Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

iwusca
31. máj 2009

Sia ja uz som tu 3 roky a mne to tu tiez nepripada nejake super....a hlavne cypercania su uplne divni 😝 uz sa tesim domov....

lulu hej je to normalny Bc. myslim ze to ked je to EU tak to ani netreba nejako overovat alebo co....a s tym lietanim v pohode zatial strach nemam 😉 18.6. idem poslednykrat na kontrolu a doki povedal ze mi da aj potvrdenie ze mozem lietat. Zatial som nemala ziadne komplikacie ani poriadne neviem za som tehotna 😀 tak by to malo byt v pohode. A v den letu budem akurat koncit 2 trimester 😎 A letim so skyeurope a myslim ze ti to potvrdenie chcu az po siedmom mesiaci ale to si nie som ista....

sia222
1. jún 2009

čafte no to je kosa dnes zasa. lulu ja som bola lietadlom ked som bola s pepkou vo 4mes a v pohode nik sa niič nepýtal a bola tam aj jedna kočka tak tu som obdivovala bo bola v 7mes a ešte brala nejaké antibiotiká bo mala niečo na nohe a nehojilo sa jej to no a sebou mala 10mes syna.a na rhodose 40 a viac stupnov. 🙄
čím je lovek mladší asi zvláda lepšie.ja mám pocit že by som absolutne teraz nezvládla lietadlo ani tie teplá.

ivisca a ty si z BB? ideš rodiť tu?cyperčanov ja neviem posudiť velmo bo hotel kde som bola bol sami slovák a čech od recepcie po chyžné ale tá kamoška tiež na nich nemala moc pekné reči 😀 v zime sa vrátila a povedala že už asi nepojde aj ked tam má ešte byt a také veci že ai kašle na to.mne by tam hlavne vadilo to teplo ja to moc nemusím zato obchodíky s botičkami boli užasné 😀 😀

jacka
1. jún 2009

ahojte.....

sia suhlas tebou..ked je človek mladší.......mne ide hlavne to teplo na nervy.... 😝 ....a do lietadal yb ma tiež teraz nik nedostal 😝

s tým Vodeckým je to pravda...a v poslednej dobe ide s tade dost dr. preč...tak som zvedava pri kom budeme rodit 😅 😕 😨

sia222
1. jún 2009

čaves jacka. a kt.dr ešte ide preč nevieš? no ideme s miou vo štvrtok do nemocky k našemu dr. tak vyzvieme niečo 🙂

mia hádam ten náš tam ostane.inak moja alternatíva bol ten vodecký keby karovič nemohol ale asi dám alternatívu molitoris aine ty si tušim pri nom rodila že?kedže ten termín je v čase dovoleniek atd tak možno nebude mať karovič čas no uvidím 😀 inak ja sa im divím že su tam niekt bo ako sukr by si zarobili viac a mali by menej starostí a sami sebe pánom.a tu v bb si myslím že dobrý gyndoš sa uživi v pohode.

jacka ked si od zvolena nemáš to lepšie isť tam rodiť či tam nie je dobrá porodnica?

jacka
1. jún 2009

sia.....do Zv...eee...ked som pčula ake tažke pripady viezli z tade do BB do pordnice...tak dakujem ..to radšej domka 😀 😀 😀

som počula ao HUdákovy a že ešte jeden má ist...ale som zabudla meno 😅

len vyzved a popíš 😀 😉

petulig
1. jún 2009

cafte..
ze vodecky ide ku Gromovi do ambulancie robit.Od 1 augusta ze konci. To uz nestihneme 😕
dnes to bude dlllhy den pracovny, toto pocasie na nervy.

Ja ale platit nikomu nebudem, ked Vodecky nebude tak kaslem na to, kto tam bude tak ma odrodi. Aj Fruhwald mi hovoril, ze ani neodporuca si niekoho platit. Ze teraz je tam dobra partia, celkom mladici tak ze sa neoplati. Odporucal mi Trsku, alebo este dake meno nejaky novy tam je mlady ked uz by som niekoho chcela, ale nepamatam si to meno.
popytam este v stredu. idem na sladku vodicku 😎

sia222
1. jún 2009

petulig neboj ujde ti to v práíci čítaj koníka a ani nevieš ako je konec 😀 no vyzved aj ty niečo.ale aj keby niekoho váác chválili ja pojdem k tomu mojmu karovičovi bo už len preto že sa o mna stará od začiatku.nie je zrovna najmladší ale čo už 😀 😀 😀 opytaj sa ho na karoviča aj ked mia ho chváli ale robil cisarák. aj mne by mohol 😅
jacka neviem či sa mylim ja alebo ty ale myslím že sa volá Hunák nie hudák alebo su dvaja s podob menom.ale dnes idem do banky a tam robí jeho segrenka čo som sa dozvedela len tod nedávno a opýtam sa jej.inak aj jeho chvália.ale fakt je že asi su tam celkem ok.mne ani tak neide o ich prístup šak nech po mne béékaju šak hádam tam nebudem 3dni ale o tie bolesti aj ked ja nie som citlivka ja neviem čoho sa vlastne bojím ale bojím sa.ja si šupnem asi jedon fernet 😀 ked ma to chytí 😀 no asi mi šibe ale neskutočne sa toho bojím.kurna prečo nerodia muži 😀 😀

jááj bože upne zbožnujem holenie určitých miest v tomto období ked si tam prd vidím.kua som sa tak porezala musím davať pozor bo ma tam vo štvrtok nehajú že krvácam 😀 😀
tiež mate ten probléém 😀

lulu26
1. jún 2009

Caute babenky,

no pisete o tych porodnikoch, ked som robila lekarskeho zastupnu, mala som na starosti gynekologiu a podla mna vsetci porodnicu su v BB suprovi a zvlast, ked sa odviazu pri obede 😉
v tej chvili, by ste asi rodit nesli ani ku jednemu 😀
Ale ako spominate vsetci su suprovi a je tam vela mladych - Trska, Hunak, Molitoris...z tych starsich Bellan, ale ten mal ist na bajpas, neviem, ci uz sa vratil.. 😉
sia, neviem, ako to je s tym leto teraz, ale riesia to az v 7 mesiaci.
Boze, dnes bude zase oddychovy den, u nas prsi...

petulig
1. jún 2009

😅 sia nemboj, ja to zatial neriesim. Neviem do coho idem tak sa az taknebojim. SPolieham sa na EPI, a ked nezaberie tak som v prdeli. Ale uz to budem musiet prezit dako. Inak ten fernet nie zly napad, ale to by som potrebovala aspon zo tri, alebo rovno naladovku nech mi pichnu to mi uz bude secko jedno.
Uvidim este co doki vymysli, ze mi niekoho odporuci. Lebo si musim vlastne vybrat ku komu budem chodit tie posledne tyzdne do nemocky kua ani netusim kto tam vsetko je.
A ozaj detskeho lekara si treba vybrat dopredu, alebo staci az po porode ci ako ?

inak s tym holenim 😀 je to zaujimave. Ja holim az ked je to uz nevyhnutne. Tiez si prd vidim, idem po slepiacky. Za chvilu to asi prenecham na draheho 😅 bude raaad 😀

sia222
1. jún 2009

petulig hod sa potom do našej ambulancie kam chodíme s miou ku karovičovi je to tá urogynekologická 😕 😀

čo ja viem tak detského lekára vraj teraz je to tak musíš nahlásiť v porodnici.ja som sa pýtala mojej kam chodím či nás zobere aby vedela a bez problémov.je dobré ak si nejakého zabezpečíš popredu pak tam musíš zaniesť aj súprávu z nemocky a poradne atd
.no to holenie ja by som zas na neho nenehala bo to by miasi oholil aj to čo tam nemám a išla by som tam ako z vojny dorezaná. ja používam to intuišn čo je na tom už mydlo ale aj tak 😀 😀 😀

lulu tak ty ich tu aj poznáš tých gyndošov no vidííš.tak oddychuj ved si mala toho dosť za posl obdobie.osobne som počula inak našu sestričku ako dávala jednej tehule radu už bola v termíne že nech ide domov manžel nech ju poriadne... a nech si za jeden dá a do večera sa to pustí 😀 😀 😀

evita221
1. jún 2009

Ahojte milé ,statočné tehulky,aj čerstvé maminky,už dlho čítam vaše forum,tak som sa rozhodla,že sa s vašim dovolením pridám.Takže to som ja:32 rokov,6-ročný syn Martinko,a hľadám niekoho,kto má termín ako ja,24.december 😉 :,tiež by som chcela vedieť,či su tu maminy v takom veku ako ja,dakujem,majte sa pekne Evita221

aine04
1. jún 2009

caute baby, ja sa pochvalim: ja sa uz vidim oholit 😀 😀 😀 . ale presne viem o com hovorite... ja som pouzivala zrkadielko ale aj tak to bolo naprd, lebo v sprche sa mi hned zarosilo, muela som stale utierat. ktovie ako sa doktor cudoval ze co tam mam za zvlastne obrazce vyholene 😀

petu neboj, epi zaberie, ak by to slo, skus sa dohodnut ci by ti to nemohla prist podat dr. Valčuhová, ja som mala ju a je to velmi sikovna pani dr., takze mozem len odporucit 🙂 . co sa tyka zajednavania porodnika, mne sa to jednoznacne oplatilo. naozaj sa mi velmi venoval. pri druhom babu to urcite spravim znova.

a vodecky ide mat ambulanciu? to je pre mna celkom dobra sprava, chcem vymenit gynekologa (ved sme ho tu uz parkrat spominali 😠, viacere k nemu chodime). ak by to bola pravda ze od augusta, tak to este pri tomto vydrzim a potom by som presla k nemu.

sia ja som tiez pred porodom hovorila ze keby som si tak mohla supnut frťana, tak ani epi nepotrebujem 😀. mala som hroznu chut na poharik konaciku. ale samozrejme nic z toho nebolo 😉

evita ahoj a vitaj 🙂, vianocne babo tu tusim este nemame...

jacka
1. jún 2009

Vodecky ide ku Gromovy????ved su tam už dvaja aj s Gromom..kde sa pomestia???v stredu idem na sladku vodu tak sa sestričky popýtam..a ked bude aj Grom tak aj jeho..lebo to celkom nechápem 😅 😅

ja si tiež žiadneho lekára nezaplatím...ved si to musi každy dr. odviest ako najlepšie vie.....
ked som rodila prve tak jedna čo rodila mala zaplateneho...ani za nou po celý čas neprišiel len ked ležala na stole...to ja som v tom pripade mala ine vymoženosti ...ako ona chudina....ani na vizite na nu nekukol...najsor to záleži ako sa dr. vyspí 😝

sia jasan že máš pravdu...ja už ani neviem čo píšem... 😝

mna tak jamaat vystrašila že nejdem ani rodit 😝 ☹ 😒 😖

a to holenie...des...pri prvom ma holil maželík.....bude musiet aj teraz... 😀 či sa mu to páči alebo nie...zo zrkadlom je to na figu 😠

petulig
1. jún 2009

sia ja by som rada do ambulancie kde nebude tooooolko zien kurnik. Si neviem predstavit tam sediet cele doobeda a cakat .tu detsku si asi obehnem ked uz budem na materskej pred porodom. U nas na foncke su tusim dve tak jednu pojdem oslovit.Hadam ma vezmu.

Po vcerajsku inak co v spravach hovorili, ze baby boom a problemy so skolkami tak som riadne zvedava ako to bude fungovat ked budeme chciet dat krpcov do skolky ked nas je teraz tolko tehotnych 😖

aine dik za tip na tu pani doktorku. Este si to musim vyzistit u dokiho ako to funguje, ci treba nahlasit epi vopred ak tak kedy a ci ist sama za nejakou anesteziologickou, alebo to nejak automaticky funguje ked si to nahlasim.
jacka ides na sladku vodu? to sa tam stretneme🙂 ja budem vedla u Fruhwalda. Budem ta zelena v tvari urcite 😀

petulig
1. jún 2009

jacka aspon tak mi hovoril doki, ze tu vedla a vedla neho je Grom 🙂 tak mozno este vedla bude mat svoju ordinaciu netusim. Ale vedla je tusim kozna doktorka tak neviem kde sa pomestia 😀

jacka
1. jún 2009

petu tak už len na wecku... 😀 😀 ..lebo vedla je hned kožna a koniec 😉
neboj ta sladka voda sa dá vydržat...ber si čistu vodu a prežiješ......ešte aby sem nesedeli vedla seba 😀 😀 ...

veru tieto vianoce sa poštastilo....a do troch rokov daleko na školku...najprv ich treba porodit 😀

si si všimla že aj tu je nás kopec septembrových 😀 ..a to je len maličky kusok...ešte aby sme si tie spacáky do porodnice nebrali 😀 😀

petulig
1. jún 2009

😀 ty tam tie dve hodinky budes sediet? to ja asik pojdem niekam sa prejst radsej bo tam ma vyruti tu vodu to vydrzim dako ale potom tie dve hodiny o hlade to neviem si predstavit.Ak ma spoznas tak sa priznaj ku mne 😀 Ja budem poskulovat po zenach tam ale ja som slepuch na dialku.Na 7:30 nas tam tak vela hadam nebude.

jacka
1. jún 2009

petu...ja tam budem len hodku...u nás to prebieha asi takto: pride ,klopneš na dvere..vypiješ....počáš hodku a klopneš..zoberu ti krv a šup do novamedu..odniest vzorky 😀

no podla tvojej foto ta určite spoznám 😉 😀 😀

petulig
1. jún 2009

jaaaj to taktok, ja este na prehliadku musim k dokimu. Ja som myslela ze to mi najprv zoberie krv potom vypijem a potom o dve hodinky znova zoberie krv . No ale ked vravis 😀

tak ale mas aspon aku taku foto kdezto teba nemam sancu spoznat 😕 😀 budem kazdu jednu si obzerat ci nahodou 😀 tak na mna mrkni ak sa ti bude zdat ze na teba blbo hladim 😀 😀

jacka
1. jún 2009

mrknem...ved foto bruška tam je ..tak skus si tipnut...ja sa tam budem mrvit ako mrvenica...boli na ritka ked sedím na tých super lavičkách 😀 😀

ono by to tak malo byt 2x krv..ale Grom asi šetrí 😀 ..tak len 1x 😀 😉

petulig
1. jún 2009

😀 len aby si nemrkala na nejaku inu potom z toho moze vzniknut kadeco 😀
no idem sa este zasit do pol stvrtej a potom domooov

sia222
1. jún 2009

petulig s tou epi ja som zas očula že to si musí človek sám vybaviť.ono to asi aj záleží od ochoty lekára ku kt.chodíš ked aine ty si to mala tak.aj ja dík za tipek.ja tam bez epi ani nevkročím asi 😀 poviem dokimu nak si vybere bud epi alebo fernet citrus 😀 😀

petulig aj ja chodím k detskej na fončordu.ku dynajovej.ja ju mám rada.je tam ešte jedna neviem ako sa volá má dvere oproti.na kyjeve.príde mi taká poctivka a radšej pošle dieťa k odbornému ked si nie je istá ako odflákne to sa mi na nej páči.síce tam človek stravi vela času ale vyšetruje predcízne detičky.ked som sem prišla bývať poradila mi ju kamoška tiež tam chodí s deťmi a nelutujem.
inak poslednú dobu v tej našej ambulancii nebýva vela a vcelku rýchlo som vybavená jasko že ked sa ide aj na sono to trvá dlhšie ☹
inak pri tej sladkej vode sa sedí v klude myslím opravte ma ak nie aby ti to nespalovalo aspon čo si pamatám pri deťoch ale vtedy sa sedelo šhodky ☹

evita vitaj v klube.ak ťa poteší si sa pýtala na vek ja mám tiež niečo cez 30..tak málo cez 31.. 😀

krásny termín inak ty kokso ak keby ste to plánovali. moja pepka je na mikuláša 😀

jacka
1. jún 2009

veru sedí sa v klude 😉

petu...ked hanba tak poriadna..budem mrkat po každej tehulke 😀 😀

tak asi som tu najstaršia...sia..si ma sklamala 😀 😀..radšej si ber fernet.... 😀 😀

sia222
1. jún 2009

a kolko máš ročkov jacka ak to nie je tajné? a ja že ja som tu najstaršia 😀 ale zas asi taká čo čaká tretie som len ja 😀

petulig bude poooll 4 😀

mia78
1. jún 2009

caute,sia ten nas doky hadam vydrzi kedze je ten zastupca primara . a ktovie kolko bude teraz ludi lebo asi mynule neordinoval mal ist niekde na konferenciu.

pri prvom som pri sladkej vode nesedela kazala mi len ze za hodinu sa mam vratit.

stou doktorkou detskou je lepsie asi sa spitat dopredu ci zoberie ,ale po porode som len zavolala ze sme uz doma a ona prisla domou pozriet maleho aj papiere si zobrala,sa my zda ze oni k novorodencom chodia prvy tyzden domou.

holenie to je problem ale radsej doma ako tam sa dat osklbat ,muzik bude zas holit 😀

evita vitaj... ja mam tiez ako sia cez 31........pekny darcek na vianoce...

a k porodu bez epi tiez ani krok 😅 ,dufam ze sa krpec otoci dovtedy...

pocuvajte co vam pomaha ked vas pali zaha ? mna dnes cely den pali us skusam zajedat hodcim a stale.... 😒

jamaat
1. jún 2009

Ahojte dievčatá, ďakujem všetkým za gratulácie.

Tak čosi k tomu môjmu pôrodu: Na CTG som mala 3x silentný záznam, takže ma Molitoris a potom aj Vodecký odporučil ráno na oxytocínový test. V utorok som teda nastúpila do nemocky, o desiatej asi mi dali infúzku s oxytocínom. Kontrakcie prišli, ale ani som ich poriadne necítila, len suseda mi hlásila podľa CTG, aké sú silné. Tak som sa tešila, že to bude hádam podobné ako prvý pôrod. Ten bol expresný, za 2 hodiny bolo po všetkom a vlastne bez bolestí. No lenže moje tešenie a dúfanie bolo zbytočné.Celú fľašu mi vykvapkalli, potom kontrakcie prešli. Otvorila som sa z raňajších 2 cm na 4cm. Dali mi klystír a čakalo sa. Potom po polnoci mi zase prišli kontrakcie samé od seba každé 2 minúty, otvorená na 6cm, už ma dali na sálu, ale zase prešli. Už som z toho začínala byť zlostná. Stále na pôrodnom stole, tvrdý bol ako ďas. Pomedzi to som podriemavala. Nadránom zase vyšetrenie a bola som na 8cm. Tak reku už by mi mohli aj vodu pustiť, nech sa to rozbehne. Aj sestričky vraveli, že to už chce len doťuknúť,lenže nikto nič nerobil, doktor furt len čakal. Tým náruživým čakateľom bol Jenčo. Bol síce milý, ale NIČ nerobil!!!! Nakoniec jeho smena končila, začínala ďalšia - to už bola tretia, ktorú som tam zažila. Sestričky mi kázali chodiť, aby sa to urýchlilo, ale figu to pomohlo. Na novú smenu doktor meškal takmer 2 hodiny. To čakanie bolo psychicky ubíjajúce, už som sa aj vyrevala. Konečne prišiel Molitoris a ten konečne začal aj dačo robiť. Dve sme tam boli také, že sme to mohli už mať za sebou, keby sa predchádzajúci doktor mal k činu. Takže tento najskôr susede pustil plodovú vodu a vzápätí aj porodila. Popri tom Molitoris šomral, že by mal urobiť kolegom prednášku, kedy sa púšťa plodová voda 🙂 Potom mne tiež prepichol vodu a dali ma opäť na oxytocín. Ibaže mi ho asi pustili prirýchlo, lebo po 2 kontrakciách prišla hrozná súvislá bolesť, myslela som, že sa zbláznim. Začala som kričať. Darmo do mňa sestrička hučala, že musím dýchať, lebo bábätko nemá kyslík. Nedalo sa. Keď CTG ukázalo slabé ozvy malej, tak musela ísť rýchlo von a tlačiť som začala pri 8cm. (Podotýkam, že klystír mi dali dávno predtým, potom mi dovolili jesť, takže s malou išiel von aj obsah čriev, čo mi teda príjemné nebolo, ale zároveň v tej chvíli som na to kašlala). Keď ma doktor rozťahoval rukami, bola to zase hrozná bolesť. Infúzku stíšili, takže mi opäť prišli normálne kontrakcie, ale museli sme to urýchliť. Tlačila som z plných síl, bolesť, strach, ešteže som mala nohy pripútané, lebo by som ich tam neudržala. Vďačná som bola za nastrihnutie, lebo to urýchlilo pôrod. Nakoniec teda Emča vyšla zo mňa a bola v poriadku. Šitie tiež nič moc, ale aspoň ma zašil poriadne na rozdiel od prvého pôrodu. Emka sa narodila o 9,55, takže dokopy to celé trvalo 24 hodín. Teraz to už nevidím tak hrozne, vtedy som to nezvládla psychicky. Ale po vojne je každý generál 🙂

jamaat
1. jún 2009

Ešte som zabudla, že tie bezbolestné kontrakcie prešli postupne do nepríjemných, vystreľovalo mi to do krížov a slabín. Ale potom tie spontánne po polnoci boli už zase slabšie, na epi som si ani nespomenula. No a ten záver bol taký, že ani epi, ani môj partner mi na rozum vôbeci neprišli. 🙂

Molitoris bol super aj ľudsky. Bol milý, lenže to som bola akurát bez nálady a vyrevaná, tak som práveže ja bola dosť nezhovorčivá 🙂 Pamätal si ma aj keď bol na veľkej vizite. Nemôžem na neho povedať ani pol krivého slova.

A ešte k tým popôrodným nohavičkám, čo ste tu rozoberali. Ja ich jednoznačne odporúčam a doktori aj videli, že ich máme na sebe a nikto nič nepovedal. Najskôr som sa snažila ležať bez nich, lenže keď bolo treba vstať k bábätku, tak dvíhať sa s tým čerstvým šitím a popri tom ešte aj nohy zvierať, aby vložka nevypadla, bolo úplne o ničom. Bolelo to vtedy viac. S nohavičkami to bolo oveľa lepšie. Mala som trojo, dajú sa ľahko vyprať, takže mi stačili.

jamaat
1. jún 2009

A dostali sme 2 sponzorské balíčky, boli tam okrem mydiel, pracích práškov a podobných blbiniek aj AVENT fľaška, tú sme hneď aj využili - takže netreba kupovať. A boli aj vzorky Sudokrému, Johnson proti zapareninám, vložky do podprdy, celogumený cumeľ Chicco. Bolo to super na vyskúšanie a potom si už človek vie kúpiť na ostro, čo má osvedčené.

iwusca
1. jún 2009

baby normalne vam zavidim to pocasie co je u nas. Ja som sa uz par noci poriadne nevyspala kvoli teplu.. 😝
fakt je tu jak na sahare este ze uz za 19 dni idem domkov 😎

ja som tiez chodila k Dinajovej na Kyjevske a bola super 🙂 a ta vedla sa vola tusim Andelova. Tiez by som rada s malou chodila tam ale nepojde uz ona do dochodku za chvilu? ved ja som k nej chodila vyse 20 rokov cize uz musi mat skoro 60rokov...

sia hej som z BB konkretne z Kremnicky a kvoli tomu ze chcem rodit doma odtialto prcham....lebo tu nemaju zdravotne poistenie ako u nas takze si vsetko komplet platis a porod tu vide okolo 2500 euro 😖 😝 za to kupim doma vybavu aj pre trojicky...

sia222
1. jún 2009

jamat tak aspon že to už máš za sebou. ty koki že 24hod rodiť v roku 2009 😠 asi zoberem tu butilku s fernetom predsa 😀
a že epi predlžuje porod 😀 niekedy aj doktori
čo ťa po obsahu čriev 😀 😀 inak v TN už vobec nedávaju teraz klistír

jááj mne už bude pak jedno neh si šiju krajčíri 😀
inak poznám kočku ale dávnejšie to bolo čo jej dr.debil zašil miesto toho čo mal konečník.ešteže su tam tie dierky len dve 😀 neviem či sa zakecal a šil a šil..ale to bolo v TN.
spolužiak gyndoš mi hovoril že to sa može v pohode stať že to sa takto nezdá ale že ked je to nastrihnuté to inak vypadá.tak si tam hádam treba pri niekt dr.napísať že tu nie to je iný otvor 😀 😀

jamat a kolko vážila malá?

mia minul týž tam asi dr nebol bo ked mi hovoril že kedy mám prísť tak bachol min štvrtok a pak mipovedal že radšej 4. nech dojdem že má isť do BA. ale ja kedže idem na vodu aj tak musím na neho čakať a idem na pol 8 tak budem možno aj prvá 🙂
mia ja som myslela že si mladšia odomna aspon mi tak pripadáš 🙂 ja že nejakých 27-28

inak tie detské dr.chodia domov aj teraz na prvu návštevu.kua už vidím ako musím vyupratovať predtým bo si viem prdstaviť čo tu nájdem po týždni ked tu nebudem. aj tak su ku mne zlatí moji doma auž ked vidia aj mužík že idu na mna hormony tak mi kričia maminka nádych zhlboka napočítaj do 10 😀 😀
kua šak neviem ani z postele vstať na eden šup tak ako mám byť kludná

miuš inak k tej záhe viem že niekomu pomáha jablko niekomu such.chleba asi musíš skusiť.viem že sa má ležať na jednom boku a trocha sa to polepší akurát že neviem na ktorom 😀 😀

to sa inak hovorí že vtedy sa rodia vlasaté deti a ja som pri pepke mala kys a tie vlasky čo mala tmavé dlhé a ešte aj žltačku no ak by bola od čínanka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre