Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
30. sep 2009

Jasmi príde ti to v októbri 🙂

jasminet
30. sep 2009

dakujem, uz sa tesime 😀

kukenzi
autor
30. sep 2009

dilatacia sa nam zlepsila z II. st. na I. o 3-4 mesiace znova kontrola

katrin79
30. sep 2009

bibi: ja som volala vcera do toho ULK kvoli nauskam a povedali mi, ze nastreluju babatkam az od 6 mesiaca, ze skor sa to neda, lebo usko dovtedy stale rastie...takze nic z toho nebude

katrin79
30. sep 2009

no ja len kukam tie vase babatka aku maju vahu, my sme mali pred mesiacom 5 kg a zajtra ideme na poradnu a myslim, ze ani 6 kg nebudeme mat, lebo som malu vazila doma a zda sa mi, ze ma 5 a pol kg teraz a to mame buduci tyzden 4 mesiace ☹

kukenzi
autor
30. sep 2009

katrin, ved to je dobra vaha. my sme sa narodili 4kg, preto je mala taky valibuk. moj martinko sa narodil 4,5kg a mal mesiac ked pribral 300g a dalsi 1,2kg 😉 tvoja mala rastie podla mna pekne a bud rada, ze nie je z teba rambo. co by som ja dala za to, keby som porodila male babo.

neviem, ci nam nejdu zuby, strasne slinta a pcha si do ust cele ruky. martinko mal 2 zuby ako 4,5 mesacny 😖

katrin79
30. sep 2009

kuki: no ja si tiez hovorim, ze som rada, ze mala nie je valibuk, tak ked sme dosli z nemocky mala 2900 gramov, tak hadam pribera v norme, som zvedava co mi povie dokina, ale moja laura je straasne dlha, ja jej kupujem veci 3-6 mes. a pyzamka su jej uz pomaly kratke, nohavice tiez kratke ale na brusku zase velike, proste je to "nekonfekcna zenska" uz teraz 🙂

jasminet
1. okt 2009

katrin - nasa mala v 11 tyzdni 63 cm a 4610g - ale dnes v noci sa mi snivalo, ze sme boli na poradni a mala 7kg 😀

katrin79
1. okt 2009

no presne ako som pisala, dnes sme boli na poradni, pribrala pol kila, teraz mame 5550 gramov a 62 cm, dokina vravela, ze je to velmi dobra vaha a ze sa nemusim vobec obavat, tak som spokojna 🙂

baluu
2. okt 2009

Ahojte
Chcem sa spytat ci ste davali pri prvom ockovani pichnut obidve vakciny naraz alebo o tyzden druhu. Dokina povedala ze si mozme vybrat, tak mam dilemu ci ho trapit na 2 krat ale zas ci to nie je na jeden sup vela. Nezaregistrovala som ze by ste niektora isli na ockovanie 2 krat. A tiez mi nieje jasne ci maleho pichne 2x alebo sa to da dat do jednej injekcie.

baluu
2. okt 2009

Luciarichard, v centre mesta ma nic nenapada, asi by som nakojila aj prebalila v aute. Som citala ze rotavirusy sa beznymi dez. prostr. neznicia len liehom a staci velmi malo na ich prenos. Takze mekac by som asi neriskovala

kukenzi
autor
2. okt 2009

baluu, su to dve injekcie. my asi ideme na 2x, sa mi zda, keby sme davali aj rotavirus, tak nam supne 3 naraz. takto nam teraz da hexavakcinu a potom prevenar. maly to mal naraz a nemal problem, ale zase bol starsi, lebo vtedy bol prevenar nepovinny a my sme davali ockovat az v 8-9 mesiaci

mneme
2. okt 2009

baluu - hexa do jedneho stehna, prevenar do druheho. takze ak este aj rotavirus, su to urcite tri vpichy. martinka nastastie ziadnu zlu reakciu nemala, ale osobne ak by som dostala na vyber, rozhodla by som sa pre rozostup dvoch tyzdnov, kvoli eliminacii rizika teploty. kamoskin syncek pred par rokmi zareagoval velmi zle a na zaklade toho sa pri druhom dietatku rozhodla ockovat postupne, nie naraz 😉

jasminet
2. okt 2009

rota sa dava do ust. nas to caka 14/10. dufam, ze ziadne velke reakcie nebudu. ☹

tehula
3. okt 2009

mneme, rotarix sa dava normalne spapat do pusy, to je taka lahodka pre mimi, potom sa picha ta hexaneviemco do jedneho stehna a prevenar do druheho. My sme to davali naraz, plakala menej ako pri prepichovani usiek a nemali sme ziadnu reakciu ani zvyseny teplotu, klop klop.

katrin79
3. okt 2009

aj my sme davali vsetky tri vakciny naraz, prvykrat mala len trosku zvysenu teplotu, asi 37,7 aj to len raz a druhykrat sme boli tento tyzden a nemala vobec teplotu, som rada, ze to uz mame za sebou

akejka
3. okt 2009

baby, keď vám môžem poradiť s očkovaním - nedávajte naraz hexu s Prevenarom. Je to lepšie rozdeliť, nech bábo nedostane toľko jedov naraz...kamoška to malej strelila všetko naraz a bojovali 2 dni s brutálnymi 39 stupňovými horúčkami.
Ja malej dávam zvlášť hexu (Infanrinx), po mesačnom odstupe Prevenar...Lucka našťastie reakcie na očkovania nemáva...teraz v októbri nás čaká 2. a posledná dávka Prevenaru (my sme ju dali zaočkovať 1. krát až v 16 mesaicoch...) a potom máme do 3 rokov od očkovania pokoj 😉

mneme
3. okt 2009

hm, tak pardon za dezinformaciu k rotavirusom - ja som to nedala. kazdopadne je ale davat infantrix a prevenar s casovym rozostupom 😉

katka1981
3. okt 2009

Ahojte, dlho som nebola na nete, lebo manzel mal 40 teploty a bol v tejto izbe, my s malou sme boli od neho co najdalej lebo sme nechceli ochoriet, ale ajtak som nemohla nebyt pri muzovi, ked chudak mal horucky strasne. Mne uz sibalo, minulu noc som hladala malu v mojom vankusi, a bala som sa ze sa v nom zadusi, cely som ho rozobrala, skoro mi vybuchlo srdce, no hrozny sen, ale nazivo som hladala atd. Sophinka ma 66 cm a mozno aj 7 kil, ani som ju nemala kedy vazit, ale 3.11. ideme na poradnu a bude mat minimalne 7 ktovie ci nie aj 7,5 kg. Kocik nam zacina byt maly, tipujem ze o dva tyzdne musime ist do sportaku ale on je super, lebo sa da polohovat aj uplne nalezato. Posledne noci malinka spinka tak, ze sa dost mrvi, ale mozno som len ja citlivejsia a casto place zo sna, moze to byt ockovanim, alebo je to len nahoda ze je to odvtedy? Drzte sa a budte zdrave aj miminka.

katka1981
3. okt 2009

My sme tiez nedavala rotavirus, lebo mi bolo povedane, ze nedostane rotavirus, a chyti adenovirus a ze to ma tie iste prejavy.

katka1981
3. okt 2009

Pretocilo sa vam uz babatko? Mala musi byt vacsinou v kresielku, koniky neznasa, inak by grckala.

jasminet
3. okt 2009

katka - nasa sa v jednom kuse pretaca na brucho. podla mna ani sama netusi ako sa jej to dari. napr.vecer ju ulozim na chrbat a rano ju najdem na bruchu a este dokonca otocenu tak, ze kde mala vecer hlavu, tam ma rano nohy 😀 nechapem ako sa jej to dari. 😀 😅 😀
ale poslednou dobou grcka statocne, presli sme z beby ha na obyc bebu (dokrmujeme), tak neviem ci to nie je z toho + doteraz prespala od 19:00 - 4:00 v kuse. teraz sa budi kazde 3 hodiny v noci. asi sa vratime k tej hypoalergennej.

bibi1711
3. okt 2009

Ahojki,
s tymi nauskami...teda musime pockat do 6 mesiacov, nevadi, este vydrzime...
Nasa sa pretaca stale. Aj v spanku to skusa, uz mam pomaly aj nervy z toho, lebo naspat este nevie a musim ju stale otacat....

jasminet
4. okt 2009

bibi - u nas je to to iste - polozim ju do postele a za 5 min rev na celu bytovku, kraska na bruchu a nevie ako dalej 😀

bibi1711
4. okt 2009

Ahojki,
ako sa mate? Asi vsetky vikendujete...nejako ste ticho 😉 Potrebovala by som od vas radu. Ide zima, nasa je uz dost dlha a musime ju cochvila dat do sportiaku. Sportiak od nasho kocika je ale strasne velky a k tomu ani nie pevny na chrbte a neda sa dat do uplneho lahu...Tak ideme kupit novy kociarik, sportiak. Ale ja si neviem poradit, ako sa to v zime nosi...Konkretne nanoznik, fusak, overal. To akoze dieta mma obliect, dat do overalu, do fusaku, zakryt dekou a na to nanoznik?alebo co mam vynechat? A ked jej kupim zimnu bundu a to aj s nou do overalu? Ja fakt nechapem. Tak mi prosim poradte, lebo ja neviem ako sa to robi...Si pripadam ako total neschopna.
Dakujem

katka1981
4. okt 2009

Ahojte, je to problem, ze sa mi neporetaca, ona je v posteli len ked ju prebalujem a uspavam, inak v kresielku, kvoli refluxu. No snad sa dobre vyvyja. Baby mala sa zo sna budi s placom, hned ju utisim ani sa nezobudi, ale je mi to luto, skoro kazdu noc, niekedy aj cez denny spanok. Spinuska uzasne, 2 hodiny je hore a potom spinka, vzdy. Moze mat zle sny po ockovani alebo je v takom obdobi? Kedy by sa najneskor mala zacat pretacat? Mne sa pretocila ako tyzdnova a od vtedy nie. Dakujem.

bibi1711
4. okt 2009

Kati ahoj,
na pretacanie mate cas. Niektore deticky sa pretocia na konci piateho mesiaca, zaciatkom siesteho. Ten reflux vam este neprechadza? Pomaly by uz aj mal...skus ju davat trosku na postel, ty jej naklon panvu pomaly na jednu stranu a cakaj. Mala by dorotovat vrchnu cast tela na bok a potom tvojim jemnym tlakom by sa mala pretocit. Skusaj na obe strany, ale musis citit, ze ona sa taha a pracuje. Ale obavy nemaj, mate cas. S hrackami sa hra?

katka1981
4. okt 2009

Bibi ahoj, u nas je reflux uz len taky, ze grcka, gastrac jej davam nadalej. Grcka najma ked je nevykakana, kaka uz len raz, 2x denne, cize ked spapa uz maxi davku, co je 200 ml, tak ma mega brusko a grcka sa vytlaci von, lebo ma plne crievka. Grcka najma ked ju beriem z kresielka. S hrackami sa hra, stale hovori havko, havko, lebo jej aj visi na hrazdicke. Ked lezala na boku pri mne, tak sa aj pretocila na brusko, takmer, ale ona nerada pasie koniky a na brusko keby som ju dala lezkat tak sa jeduje. V kresielku sa hupe sama ako diva. Stale vykopava nozicky a ked lezi v posteli ide do sedu skoro si az sama sadne. Ja s nou manipulujem minimalne kvoli grckaniu. Ona grcka najma preto, ze vela spapa naraz ale mensia davka jej bola malo, uz plakala aj po dopapani.

katka1981
4. okt 2009

Joj zlatko moje dnes vecer nevedelo zaspinkat. Ale ked na mna vyvali tie obrovske kukacky a usmev spoza dudla, na take krasne babo sa neda absolutne hnevat. Len horsie je, ze v poslednej dobe neuspavam ja ju, ale ona mna. 😀

dadka212
4. okt 2009

Katka neviem, či to Sophinkine horšie spinkanie spôsobilo očkovanie, ale asi nie, lebo aj moja Daniela v poslednej dobe horšie spáva a ešte nebola očkovaná, tiež sa budí s plačom a slziská ako hrachy, aj celkovo spinkanie sa jej zhoršilo 😝

Bibi ja som obliekala malého do overalu a šupla som ho do fusaku, ale to kvôli tomu, že on sa potreboval stále nosiť na rukách keď nespal a keby som ho vybrala a mal by iba zimnú bundu asi by mu bola zima, ale malej som kúpila jeden overal a aj zimnú bundu jej kúpim a tú budem využívať asi častejšie, hlavne na také menšie vzdialenosti...fusak som objednala kaiser, takže by mal byť teplučký a nánožník som väčšinou dávala iba na okrasu 🙂 to je skôr vhodnejšie ak je chladno ale nie na fusak, tak aby nebolo zima na nožičky ten som kombinovala iba s dekou...

očkovanie, tiež to dám tak, že najprv hexa a o mesiac prevenar...nechcem naraz 😝

zajtra idem skúšať volať za tie obličky, tak dúfam sa dovolám aj ked na to budem potrebovať asi nadludský výkon 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre