Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

seahorse27
3. apr 2015

@moonica jasne, že každému vyhovuje niečo iné...a mne práve tento jeho prístup nevyhovuje. Podmienky, ako zle tesniace dvere by mi ani tak nevadili, to som spomenula len tak na okraj 😉 Nepotrebujem ani lekárovi vyplakávať na pleci. Stačí mi, že sa so mnou baví normalne a nie ako s retardovanou. No neviem, ale podľa mna je kúsok empatie a ľudsky prístup u lekára ( nielen gynekológa) nevyhnutnosť. Nechápem, preco si potom niektorí vybrali toto povolanie, ked sa k pacientom správajú arogantne...

sasanka33
4. apr 2015

@seahorse27
Nadával Vám lekár alebo sa len prispôsobil Vášmu inteligenčnému niveau? Neberte veci tragicky a Váš život bude jednoduchší.

mircalla
4. apr 2015

@sasanka33 Vidim, ze to tvoje bude niekde velmi nizko....Zrejme nevies, co je to lekar, ktory komunikuje s pacientom normalne a takuto komunikaciu beries ako normalnu. Su lekari, ktori nevedia co skor a napriek tomu su prijemni...predstav si....arogancia mnohych lekarov na slovensku nema hranic....ale pri takych ako ty sa to ani nezmeni, ked to toleruju

seahorse27
4. apr 2015

@sasanka33 vy odkiaľ viete, aké je moje IQ???? Podľa vás ma pacient držať hubu a krok až kým mu lekár nezačne nadávať? Vy kľudne môžete...

sasanka33
4. apr 2015

Tak mi vysvetli ty aké je arogantné správanie, keď ja neviem. Samozrejme,že aj ja chodím k lekárovi a vyžadujem slušné správanie, ale čo keď sa len neusmieval preto, že ho bolela hlava....?Ty si tiež stále vĺúdna a usmievavá? Vyžadujeme od lekárov empatiu a ako sa pacienti správajú k nim?Alebo ako sa snažia predbehnúť sa a nedokážu čakať ťa napadlo?Všetci pranierujú lekárov a čo pacienti? Napadlo ťa to?

sasanka33
4. apr 2015

@seahorse27 Čakala som takúto reakciu od Vás, veď slová sú obrazom duše. Kľudne si tu všetci vylievajte srdce s ohovárajte ľudí, čo je na Slovensku typické, ja pre ochranu môjho duševného zdravia končím s touto nezmyselnou diskusiou.

mircalla
4. apr 2015

@sasanka33 Hej, naprv niekoho urazim a potom sa hram na svatu a koncim s diskusiou....najprv vypustim jedovatu poznamku na temu IQ a nasledne sa odvolam na to, ze slova su obrazom duse....tomuto sa hovori mega pokrytectvo....

A k tym naladam - osobne si myslim, lekari by si nemali ventilovat svoje nalady na pacientoch...tiez mavam zle nalady, ale robim s klientami, a ti to pocitat nemozu....takze neprenasom to

mircalla
4. apr 2015

pocitit

sasanka33
4. apr 2015

@mircalla Áno, ako celá táto diskusia. Pekný deň.

sasanka33
4. apr 2015

@mircalla Máš svätú pravdu, ale hodnotenie je vždy subjektívne a hodnotíme podľa našej nálady,sympatií... Ja som sa stretla s veľa neobjektivnymi hodnoteniami až urážlivými.

seahorse27
4. apr 2015

@sasanka33 jasne, vy predsa moju dušu poznáte dokonale, tak to samozrejme viete posúdiť 😀

seahorse27
4. apr 2015

Ahaaa, sasanka33 je zrejme zdravotnik a poriadne vztahovacny :D Tato tema bola vytvorena preto, aby si tu zeny vymienali skusenosti a nie kazdy ma s lekarmi len tie dobre...ja tu nikoho neurazam ani nikomu nenadavam, len popisujem svoje dojmy a pocity z vysetrenia. Tato tema sa nevola "chvalospevy na lekarov v BB".

ludmilaka
4. apr 2015

@seahorse27 Juj, babule, však neútočte na seba. Keby som mala iný humor, tak by mi asi tiež spomínanÿ Dr.nesadol. Napr.mne zase nesadol Jenčo, ktorý bol tak empatický, že som ho musela na urgente upokojovať. Chápem, že oznámiť niekomu na Vianoce, že prišiel už o druhé bábo, nie je nič moc. Len ja som v tej situácii potrebovala počuť, že sa to stáva, že dotretice to bude OK, tak by to povedal Schwartz (tak sa píše?). Takže fakt každému vyhovuje iné, chápem a tolerujem.

seahorse27
4. apr 2015

@ludmilaka no vidíš, mne zas Jenco vyhovuje úplne parádne - presne takto si predstavujem prístup lekára 😉 Ja tiež tolerujem všetkých, ktorým vyhovuje Schwarz. Každý si tu predsa môže vyjadrit svoj názor. Nemám pocit, že by som na niekoho utocila, to skôr niekomu inému si mala adresovať tuto pripomienku...niekomu, kto pozná tajne zákutia mojej duše a presnú hodnotu môjho IQ 😜

mircalla
4. apr 2015

Ja som tiez reagovala na to IQ, prislo mi to minimalne drze....potom nech sa to niekto neodvolava na nejaku diskusiu na urovni,ak sam prispieva k opaku....

moonica
4. apr 2015

@ludmilaka presne s tebou suhlasim... Vidis, tebe Dr.Schwarz sadol rovnako ako mne. Jenco mi tak isto nerezal. Napriklad on mne nikdy nic na sone , ani po nom nepovedal. Primar na vizite tiez nie. A nerobim tu z toho vedu a uz vobec nikomu nenadavam do debilov a koz...
Pomaly sa chystame na druhe a ja len dufam, ze Dr.Schwarz tam este bude. Ved uz vsetci skoro odisli. Hm.

ludmilaka
4. apr 2015

@moonica Veď to, že všetci odchádzajú. A Schwartz sa dá zazmluvniť? Ja som nerodila v BB, druhé už po všetkých peripetiách s počatím a nepekným pôrodom neplánujem. A som už aj dosť stará koza. Držím palčeky. Koho máš gyndoša? Ak som dobre videla, tvoja beruška bude mať čoskoro 2 roky, tak to máme skoro rovnaké babeny.

angellss
4. apr 2015

@seahorse27 Presne tak je to súhlasím

angellss
4. apr 2015

@seahorse27 Aspoň keby sa zdržali ten Dr a sestra tých ponižujúcich poznámok, ktoré nie sú pre ženy príjemné ako si oni myslia, že tým odľahčia situáciu, keď prídete na potvrdzujúci ultrazvuk, že s dieťatkom niečo nie je v poriadku....

tinuskaaaaa
5. apr 2015

Zdravim, po precitani vasich reakcii by som sa chcela podelit so svojimi skusenostami. Na danu ambulanciu som bola odoslana na odber plodovej vody.Nakolko som nebola 100% rozhodnuta so sestrickou som sa dohodla najprv len na konzultacii. S pristupom som bola maximalne spokojna, snazia sa odlahcit situaciu, mozno nie kazdemu to vyhovuje, ale mne to urcite pomohlo. Dr.ma mozno svojsky humor, ale neprekazalo mi to.
Uz davno som sa na ambulancii nestretla s tym, ze sestra s usmevom otvori dvere, nie je podrazdena. Na tejto ambulancii som sa s tym stretla, sestricka je mila ustretova osobka. Mne urcite pomohla, kedykolvek som zavolala na ambulanciu, aby som sa poradila bola ochotna ma vypocut a poradit.
Odber mam uz uspesne za sebou, nastastie s dobrymi vysledkami. Pocas celeho odberu ma sestricka,napriek tomu,ze asistovala Dr.drzala za ruku a venovala mi pozornost. Nebolo to prijemne vysetrenie, ale vdaka nej som to zvladla.
Chapem,ze kazda mame iny nazor, ale urcite ani jednu z nas neopravnuje nadavat sestricke do tiav, Dr.do debilov a pod.Ja viem, ze net znesie vela,ale da sa svoj postoj napisat aj slusnejsie.

tinuskaaaaa
5. apr 2015

A este jedna vec ma napadla, ako som si precitala vyssie, sestricka sa Vam ospravedlnila. Keby je skutocne taka ako pisete, urcite by ju to netrapilo a nevenovala by tomu ziadnu pozornost.

angellss
5. apr 2015

@eviko Ospravedlňujem sa za tie urážky na Vašu osobu, ale musíte pochopiť aj ženy, ktoré nemajú zvlášť náladu na tie vtípky a reči, ktoré veľmi žene v situácii, keď sa dozvie, že sa jej narodí choré dieťa nepomôžu a vtedy ich to ani nepodporí a považujú to skôr za výsmech. Takže trošku apatie by nezaškodilo trochu empatie od doktora aj Vás. Nič na tom nezmení zlú skúsenosť z BB nemocnice. Osobne som počula čo rozprávali na doktora Schwarza sestričky z operačky, keď som bola na operácii mala som izbu presne oproti takže aj personál má na neho asi svoj názor, to čo som počula to ani nie je sem na písanie...Len jedna veta na záver videla som sestričky, ktoré boli v nemocnici strašne zlaté a nie, že si z pacientiek robili srandu ako vy......To je môj názor

eviko
5. apr 2015

@angellss ,nikdy som si z pacientok srandu nerobila a ani by som si to nedovolila.V pripade,ze ste to takto vnimala,ospravedlnujem sa,urcite to nebolo mojim umyslom.Pekny den.

stut
5. apr 2015

Tak asi takto Ani vtipky ani srandičky na odľachčenie situacie nie sú na mieste. zakon presne stanovuje spprávanie ZP konkretne Z.z.s. 578 /2004 v znení neskorších predpisov príloha č4. akekeľvek iné správanie vybočuje s normy .
Zákon presne uvádza ako má zdravotnícky pracovník vykonávať svoje povolanie. Je nevyhnutné, aby konal podľa litery zákona, aby jeho postup bol lege artis. Zdravotnícky pracovník musí vykonávať svoje povolanie odborne, v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi a s etickým kódexom (§ 80 odsek 1 písmeno d zákona č. 578/2004 Z.z.). Ako skoro každé povolanie aj zdravotnícki pracovníci majú svoj etický kódex.
1. Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti.
2. Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním intimity a trpezlivosťoua nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie.
3. Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.
No musíme konštatovať že napriek svojím kvalitným odborným znalostiam niektorí lekári majú problém v správnej komunikácii s pacientom lebo musíme si priznať že odborná medicína je taká rozsiahla že na toto na výške nie je čas .

eviko
5. apr 2015

@stut ,v zivote som nikoho neponizovala ani nezosmiesnovsla,pani som sa ospravedlnila.Snazim sa zenam ak je to v mojej moci pomoct.Nechcela som posobit odmeranym,arogantnym dojmom.Asi sa mi to vypomstilo.

tinuskaaaaa
5. apr 2015

Na sono ambulancii som bola vysetrena viac krat.Nikdy som nemala pocit,ze by ma niekto zosmiestnoval al.urazal.

seahorse27
5. apr 2015

Ja by som to zhrnula asi tak, že každý ma inú mieru citlivosti, niekomu nevadí takmer nič a niekto citlivo reaguje aj ma jemne nuansy v prejave v zmysle irónie, arogancie, dvojzmyslov a pod. Ja to napríklad zachytim vždy...teraz nemám na mysli sestričku...Každý, kto s dotyčným pánom Dr. prišiel do styku iste uzná, ze on takýmto spôsobom komunikuje, len niekomu to ani nedôjde, niekomu to zas vôbec nevadí a inému to zas vadí príšerne....preto si myslím, ze lekár by mal byt hlavne profesionál a komunikovať skôr v neutrálnej rovine (tym nemyslím, ze musi byt nutne odmeraný).

angellss
5. apr 2015

@seahorse27Áno súhlasím presne s Vami je to tak ako ste to napísali. Niekomu to ani nedôjde tie dvojzmyselné reči okolo vyšetrenia. A presne tak mala by byť komunikácia v neutrálnej forme. Napríklad pán doktor Škerlík aj zasranduje, ale na inej úrovni a vysvetlí všetko do podrobností, že o čo sa jedná.Čo sa u Dr dotyčného povedať nedá.

seahorse27
5. apr 2015

A ešte by pani doktori nemali zabúdať na to, ze su tu pre nás, nie my pre nich...Ja som naštastie počas svojho života narazila poväčšine na korektných, až velmi milých lekárov (aj napriek ich vyťaženosti). Celkovo mám len 2 negatívne skusenosti a zhodou okolnosti obe z gynekologmi. Rovnako som ale medzi gynekologmi spoznala aj niekoľko uplne úžasných ľudí....

ludmilaka
5. apr 2015

@eviko Viem ako sa cítite. Sama pracujem v oblasti kde musím riešiť tisíce ľudských pováh a viem ako to je keď si idete dušu vypľuť, keď robíte svoje povolanie s láskou a dočkáte sa niečoho takéhoto. Akýkoľvek mä človek názor, aj negatívny, mal by ho prezentovať s ohliadnutím na city toho, koho sa to týka, nie spôsobom ťava-blázninec. Robte svoje povolanie s láskou ako doteraz. Držìm veľmi palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre