Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

parvitas
25. jún 2009

ok, tak sa teda stretnime 🙂
co robite dnes poobede? okolo druhej, pol tretej? 😀 😀

petulig
25. jún 2009

jaaj moja pracujeme 😀 to nie ako vy v statnej sprave ze odidete kedy sa vam chce 😀 ja som pracovne do stvrtej

parvitas
25. jún 2009

tak potom zajtra a povedzte si, babulky, kedy vam to vyhovuje, ja sa prisposobim.
inak, ja mam tiez dobu do 16 nul nul, ale mam koooopec nadpracovanych hodin, tak mi moja sefin dovolila odist skor dnes aj zajtra, takze o druhej odchadzam a idem sa tulat po meste 😀

jacka
25. jún 2009

jáááj...tak sa mám povyzliekat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petulig
25. jún 2009

jaaj ze nadpracovane hodiny. Tu nieco take nepozname. Kebyze si tie polhodinky kazdy druhy den mozme vybrat ako nadcasy tak tu aj tyzden niesom 😀

jackaaa?? a ty o com tocis ? 😀 😀 😀 ja som sa tu totalne stratila 😀

sia222
25. jún 2009

čafte. no babky je až tak silno dusno? ja to tu čítam a tiež som niektoré vety nepochopila 😀

kua ja mám zvýšený cukor.mia ved si videla sestrička mi nič nepovedala ale asi si to rieši Dr. kua a ten že minule čo mi dávali tu vodu a brali krv že mám vysoký cukor.tak mi pekne vypísal papier že mám padať na diabetologicku ambulanciu.no ešte tam som v tomto tehu nebola 😠 😀
a tam pakný papierčok na dverách že dne a zajtra tam nie su.kua našťastie akurát vychádzala sestrička v civile už domkov tak ma objednala na utorok tam mám isť o 7ráno a jasko nalačno a len piť možem vodu a že má rátať tak 3 4 hodky zas testy.a dr mi povedal že mi daju možno inzulín alebo dietu.
kua ja im dám taku dietu ved tak malo jem koli tomu že sa pak citim ako slon a tlačí ma to na žaludok okrem troch cukrov do kafe čo je moj štandart vobec nejm sladké len ovocie a ešte aj dietu.tarz ovocíčko melony jahody čerešne ako ja bez toho budem ☹
nemáte s tým niektorá skusenosť?
miuš a kedy ideš? ja 16teho.

jacka
25. jún 2009

petu ja neviem 😀 😀 😀 ... 😀mne už všetko udiera do hlavy 😀 😀...

sia ..neporadím ti...len viem že to po porode zvykne prejst..ale viac nič 😅

leniccka
25. jún 2009

ahojte babulky,
tak ja uz doma aj s malou Lauruskou 😀 😉 porod super, rodil ma nakoniec Jenco, aj on bol super, asistentky uzasne, mile, zlate... normalne mam pekny zazitok 😵 az na zilu, ktora mi zostala 😢

aine04
25. jún 2009

leniccka srdecne blahozelam k narodeniu babiky 😵 😵 😵
som strasne rada ze mas z porodu taky pekny zazitok, to sa casto nepocuje od novopecenych mamiciek. tak vela zdravicka vam obom, nech sa rychlo zotavujes po porode a malinka nech rastie ako z vody. a vela vela mliecka 🙂

aine04
25. jún 2009

malicka je kraaasna 😵 , ake ma jemne crty v tvaricke 🙂

leniccka
25. jún 2009

aine, dakujeeeeme 🙂 citam ze uz mate cez 5kg, teda riadne papate 😉
mali sme rozne zazitky ked sme si ich s ostatnymi babami v jedalni hovorili 🙂 jedna tam bola taka specialna hysterka, ze aj lekari potom skonstatovali ze toto tu uz dlho nemali 😀 😀 😀 tak som si povedala ze ja som bola pir porode v pohode, aj ked doki obcas na mna musel zvysit hlas 😀

jacka
25. jún 2009

jééééj leniccka...srdečne blahoželám ku krásnemu pokladíku...ja nádhrenučká 😵 😵 ...držkajte sa 😵

sia222
25. jún 2009

leniccka aj ja sa pridávam, všetko len to naj babike malinkej aj tebe.fakt je nadherná.jooj ako vám zavidím.no vidiš fakt že si bola pokojná s porodom také info su fajn.aj sa začneme tešiť na porod 😀
a dlho si sa trápila? mala si epi?
akurát si ma nedávno napadla že si nám asi odišla do rooseveltky už ked ťa tu nebolo 😀
v kolkom si bola týždni ked si rodila?
tam nosia jesť na izbu či do jedálne?ked spomínaš že ste klebetili..
prečo zvyšoval hlas? si jačala na celu nemocku?

jacka
25. jún 2009

sia 😀 😀 ..tolko otázok...ale aj ja som zvedavá 😅

a jedlo nenosia na izby...musíš si ist pekne zadnut do jedálni 😉

lulu26
25. jún 2009

Ahojte,

aj ja sa pridavam, Leni ste nadherne, hlavne vela, vela zdravicka.... 😉
ja mam zase otazocku, ake cislo si kupovala oblecenia do porodnice? stacila ti 56? lebo pozeram, ze malej je to aj tak este velke...lebo v tomto mam ja hokej.. 🙂

dakujem

sia, ta ty mas otazky ako prvorodicka 😉

petulig
25. jún 2009

😀 jeeej leni gratulujem. Kraaasna babika. Az som kukala ci naozaj ziva je 😀
budeme cakat na podrobnejsi opis zazitkov, len teraz to mas isto perne. Malinka ti spava?

no za chvilku sa to tu zacne lamat, jedna po druhej pojdeme 😀 😀

mia78
25. jún 2009

ahojky ,
leni tiez gratulujem......... lulu radsej kup radsej okolo 62-68 lebo tie su na tie 56 najmensie deticky.............

sia tak si dopadla mozno ti to dako zle len urobili a dalsie ti vyndu dobre...............ja som zvedava co mne vinde......
mne tiez nic nove nepovedal na tie krce ..ze vsetko vizera dobre tak mam brat magne dalej a odychovat 😅 ....
aj ja idem 16steho ma teraz dovolenku tak hadam nebude mat ked budeme rodit............

sia222
25. jún 2009

čafte. no toto je moja nie že prvorodička toto je snád aj diagnoza že demencia po 9r tehu.ma to jedlo zaujalo preto že kto je dovtedy s deťmi na izbe bo nám v TN nosili na izbu jesť
lulu aj 56 aj vačšie ale vela si tých malinkých nekupuj ak bude o pol kila vačšie už mu to bude tak na týžden alebo vobec.
no v to verím aj ja miuž že mi to zle namerali 😀 kua tak placentu má vraj tak 20perc žien ako ja v tehu .tehu cukrovku tak 5perc a ja sa musím serinkať všade medzi štatistiky teraz 😀

no ale čo som o tom čítala neni to zas bohviečo ako tu dietu vydržím ale tie dosledky čo píšu že može mažť babo a že ženy kt maju v tehu tak vačš maju aj vo vyšom veku cukrovku. moj otec si picha aj inzulín ale pri velkáčoch som mala všetko ok.
naj je že čo tu píšu na nete mudre hlavy ktoré ženy maju nabeh na to tak ja nemám nič z toho že vysoký tlak obezita predčasný porod v minulosti umrtnosť plodu potrat ..akurát cukrovka v rodine.no som zvedavá ako mi tie dalšie testy dopadnu.
nas by nemala dr.dovolenka zastihnúť má teraz dva týž to 16tam bude a potom vraj 3aug má ale neviem kolko.ale ked rátame aj dva týždne viac isto nie tak v pohode.ta kočka čo tam bola čo ju poznám mi to hovorila.ešte tam čakala na sone ked som išla preč.mna sa ani nepýtal na krče atd tak som ani ja nespomínala šak som aj myslela že mi povie že magne a klud čo iné.zaoberal sa vypísaním papiera na diabetologiu ale bol zlatý písal písal a pak pol vety vymazal a zas napísal a zas vymazal. 😀 a aj tak tam boli riadne preklepky a ako tatar.ja píšem ako tatar bez zamienok a skratky atd ale to len na takéto fora bo píšem rýchlo ale on ako datel bol zlatý

možno som niečo sladké jedla predtým večer a dni vela už neviem a nehýbem sa tolko aj koli tej placente a pak to nespaluje tak ako by malo.no uvidím čo mi povie ta dr zas tam.kua už som bez cigariet bez sexu tak nejaká absencia cukru a ovocia ma snád nevyvedie z rovnováhy 😀 😀 😀 možno 😠

jamaat
25. jún 2009

leniccka, gratulujem, malá je zlatunká. A ty vyzeráš takto tesne po pôrode veľmi dobre.

Sia, ja som chodila na diabetológiu. Vyšli mi vyššie hodnoty aj u nich na teste, tak som tam každé 2 týždne chodila kontrolovať glykémiu. Ale sestrička aj doktorka sú zlaté, ani tam nečakáš. Len nechoď v pondelok, vtedy ordinuje totálne nemožná lekárka.

Už som bola v Tescu, oplieskala som 50euri, ale nakúpili sme toho dosť.

parvitas
26. jún 2009

leniccka: jeeeej, nadherne dietatko, ma krasne ocka aj pusinku 🙂 hotova modelka
sia: to je mrzute, ze mas trable s cukrom.
jamaat: co su vypredaje v tescu? 🙂

sia222
26. jún 2009

čafte. jamat ja som si nebola istá či si to ty v kaufl. a kam si chodila na diabetolog.na prvé poschodie? bo ja som bola tam vraj je ešte jena.sestrička bola milá kázala mi prísť v utorok takže pondelok nebude 😀
ja som mala nalačno normál hodnotu ale po tom zaťaž teste teda po vypití vody mi to nespálilo a po hodine viac ako9.inak je sranda že pri velkáčoch sme sedili dve a pol hodky nie len hodinku.no ved uvidím.a čo ti dali dietu?a tie prvé testy čo ti robili to bola tiež vodu vypiť?kua lebo kadečo čítam o tej cukrovke vtehu tak sa aj bojím len nech je malinký ok

a čo si pokupila v tescu?

sia222
26. jún 2009

inak ste počuli som bola prekvapená M.Jackson zomrel. tiež som na nom fičala istu dobu 😀 tie narkozy a plastiky a drogy urobili asi svoje v jeho živote ale pesničky mal pekné

parvitas
26. jún 2009

hej, na fun-ku to rano spomenuli, vraj infarkt

sia222
26. jún 2009

jamat volala sa tá diabet čo si k nej chodila okapcová? bo pozerám že v tej jednej ambul ordinuje pondelok nejaká iná a v ostat dni okapcová to bude asi ona.ale poznám sa s primárom tej int kliniky pod kt tieto všetky ambul patria tak aspon to ma teší keby boli nejaké vačšie komplikácie.no som z toho vy...dufam že to bude ok

pravitas takže aj ty si fun radio 😀

parvitas
26. jún 2009

sia: ano som, aspon rano, kym ranajkujem 😉

petulig
26. jún 2009

Ccafteee. sia nic si z toho nerob, kazda mame nieco. Ja som si akruat tiez bola po recept u dokiho, ze daka neviem co za latinsky nazov mi povedala. Dala mi cipky krasne zlte tak sa mozem vytesovat 🙄
od pondelku ma sestricka dovolenku aj u nas nastastie ma to nechyti uz.
inak ako lenicka pisala, ja som akurat tiez uvazovala ze pojdem hadam k Jencovi na posledny mesiac. Ako sa to vyvbavuje vlastne? TO mi da odporucanie moj doki alebo si tam musim zaavolat a objednat sa ci co ?

aj ta epiduralka, to by somuz pomaly mala aj zajst za nejakym anesteziologom. Nechcete tu este niektora tu epi? Ze by sme sli spolu, nech tam sama nechaosim 😀

jacka
26. jún 2009

petuling...ja nejdem.....hladaj dalšiu ..čo budete chaosit 😉 😀 😀
žeby si mala mykozu? 😕 ..ja som už pobrala kopec mastičiek.....a teraz mám konečne dobre výledky...klop,klop....
ideš si aj zaplatit dr.?......

sia to zvykne po porode prejst...neboj....ale to ti nejak neskoro zistili 😕

petulig
26. jún 2009

jacka netusim co mam,nic ma nesvrbi zatial ale tak doki isto vie 😀

ja stale nad tou EPI rozmyslam, len tak ako poistku ale predsa. Neviem kurnik ci hej ci nie. Tusim sia hovorila ze chce aj ona, ak si to nerozmyslela.

a doktora si platit nejdem. Zbytocnych 7 tisis nemam. UVidime ako to bude v case dovoleniek, ale niekto nas preda odrodit musi.Este skor by som si nejaku porodnu asistenktu zaplatila, ale tiez neviem ci to nie su vyhodene prachy.
sakra to je nuda. Do pol stvrtej tu umrem 🙄

parvitas
26. jún 2009

ja by som si tiez porodnika platit nechcela. ale nad tou epi rozmyslam. aj ked asi mam este cas, na rozdiel od vas cca mesiac? 😉

prave som sa inspirovala jednou strankou, kde je celkom pekny detsky nabytok. rozmyslam, ci si ho nedame vyrobit na mieru u znameho.
ako ste na tom s kupou postielky, komody a ostatnych veci do detskej izbicky? kde ste to hladali a kupovali?

jacka
26. jún 2009

petu..mna tiež nič nesvbelao...a stále mi tam niečo našiel 😠 😠

aj mne sa zdá že tu epi spomínala ..... 😉

a ako je to vraj sa dá zaplatit aj porodná asistentka...a treba tam mat aj dr.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre