Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sia222
30. mar 2009

asi pojdeš na testy tripl? tak držím palce nech su ok. ja som si volala o výsledky minul týž. a našťastie boli ok. pozerám že si v 17tt ak sa to posunie podla nehotak som aj ja v 17tt teraz a ak nie som v 18tt 🙂 tak tomu nejako nechápen že máš termín až 12 a ja 3.kedy si mala posl.menzes? ja 26.11.

jennna
30. mar 2009

ahojte mamičky....chcem sa opýtať v tejto téme....tie ktoré ste absolvovali pôrod v Roosweltke s EPIdurálkou alebo sa chystáte....aký mate na to názor...no skôr by ma zaujímali skúsenosti????
počula som aj veľa kladov a záporov na to...
a mohli by ste mi odporučiť pani doktorku Mačičákovú???

sia222
30. mar 2009

jenna aj chcem rodiť s epi bo sa bojím porodu.tiež som tu ale ešte nenašla kočku čo by mi odpísala ako to tu funguje s epi.akurát viem že si musíš dohodnúť dopredu anesteziologa sama. 🙂

jennna
30. mar 2009

sia...ja som počula veľa za a proti.....tak si to potrebujem ujasniť....kontakt na anesteziologičku mám....
tak uvidíme, či sa nám niekto ozve...
ja si to chcem dohodnúť a pripraviť sa na to a možno to nakoniec nevyužijem....ale chcem byť pripravená

mia78
30. mar 2009

sia ja som mala 6.12.08. povvedali mi ze som otehot. onieco neskor lebo podla nich by som mala bit teraz v 16tyz.a dake 2dni tak neviem. uvidime na sono. skus stranku tehotenstvoakademi tam je kalkulacka.

danulik
30. mar 2009

ja som rodila s epi, co konkretne vas zaujima?

jennna
30. mar 2009

danulík....či si bola spokojná, či to utlmilo bolesti, či to neskomplikovalo pôrod, keby si sa mala rozhodnúť znovu, ako by si sa rozhodla s epi či bez...a podobne...popíš mi prosím svoje pocity...rodila si v BB, hej? a kto ti to pichal?...či si bola proste spokojná alebo nie....DAKUJEM

danulik
30. mar 2009

v noci mi zacali kontrakcie (lezala som v nemocnici uz 3. den - prenasala som), rano ma vysetrili a rovno poslali na porodnu salu, tam som prisla asi okolo deviatej, tie bolesti boli hrozne, tak som sa spytala mojho porodnika, ci mozem dostat epi (nemala som ju objednanu) a on bol velmi zlaty, zavolal anesteziologicke - tusim sa volala p. bullova alebo tak nejak (nemam velmi pamat na mena), ale bola velmi zlata, okolo obeda mi ju pichla, ta ulava bola obrovska, citila som sice kontrakcie - ale uz iba take tlaky, nebolelo to, potom prisiel manzel, bol so mnou v porodnom boxe cely cas.. epi mi chodila dr. dopichovat vzdy, ked som citila, ze prestava ucinkovat..
tesne pred rodenim mi uz dalsiu davku nepichla, dali mi oxytocin a teda tie najhorsie kontrakcie som uz bola bez epi, ale potom na sitie som ju znovu dostala..

keby som sa mala rozhodnut, ci si ju dam znovu, tak urcite ano 🙂

jennna
30. mar 2009

danulík ďakujem...a ešte by ma zaujímalo, na koľko prrstov či cm si bola otvorená, keď ti ju pichala...tú prvú dávku...

danulik
30. mar 2009

este som zabudla, lili sa narodila o 18:05, takze epi som mala cca 5 - 6 hodin (neviem presne, velmi som nesledovala cas), bola to fakt obrovska ulava.. tie kontrakcie ma dost zaskocili, taku bolest som necakala 😅 bez epi by som asi uz potom nemala silu tlacit..

danulik
30. mar 2009

rano pri vysetreni som bola otvorena na 3 cm, ked mi ju pichala, tak to bolo asi 4 cm..

jennna
30. mar 2009

a nemala si pocit, že by sa tým spomalil pôrod?? viem, že blbé otázky, ale chcem to vedieť

sia222
30. mar 2009

danulík aby si toho nemala málo 🙂 ja sa ešte pridám kto ťa rodil počas epi aký lekár

jenna a ako dlho pred porodom si treba dohodnúť anestez.ked si v 28 a už máš?ja si to chcem tiež tak popredu zaistiť všetko nech som kludná aj ked možno to bude uplne inak.koli čomu si chceš dať epi? ja sa bojím porodu tak preto ale keby som rodila tak rýchlo ako dcéru pred 9r tak aj tri porody za sebou v pohode odrodím to bola takáá rychlovka

mia mne to práve v tých kalkulačkách na mamaaja vychádza tak ako mi povedal na začiatkutam sa dá aj po týždnoch a j podla poslednej menšt. a dokonca mi to hodilo den skor.hovoril mi že mi to chce upresniť koli tomu aby ma tam náh pak nedržali že prenášam a skutočnosť bude iná.inak mi hovoril že isto som rodila prvé tiež skor mám totiž 30dn cyklus a pritom sa narodili skor ako bol termín a pri synovi mi povedali že má znamky prenášania šúpala sa mu koža trocha na prštekoch.to bolo v tn.ale podla sona som bola 19.3v 16tt tak by to mal byť teraz 18tt.no uvidíme hlavne nech je to zdravučké.

danulik
30. mar 2009

mala som zazmluvneneho dr. molitorisa 😉

ano, epi spomaluje porod, preto som uz dalsiu davku pred rodenim nedostala, lebo uz som musela tlacit.. ale nelutujem 😉

jennna
30. mar 2009

sia asi stačí mesiac....ja som si zohnala číslo od kamarátky, neviem či je voľne dostupné....ale asi priamo v nemocnici sa to dohaduje alebo cez gynekologa.....
prinajhoršom, keď vyzistím, dala by som ti vedieť

jennna
30. mar 2009

danulík...toto viiem, že posledná hodina by mala byť bez epi....tak som ti veľmi vďačná za odpovede...možno ťa ešte v najbližšom čase budem s neičím otravovať, zatiaľ si mi veľmi pomohla...ete raz vďaka!!!

sia....a prečo sa bojíš, keď vravíš ,že prvý pôrod bol v pohode???

mia78
30. mar 2009

sia IP

a nieco som nasla aj tu o epi. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danulik
30. mar 2009

nemas za co a kludne napis hocikedy aj do IP 😉

jennna
30. mar 2009

vďaka baby

sia222
30. mar 2009

danulík tiež dík za info.nemám problém s vybavením anesteziolog.to už mám dohodnuté dohadzof len som chcela vedieť v akom čase pred porodom to treba. ale v každom prípade dakujem za ochotu si zlatá

jenna prvý porod nebol moc ok nevedela som vytlačiť syna a ako píše danulík nečakala som takú bolesť aj ked nie som citlivka na bolesť.druhá bola dcéra a tá bola tak rýchlo.ale pri nej sa mi smiali lebo mi chodili na tom porodnom stole asi meter nohy hore dole sa mi klepali od strachu a nevedela som to ovládať.no a tak som sa držala tých madiel okolo od strachu že na vizite mali koro všetky kočky bolesti odspodu len ja som sposobila šou bo mna boleli ruky 🙂 mala som svalovicu strašnú od toho držania 🙂 tak asi mám ten strach v hlave proste preto a nikdy nevieš aký bude ten porod no a druhá vec že som staršia o nejaký rok od posl porodu a prvé dve som rodila v TN a v bb to vobec nepoznám tak mám aj taký pocit cudzieho prostredia. a tak si hovorím že prečo ma to má tak boleť ked nemusí 🙂 ale čo tu pozerám občas naz.na epi asi na to má každý lekár troška odliš názor v každej nemocke to robia inak

jennna
30. mar 2009

sia....tak to ťa potom chápem, že nevieš čo máš očakávať...

bb nemocnica možno nie je najkrajšia, ale osobne si myslím, že doktory sú na dobrej profesionálnej úrovni a navyše v prípade akýchkoľvek komplikácii je človek na tom pravom mieste, lebo je tu všetko...to zznamená, že nie je potrebný prevoz....

ja by som napr.nešla rodiť do Štiavnice už len preto, že ak by sa niečo skomplikovalo, tak je potrebný prevoz a kde.....do BB....moja kamarátka mala šťastie ,že rodila tu...okamžitý zasah a vybavenie nemocnice zachránilo jej maličkú!!!! toť môj názor...

danulik
30. mar 2009

ja som chcela ist povodne do BS, ale nakoniec som si to rozmyslela, lebo zdravie dietatka je na prvom mieste a presne ako pise jennna - keby sa nahodou nieco skomplikovalo a bol by potrebny prevoz, tak by to bolo do BB.. mame tu skvelych lekarov, vsetci su dobri odbornici, takze tohto by som sa nebala.. so standardom je to trosku horsie, ale nejdeme na wellness pobyt, ale do porodnice 😉
inak, wc a sprchy tam zrekonstruovali, takze aspon male plus 🙂 ale radim vam, zabezpecte si prisun domacej (alebo inej) stravy, lebo ta nemocnicna je dost nevhodna pre kojace matky..

drzim vam palce 🙂

petulig
31. mar 2009

ahojte 🙂 tak som sa konecne zbavila Rychtareka, nastastie bola nova sestricka zlata, ze ma tamneposlala osobne po kartu, ale ze im robi poriadne problemy a vyhrazne telefonaty mavaju od neho ze preberaju pacientky jeho.. Ja by som tiez rada EPI, zatial som pocula viac pozitivnych nazorov ako negativnych tak isto si to zabezpecim aspon ako psychicku poistku.

sia222
31. mar 2009

čaves petulig.no akosi sa tu zbierame sept.rodičky 🙂 a ku komu chodíš teraz?keby bol ten lekár ok a venoval by sa a rozvíjal vo svojej práci asi by nemal takýto problém.Je to asi senil.dedko však?ja som na neho nič dobré nepočula a to som nad ním sprvoti rozmýšlala ked som si chcela nájsť tu gyndoša.už som to v nejakej téme písala možno aj tebe neviem ten lekár je náš zákazník a ako zákazník sa javí ok (chodí na servis)ale ked som si tu o nom prečítala kedečo vždy ked ho vidím vo firme tak si na to spomenem a zhnusí sa mi.aj ked mne osobne nič neurobil.myslím že by sa mal zamyslieť nad sebou.

viete čo je baby v tomto dosť zufalé?jasné že neideme k lekar a rodiť ako na relax a welnes pobyt ale myslím že každá sme už vo veku ked čo to zaplatila z daní a odvodov do poistovne a každá mama si zaslúži určitú úctu a ide rodiť s tým že vychová dieťa a osobnosť aj pre tento celý štát tak prečo by sa štát mal chovať tak že vozoví park ma neuveriteľnu hodnotu a život našich činiteľov a komfort matky pri porode má byť taký že lekár huka lebo je vyčerpaný v sprche neodteká odpad a bojíte sa chytiť v nemocnici klučky a čojaviem čo ešte.ved to by mala byť samozrejmosť.ja som tiež taká že si to poviem že ved to vydržim pohoda ale malo by to byť určite inak.nie preto že sme fifleny a nevydržime to pár dní ale preto že ked si poslanci beru do ust ochranu života a veci podobné a su to zväčša mužsk.pohlavie čo nikdy nerodili nech sa idu pozrieť v akých podmienkach v mnohých nemocniciach ženy rodia.a nech potom hovoria o ucte matky,ženy, dieťaťa

petulig
1. apr 2009

sia uvidim aky bude novy idem k nemu az o dva tyzdne, ale pocula som same chvaly tak dufam ze to bude ok. Fruhwald .
K tym podmienkam sa vyjadrovat nebudem, este to neviem nejak ohodnotit, nerodila som, ale naposledy co boli baby v nemocke tak vraj aspon v BB to trosku poprerabali, teda aspon sprchy a wcka. Aj ked pristup lekarov to nezmeni,ale co by sme nevydrzali kvoli nasim krpcom. Aj tak to ani jedna z nas neberie, ze ideme na nejaky pobyt oddychovy presne ako pises ideme si to tam kazda pretrpiet a doniest si domov maly zazrak.
My toto nikdy nezmenime. Aj teraz mam starku v nemocnici a ked vidim ako to tam funguje, az mi je zle. Ale inak sa neda. Je to tak vo vsetkom, kolko sa narozculujem ked nahodou potrebujem na PN poslednych 8 rokov nemam ani jeden den PN a preco? len kvoi tomu co to spravi z vyplatou. A takto radsej pretrpime x chorob v praci. Je to vsetko na hlavu., Kopu reci, kopu slubov hlavne pred volbami a prd z toho. Ved uz dva roky dozadu sa slubovala aj rodicovsky prispevok vyrazne zvysit a dockali sme sa?? mozme zabudnut..a nejdem sa rozculovat 😠 radsej
ozaj sia ty mas kedy termin ?

ramana
1. apr 2009

Ahojte, neviete náhodou niekto kolko sa platí v Rooseveltke za nadštandart izbu? A prípadne nejaké skúsenosti...ďakujem 🙂

petulig
1. apr 2009

ahoj, mne sa zda ze baby hovorili nieco o tisicke na den, ale nie som si ista. Na stranke nemocnice si nic nenasla?

ramana
1. apr 2009

nie veru nenašla len toto... http://www.fnspfdr.sk/index.php?option=com_cont...

skôr som mala na mysli aké sú reálne skúsenosti či sa to vôbec oplatí a tak.. 😉

ramana
1. apr 2009

aha tak teraz pozerám lepšieee a našla som toto ...

http://www.fnspfdr.sk/index.php?option=com_cont...

no skôr by som asi chcela vedieť osobné skúsenosti tých čo si to priplatili ...

ramana
1. apr 2009

a v nemocničných novinách som našla o tom článoček a tie fotá vyzerajú celkom fajn...je to piaty príspevok zhora 😉
http://www.fnspfdr.sk/wrapper/noviny/n062008.html 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre