Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jamaat
3. júl 2009

No hádam sa aj modliť začnem, aby to odsúhlasili. Ale nedávam tomu veľké šance, veď nemajú v štátnej kase peniaze. A keď sa zvolebnieva, tak sa iným sociálnym vrstvám zvyšujú peniaze, nie mamičkám na materskej.

sia222
3. júl 2009

čafte babky. no jasné baby to sa tak dá čakať že nejaký príspevok materský tí čo tam sedia a maju vaja na správnom mieste schvália pre maminky.šak oni ani netušia kolko stoja plienky a nazývaju to s usmevom materská dovolenka dokonca platená.naj je ked to niekt vyjde s dvoma deťmi naraz a má len jeden príspevok ja som to tak mala len plienky trebalo kupovať obom aj jedlo..no škoda reči. ale bodaj by tam niekoho osvietilo.jamat nemožu mať v štátnej kase peniaze ked ich maju vo svojich nehnutelnostiach a učtoch🙂

jacka daj foto bruška nech porovnám ja už ti mám pocit že mi ani nemá kam to brucho rásť.mne nie že ho rozrežu mne sa samé otvorí zachvílu🙂
ja som vhodný kandidát na cisarák ale ešte nech sa malinký otočí zadočkom🙂) a neni o čom.placenta nízko na zadnej stene ideal bo som čítala ked je na prednej čo dá aj logikuš že je to nebezpeč ked sa reže brucho.no som zvedavá o mi povie.mne príde logikuš že sa mi už nevytiahne ved to babo bude teraz stále viac a viac padať dolu nie a nie hore sa vyťahovať..no uvidíme.no a zas vieš toto je moje posledné dieťatko a cisarák som ešte nemala tak nech viem porovnať ked už tie štatistiky dvíham vtej natalite.kua to by sa ma mali pýtať aký porod si želám..nie? 😀 ale ak ma dr odpáli že normal epi to poistí snád.

jacka
3. júl 2009

bola by som velmi prekvapená....keby nám dali minimálnu mzdu.....ak bude o tom rozhodovat chlap tak celkom "určite"...a pochybujem že tam má koho osvietit...hlavne že oni maju plne vrecká

a kto dodal že dovolenka tak by som ho zavesila za ....nech si to vyskuša .....lebo to má od dovolenky tak daleko ako ja k milonom 😝

sia ...no musí ma muž odfotit..ale chodí neskoro...tak ked bude čas..uričte hodím foto...ja mám tiež pocit...že sa tam malý už nezmestí a roztrhne ma...čo budem robit do sep. t...fakt neviem 😝

tak si chceš vyskušat ako bolí sekcia????si dobra.... 😀 😀 😀

mia78
4. júl 2009

cauko dnes to mame zas upek 😎 , uz sme sa prehupli cez triciatku uz sa to blizi len vydrzat tie horucavy 😝

samotna sekcia neboli iba ked sa mas postavit s postele to taha ten rez a brucho, ale som citala ze aj po normal porode maju bolesti ze si nemozu aj tyzne riadne sadnut tak neviem co je lepsie kazde ma vyhody aj nevyhody podla toho ako znasas bolest, niekto by nemenil cisarak za normal uz ponom beha ako nic a niekto sa trapi aj mesiac dva......ved uvidime 😉

deticky sa este mozu pootacaj nebojte mne sa mala vraj uz otocila ale mam pocit obcas ze sa este toci lebo raz kope hore potom zase dole.... 😅

a ten prispevok by bol super aj ja som otom pocula tak ho hadam schvalia 😝

pozrite co som nasla neviem ci je to dobra cena ci sa to oplati poporodne vlozky s nohavickami , este ste niekto nepozerali co stoja v lekarni?
http://www.docsimon.sk/tovar/samu-classic-vlozk...

sia222
4. júl 2009

čafte. no kua mna asi toto teplo zabije 🙂) zas mám dnes nejaký depkovský dník .no nejak to skusim na toho dr uhrať ešte neviem ako ..ale som aj čítala ja mám tu placentu 19mm od bránky a že na normál porod musí byť minimal na 3cm od krčka.tak nech sa neondeje a nech tam pekne čučí. verím že to po cisaráku vstať z postele je ale jednoduchšie ako s týmto nákladom🙂 ja som si už kupila v nemocke v lekárni poporodné vložky dva balíky a platila som okolo 2e tuším no už neviem ale práveže sa mi to zdalo nejak málo.ja mám tiež pocit že ma raz kopne tam a raz tam tak sa asi ešte vrtí ale menej už má asi menej miestočka. to máš pravdu miuš každý to znáša inak tu bolesť poznám kočky čo by cisar nemenili za normal a naopak.boože mne sa nič nechce.od rána sa chystám naložiť do práčky a akosi je večer a ja nie som schopná...

sia222
4. júl 2009

miuš bola som pozreť bo vidím že na tej stránke su tie isté tak tie samu klasic na pravo posledné su tak na nete stoja 1,40 su po 20ks a tie isté som kupila v nemocke v lekárni a je na nich cena 1,38 takže su o dva cent lacnejšie v BB 🙂 kupovala som v tej lekárni ked vojdeš do poliklin tak nalavo

mia78
4. júl 2009

to hej nic sa nam nechce ja sa tiez len schovavam doma ked sa da....... ja som dnes prala ale kto to bude zehlit ked to vyschne 😅

petulig
5. júl 2009

cafte..tak sme to nejak prezili.
baby a tie vlozky musia byt rie poporodne? nemozu to byt nejake klasicke s kridelkami alebo tak?
pomaly aj ja nabehnem do lekarne, aj ked sa mi vidi ze brucho mi nejak nerastie a mala cim dalej tym menej sa vrti, asik uz miesto nema 😵 Ja celkovo vyzeram ako tlsta a nie ako tehotna kua

petulig
5. júl 2009

http://www.docsimon.sk/tovar/prakticky-balicek-...
a taketo balicky? naprd ci?
by ste mohli potom napisat co vsetko ste si kupili, lebo tie zoznamy co su na nete, no neviem niektore veci sa mi zdaju zbytocne.
Ja este 14 dni do roboty a doviii 🙂 konecne

jacka
5. júl 2009

ajojte....

stačia aj aj normálne vložky...ale tie poporodné su lepšie ..lešoie dychaju .....a skor sa aj šitie zahoji....len ich treba častejšie menit...

petu to nejak skoro ideš? či si ešte čerpáš dovolenku...

ja som už na pn...a mám strach sa pohnut aby my s roboty neprišla kontrola...ani by som sa nedivila....ked som tam tri roky nebola zrazumaju plati pn 😝

petulig
5. júl 2009

jacky od 25 mi to vychadza. Mam este 7 dni dovolenky tak uvidim. Ale doki vravel ze vlastne keby som chcela tak od 5 jula uz mozem doma byt. Neviem ako to pocital, lebo teraz by som mala v 30 tyzdni byt, ale vraj to sa podla prveho terminu urceneho prvym ultrazvukom co mi vyslo na 6 septembra. Teraz sa to sice posunulo o tyzden neskor, ale ze uz to tak necha.Tak je neviem, ale hlavne ze uz robit nemusim. 😵

jacka
5. júl 2009

dovloenku si nechaj..nečerpaj si ju..ked ta može tak skoro vypísat.... 😉 ja sa nechám len od 1.8...aby som mala vraj dobru MD ked som na PN 😉
aj som tiež počula že od prveho ultrazvuku.....ale pri prvom som aj tak prenášala...takže sa to nedá určit presne 😝

aine04
5. júl 2009

caute tehule a maminky 🙂
my sme boli cez vikend na chalupe a som prijemne prekvapena, malicky bol taky spokojnucky ze az. mala som ho cele dni na dvore v kociku a ziadna nerva sa nekonala, to mu v byte asi dost chyba ten vybeh 😀 . mal tam aj bratranceka ktory je o mesiac starsi, len sa zatial o seba moc nezaujimaju 😀

petu ten balicek si super nasla, ten ti uplne do nemocnice postaci, dokonca tie vlozky co su tam boli podla mna najlepsie.

jamaat
5. júl 2009

Ahojte. My máme zase horšie obdobie v týchto teplách a dusnách. Ale ani vám nezávidím s tými bruškami.

Už sa nepamätám, akú veľkosť nohavičiek som mala, ale dosť sa roztiahli. Mala som trojo a tie tretie som používať začala len preto, že neboli ešte rozťahané a teda držali vložky poriadne.

sia222
5. júl 2009

čafte babky. tak to bol dnes zasa hic kua fix.petulig tak aspon že tak že si zvládla ako tak.ty bud rada že vypadáš ako tlstá aspon to v tom vedre nevláčiš.a a k je malinká ok tak je to ok 🙂)
no presne ako bybky píšu tie poporodné viac saju ten humus bo to je iné ako normaál menštruacioo🙂
ja som si kupila vložky tampony do podprdy dve nočné košele na gombiky jednu s dl ruk jednu s krátkym také vlhčené utierky na prsa mydlo a také nohavičky dve krab. župan ...asi aj príbor treba a hajzlák? a možno kým porodíme aj postel vlastná 😀 😀 😀 no to teplo je des.stále akosi len vrčím ...hovorila som mužovi či ma nemohol oplodniť o dva mes skor???

jacka
5. júl 2009

sia..ja som povedala mužovi že mne by stačil aj mesiac vopred 😀 😀 😀 ...fotku neviem kedy dám ...ale ak pomože tak som si zmerala obvod "pásu" a mám pekných 103 cm.....ale pri prvej dobrej chvile hodím aj foto 😀 😀

už si robíte zoznam???? 😅 ani ma zbytočne nestresujete...ja fakt neviem čo tam treba 😅 ....normálne som zabudla 😀 😀

sia222
5. júl 2009

čaf.ja som v 32tt a s tým meraním brucha si ma nadchla to som neskušala 😀 tak som schválne išla. ty kokso prsa to už hej že 1OO brucho 103 a boky 102 😀 😀 😀 normálne že idealne miery ty kokso 😀 😀 😀

ja už si tie veci chcem pochystať bo ma to teplo ubíja tak nech už to mám a nestresujem pak.ja mám veci radšej tak popredu všetko.ja už od nejakej polky aug teoretikuš možem rodiť to budem v 38 😀
ale može to byť aj v pol sept bajoko ☹

jamaat
5. júl 2009

Čaute. Aj ja som si tak miery merala. Najskôr som sa smiala, že dosiahnem okrúhlych 100-100-100, ale podarilo sa mi to prekročiť. Na konci som mala 105-106-100. 🙂

jacka
6. júl 2009

sia 😀 😀 😀 ..ideál na missku 😉 ....ja som ostatne nemerala..ale skusim...dufam že mi oči vypadnu 😀 😀

si už vypísna na MD?...tak to mám čas...ja len od konca augusta....čoby nebolo od veci 😵

montina
6. júl 2009

Ahojte, odsťahoval sa mi dr. do podlavíc. Zhánala som zhánala niečo bližšie, no a našla som Groma. niekde na sládkovičovej. volala som tam, či berú nové pacientky, že nie je problém. Tak sa tak chystám. Devočky nepoznáte ho niektorá, aký je a tak? Beriem každú odpoved....

sia222
6. júl 2009

jamat no ty si iná misska bola?? a ja mám pocit že som vela nepribrala proti iným ženám🙂
jaci šak ani ja by som si len ma to tak napadlo mna nebyť teba ani to brucho nenapadlo🙂 doma sa mi smeju že už mi asi ozaj šibe.ale ja som rada bo terz to možem hodiť na to tehu 😀 kua ja som vám babky taký krrč dostala nadránom do lýtka som myslela že umrem od bolesti.ešte teraz ma to bolí. bola som s deťmi na plážovom 3hodky doobeda ale už ma omínalo bo som si bohovo dala deku na nejaké slivky či čo to bolo tam padali zo stromu🙂
nie som vypísaná na md len na pn zatiaľ🙂 ale dr mi povedal že ked pojdem nabud že mi dá pre moju dr papiere už.mne vychádza 6týž nejak 20niečoho jula
jamat ale podla foto čo máš nebola si velmo velká a po porode vypadáš ok teda musím povedať.kua dnes na kupku boli také kočky tak dvojmesať baby v kočíku mali a tie postavičky po porode..no hotová zavsť..
možno to boli ich opatrovateľky🙂)

jamaat
6. júl 2009

Sia, nemala som veľké brucho. A som aj dosť vysoká - 173cm, takže sa to na mne stratilo. Teraz oblečená vyzerám možno OK, ale v plavkách to brucho ešte nie je bohvieaké. A na bokoch mám sadlo. Dnes som sa bola na lúke opaľovať, tak som aj rozmýšľala, že keď pôjdem na plážko, či si mám obliecť tango plavky ako doteraz. 🙂

jacka
6. júl 2009

montina..ja chodím ku Gromovi..ale on tam pomaličky končí...od augusta bude len piatky...robit...ale ako odborník..nič moc...je len dobrý ked je všetko v poriadku...inak by som tam už neboal...vlastne som chcela preč po prvom porode ..len akosi nebol čas... 😉

sia..ved ani moj nechápe že chodím s kraj. metrom 😀 😀 ...a kuká na mna ako na debila...ale stále lepšie ako tei moje vykyvy nálad 😀 ...chudák musí si aj on vytrpiet.... 😉

jamaat..ja mám tiež 172 cm..ale najskor vidno brucho.....potom dlho dlho nič...a neskor ja 😀 😀

ja sa tiež neviem dočkat..kedy sa konečne vytlačí von...a vraj sa má ochladit tak sa teším....sa nedá von dýchat 😝

lucy81
6. júl 2009

ahojte,
kočky kedže táto téma je o roosveltke a doktoroch, tak mi nedá nenapísať, čo sa min.týždeň satlo mojej kamoške..
po 10 rokoch čakali dieťatko, bola už po termíne, začala jej odtekať plod.voda, tak išla na príjem.. lenže bolesti žiadne, voda už neodtekala, tak len ležala a čakala.. vo štvrtok nemala dobré ozvy pri nebolestivých kontrakciách, tak večer ležala asi hodinu na ctg a potvrdilo sa, že dieťatku klesajú ozvy pri kontrakcii.. tak išli za pánom primárom ktorý mal nočnú, vyšetril je sonom a povedal, že všetko je v norme, nič mimoriadne sa nedeje a že má ešte čas do pôrodu, placenta ešte nie je zrelá, dieťatko má cca 2,5kg.. to bolo večer o 8.. išla spať a o plnoci sa zobudila na bolestivejšiu kontrakciu, no necítila pohyby, behala po chodbe, snažila sa aby sa dieťatko pohlo.. kedže sa nepohlo, tak išla sa sestrou, aby zapla ctg, bola veľmi nepríjemná, že ju zobudila, no nakoniec ctg zapla, ale srdiečko už nenašla ☹ .. leteli za primárom, ten tiež sonom potvrdil, že dieťatko už nežije.. 😔
takže na druhý deň porodila vysnenú 2,97kg a 54 cm, bohužial mŕtvu dcérku..
už to prešeruje úrad nad zdrav. starostivosťou, dúfam, že sa dočkajú spravodlivosti!!!!!!!

kočky, ktoré ste sa rozhodli pre BB, držím Vám palce, aby ste mali viac šťastia a odniesli si domov krásne a zdravú bábetká.. 😉

mia78
6. júl 2009

lucy to je my luto ale pocula som uz o takych viac pripadoch a ty doktori su este stale tam aj ked uz niektory odchadzaju a nic sa im nestalo rodili doteraz a aj budu oni sa vedia obhajit je to smutne.
ja saom mala tiez pri prvom namale................. vsetci verime ze sa nam to nestane...............

montina vyber si ineho ak sa da ja tam mam papiere ale nechodim tam je to uz dedulo a ako pise jacka uz pomali konci su tam aj iny teraz tam bude Vodecky a vedla je aj Fruvald tam chodi petulig .....................

sia tak to si dobre vydrzala na tej horucave na plazi ja sa len schovavam 😀

a ja som si uz kupila pizama a papuce,zupanik mam, a nachistajte si aj pribor a hrncek, a este vselico mozne ked budeme hadzat do tasiek tak popiseme 😀 😀 😀

hababa
6. júl 2009

lucy to je hrozne, ked si citam taketo informacie, mam poriadny strach ist rodit do BB...aj ked sa to asi stava vsade, nielen v bystrici

jacka
7. júl 2009

lucy...tak presne takéto veci teraz pred porodom porebujem počut.... 😠

petulig
7. júl 2009

bre ranko, lucy toto nam sem radsej nepis. Zbytocne stresy.
Ja som dnes rano zaspala, tak kvalitne som spala ze ani na wc mi nebolo treba. Kebyze sa uz konecne ochladi, lebo ani dychat sa uz neda 😨

jacka
7. júl 2009

dobre ránečko...

petu...tak ja mám opačný problém....som nespala riadne ani nepamätám....akoby som nepotrebovala ansi spat...a ráno sa začne ozývat maličký v brušku... 😉

a moj muž bude hádam robit len na wece papier 😀 😀

petulig
7. júl 2009

to mam doma tiez, ze kto bude platit tolko vody a papiera co som furt na tom wcku. Ale mozme my za to ? niekedy som schopna tam ist v priebehu 15 min aj dvakrat 😀
mna hlavne chrbat trapi, cely den v robote po sediacky potom ked pridem domov tak neviem ako sa ulozit. Sa mi drahy smeje ked sa polohujem na gauci, raz poleziacky, raz posediacky potom nohy hore atd..no neda sa inak, najlepsie je v posteli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre