Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sia222
4. jún 2009

čafte babky. dnes sme sa miou stretli u Dr. a mali sme obe časopis maminka a ak chcete vidieť všetkých lekárov porodníkov z BB si ho kupte su tam odfotení🙂 niekt. sme identifikovali a niekt. ie bo ich nepoznáme.

petulig
4. jún 2009

😀 serus sia..to sa vola iba Maminka? toolko je tych casopisov ze sa neorientujem. Pojdem opytat. Aj nejaky mudry clanok je k tomu ci len fotky? 😀
jacka ja len dufam, ze kvoli tomu druhemu odberu co sa jej to nepodarilo, nebudem musiet celu tuto proceduru opakovat kua 🤐 . Hadam by sa ale ta cukrovka uz nejak prejavila , ci ?

jacka
4. jún 2009

niektoré ani len netušia že ju maju

svokra nám poslala čerešne..sice že su nie aké by mali byt...ale daju sa....tak som totálne prechatá 😝

sia pokial mi porodíma tek sa to tam ešte može 10krát pomenit

evita221
4. jún 2009

Ahoj Jacka,bojím sa klieští,pripadá mi to hrozne brutálne a deformuje to hlávku,tada aspon,čo som ja videla.Ten vákuumextraktor sa mi zdá citlivejší a už som ho zažila.To som ale doktorovi rovno pri pôrode povedala,že nie kliešte.Tak neviem,proste kliešte by som nechcela.ked som rodila,Vodecký mi povedal,že kliešte sa už nepoužívajú,preto som sa pýtala.A to som rodila pred šiestimi rokmi.

jacka
4. jún 2009

evita...ani jedna nerodili tu v BB....ale hlavička sa pekne napraví...ved aj ked rodíš normálne tak cez tie porodne cesty sa hlávka trochu zdeformuje....nie je to ako pri sekcii že je gulata..pekna....ale všetko sa napraví 😉 😉 😵 neboj 😉

tak neviem.....ja len dufam že pojde všetko tak ako má ist a bude všetko o.k 🙂

petulig
4. jún 2009

to si ma potesila 😢 uvidime. Ja zas od rana jahody pcham.

evita221
4. jún 2009

Tak už som v pohode.Ja mam ešte dosť času,ale dúfam,že tentokrát to bude v pohode.Aj po vákuumextraktore sa hlávka napraví,ale trvá to 6 týždnov.Ale to nevadí,hlavne,že je bábo v pohode.Ale len tak pre istotu,opýtam sa dokiho,ako to vlastne je a dám vedieť.

jacka
4. jún 2009

evita tak potom daj vediet... 😉

petu...ved možno to rozriedila dobre...nerob paniku..a daj si jahodky..pošli Miške 😉

petulig
4. jún 2009

😀 pooool stvrteeeej sup sup

jamaat
5. jún 2009

ahojte, len na chvíľku kuknem a v rýchlosti vás prečítam. Malá je nejaká čoraz nepokojnejšia, včera ma už zúfalstvo chytalo, za boha nie zaspať, len mravčať a na rukách sa nosiť. Ani obed som nemohla uvariť. Tak som si hneď aj babyvak bola kúpiť, keď ju v tom budem mať, aj niečo porobím. Dúfam, že to bude fungovať. A hlavne že sa časom ukľudní a bude aj normálne spať.

jamaat
5. jún 2009

A k tým doktorom v BB - asi to tam nebude bohviečo, lebo kedykoľvek som bola na vyšetrení, tak doktori na niečo alebo niekoho frflali.

jacka
5. jún 2009

ahoj..jamaat...presne viem o čom hovoríš.....ja som to mala pri prvom...nič som nespravila 😝

petuling..ake máš vysledky.....ja mám všetko o.k..tak sa opakovanie nekona 😉

petulig
5. jún 2009

🙂 cawte
jacka este ze som sa prihlasila sem, uplne som zabudla volat. Ze v poriadku sme 😀 tak tesime.

o tom babyvaku aj ja rozmyslam. Pouzivali ste to kazda pri detoch ? Ci to kupit rovno alebo pockat aka bude krpata. Ci to vyuzijeme. 😎

zuzula20
5. jún 2009

Evita221, neboj v BB sa klieste uz roky nepouzivaju, ale hlavka byva zdeformovana, hlavne po vakum extraktore. Ale to sa upravi. No a vobec nejde o nejaky praveky sposob pouzitia operacneho vedenia porodu. Su nemocky, napr fakultna v martine, kde rodia len kliestami. Ja keby som si mala vybrat, tak klieste, pri vakum extraktore je vyvijany obrosky tlak na hlavicku babatka, co pri kliestoch sa len zachyti po stranach hlavky a taha sa.

jacka
5. jún 2009

zuzula dikes..už sme mudrejší 😉

petulig..no vidíš....a bála si sa 🙂

petulig
5. jún 2009

to ja vzdy stresujem dopredu pre istotu 🙂

evita221
5. jún 2009

Dakujem Zuzula za odpoved,ja už viem ako je rodiť vakuuextraktorom a klešte už nechcem zažiť.Ono je asi ťažko povedať,čo je lepšie,ale myslím,že sa všetky zhodneme v tom,že najlepšie je to prirodzene,bez problémov,bez bolesti a hlavne rýchlo 😀 😀 😀 😀

jamaat
5. jún 2009

jacka - prvá bola vzorová. Momentálne skúšame babyvak, spí v ňom a ja robím halušky. Som trochen stuhnutá z toho, čo dávam taký pozor, ale hádam si zvykneme a bude to vo väčšej pohode.

petulig, na tvojom mieste by som počkala. Dosť mamičiek písalo, že im v ňom detičky nechceli byť. Potom zober malé do obchodu a rovno ho tam vyskúšajte. Ešte upozorňujem, aby náhodou k omylu nedošlo, že nehovorím o klokanke, ale babyvaku.

evita221
5. jún 2009

Aký je rozdiel medzi klokankou a babyvakom? 😅

jacka
5. jún 2009

evita...veru prirodzene a hlavne rýchlo 😉

petuling a čo budeš robit ked pojdeš rodit.... 😀 😀 😀

sia222
5. jún 2009

čafte. petulig ano volá sa to len maminka.ja som ho tiež ešte nemala. na titulke su kramárovci.

jamat možno máš pravdu s tými Dr. len si myslím že by sme namali zabudnúť že je to stále štátna nemocnica a myslím že velakrát za situáciu kt tam vzniká nemožu tí Dr. a tiež su len ľudia. neviem ale myslím si že každý z nich aj tu medicinu kt študoval poníma inak a preto sa líšia niekedy ale myslím že nikto z nich nechce byť v base a koná tak ako v daný moment uznáva za najvhodnejší. myslím že ten primár nie je blbec a tiež má istu dávku zodpovednosti a keby sa tam nejakému Dr. zopakovalo viac pruserov tak ho tam nebude držať.

uznaj sama ked sa len pozreš na to prostredie v akom náš štát necháva nemocnice kolko ludí musí chodiť do BB z daleka lebo im nemocky porušili ...
my zamestnávame 24 ludí a ked prišli robiť audit z hygieny vadilo im napr. že ludia pri pc nemaju podložku pod nohami 🙂 no neviem či sa niekto zaujíma v akom prostredí pracuju lekári ake WC su tam atd aby bol čo naj vzťah lekár pacient. a kolko penazí dáme do zdr. na odvodoch? poviem ti že ja odkedy chodím do tejto nemocky a velakrát to vidím ked tam čakám jasné že aj ja frflem že čakám ale na druhú stranu im ich prácu nezávidím

zuzula20
5. jún 2009

Presne tak Evitka, najlepsie je rodit prirodzene, rychlo a bezbolestne 🙂

mia78
5. jún 2009

ahojte

petu asi radsej pockaj a uvidis ci to budes potrebovat, ja som mal baby satku a mali my v nej nechcel byt vobec.

evita tu si pozri co je babyvak , http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=75 , a klokanka je uz pre vedsie deticky

sia ten doky na sono tam este nebol o dvanastej ked som odchadzala, kedy mas ist na kont. ja idem 25teho aj na vodu aj sono ci sa mala uz otocila ale to pojdem predtym aby som necakala dlho.

jacka
5. jún 2009

jamaat..takto vyzerá že prvé dieta je opak druheho..sa teším na druheho anjelika 😀 ..a ako sa ti varilo??

petulig
5. jún 2009

jacka zatial si to nepripustam nejak. Ja som optimistka, nejak uz vyjst von musi 😀 nebude to take lahke ako to slo dnu, ale zvladnut to musime.
SIA uz som tu maminku nasla, kupila. Riadne tvare su ti doktori. Nepoznam ani jedneho, a poniektori mi pripadaju ako uchylaci kua. Inak celkom dobry casopis. Uz som kadejake kupila o detoch a toto sa mi zatial naj javi.
no ozaj aky je rozdiel klokanka a babyvak ? Klokanka ma pevnu tu oporu na chrbatik? ci ?

hedula.
5. jún 2009

Ahojte kocky,
som tu dlhsie nebola, sa mi zas zhorsil zdravotny stav (skrateny krcok na 26 mm, tvrdnutie bruska ☹ ) tak uz okrem svojej lekarky Petrovicovej chodim aj na rizikovu ambulanciu k Dr. Molitoriovi. Ten sa nastastie rohodol, ze cerklaz robit netreba, ze bude len pesar. Mala ste niektora podobne problemy?
Dr mi schvalila aspon niekolko hodin u pani Longauerovej na priparavu na porod a materstvo, takze sa tesim 15teho idem na prvu hodinku, chodite tam babky?
Vcera sme boli s manzelom na 4D sone, super zazitok, hlavne pre manzela 🙂 s otvorenou pusou pozeral na monitor. Dr. Fruhwald a sestricka super. Na 99% budeme mat Nelinku. Velmi sa tesime.

Leniccka ako sa Ti dari? Este ste domka? Drzim palceky, nech to zvladnete lahko 🙂

jamaat
5. jún 2009

sia, ale ja som to práve tak myslela, že to pracovné prostredie tam nie je bohviečo, preto doktori frflali. Napríklad keď ma Molitoris zašíval, tak frflal, že má krátku niť. V duchu som si povedala, reku tak si si mal dlhšiu odstrihnúť. A potom suseda na izbe vravela, že u nej bol tiež problém so šitím kvôli krátkej niti a že sa rozprával doktor so sestričkou, že je to na hovno a že im nemocnica neodsúhlasila dlhšie. Vtedy som pochopila, že to už nastrihané dostávajú 🙂 ....Takže nepísala som proti doktorom, asi si ma zle pochopila.

Petulig, babyvak je taký vak, že v ňom dieťa aj leží a dá sa používať od narodenia. Klokanka je taký ten klasický nosič, v ktorom dieťa sedí a visia mu nôžky. Teraz sa začalo hovoriť, že to nie je dobré a preferujú sa ergonomické nosiče, v ktorých má dieťa nôžky na široko. Sú ale podstatne drahšie. Pozri si ten link tuto vyššie. Tam je aj rozdiel medzi babyvakom a babyšatkou.

jamaat
5. jún 2009

jacka, cesto na halušky sme spravili spolu, keď som ich už šla do vody dávať, tak som ju radšej dala dolu, aby som ju neoparila. No a po piatich minútach sa zobudila a začala zase vrieskať. Ale poobede sme boli von, tak spinkala skoro 4 hodiny a teraz večer tiež pomerne bez problémov zaspala. Ale nesmiem to nahlas písať, lebo sa to hneď pokazí! 🙂

leniccka
6. jún 2009

ahooooj hedula... len pekne doma lez nechavaj sa obsluhovat, uzivaj si to lebo potom uz budes ty skakat okolo malej aj okolo draheho 😀 ja som sa tiez nechavala obskakovat vsetkymi, vychutnavala som si to...
este sme zatial 2v1 ale uz by som to chcela mat za sebou, som taka nemotorna, fucim ako lokomotiva, kym sa zdvihnem tak ma vsetci predbehnu... ale povedala som si ze este skusim vydrzat dake 3 tyzdne aby mala bola rak, a potom budem robit vsetko pre to aby isla von aspon trosku skor pred terminom... uz sa fakt nevladzem nosit a to mam len brucho velke, nejak extremne som nepribrala 😉

u fruhwalda sme boli aj my a drahy tiez cumel doslova, ako to vyzeralo a ako sa k nam doki aj sestricka spravali, bol z nich uneseny a velmi milo prekvapeny 🙂
gratulujem k babulke, to budete mat malu paradnicu... dako sa vsetkym znamym okolo rodia same baby a chlapov nikde 😕
drz saaaa 😉

sia222
6. jún 2009

mia. ja som si to aj myslela že bohvie kedy dojde a ešte aj ten čo ho moc nemusím 😀 bola som sa opýtať dr. a povedal že nech tam skočím hockt. den a ak bude všetko ok tak mám tiež 25 a ak nie mám dobehnúť vo štvrtok. ale že aj mám ešte placentu nízko tak to je v pohode.
som prekvapená že ho u teba zaujíma či je otočená už. mne nič také nehovoril a to mám skor ako ty termín.ved na to je ešte asi čas nie? mne lehní tak vodorvne aspon naposledy to tak bolo. no uvoidíme. ja tam zbehnem asi v pondelok. dufam že tam bude niekto a že ma to nebude zas štekliť nenormálne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre