Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
12. júl 2009

Ahojte, nestiham vas ani citat, len vas chcem pozdravit. My bud mame koliku a musime sa nosit na rukach vo dne v noci, mala spi na mne alebo muzovi, inak ma hrozne krce a strasne place, alebo grckame strasne a to musime byt na pleci. Problem mohol byt aj v tom, ze mala sa naucila cickat 45 az 55 minut v kuse pocas jedneho kojenia a potom sable lietali jak v americkom filme. Presla som na 15 minutove kojenie, zlepsilo sa to a od dnes na 10 minutove, citala som ze za 1 minutu babo zje 90 percent davky. Teraz sa snazim uspat ju v kociku, inak je nonstop na rukach, ak nahodou nema koliku, kludne spi v postielke ale je to asi dvakrat do tyzdna. Drzte sa a prajem Vam vela mliecka a spokojne babatka.

katka1981
12. júl 2009

akinomka, malej som dala prepichnut uska v porodnici v den odchodu, t.j na 5.den jej zivota. Nemala ziadny problem, ani zapalene ani hnisave, len som jej ich pretahovala aby nezarastla dierka a ked nesli, pouzila som masticku na bradavky z antolskej, aby sa to presmyklo, teraz jej ich uz pretahujem bez vsetkeho, aby dierka nezarastla.

katrin79
12. júl 2009

ahojte, baby, co je to ten rastovy sprint? moja mala mala vcera hroooozny den, ale boli u nas obe babky aj dedkovia, vobec mi cez den nechcela spat, max. 20 min. spanie mala, som myslela, ze ma vystrie uz z nej, furt by len jedla a jedla a vecer si pytala kazdu pol hodinu, maraton sme skoncili o pol dvanastej v noci, ja som v sekunde zaspala, no hrozny den to bol...ako kojite vase babatka? lebo moja mala pije aj 20-30 minut a niekedy je po hodine hladna /vcera po pol hodine/, to bol des, nastastie mlieko mam zrejme, ked furt pije.

katrin79
12. júl 2009

katka: moja Laura tiez grcka, niekedy jej vysplechne trosku hned po jedeni, niekedy ked sa zobudi, dokina mi kazala aby som ju nedavala na rovne spat, ale aby mala 30 stupnove naklonenie madracu, lenze furt sa mi sucha, ty davas malicku na rovny madrac spat?

dadka212
12. júl 2009

ahojte 🙂

Tehula ja si občas dám aj kofeinovú keď to potrebujem, ale iba doobeda aby malá nemala moc energie večer 😀

Kati aj môj Matúš tak jedával, bol aj hodinu na cecíku a za pol hodinku hodinku zas pýtal, potom sa prejedol a grckal 😖 ale po 2 mesiacoch sa to zlepšilo...Daniela zas jedáva asi 10 minút a nepýta moc často, to ja jej stále núkam, lebo aj keď je také teplo aby nebola dehydrovaná, lebo sa hrozne potí 😝

katka1981
12. júl 2009

Katuska, ja som ten matrac alebo muz. Spi mi na cecku 😀 s dudlom v puse pod pazuchou, proste na rukach na brusku. Inak u nas skoncili neohlasene navstevy svokrovcov co boli aj do 23.h. niekolkohodinove, ked som sa vyhrazala rozvodom a odchodom k rodicom. Som happy a nemam nervozne mlieko.

katrin79
12. júl 2009

Kati, tak to mate pekne vyriesene polohovanie malej pri spanku 🙂 ja malu davam len do postielky, nech si zvyka, alebo cez den spava obcas v lehatku, ale to ma vyvysenu cast kde je hlavicka, takze tam nemam problem.

mneme
12. júl 2009

katka, mne na koliky zatial trochu zaberaju nahrievacie gelove vankusiky - prilozim ich martine na brucho, vezmem si ju do narucia do hojdacieho kresla a to jej zmierni bolesti. a na upokojenie sa mi tiez osvedcili dlhe prechadzky.
ale nervozne mlieko asi mam, lebo krpata mi uz vyse tyzdna zvykne pri kojeni strajkovat. mliecko jej velmi striekalo a bolo ho vela, tak som ju zacala kojit zakazdym len z jedneho prsnika a vysadila caj na podporu dojcenia. zlepsilo sa to, ale este stale sa z casu na cas zakucka a tak sa potom zacne jedovat, ze ju uz nedokazem prinutit papat. alebo intenzivne taha 5-10 min. a pusti sa. ked jej chcem este dat, tak spusti hysak. dnes som vytiahla vahu a zajtra sa jej pokusim urobit test dojcenia. doteraz som sa tym nechcela znervoznovat, lebo plienky ma dostatocne plne a inak je spokojna, ale pomaly uz zacinam byt nervozna a trpnem, co mi v utorok na poradni povie pediatricka. neviete skusenejsie mamicky v com by to mohlo byt?

katrin79
12. júl 2009

tehula: ako sa mate? my sme dnes boli na trojhodinovej prechadzke pri Dunaji a na T-com plazi, malej sa naramne muselo pacit, lebo mi 3 hodiny v kuse spala, co sa uz davno nestalo, takze budeme chodit castejsie 🙂
pozri ako vyzera moja Laura teraz, kedze ten piatok nam nevysiel, ale hadam to stretko raz zrealizujeme 😉
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kukenzi
autor
12. júl 2009

ahojte, ja normalne pijem 2x kofeinovu kavu, dr. divinec odobril a mala spi ako babatko.

my sa kojime max. 10min. to si mala naplanovala takto sama, jednoducho pusti cicku a dost... u prvorodeneho to bolo na zaciatku odtahovanie nasilu. mala si pyta kazde 3-4 hodiny, ked je horuco, jej sama davam skor... vidim, ze sme s dadkom zase na tom podobne 🙂

kukenzi
autor
12. júl 2009

mneme, aj mne strasne strieka mlieko, mala je doslova pazrava a ledva tu sprchu stiha, potom sa tiez zakucka, tak ju drzim v polohe ako si nazvala na tanecnika a je to o nieco lepsie, ona ma skor problem s odgrgnutim, grgne si teda ako baca, ale pri tom sa tak chuda napina, co ju asi tlaci vsade ten nalapany vzduch.

kati coho sa bojis? ze malo pribera?

my sme dnes cele poobedie stravili na plazi, ale tej pod kaviarnou pri inchebe, mala cely cas spala a martin sa vyblaznil do aleluja. mojej malej strasne vyhovuje cerstvy vzduch, ona cely cas vonku spinka, max. sa zobudi na papanie a spi dalej, dnes som ju na papanie budila ja, aby nebola dehydrovana.

katrin79
12. júl 2009

jej kuki, tak to ti zavidim, ze max. 10 minut a kazde 3-4 hodiny, to je moj sen, len neviem, ci sa dozijem, lebo moja mala je strasne pazrava 😉

tehula
12. júl 2009

Ahoj Katrin> Lauruska je krasna. Ja som vcera fotila malu v polohe Tiger na strome 😀 Tak revala, ze som myslela, ze ju brucho boli. DNes je zas spava velmi unavena. Ale papa stale vela. No co tak stretko tento tyzden uz urcite? Bude aj pekne pocasie, a ja kludne dojdem jak sme sa dohadovali.

My sme dnes boli vsade mozne, aj v Sade, aj pri Drazdiaku...

Cau Kuki, ja viem, ze odobril, ale nejak som sa zacala oducat v porodnici od tej kavy, tak som myslela, ze mi to vydrzi. Jednak ju pijavam nalacno a nerobi mi to dobre na zaludok a bala som sa, ze mala bude viac cula ako ja 😀
No tak sa nalievam aspon ciernym cajom pocas rana a doobedia

mneme
12. júl 2009

cau kukenzi, aj moja mala je vacsinou vonku spokojna - ale za podmienky, ze ju neboli brusko a kocik sa hybe - ved si to sama videla 😉 aj sa ti zvykne natalka pri jedeni jedovat? lebo martina je obcas vyslovene zuriva a mne uz nie je vsetko jedno 😖

kukenzi
autor
12. júl 2009

ja malu nemozem mat uz ani na tigrika ☹ ona mi nejako velmi vyrastla a kypi mi z ruky a navyse si nechce moc polozit tu hlavicku, stale pasie konicky... ked prisli sestricky na izbu tak len oci vyvalovali, ci to mam 3mesacne dieta, ked tak pasie konicky, nielen hlava zdvihnuta, ale este sa opierala o ruky

mneme pri jedeni sa nerozculuje, len sa niekedy tym tlakom mojho mlieka "dusila" to som ju odsunula od cicky, aby si oddychla a potom ju znova prilozila, dnes som si vsimla, ze ked nestiha pit, tak si jednoducho pusti bradavku, vydycha sa a pokracuje 😀 normalne inteligentne dieta 😀 😵

kukenzi
autor
12. júl 2009

... tie sestricky som mala na mysli v porodnici a mala mala vtedy 3 dni, vsak som tu mala aj foto, ako riadne zdviha hlavicku

kukenzi
autor
12. júl 2009

tehulka, ako prosim ta cvicis? len tak lajtkovo, alebo normalne makas?

tehula
12. júl 2009

Kuki> na tigrovi aj moja uz dviha hlavu, ale este to zvladam. Stale je taka malinka a uz som fakt myslela, ze ju brucho boli a na tigrovi sa ukludnila konecne. Ale mas sikulku, lebo moja na rukach sa neudrzi, ale hlavu veselo otaca a dviha.

Ja som raz prudom mlieka jej pekne oci vyspricovala, chudatku 😀 Ale tiez pije tak distingvovane, nie hltavo a robi si pauzy na odkuskanie, alebo predychanie.

Kuki, tak light akoze, lebo uz to neni kondicka, co byvala, ale normalne hodinu 3x do tyzdna si zacvicim. Najprv nejaky aerobny blok, najcastejsie na stac. biku, potom posilnovacky, cinky, gumove expandery, nohy, prdel, chrbat a nakoniec to nestastne brucho. Ale musim kvalitny strecing, nech neni svalovka a nemam hnusne mleiko

kukenzi
autor
12. júl 2009

tehulka, ja moju stale pri kojeni okupen, ak jej to ide prudom a ona sa odtiahne na oddych, tak je cela ostriekana, celu tvar ma od mlieka 😀

tak to si pekne zamakas, musim robit aj ja nieco so sebou, len sa bojim, aby mi mlieko "neskyslo" 😅

tehula
12. júl 2009

Babule, poradte mi, ake lehatka mate pre drobcov. Zacala som to intenzivne riesit, uz som sa aj vytocila, ze v Cechach vyber jak hrom a u nas dvojnasobne ceny a nikde nic moc. Kde a ake ste si zaobstarali?

Kuki, ved to, ze netreba ist na to hrrrrr. Kebyze vidim, ze som z toho cvicenia grogy a mam svalovicu, tak musim polavit. Mala je prednejsia.

kukenzi
autor
12. júl 2009

tehula, tak objednaj cez net. my sme pouzivali autosedacku

tehula
13. júl 2009

ahojte, tak s mikrospankami pocas kojenia som od 3:30hore. V celku zabavne, som zvedava, dokedy vydrzim.
Ale Heidi sa na mna rano krasne usmiala, skoro som z noh spadla 🙂

Kuki, tak vcelku ma zaujalo lehatko od Fisher price to vybrovacie, nakoniec je az do 18kg a vela aj tu si ho baby v teme chvalia.
TAk este pozeram rozne eshopy, lebo ceny sa lisia aj o 15eur a to uz sa mi zda dost rozdiel

kukenzi
autor
13. júl 2009

tehula ano, tie fisher price som videla u vsetkych kamaratok a chvalili si ho... urcite objednaj cez net, skus pozriet aj zahranicne stranky, lebo casto vyjdu aj z postovnym lacnejsie ako u nas na SK

certica
13. júl 2009

ja som mala pre marťana od FP najprv vibr.lehatko s hrazdickou+nejake melodie tusim do 9kg, akoze od narodenia, ale pravda je, ze ta lehacia cast bola velmi napruzena, takze uplne mimino, ked si tam malo lahnut, prakticky az "stalo", lebo opierka nepovolila pod tou nizkou vahou. zas v pripade refluxu by to mohla byt fajn pomocka.
neskor sme kupili FP sedatko, 3v1 (asi to mas na mysli tehula) od nar. po batola, ale na to mi krpec zvysoka kaslal a pritom bolo super podla mna. aj tak sa najviac vyhral v obyc. skrupine, dala som mu k tomu este hrazdicku a bolo.
ono dopredu tazko odhadnut, ci to dieta bude bavit alebo nie. hop alebo trop
😀

inak dobre ranko 🙂

certica
13. júl 2009

ozaj baby, ak mate tip na nejaku fajn kadernicku, hodte mi do ip, pls.
ta moja isla do zahr. a dalsiu, co som mala vyhliadnutu je na rizikovom tehu

tehula
13. júl 2009

certica, Kuki, diky za zhodnotenie, popozeram este, ze co a ktore.

JA mam jednu super kadernicku, ale ma salon az na konci dubravky 😒 . Ale to svedci o tom, ze je dobra, ked sa za nou trepem az z petrzalky 😀

mneme
13. júl 2009

certica, ja mam super kadernika, ale v karlovke. ak ti nevadi chlap a nie je ti to od ruky, daj vediet, napisem ti kontakt 😉

tehula, z mojich skusenosti s martinou - jej je fuk, co je to za lehatko, hlavne ze je pri nas, moze pozerat okolo seba a obcas ju pohojdam. pre mna je zase dolezite, ze jej ho mozem polohovat od polosedu do lahu, takze ked zadrieme, dam ju nalezato. moznoze tie, ktore maju zabudovanu aj nejaku hrazdicku s hrackami babo lepsie zabavia, ale ja by som nejake mega prachy do tejto veci asi neinvestovala. myslim, ze ked sa zacne pregulavat a batolit, uz ju v lehatku nebude nic drzat.

kukenzi
autor
13. júl 2009

mneme nechodis ku kozlikovy? tehulka certica je z karlovky, takze dubravku nema daleko

dadka212
13. júl 2009

čaute 🙂

no čo by som ja zato dala, keby chcela Daniela aspoň v niečom byť 😝 on len na rukách, keď je hore, tak vydrží na posteli asi 5 minút neplakať, ale to musí byť nahatá 😀

Kati Daniele velmi pomohli na bruško probiotiká Infants Dophilus 🙂 už sa vôbec neskrúca a bruško ju nebolí a krásne kaká sama 😵 včera mi šprtla do tváre keď som ju prebalovala 😀 tak sa pritom krásne usmievala 😵

Dnes idem znova volať na to usg obličiek, tak dúfam, že už mi dajú termín, lebo potom už budem asi nepríjemná 😅
už som aj poprala a zbalila novorodenecké vecičky po deťoch, že im to tam zanesiem, normálne sa mi to ledva zmestilo do tašky, som netušila, že ich je tolko 😅

mneme
13. júl 2009

dadi, tak drzim palce na to usg - nielen na termin, ale najma nech mate zlepsenie 🙂
vidim, ze ty uz fakt neuvazujes o tretom, ked chystas babatkovske veci pre porodku 😉 tak ich tam vsetkych na 4. poschodi pekne pozdravuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre