Rodili ste predčasne na Antolskej?

erikababula
27. nov 2014

Ahoj maminy mna by zaujimalo ci ste rodili na antolske predcasne? Ja som teraz 34+1 a v pondelok idem rodit cisarskym maly ma len 1654g a to mal pred dvomi tyzdnami 1700g pre volaco prestal priberat nevedia preco velmi sa bojim neviem ako to tu funguje s kojenim a tak mam velky strach hlavne o maleho.dakujem za odpovede....

albao
27. nov 2014

Kamaratka rodila v 27tt a pristup suprovy. Hned ako sa dalo, tak klokankovala, mliecko davala aj do mliecnej banky, malemu najprv podavali jej mliecko injekcne, neskor ked zosilnel ho postupne naucila na prsnik. Co sa tyka starostlivosti i predcasniatka, spicka! Ona si len chvalila.

kikushaa
27. nov 2014

Neboj sa, na antolskej su super doktori na detskej jiske. Uz mas aj pekny tyzden, je dost mozne ze dietatko bude dychat samo a bude mat uz vyvinute plucka a pojde rovno na sieste na odd rizikovych novorencov. Urcite sa tam on dobre postaraju. Ty si akonahle to ubude mozne odsavaj mlieko nech sa ti spusti laktacia. Najprv to bude par kvapiek, po sekcii to trva ocosi dlhsie. Ale mlieko jednoznacne bude!! Kludne si dole v lekarni kup caj na podporu laktacie alebo tabletky na tvorbu mlieka 🙂 ja som tam rodila pred 9timi mesiacmi v 29+4tt

danieli
27. nov 2014

Drzim palce, ja som prelezala 3 mesiace v nemocnici, nastastie sa podarilo oddialit predcasny porod, ale za ten cas, co som tam bola som spoznala vela maminiek a ked uz bola niektora za 34 tyzdnom, to sme si uz hovorili, za vodouuuu, plucka by uz mali byt v tom tyzdni vyvinute a to je posledne co drobcek na svojom tele dokoncuje, potom uz len rastie a pribera na vahe, s kojenim ako pisu dievcata, pomalicky to spolu zvladnete 🙂

nikusssik
27. nov 2014

rodila som úplne rovnako...malá mala 1700 g v 34tt...dýchala pekne sama, takže mala len infuzku so zivinami..mliecko som odstriekavala a nosila...v nemocnici bola 20 dní...všetko závisí od celkového stavu bábatka...určite však budú čakať na váhu aspon 2100 gramov...takú malinkú sme si ju doniesli domov...naša bola a je dobrý papkáč, tak už to šlo celkom dobre...teraz má 20 mesiacov, cez 12 kíl a je šikovná...naozaj živé striebro 🙂 robí nám radosť 🙂 držím palce...inak neviem, čo by som ja robila, keby osm vedela v piatok, že v pondelok idem predčasne rodiť...ja som šla akútne, v nemocnici som stále verila, že to do 37tt vydržíme a zrazu ma odvážali a nestihla som sa ani zamyslieť...asi to tak bolo dobre...lebo by osm sa zbláznila...ja som ale rodila v MT...určite aj v BA je profesionálny personál a robia všetko pre vaše pohodlie a pekný štart do života 🙂 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre