skusit tu dietu na polievke kapustovej, snad mi pomoze, ide leto a nemozem sa stale vyhovarat, ze som rodila. A ja milujem zeleninovu polievku, pre mna to bude hadam ok. 🙂

Malej som skusila minule dat flasu s vodou, krasne vie pit. Naposledy som to skusala okolo 4 mesiaca, len kusala cumel, teraz krasne pije. Nechcem to riesit, az ked pojdeme na UM, aby som nemala z toho potom stres.

Neviete nahodou, kde sa da kupit taky tunel z latky na lozenie pre deti? Malej sa to velmi paci, tak by som chcela kupit.

kaska
18. feb 2010

Jej Kati ty si zlata, ze si ma nechala spinkat. Ja som teraz dost nevyspata, cez den je maly strasne mrzuty, asi mu uz idu horne zuby. Cely den chce byt len rukach ani hracky ho nebavia, mna uz bolia vsetky klby.
Sme boli na poradni, uz mame 9080 gramov a doktorka zlata vravela, ze nevadi, ze sa sam nepretaca ani neplazi, on sa pretoci len za dudlom, samemu sa mu nechce. A za hrackami sa nacahuje ostosest, inak je celkom ok. Este sa moze kludne zacat plazit a s tym pretacanim, no on odjakziva nema rad lezanie na bruchu aj teraz vydrzi max 10 min. Ved to su tie refluxove deti.
Inak on uz vie sam sediet 😕 tazke mozno fakt to lozenie preskoci, aj ked ja som zevraj tiez najprv sama sedela az potom som stvornozkovala. Tak este moze vsetko prist.

Katrin mne praveze maly nechce vodu ani caj pit cez den. Ale dnes som zobrala poharik a som odtial vybrala tu vec co je zvnutra vrchnaka aby cucal, takto mu to rovno tecie do ust ani cucat netreba, tak tusim aj trocha vody prehltol. On nechce nic pit, mna uz poraza.

Baby inak co mate na FB tie videa, tie vase krasavice su rozkosne ;)

katka1981
18. feb 2010

Tehula, malinka tak spi, lebo ma separacnu uzkost, ona ta stale kontrolu cisi pri nej. UM nic neriesi, mna nato upozornovala detska na poradni. My sme to vyriesili tak, ze mala spava uz len s nami, vobec nie v postielke a uz vidno zmenu, po polnoci spi jak zarezana, predtym sa stale budila, plakala a musela som jej strkat dudela by bola kludna, teraz hocikedy spi aj bez neho, myslim tak, ze ked jej v noci vypadne, nemusim jej ho dat naspat. Ked jej skonci uzkost, potom zacnem skusat postielku. Tiez ma lahky spanok ale asi snad od 3 tyzdnov. Ale my mame opacny problem, minule som ju dala do postielky a musela som ju vybrat a dat k nam, lebo ja som nedokazala zaspat, a to bola postielka uplne pri posteli a ja som malu drzala za rucicku, cize ja som na nej zavisla ale aj muz, ten este ked mala spinkavala u seba, po kym neplackala, stale chcel, aby spala s nami, ze on zboznuje ako sa tuli a ako ho skrabka, dnes si pochvaloval ako ho stipala, az ma hrce po rukach, ze konecne sa mu niekto venuje 😀 Ono to chce cas, podla mna bude spinkat v postielke neskor a bez problemov, nechaj to na nu. Mozno aj tym, ze si zacala robit, viac jej chybas, potrebuje ta citit pri sebe.

katka1981
18. feb 2010

Kaska, kedykolvek ta necham vyspat, maleho ti popestujem, nakrmim, v tom sne sa mi zdal oproti malej lahucky, a je to aj realita, je lahsi, takze to bola pre mna ulava ho pestovat.

Bibi, aj Sophinka dava papa o stosest. Dnes som jej poveala aby mi podala zabku a aj mi ju podala. O 22:52 vypila mliecko a este nespi, ja ju uz nevladzem nosit, tatinko ju uspava, lebo doteraz som to skusala ja. Asi zmena pocasia, kiez by do siedmej spala a az potom jedla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre