Rodím na Antolskej. Čo si vziať do pôrodnice?

huji
12. jún 2009

Prosím vás dámy o pomoc,čo všetko si treba zbaliť do porodnice?
Hlavne porodnica na antolskej....vsetkym srdecne dakujem.... 😉

janka3.12
12. jún 2009

Ahoj, som v siedmom mesiaci a chystams a rodiť prvýkrát, tieto veci son našla na jednej webstránke, no asi by to mohli skorigovať mamičky ktoré už rodili🙂🙂🙂

do pôrodnice:

hygienické potreby
2 menšie uteráky, 1 osušku (tmavšej farby)
2 kojace podpresenky
vložky do podprenky
ponožky
nohavičky
papuče, šľapky
odsávačka mlieka
nočná košeľa
župan
vložky
tehotenská knižka
doklady
časopisy

pre dieťa:
1-bavlnenú košieľku, 1-dupačky, svetrík a čiapočku (číslo 52-58), 3-bavlnené plienky, alebo 2- bavlnené a jednu jednorázovú, jedny poštolky č.1-2 (kúpite v drogérii), zavinovačku s letnou, alebo zimnou vložkou, v zime aj malú deku.

Neviem ako je to s odsavačkou mlieka, niektoré ammičky mi ju odporúčajú, niektoré nie.

lenka_da
12. jún 2009

iba doplnim Janku3.12

ja som rodila v BB:
- tu sa rodi vo vlastnej nocnej koseli, takze tych kosiel rozhodne viac, casto sa zaspinia (aj spotia, najma v lete)
- krem na bolave bradavky, mala som Bepanthen, putoval medzi mamickami, fakt pomaha
- tu zakazuju normalne nohavicky, v lekarni dostat take sietovane, priedusne, daju sa aj prat (cca 50 centov kus)
- vlozky poporodne, vatove (otrasne ale musia byt vzdusne)

pre dietatko - davali nam malo jednorazovych plienok, tie sme museli pouzivat aj vlastne. Inak, ostatne veci pre babo staci, ked donesie ocino posledny den

dosa
12. jún 2009

ked budete chodit posledny mesiac na kontroly do porodnice, tak vam tam daju zoznam, alebo ked sa u vas nechodi, skuste sa nakontaktovat na porodnicu, kde budete rodit - kazda nemocnica ma ine zoznamy. u nas nebolo treba ani zupan, ani nocne kosele, na druhej strane sme si museli priniest svoj pribor a pohar na pitie (ak nepijete z flase), a pre babatko vecicky priniesol az tatino, ked prisiel pre nas, v nemocnici ich obliekali do svojich obleckov. a k papuciam si urcite pribalte aj nejake gumene slapky do sprchy...

odsavacka nie je na zahodenie, ale nikto dopredu nevie, ci ju bude potrebovat. v niektorych nemocniciach pozicaju, inde si treba priniest a niektore stastlivkyne ju ani nepotrebuju. dobre je nejaku si pozriet v obchode a potom tatinko dokupi, keby bolo treba.

a k tym dokladom treba aj sobasny list, ale uz si nepamatam, ci stacilo len kopiu, alebo aj original 🙂

jasminet
12. jún 2009

huji - pre babo do nemocnice nic okrem plienok a vlhcenych utierok nenos, hlavne nie na oblecko - perie sa to s erarnym osatenim a nikdy viac to neuvidis...
inac, je tu tema Antolska, tak tam je toho popisaneho dost 🙂

kvjetecko
12. jún 2009

aj ja by som mala dotaz k veciam do porodnice: na zozname su aj jednorazove podlozky na postel - kupila som balik 10 ks - ale to mam brat do nemocnice cely ten pakel? ved to je strasne velke.
Ked si do tasky nabalim aj tie porodnicke vlozky (2 balenia - tretie som odmietla hned balit) - tak pojdem ako keby som sla na mesiac do dzungle s takym batohom....
Kolko si mam toho zobrat?
A babatku som nabalila aj veci v com pojde domov. Ci to mam dat este do extra tasky, aby to doniesol muz potom?
Kolko mam mat tych tasiek preboha ??

dadis
12. jún 2009

ja som sice rodila na Kramaroch, ale trosku sa to lisilo: odsavacku nepotrebujes, ak by si potrebovala pozicaju ti erarnu, alebo ti manzel kupi alebo ti ju prinesie z domu. Ja som si ju napr. kupila az po navrate z porodnice, kedy som zacala mat nadbytok mlieka.

kyjetecko: Tie podlozky na postel, podla mna si zober 3, manzel ti moze dalsie doniest.

Nocne kosele som si brala 3, jednu na porod a dve s vystrihom na kojenie, kazdy den som jednu davala manzelovi vyprat, po tom porode som sa nejako viac potila (rodila som v auguste), potom sa mi zaspinila od krvi atd. Pre pokoj manzela by sa mi ich zislo aj 10, sprchovala som sa min 2x za den a vzdy som mala chut si obliect cistu 😒 , ale kedze normalne nocne kosele nenosim, nemam chut do toho vela investovat, radsej ich budem posielat oprat 🙂

Pre dieta:
30ks jednorazovych plienok, na Kramaroch erarne nemaju, mali by dat len 1.den po porode, rataju s tym, ze si ich nedonesies k porodu, ale ze ti ich po porode donesie rodina.

ciapocka, ponozky, rukavicky proti poskriabaniu, 2 bavlnene plienky, vlhke utierky.....nic viac na pobyt, kozmetiku nam dali.

Na cestu domov pre babo a mozno aj seba si priprav doma tasticku, ktoru ti potom manzel prinesie.

Inak kazdy den mi manzel nieco nosil, odnasal, doma pral, zehlil, asi mal toho dost, ale ved co mu ine zostavalo, ze 😉 Teraz to bude mat o trosku komplikovanejsie, bude doma s malym sam. Hlavne tych chlapov netreba setrit 😀

dadis
12. jún 2009

ak si vydata, tak kopiu sobasneho listu kvoli priezvisku dietatka

dadis
12. jún 2009

na nete som nasla, co si zo sebou zobrat na Kramara, ale malo by to byt podobne aj na Antolskej http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

raona
12. jún 2009

toto treba do trnavskej porodnice {zoznam davaju v nemocnici}:

Dokumenty:
Preukaz pre tehotné
Preukaz o zdravotnom poistení
Občiansky preukaz
Kópia sobášneho listu
Tlačivo Dohoda o mene dieťaťa /tlačivo dáva lekár pri nástupe na MD, ak nie, tak Vám ho poskytnú na príjme, keď už pôjdete do pôrodnice/

Osobné veci pre matku:
Osobné toaletné potreby, toaletný papier, vložky pôrodnícke, osuška, 2 uteráky, osobná bielizeň, 2 materské podprsenky, vložky do podprsenky, prípravok na ošetrenie bradaviek, jednorazové nohavičky /kúpite v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách/, prezuvky a šľapky do sprchy, nápoje /nesýtené minerálky/, jednorazová podložka do postele, ponožky

Pre dieťa
Jednorazové plienky, jednorazové vlhčené utierky, krém na zadoček, ortopedické nohavičky, detské mydlo, látkové plienky /4-5ks/, cumlík

Pre dieťa pri odchode z pôrodnice
Oblečenie podľa ročného obdobia, košieľka, kabátik, body, čiapočka, rukavičky, ponožky, zavinovačka, autosedačka
V zime: nánožník, teplá deka.

kvjetecko
15. jún 2009

dadis, dakujem
takze ziadny cely balik neberem, zoberem len par kusov a hotovka. a veru, asi narobim viacej "kôpok", aby ich manzel postupne podonasal. Len ci bude schopny, ak bude oslavovat.... 🙂 (hadam ma nenecha v stichu 🙂))
uz aby to bolo za mnou. a v postielke male babatko . juj.

berus222
15. jún 2009

my sme ortopedicke nohavicky a detske mydlo nepotrebovali, ale potrebovali sme vlastne oblecenie pre drobca, bo mal alergiu na to ich pradlo.

veronika81
15. jún 2009

ja som mala pre malého vlastné vecičky, úplne prvýkrát mi ho doniesli v ich košieľke, ale pri prvom prebaľovaní som ho prezliekla. Detičky sme mali na izbe, takže sestričky ich neprezliekali, spoločné pranie nehrozilo, všetko špinavé som posielala domov 😉 Jediné, čo som mala pre malého z pôrodnice, bola perinka.
Ale takto to bolo uvedené aj na zozname, že tie vlastné veci treba.

kvjetečko, ja som šla do pôrodnice s dvomi taškami a domov s tromi 😀 + autosedačka s malým 😀 A v jednom kufri som mala čisto iba vložky, plienky, podložky a toaletný papier 😝
A keď som zbalila župan, tiež zabral polovicu ďalšej tašky 😎

niekto tu spomínal šlapky do sprchy - to som veľmi ocenila!! A nočných košieľ si zabaľ viac alebo tiež priprav manželovi na "kôpku", nech postupne nosí 😉 Ja som mala tiež každý deň čistú, buď sa zašpinila (od krvi), spotila alebo mi mlieko pretieklo..

A..strááášne veľa minerálky, tú mi tiež postupne nosili. Budeš veľmi smädná, aj treba veľa piť! Teda ak tam nie je nejako zabezpečený pitný režim, lebo my sme mali iba taký hnusný čaj 😖 aj ten sa často minul.

Držím palce 😉

beaska
7. okt 2010

ahojte dievcatka otvaram tuto temu, chcem sa spytat, zmenilo sa nieco co treba doniest do porodnice na Antolskej, je pravda ze vlozky si treba priniest, a babetku kolko plienok, len na cestu domov alebo viacej........dakujem za radu

feb13
7. okt 2010

Ja som nasla takyto zoznam:
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...
Vlozky treba, ak by sme nemali urcite daju, ale myslim ze by to bolo trapne stale si pytat od sestriciek.
Plienky treba brat na cely pobyt ale udajne okrem toho nic pre babatko netreba, len oblecenie na domov.

marjuska
3. júl 2011

Ďakujem za všeobecný zoznam do pôrodnice 🙂))

pe
9. júl 2011

baby, hlavne si zoberte nejaky krem na bradavky, lebo Vas budu boliet...ja som si nezobrala nic..nastastie som v tom darcekovom baliku nasla bepanthen...

rora
11. aug 2011

Ahojte, chystam si pomalicky veci do nemocnice a podla zoznamu sa mi niecoho zda malo, niecoho vela... Tak by som chcela vediet od mamiciek kolko ste toho vlastne spotrebovali pocas pobytu v porodnici - mam namysli kolko asi tych porodnickych vloziek (ci staci mensie balenie 12ks a potom len bezne vlozky), jednorazovych a latkovych plienok pre babatko, inkontinencnych podloziek (treba to vobec??), tamponov pre dojc.mamicky... Nechcem ist zbytocne nabalena ako na rok ale nemam ozaj vobec predstavu o mnozstve 😅

halienka
11. aug 2011

@rora s tými vložkami asi závisí aj od hojenia, ja som spotrebovala asi 3 veľké balíky, teda v nemocke asi jeden a potom doma ešte aj dva, lebo sa mi to pomaly hojilo, a keď som skúsila dať klasickú alwaysku, tak to bolo omnoho horšie, tak som sa pekne krásne vrátila ešte k tým popôrodným, kým sa mi to nezahojilo úplne...jednorázové plienky pre bábatko odo mňa tiež pýtali, dala som im balík 10ks, látkové plienky som mala ja 3ks ale aj v nemocke mi doniesli asi 3ks, tie podložky po pôrode tiež požadovali, zobrala som 3ks, v podstate tá tretia sa už takmer nezašpinila, tak by stačili asi aj dve, ide len o zhruba prvá deň po pôrode, kedy žena ľahne do postele ešte bez nohavičiek iba s vložkou zaseknutou medzi nohami, to je jasné že to pretečie, potom keď ž sa zvládneš osprchovať a obliecť nohavičky, tak už je dobre, inak ja som mala aj tie jednorázové nohavičky, no super vec, tie som mala tiež 3ks. A tampóny na prsníky stačí zobrať zo 10 ks, netreba brať celú škatuľu, tolko toho mliečka ešte tie prvé dni nejde väčšinou a 4 deň už idete domov, prinajhoršom ti manžel donesie...Ale nepoteším ťa, tiež som šla nabalená ako na mesiac, je toho ozaj dosť, a teda ja som rodila ešte v Handlovej a tam dokonca pýtali aj oblečenie pre bábatko, tak zas svokra rýchlo musela doniesť nejaké dupačky...

rora
11. aug 2011

@halienka dakujem za odpoved, hned mam trosku lepsiu predstavu 🙂 no ja mam este len par veci popredu kupenych ale uz teraz mam toho dost v kapse 😅

halienka
11. aug 2011

@rora ako to tu tak čítam, tak sa to ozaj dosť líši, v každej pôrodnici inak, asi najlepšie zistiť si v tej kde budeš rodiť, chvalabohu, príbuzní môžu aj potom čo to doniesť, ide hlavne o ten deň pôrodu a možno ešte deň potom aby si mala po ruke to čo budeš potrebovať a robia to aj dievčatá tak, že si zoberú len taký počet vložiek, plienok a tak len na tieto 2 dni a nachystajú doma ešte jednu tašku, ktorú im potom donesie muž a tiež tašku pre bábatko na odchod ak nevyžadujú v tej pôrodnici oblečenie a plienky. Mňa napadlo, že ja som aj osušku pre bábatko mala, lebo potom som malú už kúpala sama...Ja vždy hovorím, že medzi pobalením sa na 2 dni a na 2 týždne už nie je moc veľký rozdiel 😅 😀

tehula
14. aug 2011

ja som na antolskej rodila pred 2mesiacmi.

pre babo stacia jednorazove plienky a vlhcene obrusky. Vsetko ostatne ti nemocnica poskytne. Ak mas zaujem nasiroko balit, sestricky ti poskytnu aj bavlnene plienky a postolky. Staci ich poziadat.

pre seba okrem dokladov ako su zmluva s doktorom, ci potvrdenie o zaplateni epiduralky, tehu knizka, preukaz poistenca, a sobasny list, obciansky, tak si zbal nasledovne:

poporodne vlozky, papierove podlozky do postele, nejake kosele, poporodne sietovane nohavicky, krem na bradavky, pripadne aj klobuciky na kojenie, podprdy na kojenie, vlozky do podprdy. Dva uteraky, sprchace, mydla, a ine hyg. potreby,jasne aj toaletak, prezuvky a slapky do sprchy.

Dufam, ze nic som nezabudla, vsetkoostatne ti nemocka poskytne. Aj tie kosele zvyknu davat, no ak je veliky natresk tak sa mozu minat rychlo je dobre mat v zasobe aj vlastnu, ale inak davali a ponukali ked som v juni bola.

pitik
14. aug 2011

A nezabudni si nocnu koselu uz do porodnice, nedavaju, este pred 4 rokmi davali, vraj im ich pokradli. Potom na oddeleni uz davali, ale to uz mi netrebalo. Mala som 2 baliky vloziek, cca 1,5 som minula, na kazdy den jednu podlozku, ale minula som este nejake 2, co som dala na prebalovak, ked sa mi maly nan vysikal, tamponov do podprsenky som minula mozno 4, budes ale potrebovat podprsenky na dojcenie, plienok som mala cely balik, ale vytahovala som ich po par kusoch, najma, ked islo babo k sestricka pocas navstevy som tam nechala max. 2 ks, aby nedostali nohy. No mne nedali krem na zadocek, manzel mi doniesol, ale aj v to darcekovom kufriku nejake vzorky boli. Ale mozno, keby som si vypytala, dali by, len ked som bola zhanat, akurat som nevedela najst ziadnu sestricku. Pre babo osusku som nemala, na izbe ho neni kde umyvat, sestricky ho okupu, potom uz doma kupes sama. Sobasny list odo mna nikto nechcel, ale treba vediet komplet rodne cislo svoje, aj manzelove, no a este vlhcene utierky. Bavlnene plienky som nepotrebovala, babo je v erarnom, ked sa nieco zaspini, daju druhe. Este nezabudni nieco na pitie, po porode budem musiet pit, aby si sa cim skor vycikala.

samayka
23. aug 2011

ja som rodila na Antolskej približne v rovnakom počasí, ako je teraz. keďže je tam problém s prievanom, keď sa chce vetrať (stále niekto chodí do izby a z izby a tak je lepšie mať okno zatvorené) - nestíhali mi schnúť osušky a uteráky čo som používala po sprchovaní. teraz mám zbalené o 2ks viac 🙂

možno tento postreh niekomu pomôže 🙂

k.a.t.k.a.
23. aug 2011

v nemocnici je aj drogeria aj lekaren .. v najhorsom pripade ak by ste nieco zabudli 🙂

lensam
4. júl 2012

vie niektora nejake aktualne zmeny k tejto teme?

votaress
4. júl 2012

@lensam zozam veci ti da aj sestricka na poradni

mijunik
4. júl 2012

Ahoj, ja som rodila na Antolskej pred rokom (aj pred 6,5 rokmi) a to, čo tu bolo už spomenuté ešte doplním o papierové utierky (také zelené, čo sa dávajú v nákupných centrách na utieranie rúk). Kúpila som ich v Ševte (dúfam, že toto nie je reklama, ale inde som ich nenašla). Výborne sa do nich utieralo zospodu po sprchovaní (nezašpinila som tak uterák) a pomohli mi, keď som sa učila pred 6,5 rokmi prebaľovať dcérku. Prvý deň som mala pocit, že potrebujem pri prebaľovaní aspoň štyri ruky... 😀 Keď bola malá pokakaná, tak aby som zbytočne nezašpinila tú neprecikateľnú podložku alebo nedajbože perinku, keď som dala spod malej preč plienočku, šupla som jej pod zadoček tú utierku a potom mi už stačili moje dve ruky na zvládnutie toho vtedy priam artistického výkonu - zmotať špinavú plienku bez toho, aby som jej obsahom niečo zasiahla a potom dcérku poutierať čistiacimi obrúskami a zabaliť do čistej plienočky. 😀 Ešte nápoje - áno, veľa pitia, ale pozor na bublinky. Odporúčam čistú vodu, lebo z bubliniek by bábo mohlo bolieť bruško, ak je už kojené. Vineu áno, ale miešať, aby sa vybublinkovala a ešte riediť s vodou. Vecí naozaj netreba veľa, rodina postupne prinesie, na úvod stačí jeden balík popôrodných vložiek, jednorazové (ale prateľné) popôrodné nohavičky 2x (na chodenie po chodbe, inak ich tuším lekári nemajú radi, rana sa má vetrať), 2 nepremokavé podložky do postele, toaleťák, materskú podprsenku 2x, zopár tampónov do podprsenky a potom bežné veci, ktoré by ste si balili aj na dovolenku. Ozaj a fén na vlasy; nám sa osvedčil, keď dcérka alebo synček plakali - rozbaliť z plienky a fénovať zadoček (pozor, z dostatočnej vzdialenosti, vyskúšať rukou teplotu fénu). Okamžite ich to ukľudnilo. Odsávačku požičiavali, klobúčiky sa dali kúpiť. Nič iné ma teraz nenapadá, ale všetko sa dá dodatočne priniesť. 🙂

lencika
23. mar 2013

Ja si myslim ze uz su celkom dobre zoznamy na nete ale co ja som zabudla a fakt potrebovala mast na bradavky, mala som bepanthen odorucam fakt super potom sme ho vyuzili aj na ritku malej

dzoan
25. jún 2013

Ahojte holky :]

mozem sa opytat co vsetko zobrat do porodnice na Antolsku :], este som tam nebola som v 30 tyzdni,ale uz pripravujem do porodnice
Problem je ten ze bvsade je to ine a ja nevim co davaju pre babtko a co pre mamicku aby som zbytocne nevlacila
Dakujem pekne xxx

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre