Rodím na Antolskej. Čo si vziať do pôrodnice?

huji
12. jún 2009

Prosím vás dámy o pomoc,čo všetko si treba zbaliť do porodnice?
Hlavne porodnica na antolskej....vsetkym srdecne dakujem.... 😉

filienka
18. jún 2014

Ahoj.
Moze niekto poskytnut cerstvy zoznam do porodnice na Antolskej?
Dakujem

milota164
1. mar 2016

do porodnice si hlvne netreba toho brat zbytocne vela, nemas to kam dat ani toho vela nepotrebujes. vacsinu treba az kedpojdete domov. teda hlavne pre babo.
pre male treba hlavne dake plienky a mast na zadocek. my sme mali Bepanthen . Extra mast od Bepanthenu ma specialne zlozenie pre deticky do roka , ktore este namaju uplne zrelu pokozku a tym ju lepsie chrani.
A ked nieco chyba navstevy ochotne donesu 🙂

mirusss88
11. máj 2016

Ahojte,
neviete ci v porodnici na Antolskej davaju na porod erarnu koselu, alebo si treba priniest svoju?
dakujem 🙂

mariette28
11. nov 2016

Ahojte budúce mamičky, rozhodla som sa, že vám zosumarizujem aktuálny zoznam vecí, ktoré budete potrebovať v nemocnici na Antolskej, keďže na ich webe je to uvedené dosť stručne 🙂.

Pôrodnica (odporúčam zbaliť do osobitnej tašky):
- Dokumenty (obč. preukaz, preukaz poistenca, tehotenský preukaz, záznamy z vyšetrení, doklad o PEDA)
- Nočná košeľa
- Šľapky
- Uterák
- Hroznový cukor (ak chcete)
- Gumička do vlasov
- Jedlo a vodu pre sprevádzajúcu osobu (vám jesť a piť nedovolia)
- Peňaženka a mobil 🙂

Šestonedelie:
- Sobášny list/vyhlásenie o otcovstve
- Kontakt na pediatra
- Nočné košele so zapínaním vpredu
- Podprsenky na kojenie + tampóny do podprsenky
- Sieťkované nohavičky (zídu sa, keď príde návšteva)
- Osuška a uterák na ruky
- Župan a ponožky (podľa ročného obdobia)
- Prebaľovacie/inkontinenčné podložky (aspoň 5 ks ... ak by ste nemali, dajú vám, ale dosť neochotne)
- Pôrodnícke vložky (tie tam rozdávajú, ale je dobré mať aspoň jedno balenie vlastné, nech nemusíte stále behať za sestričkou a pýtať si ... navyše tie ich nemocničné sú najlepšie)
- Obuv do sprchy
- Domáca obuv (ideálne sú ortopedické šľapky)
- Hygienické potreby (sprchový gél, šampón, pleťová voda, balzam na pery, krém na ruky atď ... proste to čo používate)
- Toaleťák !!!
- Čajová lyžička (príbor dostanete, ale bez čajovej lyžičky)
- Prostriedok na riad a špongia (príbor si budete nosiť na izbu, kde si ho budete umývať v kúpeľni ... kde samozrejme chýba prostriedok na umývanie)
- Šálka (dajú vám len sklený pohár)
- Ostatné užitočné veci: nabíjačka, niečo na skrátenie dlhej chvíle (kniha, časopis...), môžete masť na bradavky alebo čaje na podporu tvorby mlieka

Pre bábätko:
- Plienky
- Vlhčené obrúsky (zoberte si balenie kde ich je aspoň 60, pochopíte keď budete čistiť zadoček od smolky 🙂 )
- Oblečenie na cestu domov

V nemocnici vám požičajú oblečenie pre bábätko, krém proti zapareninám aj odsávačku mlieka.

Platné pre september 2016.

20tatianas
7. feb 2017

5xhrube 5xtenke ponozky
6xnohavicky
1xtielko na kojenie
1xklasocke tielko
Sortky na spanie a pyzamove nohavice s kazdeho 1x (nemam rada ked sa mi vyhrna nocna kosela)
2x klasicka nocna kosela
2x s vystrihom nocna kosela (mam len jednu ktora je urcena na kojenie :( )
1x zupan
2x maly uterak koly ultrazvukom a poteniu
2ks uterak na vlasy + osuska
2x papuce do sprchy + na izbu
2x podprsenka na kojenie (neviem zohnat velkost 95G)
Oblecenie na cestu domov pre seba aj dieta + vajicko najlepsie s kocikovou konstrukciou
Podlozky na postel aspon 3ks
Pohar + pribor (hlavne kavovu lyzicku)
Jednorazove nohavicky
Kefka a pasta na zuby
Vreckovky, wc papier
2ks ziletky pripadne pena na holenie
Hreben
Tekute mydlo + sampon (baby odporucali tuhe detske tak mam aj to)
Cumel (zobrala som 2lebo su v sade)
Odsavacka (rozmyslam ci ju budem brat alebo ma pocka doma)
Klobuciky na bradavky
Vlhcene 15ks na bradavky a cumel - objav v dmke
Labelo (maju v dm pre deti zobrala som si ho pre seba aby som nedrazdila umelinami)
Mast na bradavky
Poporodne vlozky
Vlozky do podprsenky
Detske vlhcene utierky
Kniha a nabijacka
Mam vsetko? Co som zabudla a s cim to prehanam? Rodim na antolskej kozmetiku pre malu neberiem pripadne mi mama prinesie...a co sa tyka papierov tak klasika OP, karticka poistenca, tehotenska knizka, info o pediatrovi (este nemam vybrateho), o otcovstve

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@20tatianas kokos, ty si kde sla s tymto zoznamom, rodit slona do Afriky?
Staci polovica z toho a po jednom. Oni vas budu chciet domov vyhodit co najskor, na 4 den. budete rada ak sa vam tam podari umyt vlasy aspon raz. Porodnice su preplnene, a miesta velmi málo a to aj na mini uzbach co tam maju. Ked vas capnu kde budete 3 + 3 deti, tak budete rada za sa vam do tej izby zmestila igelitka

simi459
26. nov 2020

@feb13 nejde mi otvoriť píše EROR

feb13
29. nov 2020

@simi459
http://dietaaja.sk/co-si-priniest-do-porodnice-...
Ale neviem, ci je ten zoznam aktualizovany, odvtedy preslo 10 rokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre