Rodím v inom meste ako mám gynekológa. Ako riešiť vyšetrenia?

hanam
10. jún 2009

Ahojte, rodili ste niektora v inom meste ako tam kde mate gynekologa? Vysetrenia sa od urciteho tyzdna robia v porodnici. Monitor a tak. Ako ste to vyriesili?

oalaa
10. jún 2009

ahoj hanam. Nie, ja som mala vsetky vysetrenia u svojho gynekologa v Cadci a rodila som v Ziline. Nic som neriesila so Zilinskou porodnicou, len som tam prisla ako poterminova pacientka, nakolko som 5dni pretahovala s papierikom od mojho gynekologa. U neho som mala vsetky ultrazvuky aj monitor.

iwusca
10. jún 2009

neviem ci to sem patri ale spytam sa ...

ja som z BB tu mam aj doktora aj vsetko cize rodit budem tu...ale vacsinu casu budem teraz travit v MT u sesternice co ma dve male deti a bude ma "zaucat" 😀 tak sa chcem spytat ze keby som naaaaahodou nedajboze zacala rodit tak ma zoberu bez problemov v MT nemocnici? alebo ako to je?

oalaa
10. jún 2009

iwusca: ano vezmu bez problemov, hlavne maj so sebou preukaz poistenca a tehu preukaz, ale snad to stihnes do MT 😉

danka5
11. jún 2009

Ahoj Hanam, ja mám rovnakú otázku - aj ja chcem rodiť v Čadci.

Pred desiatimi rokmi sa nerobili žiadne zvláštne vyšetrenia, dokonca aj sono som mala len 1x v 20 týždni /20sekundová rýchlovka, lekár niečo rýchlo sestričke nadiktoval, vôbec sa nebavil. Teraz to bolo podstatne lepšie/
Prekvapilo ma, že mám ísť na 4. sono kôli odhadu hmotnosti ešte aj v 36 týždni. čo sa týka tých vyšetrení pred pôrodom - koľkokrát sa robia, ako často a o čo vlastne ide?
Ako ďaleko máš do Čadce Ty? Ja cca 40km.

dosa
11. jún 2009

v nasom okoli je to tak, ze k svojmu gynekologovi chodim len do osmeho mesiaca a posledny mesiac sa chodi do nemocnice, kde budem rodit. aj ked som rodila pred tromi rokmi to tak bolo - gynekologa mam sukromneho, v trnave a v tom istom meste som aj rodila, ale posledny mesiac uz som musela chodit na kontroly do nemocnice a k inemu lekarovi. tam sa chodi kazdy tyzden - sestricka vysetri moc, zmeria tlak a spravi graf (taky pas na brucho, uz neviem ako sa to vola), lekar vysetri krcok a ked treba posle aj na sono.
teraz chodim tiez este svojmu gynekologovi, ale rodit sa chystam do galanty, takze tento mesiac mam poslednu prehliadku u svojho a potom sa musim prihlasit v nemocnici u nejakeho lekara.
na tom sono kvoli velkosti som tiez bola, mala sa zdala ze bude velke babo a ja som bola utla a tak som musela este pre istotu absolvovat predoperacne vysetrenia na anesteziologii kvoli cisarskemu rezu. a ked chcete epidural, tiez to treba dopredu nahlasit a vybavit si vysetrenia.

carodejnica
23. jún 2009

Ja bývam pri Žiline, ale rodiť chcem ísť do Ružomberka (manželova teta je tam sestrička na novorodeneckom oddelení a to chcem využiť).
Vyriešila som to tak, že na poradňu som chodila k mojej gynekologičke - vpodstate až do 38. týždňa, a na prvých 3 monitoroch (36,37,38 TT) som išla do pôrodnice do ZA. Keď sa ma pýtali, či idem rodiť do ZA, tak som povedala, že áno... 😒

No a čo sa týka vyšetrenia v Ružomberku, tak som tam chcela ísť v 39 TT (minulý týždeň). Mala som však obrovskú výhodu v tom, že mi teta vybavila lekára, ktorý ma prezrel, naštudoval tehu knižku a urobili mi aj monitor. Najbližšie tam idem v deň termínu 29.6. - no a potom, že uvidia, čo so mnou.

Aj sa bojím, že nestíham, ale väčšiu čas týždňa plánujem ísť ku svokrovcom do Istebného, to je asi pol hodinku do Ružomberka... tak uvidím, možno nakoniec skončím v ZA.. 😉

martinka1981
23. jún 2009

Ja byvam v Ba a rodila som v Hainburgu. Mesiac pred porodom som chodila k dr. do Rakuska do poradne(pracuje aj v nemocnici) všetky vyšetrenia som absolvovala u neho akurat na CTG som chodila do nemocnice...

inneska
23. jún 2009

ja som z dubnice a rodiť budem v BA...posledný mesiac poctivo chodíme s manželom každý týždeň na poradne do BA, nič iné nám neostáva, ked tam chcem rodiť...vyšetrenia mi porobil ešte môj gynekolog a v nemocnici som absolvovala tie vyšetrenia, ktoré chcel naviac doktor(EKG, hematologia, UTZ)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre