Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

januska1111
21. apr 2009

🙂 😉 😉 😲 😲 😢 😢 😝 😝

lulu26
21. apr 2009

Caute baby,

aj ja som tu, ale riesim este piatkovu skusku ☹ a posledne upravy bakalarky 😠
prave nove smernice museli vyjst toho roku.
A presla som do 2.trimestra a zacina mi byvat zle, sakra...dnes poobede tiez..napinanie...plnost
neviete baby nejaky babsky recept na to?
O 2 tyzdne idem na TRIP test, ake mate s tym skusenosti? Vraj niekedy vyjdu aj pozitivne a deti sa pritom narodia zdrave.
Molitoris nejako malo zobral nie? Vraj vyber operatora sa pohybuje cez 5000 SK.

jacka
22. apr 2009

lulu to je blbé že ti býva zle....neboj to rýchlo prejde 😉 .....mne pri prvom vyšli zle vysledka tak som behale po dr. a dalšie už boli dobre...a niekde vo vnutri som citila že je zdravý 🙂 aj JE...a druhých testov som sa bála ako čert a tie vyšli dobre aj včerajšie sono ...všetko je zatial o.k. ...tak v tom budem pokračovat... 🙂 😉

ja som počula že niektory beru až 7OOOsk 😠 ...ale ja nebudem mat žiadneho dr. ved su za to platený .... 😠

sia222
22. apr 2009

čafte.

jacka tak gratulujeme že je všetko ok.
lulu tak nemysli na to že ti je zle ale na nové vyhlášky/toť babský recept 🙂 /ja som zistila ked mi bolo blbšie že sa nemožem naraz viac najesť.ak myslíš na plnosť ja som skušala espumisan bo som mala probl aj s trávením a nepomohol mi kamoška mi poradila odvar z lanových semien nie je to chutné ale dá sa a občas si uvarím čajík na žaludok a črevá.ja som tu plnosť cítila aj celkove aj v črevách nakolko u mna nefungovalo trávenie tak ako po minulé časy.možno to to pomože skús 😉 ked som čakala prvé deti nerobili sa tie tripl testy.ja som sa toto výsledku bála ako čerta.našťastie dopadli dobre.ale dr mi vysvetloval že ked sa to neurobí presne kedy sa má tak to skresluje výsledok.myslím že je naj ked sa len trocha dá nemyslieť na to.neboj budeš to mať ok.viem že po minul časy sa napr amniocentezy robili len do 3mes.a teraz ked máš triple zlé tak to robia aj vo vyššom štádiu.kamoška chodík dr do kubína a tam robia každej po 30amnio tu mi povedali že po 35.Tak vyzná sa v nich niekto 😀 😀 neboj musíme veriť že naše detičky budú zdravé krásne ..
zazmluvnenie lekára v bb stojí 7tis.je to aj na stránke nemocnice aj žiadosťje tam ale daju ti ju pak aj v ambulancii kde budeš chodiť pred porodom.ja chodím do takej už od začiatku bo mám takého dr..ja som sa aj pýtala na to bo si to chcem urobiť.2tis ide nemocke a dr.má 5tis.je to asi na každom ako sa rozhodne.ale musí s tým suhlasiť lekár kt si vybereš to podpisuje a pak primár a pak zaplatíš popredu a potom ti vraj daju na neho číslo a ked treba cinkneš a rodíte.ak by náh nedošiel prachy ti vraj vrátia.ale oni si to plánujú takže asi vie aj svoj program a ked už má vela na ten mesiac alebo dovolenku v tom čase alebo čo tak asi sa to už osobne nejako dohodnu. v čechách to stojí 30litrov a dr nesmie odísť mimo mesta 2týž pred a 2týž po termíne ak neporodíš 🙂 no idem sa ja očlovečiť a kuknúť do práce ☹

petulig
22. apr 2009

ahojte 🙂
no mne sa to zda strasne vela za toho doktora a este to ani stihnut nemusi. Riadne zdieraju, ale co uz.
Kebyze uz piatok je , tak straaasne sa mi robit nechce.
lu a tych tripple testov sa neboj, ja som tiez stresovala, ale ked si mala sono na zaciatku v poriadku, tak by to malo byt ok.

sia222
22. apr 2009

čaf.no nato som aj ja zvedavá či si dovolia neprísť ked si to žena zaplatí.uvidíme.zas ale na druhú stranu si ja myslím že je o lepšie takto verejne ako ked sa tie prachy v niekt nemockách dávaju alebo dávali na čierno a vznikali aj probl medzi lekármi.takto má každý šancu zarobiť si oficialne.ja ti poviem petulig že neviem aké maju platy ale to čo občas vidím bo chodím od začiatku do nemocky tak im to občas nezávidím a myslím si že maju toho akurát dosť niekedy a to sa stihnu ešte usmiať na pacientku.oprácie vizity ambulancie služby porody a zodpovednosť velká..tak ťažko povedať asi .možno to niektorím za tých 5tis ani nestojí a radšej by v tom čase boli so svojimi rodinami doma.mne sa to nezdá vela ale napr mne sa zdá vela zas za tu nadštandard izbu a to atm ani telka nie je.Aj v tých BFH čo má aj bb nemocka udelené su rozdiely napr v tn mi izby pripadajú ako nadšand.a nič neplatíš aj porodné izby možeš si vybrať farbu ak je volná a oni su tiež BFH
ani mne sa nič nechce.asi jarná unava 😀

lulu26
22. apr 2009

Cafte,

tak my tu dnes mame krasne slnecno 😎 len skoda, ze sa este musim ucit na skusku..ale idem sa trosku prejst, v tescu maju akciu na sparglu, uz mesiac mi beha po rozume sparglova polievka..tak dnes to hadam vyjde..
Som rada, ze kontroly su na jednotku...verim, ze test bude dobry, ved ako ste pisali uz na screaningu som mala dobre rozmery, tak hadam nic zle tam nebude 😉 ale to sa boji asi kazda z nas..
Normalne niekedy vstanem...pohladkam si brusko, tym ze este necitim pohyby, tak stale mi prebehne myslienka, ze je vsetko ok, srdiecko bije...
tiez mate niekedy strach? je to asi normalne nie? v tomto stave.
Ked to dnes sa stava vela zleho, od mojej znamej sestra, cakala prve babo...a isla normal na prehliadku a srdiecko uz nebilo...boze bola uz v 5 mesiaci...tak boli z toho velmi vsetci smutni, prve vnuca..
no, na take ani nemysliet a nebudem tu pisat take negativa...
tak ako pisala sia...budeme mat krasne, zdrave deticky a potom si dame vsetky spolocne rande v BB 🙂
tak prajem Vam pekny den, tie ktore pracuju, vydrzte uz je pomaly obed 😉

petulig
22. apr 2009

vcera som sedela na terase na namesti a okolo tolko krpcov pobiehalo. Skupinky mamiciek s kocikmi🙂 dufam, ze aj my si potom dake stretko dame. Ja tie pohyby tiez nejak velmi necitim. Veceer ked lezim a je klud tak bublinkujeme ale inak cez den to nevnimam zatial.
Sia tych 5000 zase nie je az tak vela, ale ked si to vsetko dame dokopy, odber plodovej vody 25 litrov skoro plus doktor a nebodaj este nadstandard tak su to uz pekne palky. Naposledy co bola starka v nemocnici, tak viem ze peniazky sa strkaju doktorom stale, nenapadne v bonbonierach a su to pekne palky. Zodpovednost to urcite je, ale oni si to povolanie vybrali a museli so vsetkym pocitat.idem papat konecne bru chut 🙂

sia222
22. apr 2009

petulig to máš pravdu.inak si sa asi sekla neviem či zaodber plod vody sa platí ty si asi myslela odber pupočník krvi 😉
celý systém v našom zdrav je naho..ale myslím že tie uplatky záležia aj od dr a jeho povahy.ja mám choru segru a mala probl.v tn si obyč chrurg ak to mám tak povedať zobral to bolo pred 10r 10litrov a nepomohol.tak išla do blavy kde ju operoval špičkov.profesor v ružinove kt jej zachránil život a myslím že viacer ľudom robí na popáleninovom a ten našich skoro vyhodil ked mu chceli niečo dať bo v takej situácii chce dať asi každý v akej boli a fakt to bolo za 5min 12 s jej životom.to máš pravdu s tým že si to vybrali ja si len myslím že niekt nie su za to adekvat ohodnotení a preto vzniká to čo vzniká korupcia.ale zas ked to zlegalizovali tak si myslím že to je lepšie.to máš to isté aj v školstve za výšku neplatíš 😀 😀 to je ťažko.vždy to bolo a bude pár jedincov na to doplatí a bude to aj tak stále.aj ja idem niečo zhltnúť 😀 😀

petulig
22. apr 2009

boze odber plodovej vody🙂 riadne trepem. Jasne, ze pupocnikova krv🙂..radsej to ani nerozoberajme, zo mna doktorka nebude, mne uplatky nehrozia🙂

jacka
22. apr 2009

no ja som tiež proti uplatkom...a izbu?ved aj tie klasicke su celkom fajn a tých 5dni sa dá vydržat.... 😉

lulu radšej ani nepíš také veci a vobec na to nemysli...ja som bola v strachu prve tri mes. a mám pocit že sa budem bát pokial sa nenarodí a potom znovu...

lienka1
22. apr 2009

Za zazmluvnenie doktora sa plati 7000,- (neviem rychlo kolko to je na eura), je to aj na zmluve, ktora sa podpisuje, takze nijaku inu ciastku doktor zobrat nemoze, ak je oficialne zazmluvneny. Tusim 5000,- ide doktorovi a zvysok nemocnici, ale to uz riesia oni.

aine04
22. apr 2009

ahojte babenky, no ked sa bavite o tripple testoch, ja som vtedy mala ine vetry... dvakrat po sebe mi vysli pozitivne. a vzdy aj so zlym datumom porodu, nesedel mi gestacny vek plodu a tak ma poslali na rizikovu poradnu. tam bol uplne uzasny dr. molitoris, ukludnil ma, spravil sono a zavolal na to skriningove centrum nech tie hodnoty prepocitaju na aktualny tyzden a hned to bolo negativne. potom som uz nepatrala kto to tak pos.al, ci u mojho lekara poslali nejake bludy so vzorkou alebo to zle vyratali v nemocke 😠 . molitoris nakoniec usudil ze ani amnio netreba robit, ze je to v poriadku, tak dufam ze sa vtedy nemylil, ale riadne stresy som si zazila....

co sa tyka zazmluvnenia lekara, ja by som si ho aj rada, ale nejak som to zanedbala a neviem ci este stiham, kazdopadne poradnu mam este tento piatok a malicky sa zatial na svet nepyta 😀

loren
autor
22. apr 2009

januska teba vysetroval Molitoris? pises ze je drsny ja k nemu chodim a zatial ten pocit nemam, aj ked ma isiel vysetrit pred prvym porodom lebo mal sluzbu tak ma nic nebolelo.

jacka
22. apr 2009

aine aj mne vtedy molitoris povedal že amnio nebude treba že je všetko o.k a zlý bol len týžden..... 😠 tiež mi nebolo všetko jedno...
neboj chlapci sa vraj prenášaju.... 🙂 😉

sia222
22. apr 2009

aine tak budeme držať palce.možno ti to dovolia ešte ale mne povedali že to treba zazmluvniť a zaplatiť popredu v nejakom 30niečo týždni.ale ak sa to dá možno to ešte s dr nejako dohodneš.jááj aj ti zavidím aj nezávidím.hlavne to vydržkaj a daj vedieť ako si na tom
a ku komu chodíš na poradnu do nemocky?
jacka to ani nevrav že sa prenášaju ja chcem porodiť ešte cez prázky a termín mám 3.9.
ale syna prvého somm porodila o dva týž skor.bolo v ten den zatmenie slnka a vraj to vyvolalo porody aj na udržiavaní tam bolo vela prijatých.
petulig to neva že trepeš hlavne že vieme o čom 😀 😀 😀 slnko a tehu 🙂 ja som na tom podobne.čo si papkala? ja som bola v práci na obede a pak som zjedla kopec jahod s cukrom a teraz mi je divno 😀

jacka
22. apr 2009

sia no nie vždy to platí.sestrs ms dceru a prenášala 4dni 🙂 ja sa tiež chystám na august aspon koncato budem už v termine.....ale...pochybujem...tiež si bude robit čo chce ako to prve...

ty si rodila 11.8 ak si pamätám vtedy bolo zatmenie 😅

ja tiež trepem a k tomu všetkemu som jeden uzlík nervov 😅 😝

jamaat
22. apr 2009

Ahojte dievčatá.

aine, ešte si 2 v 1? Ja už by som nedbala aj teraz rodiť. Všetko ma tlačí, kĺby bolia, záha páli.

petulig
22. apr 2009

aiine drzim palce aj ja, za chvilku to mas za sebou.Sia ja som dnes komplet obed mala vyvar a druhe daku kuracinu s ryzou. Teraz tlacim hrozno, ja si na tie jahody pockaam kym budu fajnove sladke. Dufam, ze bude vsetko ok a rano si pekne vybehnem na trh k nam na foncku po cerstve a do vecera ich spraskam. K tomu kilo hrachu 🙂 a pekny den pred nami 😀 .
Dievky nevymyslajte so skorsimi porodmi, som myslela, ze sa stretneme v nemocke 😎

jacka
22. apr 2009

neboj stretneme 😉 😎 ...len nechcem zas prenášat 😖

mne včera kupil drahy hrozienko...v tescu...no bolo fajnučke nemalo chybu 🙂 🙂 ...asi zato že sono dopadlo dobre,inak nechápem....

petu ty bývaš na fončorde?a tiež som bývala škoda že už nie.... 😒 😖

petulig
22. apr 2009

jo z tesca fajnee, ani jedna kostka 🙂
ja som povodne na uhlisku byvala, tu sme s drahym asi zo 4roky uz. Spokojna som, velmi sa mi tu paci.Len ja by som domcek brala malinky so svojou zahradou. No snad raz sa zadari.
Teraz kde byvas?

lulu26
22. apr 2009

Caute babky,

ja som si dnes pochutnala na sparglovej polievke, mali v akcii v tescu sparglu, hned som si kupila kilo...poobede fajne hrozno..
jej, vy tu uz riesite porody, to ja si este hodne pockam, to sa asi nestretnem ani s jednou z Vas.. ☹
dnes u nas aj burka bola...aspon sa lepsie dycha...
no a v tescu mali zlavy na detske veci znacky disney tak sme s mamkou neoodolali a kupili prve body -zelenkave, este nevieme, co cakame.. a krasne vianocne pyzamko -bielo-cervene s nadpisom my 1st christmas..mato krasnu ciapocku, no nadherne baby..
vidite, chcem sa opytat, kedy ste si uz kupovali nejake tie vecicky?

jacka
22. apr 2009

petuling v blizko ZV asi 10km....ja som tam tiež bola spokojna ,,,juj keby som sa tak mohla vrátit 😝 😀
My bývame v domčeku a aj záhradu máme ale stále my tu niečo chýba...asi ludia 😉

lulu možno sa stretneme...ked ja budem prenášat a ty skor porodíš...nič nie je nemožne 🙂 Nekupovala mám niečo po matkovi ,sestra mi dala,ale budeme musiet niečo teple pokupit lebo matko bol v lete...

loren
autor
23. apr 2009

petuling a kde kupujes jahodky na foncorde trh je len pri usvite nie?

lienka1
23. apr 2009

Aine ja som si zazmluvnila Dr. tyzden pred porodom a to som prenasala a platila som az vtedy, ked to uz na mna prislo, teda priatel to bol zaplatit v pokladni, aby sa nestaloto, ze nahodou zazmluvneny doktor tam nebude a potom by mi museli vracat peniaze.

petulig
23. apr 2009

ahojte 🙂 loren hej pri usvite.
Jacka ved to jedine aj mna trosku odradza, ze budem od ludi daleko a od mesta. Ja som mestske dieta, viem si to predstavit tak na prazdniny, ale na dlhsie neviem veru. Ale mozno by som si zvykla. Nasi sa nedavno tiez stahovali z mesta na dedinu a su spokojni, tak mam kde sa chodi vencit aspon .
Lulu ja som si kupila prve ponozky malilinkate ked som sa dozvedela ze som tehotna. Potom sem tam nejaku drobnost, nedavno kozmetiku , ale teraz uz zacnem asi sa tomu venovat. Ved treba tolko kadejakych veci, ze naraz je to poriadna palka.Ak nie si poverciva, tak si radsej kupuj postupne.

jacka
23. apr 2009

petuling tak to potom neskuša sa odstahovat ,len ked budeš na dochodku...ked nebudeš nič potrebovat len jeden obchod 😀 😀 Inak budeš sklamaná....

jacka
23. apr 2009

a aku kozmetiku si kupila?vraj johnson nie je dobra,bývaju z nej alergie ale my zatial nemáme nič...ale prejdem na niveu

mia78
23. apr 2009

ahojte my sme sme tiez kupovali postupne pri prvom lebo naraz je to vela aj kocik sme mali skor aspon sme nemali potom zhon 😀
a ta kozmetyka Johnson nieje pre narodene asi velmi dobra moj brat to kupil a mali sa mu cely vyhadzal po nej tak ju zmenili a bolo ok. ja som kupovala ten olejcek Aviril taky modry a bol dobry ale kazde babo moze asi inak znasat.

petulig
23. apr 2009

no ja som zrovna ten johnson kupila, ved uvidime, vyskusame. Aj tak sa bojim, ze bude mat krpec po mne pokozku a ja mam od malicka ekzem. Ak nesadne tak zmenime. A darujeme dalej, niekomu hadam vyhovovat bude. Mne napriklad aj nivea robi zle, ja len z lekarne mydla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre