Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
19. jan 2010

kuki keď idem s malou cvičiť tak to je doobeda a to ide Maťko s nami a keď idem s Maťkom do plavárne, tak to ideme až navečer a to zostane krpatá s tatinom 😉
pomoc nemám absolútne žiadnu, svokrovci už nežijú a moja mama robí už roky vo Francúzsku a tatko tomu by som deti asi nenechala a sestra moja stále pracuje 😝 akurát cez víkend si občas vezme Maťka nech si popratujem poriadne a troška odpočiniem 🙂

kukenzi
autor
19. jan 2010

dadi a to chodis na plavanie na plavaren akoze "volny styl", alebo mate nejaky kurz?

kukenzi
autor
19. jan 2010

a este dadi som sa ta chcela spytat, ci davas maleho od septembra do skolky

dadka212
19. jan 2010

nechodím na kurz, my tu máme kúsok od bytovky plaváreň velkú a tam je aj detský bazén ale my sme väčšinou vo velkom, tam si pláva v torpedle, no super je to hlavne teraz v zime, keď nie je kam ísť 😵 a super sa unaví a ja tiež 😀

a do škôlky ho idem zapísať, ale mám obavu, že mi ho nevezmú, lebo sa hlási vela detí a ja som na MD, takže tak....

kaska
19. jan 2010

No veru baby mali sme stastie.

Dadka, ja som pocula, ze sa cvicieva v judo hale, ale neviem o tom nic blizsie. To je nejaky kurz? A treba sa tam zapisat? Celkom ma to zaujima. A nebudes chodit s malou na kupanie na sever?
Dnes som mu kupila a tu MAM flasu v DMke a nechcel ani pocut o nej, tak vzdava´m to, bude dostavat iba mliecko aj ked sa mi zda posledne dni, ze strasne malo taha. Aj rano ked o pol siedmej ranajkuje, ich mam makke a to som kedysi po celej noci mala prsia naliate ako balony..

Inak byvame na Muskate a auto sme malinormlane v podzemnej garazi 😠

Dnes sme boli na kontrole klbikov a stale nemame vyvinute jadierka. A doktor nam povedal, ze ked sa do mesiaca nepretoci na brusko, tak mame zacat chodit na rehabilitacie, tak som sa vydesila, lebo on sa do stran pretaca uplne v pohode, len nie na to brusko. 😕

baluu
19. jan 2010

Kaska a ked Markusovi pomozes tak ze mu zdvihnes nozky nepretoci sa? Nasemu sa samemu do toho tiez moc nechce. A ked je na brusku dlhsie uz mrnci, ale naspat sa nepretoci. Neboj sa mesiac sa uz bude pretacat. Ti nasi chlapci su asi pohodlnejsi. No co typicky chlapi su to 😀 .

luciarichard
19. jan 2010

kaska ani u nas nezabrala MAM flasa 🙂 uz ich mam 10 druhov ale uz som rezignovala ... Mala dnes pekne papala ale musela som jej pri jedle hrat sa takze bola kompletne zaspinena este aj vo vlasoch mala jedlo 🙂 ale zjedla hadam aj 10 lyzic co je u nas neuveritelny uspech ...
Mne sa mala dokaze pretocit len s chrbta na brusko naspat sa jej nechce ... zopar krat sa otocila aj s brucha na chtbat ale to bolo asi omylom 🙂

luciarichard
19. jan 2010

Inak hned by som s malou chodila aj na nejake cvicenie ale musim pockat do aprila lebo teraz zacal v babyfite 3 mesacný kurz a ja kedze nie som pojazdná ☹ trepat sa z Jura do BA busom si sama neviem predstavit.
Ozaj Dadi v Pezinku nie je nejake cvicenie pre deticky s maminamy ?

dadka212
19. jan 2010

Kaska tak to je fakt sila, ešte keď ho máte v garáži 😠
a na plávanie nebudeme chodiť...chodila som s Maťkom ale on mal kvôli tomu problémy s ušami, tak sme prestali a teraz nemôžem, lebo nemám malého kam dať, on by mi nedovolil tam byť v bazéne s krpatou a on by sa na nás pozeral 😀

k cvičeniu v Pezinku je v judo hale teda ten na ktorý chodíme...ja som volala na ten kurz cvičenia pre mamičky s deťmi je to pre detičky od 6-36 mesiacov, cvičenie na fitloptách, pesničky, pohybové hry, hry na podporu jemnej motoriky, masáže, všetko pre podporu prirodzeného psychomotorického vývoja detí...ak chcete tak pre tak staré deti ako máme my ešte majú miesto, teda mali, zatial bola iba jedna hodina, je to na 3 mesiace a platí sa 40 eur...ak chce niekto kontakt tak ho hodím do iP 😉

dadka212
19. jan 2010

myslím,že býva cvičenie aj v parku v centre volného času...skúsim pohladať a hodím link 😉

dadka212
19. jan 2010

nemajú to na stránke ☹ už vyše mesiaca nebola aktualizovaná, tak neviem...ale tiež tam bývalo cvičenie s deťmi na fitloptách, aj hudobná škola yamaha, to bolo tiež tuším aj na fitloptách nejaké pesničky či čo...

dadka212
19. jan 2010

inak dnes mi malá už trocha chodila 😵 sa držala odrážadla a išla za ním 😵

inak to cvičenie v judo hale je už zajtra o 11.10....

no končím monológ idem na zumbu majte sa 🙂

mneme
19. jan 2010

dadi, ja sa vobec necudujem, ze danielka chodi, ked aj jej mamina je taka akcna 🙂 ja sice nie som velmi cvicebny typ, ale keby som mala vobec nejaky volny cas, rada by som chodila na nejake cvicenie babatiek s mamickami. co uz ☹

kaska, nestresuj, mesiac je pre taketo male babo cela vecnost, robia pokroky velmi rychlo - urcite sa coskoro pretoci 😉

kukenzi
autor
19. jan 2010

ja som chodila na yamahu a teda nas to vobec neoslovilo, najprv vraveli, ze chcu, aby sa utvorila uzavreta skupina ludi, kde nebudu novi prichadzat a stari odchadzat ... ja som si davala ziadost sem do BA IV a otvorili to len v ruzinove, tak som sa trepavala do ruzinova, najprv to malo byt v MC hojdana, ale prvy mesiac to bolo na zakladnej skole, ked sa to uz presunulo do hojdany, chceli aj vstupne do MC hradit mamickami, to sa asi nejako nakoniec utriaslo... potom otvorili yamahu aj v petrzalke a komu to vyhovovalo lepsie, siel tam, takze sa deticky rozdelili a aby toho nebolo malo, tak aj ucitelka (ktora bola super a s detmi to vedela) to prestala robit a nahradila ju ina. pritom v inych mestach co viem, tak tam baby radi chodili.

na plavanie sa ani ja nechystam, nejak ma to nefascinuje 😖

dadi, mala ti bude uz samostatne v 9. mesiaci chodit, ako mojej kamosky maly, velmi sikovna je danielocka nasa mala 😵 😵 😵

kaska IP

tehula
19. jan 2010

dadka, mneme, mate strasne sikulky deticky, ale asi nie je vzdy aka matka taka Katka, lebo moja nic moc a ja s vrtulou v riti aj cvicit stiham.

Dadka, som ti poslala friend request na FB, tak sa nelakaj, ze kto to 😀
Mneme, ty si na FB?

bibi1711
19. jan 2010

Ahojte babulky,
ja som sa vcera uspesne s malou vytrepala von pocas najvacsieho snezenia.Otrasne, nic neodhrnute, dosla som cela mokra, vystipana od mrazu, chrbat ma bolel z toho tlacenia jak des.Ale mala sa dobre vyspala. Vcera sme boli aj na kontrolu klbov, neviem, ci si spominate, nam na prvom sone dali na jeden klb na Antolskej diagnozu 2c-, co je diagnoza minimalne na remence, ak nie ne sarovanie, nastastie sme hned sli na kramare na ortopediu a tam povedali, ze by to tak nemalo byt, a vcera nam povedali, ze ma oba klby v absolutnom poriadku, aj jadierka, aj osifikovane.TAk sa tesim.

Dnes sme boli u nasej dokiny na kontrole vsetci, co sme boli chori, tak sa hnevala na zastupujuceho lekara, ze dal malej ATB hned bez testov, mna poslala na krcne, lebo mam nieco v hrdle. Som sa jej pytala na to budenie, tak povedala, ze to nie je normalne, a ze asi najlepsie by bolo prestat kojit, lebo ze z toho budem akurat ja chora.j Je pravda, ze som unavena, ale dohovarala aj muzovi, nech berie malu prec cez vikend a necha ma spat.Ale sak on pomoze.Ale ja s kojenim prestat nechcem.Aspon do roka by som rada.Dnes som skusala v noci spat na zemi, mala s muzom na posteli, ci nebude lepsie. V polke som to vzdala, lebo sa budila rovnako, akurat ja som mala este naviac to vstavanie k nej.

Zajtra nam zacina cyklus v babyfite, aj sa celkom tesim, ze vypadneme niekam s malou.j Aj jej, aj mne kolektiv prospeje.

Dadka, mneme, vy mate velmi sikovne babulky doma.Nasa sa len da na 4, pohupe sa a koniec. Podlomia sa jej rucky a spadne.j Ale nevadi, hlavne ze je inak zdrava.

Inak, muz nas uz nahlasil na plavanie od marca, budeme chodit do trnavy.j Nasa sa strane rada kupe, u nas je doma stale vecer plac, ked ju vyberieme z vane, tak hadam sa jej bude pacit aj tam. Ja rozmyslam aj nad tou hudobnou skolou, mam to blizko a chodi mi tam aj znama s dcerkou, tak uvidim.Ona si to velmi pochvaluje.

S tym autom je to sila.Drzost ludi nema hranicu. Mrzi ma to, ale tak dobre, ze vam nic podstatne nevzali.

Malej som uz davnejsie kupila take tie vyzivky zo 100 percent ovocia, velmi jej chutia a tiez si myslim, ze je to akurat sterilizovane.Ono zasa su na to zakony a neverim, ze vsetko sa tu porusuje. Kontrola musi byt. Nemma pocit, ze by jej to mohlo ublizit.

kaska
20. jan 2010

No veru baluu chlapi su troska pomalejsi. Vcera sa uz ale skoro pretocil na brusko, ale si nevedel vytiahnut rucicku, tak zostal zakliesneny, neslo mu ani na brusko ani naspat na chrbatik, tak sa zacal jedovat 🙂
Dadka, prosim nemohla by si mi napisat, ake bolo to cvicenie? A nevies, ci este beru deticky? Nemozem to nikde najst na nete. A kolko vas tam bolo?
Ja chcem zacat chodit s nim bud na toto cvicenie alebo na to plavanie, urcite mu to pomoze.
Bibi super, ze mate jadierka v poriadku. A na to plavanie budete chodit z BA? A preco az do Trnavy?

baluu
20. jan 2010

sml,i j ; f kl.ôouuuuy obv v n bn ť b

toto n ap isal may 😀 , krasny de n vsetkym

dadka212
20. jan 2010

ahojte 🙂

Tehul veru som kukala, že kto je to 😀

Kaska aj som sa tej Žanetky pýtala na teba a keď budeš chcieť, tak v stredu môžeš s Markusom prísť o 11:10 v stredu hneď cvičiť...ja si myslím, že je to fajn, deti stimulujú k pohybom, aj sú tam všelijaké hry na posilňovanie svalstva, no ja si myslím, že je to fajn aj sa tam detičky pohrajú, spoznajú 🙂 zatial sme v skupinke 3 ale vraj má prísť ešte jeden chlapček...

ja som s Maťkom chodila aj na to plávanie a myslím, že toto je lepšie...ale každému vyhovuje niečo iné 🙂

bibi super, že máte klbiky v poriadku, my by sme tiež mali ísť lebo ešte nemala vyvynuté jadierka...

dadka212
20. jan 2010

inak malú to cvičenie až tak nebavilo, lebo oni predpokladajú, že detičky v ich veku sú ešte také, že im treba pomáhať a ona sa mi len dvíhala, sadala, lozila, ale inak sa mi to páči a aj deťom...

...ja som tam prišla o nejakú skoro hodinku skôr, tak si tam Maťko vo velkej telocvični poskákal na lopte s tými ušami, lebo tam sú po zemi žinienky, tak sa vyjašili obidve decká 😀

luciarichard
20. jan 2010

ahojte 😉
noo my sme mali opat skvelu noc mala sa o tretej zobudila a bola dve hodiny hore ani za nic na svete spat, tak som ju nosila na rukach a ked som mala pocit ze uz spi tak som ju polozila do postele a ona za 30 sekund bola hore 😠 Ale rano si to dobehla spala 2,5 hodiny 🙂

katka1981
20. jan 2010

dadka212, ahoj, nestazovala si sa pred nedavnom, ze Danielka je leniva, ze Matusko bol sikovnejsi? Asi ju to nahnevalo, ved teraz je aka akcna.

Tehul, Heidinka je velmi sikovna, ved kolko deti v jej veku tak paradne stoji??? Pockaj ked sa rozbehne, budes lutovat, ze nie je ako slimak 😀

Kaska, maly je v pohode, nasa sa tiez zacala pretacat na brusko vo velkom asi pred mesiacom a odvtedy sme nezazili normalnu noc. Dnesna bola super, ale od jednej bola u nas az do rana. Kotula sa po postielke alebo u nas, uz to nie je ako kedysi. A z bruska na chrbatik sa pretocila len asi 2 x. Predtym ked neznasala past koniky, sa pretocila na chrbatik jedna basen a to mala asi 3 mesiace. Cize deti si robia co im vyhovuje, vobec nie, to, co pisu tabulky. Aj nozicky si cuclala daaaaavno pred terminom.

mneme
20. jan 2010

ahojte,
bibi, fajn, ze ma emka v poriadku jadierka. urcite si sa rozhodla spravne, ze ju kvoli nocnemu budeniu neprestanes dojcit. to jej buntosenie s tym asi ma suvis, ale ja by som si vobec nebola ista, ze ked sa zatrhne kojenie tak skonci aj nocne vstavanie. podla mna by to bolo len pre vas obe vacsie peklo. martina mava tiez dost zle noci. do polnoci pekne spi a potom je kazdu chvilu hore, hoci spi s nami v posteli a ja ju cely cas drzim. ako ti spava cez den? dohana, co v noci zameskala, alebo je tak celkovo nespavec? ja uz sa totiz snazim martine trochu obmedzovat denny spanok, aby v noci neharusila, hoci neviem, ci to vobec pomaha.
baluu, aj moja krpata je velky fanda klavesnice, ale vacsinou pise s tatikom 😀
tehul, som na FB, posli mi do IP meno, ozvem sa

bibi1711
20. jan 2010

Mneme, mala mi spi cez den v pohode, podla mna ani malo, ani vela. Ked sa definitivne zobudi okolo 8, idem s nou von a spi mi v kociku od 11 do 12 a potom asi od pol tretej do 4 poobede. A ukladam ju o 19-19:30.Skusala som aj menej ju davat, aj neskor spat, ale nema to vplyv. Ziaden.Dokonca aj ked sla spat po 22, aj tak rovnako sa budila, aj rovnako vstala rano.

Inak dnes sme boli v babyfite, ale som taka sklamana. Strasne.Zmenili nam instruktorku a bol tam taky chaos.Deti uplakane, lebo je to akurat cez obed, ked su navyknute spat, jednotlive vesi sa strasne rychlo menili, no jednoducho som taka unavena a rozladena z toho, ze des. 😒

kaska
20. jan 2010

dadka super, dakujem velmi pekne, ja tam buducu stredu pridem, hoci trocha sa bojim toho, ze maly bude mrzuty, lebo o 11 akurat spava, ale pojdeme pozriet urcite. A budem s tebou v skupinke? 🙂

kati presne ja viem, ze kazde dieta je ine, tak ja verim, ze maly sa bude pretacat jedna radost a nebudem musiet chodit na rehabilitacie. Ja dufam, ze aj to cvicenie mu pomoze.

dnes som bola v H&M a nakupila som malemu nove veci, nejako mu je vsetko uz len tak tak, taaaak sa tesim, hned som to supla do pracky 😀 ale musim povedat, ze pre dievcatka maju omnoho krajsi vyber.

kukenzi
autor
20. jan 2010

kaska, vzdy som kukala po dievcenskych veciach v hm, lebo mali obrovsky vyber a pri chlapcoch malinko, teraz ked mam malu som tam este ani nebola, lebo som si nakupila veci do 1,5r 😀

katka1981
20. jan 2010

Taku chut som mala na kremes, ale v tescu nemali, tak muz nakupil plnu krabicu zakuskov, tak som sa ich nazrala, este ze mam tehu rifle, ale ked sa otepli, no neviem v com budem chodit 😠 Kamoske sa dnes narodil syncek, je to ich druhe mimi, starsie dievcatko malo v septembri 2 roky, ake krasne...... tak som na nu myslela....

dadka212
20. jan 2010

Bibi tiež si myslím že prestať kojiť je hovadina...

Kati veru prednedávnom som hovorila že krpatá je lenivá a toť 😀 a nerob chute na koláče ja ich zbožňujem a asi aj preto vyzeram stále ako v požehnanom stave 😀

Kaska áno to budete s nami v skupinke inak aj mne malá spava o takom čase ale zobudila som ju skôr a bola v pohode...veď uvidiš

baluu
21. jan 2010

Bibi ani ja sa nechystam prestat kojit koli tomu, ze maly je vecer a aj v noci prevazne pricucnuty. Zatial sa to da vydrzat, tak uvidime. Drzim palce aby sa to polepsilo.
Ja som tiez uvazovala o babyfite, ale ten cas je dost blby. A tiez este koli grckaniu som to vzdala. Nechcelo by sa mi to tam riesit, tak hadam od aprila sa pridame aj my a dovtedy to uz organizacne zvladnu. Aj kamoska ma chodit tak uvdim co bude hovorit, ale vcera tusim este nebola.

luciarichard
21. jan 2010

baluu aj moja mala je na mne furt pricucnuta ... annag mi napisla ze vzdy ked citim ze mala uz nesaje ale len dudka tak jej mam vlozit malicek do pusinky a vytiahnuť bradavku a znova to opakovať že ju to prestane baviť ... no ha ha ha moju to bavi stale pripadne ma kusne ze sa jej to nepaci ze jej furt vytahujem "dudu" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre