Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sia222
12. feb 2009

Ahojky.no tak teda to bol asi ridne neormal doktor také veľké dieťatko a že normál asi ťa riadne vytrápili teda.ja ti neviem inak ako to ten lekár ráta lebo som našla na nete takú stránku kde si zadáš termín porodu a udá ti presný stav a mne tam vyšiel teraz 11 týžden čo by aj podla pravdy malo byť no a doktor mi povedal že 15teho budem v 10tom ale tiež to sono mi to má upresniť takže zajtra tam už sná bude lekár na sone bo dnes sa mi nedalo a od min štvrtka tam nik nebol.inak o dva týdne ideš 26 teho?

alias313
12. feb 2009

mne sa to uz krati..a doktora este stale nemam zazmluvneneho..na buduci tyzden skusim ist za Molitorisom..tak dufam, ze sa mi podari ho vybavit, nakolko k nemu ani nechodim..dnes som bola na prehliadke a taka nasrdena som 🙄 doktor mi s uplny kludom povedal, ze mam prist na kontrolu o tri tyzdne..ako dost nechapacky, vsak doteraz som chodila kazde dva a teraz zrazu pred koncom kazde 3???Dufam, ze ak ma zoberie Molitoris, tak k nemu posledny mesiac budem chodit aj na prehliadky, alebo ako...a este mi ten moj doki oznamil, ze dietatko sa uz tlaci von, ze si mam doma vylozit nohy a dufala, ze to este dnu vydrzi... 😒 ako dost blby postoj..tak sa asi idem o lampu zavesit hore nohami....

mia78
13. feb 2009

sia hej idem vtedy na kontrolu a podla internetu mi tiez vychadza ten 11tyz. a podla doktora 10tyz. tak uvidim

alias ved to by si uz mala chodit kazdy tyzden na kont. sa mi vidi ja som aspot tak chodila pred koncom. ak sa stym doktorom dohodnes uz by si mala chodit knemu na kontr. tak to este vydrzte drzim palce

alias313
13. feb 2009

mia78
ano ze posledny mesiac sa ma chodit kazdy tyzden-do nemocnice na kontrolu...ale ze je tam vela tehotnych a ze doktori, ktori tam ordinuju maju aj svoje pacientky, tak ze preto ma tam neposle a ze staci ked takto pridem k nemu..ako nepanikarim, len som to chcela mat pred koncom v poriadku-myslim vysetrenia a tak...

zunajda
13. feb 2009

ahojte!........mia ako náhodička,aj ja Ti gratulujem........nech to úspešne zakončíme 😵
alias neviem či Ťa Molitoris zoberie,má totiž vykĺbené rameno a je PN.........ja k nemu chodím,posledne bol namiesto neho Schwarz...........ani netuším dokedy bude PN............mám ísť 23.2. na sono,tak dúfam,že tam už bude on,a nie nejaký zaskakovač. ☹

alias313
15. feb 2009

zunajda
no fajneeeeee..tak mi to teda krasne vyslo...teraz si to musel vyklbit..zajtra skusim zavolat sestricke ze do kedy bude pn

sia222
15. feb 2009

Ahojte. Mia to sa tam u dr.Karoviča možno stretneme aj ja idem 26 teho. Bola som konečne v piatok na sone, bol tam taký mladý doktor Jenčo myslím sa volá bol zlatý akurát ma trocha vyľakal, lebo mi povedal, že mám nizko placentu.Pri prvých dvoch detoch som sa s tým nestretla ani u kamošiek. tak som ostala vylepkaná,a kedže tam nebol Karovič, tak som sa len sestričky pýtala či mám prísť skor a ona že nie len ma poučila ako sa mám chovať, tak ma to trocha ukludnilo.Tak som si o tom pak počitala na neteo tam až taká hrúza, ale ak sa to nevytiahne vyššie hrozí ciarák. ak máte niekt osobnú skusenosť baby budem rada ak mi napíšete.Bože ja neviem, či som len ja taká vy..teraz z tohto3 tehu či ked to je po 9r,tak už sa smejem sama na sebe šak mám len 31,ale tie prvé dve som brala uplne inak teraz sa akosi viac sledujem a šetrím..asi hoormony 🙂
Zunajda ja som na sono čakal cel min týžden tam nik nebol až v piatok konečne, tak majú toho asi veľa.Ten Molitoris je taký tmavovlas s okuliarmi a chodí si sám robiť soo svojim pacoškám? ak je to on je sympoš..Tak sa držte maminky ja idem pozrieť chladničku 😠

janka2121
15. feb 2009

ahojte

ja som zažila pri prvom tehu hádam všetkých pôrodníkov v Roosveltke. fakt 😅 . všetci sa vystriedali, dokonca aj tá pôrodníčka, teda vtedy ma mala rodiť že po dlhej dobe by konečne niekoho odrodila ale jej to nevyšlo, lebo malý nechcel vyjsť. jeden posteh mám. keď bol môj pôrodník na dovči Vodecký tak som išla na kontrolu k Molitorisovi a ja som baby myslela že porodím.teda kontrola u neho, normálne že som glgala a potom som aj trošku krvácala ale to je ževraj v norme. ináč je ako odbroník perfektný. teda perfektný sú fakt asi všetci. Schwarz má osobitý humor, snaží sa všetko odlahčiť keď vidí že je rodička v zlej nálade alebo sa bojí, Hunák je vinikajúci ten ma nakoniec zobral na sekciu. fakt som bola spokojná ako sa tam o mňa postarali a nakoniec moje horúčkovanie po sekcií vyriešil Vodecký akurát došiel z dovolenky. potom Trška ten je maximálny pohoďák a aj zasranduje . keď mi ráno s pokojom na srdci povie podťe rodiť. no pecka. fakt sú všetci pôrodnící v Rooseveltke vynikajúci odborníci.

aine04
16. feb 2009

ahojte bystricanky 😉

janka, krasne si to popisala, to vyzera fakt jedna pohodicka ten porod 😀

zunajda tak molitoris je PN? ja som takisto 23.2. objednana k nemu na sono do polikliniky... dufam ze to uz bude ok, ja mu strasne doverujem, bola som uz aj u vodeckeho ale molitoris je super 🙂

janka2121
16. feb 2009

aine no to že som to krásne opísala neznamená že som nemala ťažký pôrod. 😅 4 dni som behala hore do pôrodnice dole z pôrodnice a vyvolávali mi pôrod a nakoniec som zostala v horúčkach takže na sekciu, ja len vravím že sa tam snažia ako sestry tak aj doktori. proste nemôžem povedať že by bolo niečo zlé. keď som už revala tak sa ma snažili napríklad rozveseliť ( Schwarz ) fakt mi to pomohlo

aine04
17. feb 2009

janka to je mi luto, ze si mala taky tazky porod, snad toto druhe babinko pojde na svet lahsie 😉
som strasne rada, ze niekto ma aj pozitivny nazor na tuto nemocnicu a lekarov 🙂 , ja si tiez myslim, ze mame vybornych odbornikov, snad sa to aj pri mojom porode potvrdi.

lentilk.a
19. feb 2009

Ahojte zienky, neviete nahodou, aky je pan Dr. Karovic? Vdaka.

roasha
19. feb 2009

lentilka,pohodak. 😉 🙂

sia222
19. feb 2009

čaves lentil.k no ja som tiež zbierala info o dr.karovičovi,lebo som sa sem presťahovala a bol mi odporučený jedným primárom a teda ma aj zobral a chodím k nemu.myslím, že je ok nesrší nejak humorom alebo taký typ proste nie je, ale je fajn všetko vysvetlí a myslím, že je taký ohladuplný.ked ma vyšetroval tak mi povedal nebojte bude to nepríjemné ale nebáť sa..atd.a je vraj uznávaný porodník.ja si ho chcem aj zazmluvniť.myslím že reaguje veľakrát tak, že si overí radšej viackrát, ked si nie je v niečom istý,taký poctivec.som v 12 týž a chodím len k nemu.ešte som sa nestretla s negat skúsenosťou na neho, čo kočky píšu.inak je zástupca primára.

lentilk.a
19. feb 2009

Jej baby, dakujem. Lebo mne bol tiez odporuceny ako porodnik, tak som zvedava. 😉

roasha - aj rodila si u neho, ak sa smiem opytat?

janka2121
23. feb 2009

ja mám otázku či mala niektorá plánovaný cisarák v Rooseveltke. a ako sa to potom rieši. dá sa dátum a prídete do nemocnice alebo??? ako je to?

momo29
24. feb 2009

Ja som mala plánovaný cisársky, ale bolo to už pred 4 rokmi, takže s určitosťou neviem, či je to ešte tak, ale skôr si myslím, že áno. Do nemocnice som musela nastúpiť už v pondelok, hoci termín cisárskeho mi dali až na štvrtok. Sekciu robil Trška, ukecávala som ho, že načo tak skoro do nemocnice, no on mi stále tvrdil, že to tak musí byť. Nakoniec mi sekciu robili aj tak už v utorok, lebo mi tvrdlo bruško. Ale vraj je teraz v Rooseveltke dosť blbá situácia - nedostatok liekov a financií, tak možno ťa hospitalizujú až na poslednú chvíľu.

alias313
24. feb 2009

tak doktora uz mam, dnes som bola v nemocnici pri nom..ale inak tie ambulancie a zachody, no mohli by byt trosku cistejsie ☹ bola som aj tom pristroji, kde sa urcuje prietok krvi v pupocnikovej snure, tak nejak asi, tak to je fajn..ale horsie je ze mi vysli zle vysledky z vyteru-dole je streptokok..inak som bola na chorej pred tromi tyzdnami a uzivala som penicilin a potom mi robili ten vyter a je tam streptokok, tak zajtra ze vraj pekne po tabletky, mali ste to niektora? majte sa kraaasne

murano
24. feb 2009

ja som mala tiež streptokoka ale nebrala som žiadne tabletky len ked som išla na cisarsky mi davali atb rovno do žily.doktor povedal že to mam hend ked pridem do porodnice povedať.

aine04
25. feb 2009

murano ak sa mozem opytat, ty si mala cisarsky kvoli tomu streptokokovi?

lentilk.a
25. feb 2009

alias - a na koniec si si Molitorisa vybrala? A uz aj zazmluvnila? Baby ako sa robi to "zazmluvnenie"? To sa vypisuje asi logicky nejaky papier a komu presne sa plati? Dakujem za info. 😉

murano
25. feb 2009

aine04 nie ja som mala cisarsky lebo som sa neotvarala.ked už pojdeš rodiť na sal tak ti daju atb do žili a potom sa začne porod

aine04
25. feb 2009

aha, dakujem, zatial streptokoka nemam, ale robili mi vyter tak som sa bala aby to nebolo ono 😖 .

murano
25. feb 2009

mne ho objavili ked mi brali vyter ten posledny mesiac ked som chodila už do nemocnice na kontroli

sia222
25. feb 2009

ahoj alias.ak sa možem opýtať ku akému dr. chodíš?s tym vybavením ambulancie máš pravdu a tie wecká-hrúza,hlavne,že ked človek podniká musí mať všetko ok hygienu atd a tam kde by to malo byť naj,to chýba.Kočky ako dlho je žena uspatá pri cisarskom?keby náh ma to zaujíma,že ako dlho trvá kým uvidíš mimčo.Mám už dve,ale normál porody a nestretla som sa so ženou po cisaraku.dík

momo29
26. feb 2009

Sia222: pri cisárskom ti jednoznačne doporučujem epidurálnu anestéziu/analgéziu (uf, neviem v rýchlosti ako sa to správne volá 😒 ) Pri celkovej anestéze sa totiž pravdepodobne stane, že si drobca uvidíš až po dvoch dňoch, lebo po cisárskom si dva dni na JIS-ke. Ja osobne som sa strašne bála epidurálky, ale prišiel anesteziológ s krásnymi očami (však cez rúšku som videla len tie) a ukecal ma na epidurálku. Bolo to super, Lukyho som si videla ihneď. A tiež bolesti potom nepociťuješ tak intenzívne, lebo epidurálka pôsobí ešte asi 6-8 hodín.

renatka86
26. feb 2009

Ahoj!Ja som bola tiež na Roosvelta pred 2 rokmi, nebolo to najhorsie, doktori boli celkom fajn.Ležala som tam 1 mesiac robili mi tam vyšetrenia a tak...no ja som tam nerodila, lebo museli maleho operovať, tak som prestupila do bratislavských Kramárov...Tam to už išlo rýchlejšie, po 2 dňoch ma tam porodili, ale dalo sa...malý sa má vynikajúco... 😵

andula78
26. feb 2009

lentilk.a: zazmluvnenie sa robi tak, ze sa dohodnes s lekarom, ktory vypise zmluvy (tie mu potom este musi podpisat jeho sef), potom ta s tym poslu do budovy spravy nemocky, kde ti vystavia fakturu (tu potom uhradis v termine splatnosti, alebo radsej cim skor 😉 Inac ak by z nejakeho dovodu nemohol tvoj zazmluvneny doki prist k porodu, peniazky ti vratia.

lentilk.a
26. feb 2009

andul - dakujem, cize to este nie je na 100%, ze zazmluvneny lekar pride k porodu, hm? No jasne, ak by prisiel hurikan, chapem, ale inak by asi mal... 😅

A ked ma moja dokina uz posle do nemocky (posledne tyzdne), ja si mozem slobodne vybrat ku komu, vsak? A ten by ma nemal odmietnut (?). Mozno sa kraviny pytam, ale aj tak DAKUJEM. 😉

andula78
26. feb 2009

lentilka, ja si myslim, ze ak sa raz s doktorom dohodnes, tak on urobi vsetko preto, aby mohol prist. myslim, ze vacsina lekarov si zazmluvnuje len minimalny pocet pacientiek do mesiaca, inak by asi stale museli byt na telefone, co je nemyslitelne pri tom, ze maju sluzby, operacie, ordinacie a aj rodiny 😉

Myslim, ze si mozes vybrat, ku ktoremu pojdes (ja uz roky chodievam do nemocky k dokimu, ktory je nastastie aj porodnikom). Oni ale nemaju ordinaciu kazdy den (niektori mavaju pondelok a piatok, ini utorok a stvrtok a su aj taki, co ordinuju len jeden den v tyzdni (napr. v stredu), takze uvidis, aky bude "vyber" v den, ked tam pojdes. Inac si nemyslim, ze by ta ktorykolvek odmietol... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre