Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

iwusca
21. júl 2009

ahojte
podlhsom case zase prispejem aj ja 😉
akurat som sa vratila od Dr. (chodim ku Gromovi) dnes mi robil aj sono a podla tych ich vypoctov mam termin az na 26.septembra tak ma to trochu prekvapilo lebo povodny podla PM bol na 11 a druhy podla USG na 20. ale to bolo este na tom Cypre tak tam maju mozno ine metody 😎
hlavne je ze mala je OK uz je otocena hlavickou dole tak si robim srandu ze bude jak netopier ked bude teraz 2 mesiace dolu hlavou 😀
jediny problem je ze mam malo zeleza ale dostala som recept na takze to je uz tiez OK

ak stihenm tak dnes pojdem na to cvicenie o 16 v Kapitulskej. idete niekto?

sia222
21. júl 2009

ahojte. jaci to mi povedal včera ten dr ale to čo mi zdiagnostikoval tak v tom príp sa vobec nerobí normál porod len sekcia bo mi zachádza placenta k porod cestám
takže uvidím vo štvrtok čo mi povie dr.
no ozaj sme každá iná tak vy sa bojíte sekcie a ja sa teším radšej ako normál..ono záleží od okolností ja mám kamošku v nemecku a tiež rodila cisar a dokonca simyslím že v jej prípade by na slovensku volili normál porod
dadka kolko má tvoja malinká vek..asi sme sa aj tam stretali ano chodí tam aj mia..
kočík som taký ešte nikomu nevidela teda podobné akosi poslednu dobu ano ale taký ako mám ja nie..joj ja nie som na chodenie po polsku 🙂) ja som si ho cez net objednala od jednej fi čo maju kadečo pre detičky padol mi do oka velmi...napíšm IP

petulig
21. júl 2009

cafte...doma pohoda zatial🙂 co to som poprala, akruat ze sa poriadne zatiahlo tak neviem kde to vyvesiam 🙂
chystam sa akurat ku kadernicke trosku sa dat dohromady tak sa potom ozvem.

parvitas ja by som sla pozriet porodne saly, ale to sa chodi asi v ramci cvicenia nie?
Isto to tam treba dopredu nahlasit. Ak by si chcela ist tak sa rada pridam niekedy.

jacka
21. júl 2009

jej len teraz som si všimla ..sia máš take bruško ako ja... 😉

a aj ostatné by ste mohli hodit fotky ..petuling má teraz čas..tak šup do fotenia 🙂

parvitas
21. júl 2009

petulig, áno, nahlasovali sme sa na exkurziu na tej našej tehu príprave a práve na zajtrajšok o 9,00, ale myslím, že keď sa ozveš ešte dnes p. Longauerovej (pôrodná asistentka, ktorá náš kurz vedie), tak by ťa tam ešte mohla zaradiť... cez IP ti posielam t.č. na ňu.
budem rada, keby si prišla aj ty. 🙂
s kočkami sme sa dohodli, že sa stretneme o trochu skôr (8,40 - 8,45) pred pôrodnými sálami (B2, 2. p.), aby sme stihli vyzbierať peniaze a zaplatili na pokladni. (za 1 osobu je to 100,- Sk)
máme prísť oblečené v niečom tenkom, naľahko a povinne s fľašou vody. 😉

mia78
21. júl 2009

ahojte
no ja som si dnes odsedela sono doky prsiel az po 11stej hruza mal este vseobevnu ambul...mala ma uz okolo 1940g tak my to vychadza presne zatial 32tt....takze ziaden valibuk 😀, tak hadam pojde normal, ale ani cisarak by mi nevadil uz si to viem predstavit...........
este ze nerodim cez dovolenky ze uz je tam teraz plno 😅

parvitas tak potom nas informuj co maju nove na salach, vraj je tam jeden porodny stôl nový ..............

jacka este sa moze otocit neboj ze sa aj na poslednu chvilu otocia...........a uz teraz sa chodi kazde dva tyzne myslim na kontrolu,aj my tak ideme len potom ma dovolenku tak uvidime..........................

ja ked uz vidim kocik tak by som kocikovala 😀 😀 😀

parvitas
21. júl 2009

mia, jasné, budem informovať. aj keď pre mňa bude asi všetko nové a neznáme 😀

dadka.
21. júl 2009

Sia,ten kočík mi kupoval moj spolubývajúci🙂),resp. priatel 😀 😀 , lebo ja som bola cele tehotenstvo na rizikovom a neprichádzalo do úvahy aby som sla s ním. Tak bol sám, a aký krásny kúpil 😵 Ja nemám dobrú pamat na tváre, ale ten môj spolubývajúci si pamata aj Miu aj Teba, no proste chlap 😀 Co sa týka toho cisárskeho napísem Ti vecer do IP, bo práve odchádzam do Roosveltky vybavit cosík.

sia222
21. júl 2009

čafte.no vidíš miuš a to je len pol kila od mojho ono je to fakt indi vindi.kamoška mi hovorila že jej stále tvrdili že bude mať malinké babo a malá mala o kilo viac ako ukázali tie prístroje🙂)
aj tie prietoky ti robil?
inak včera tam bolo tehul ti poviem....ufff
inak aj mne sa dáko blbo dýcha dnes asi sa naštval a začal rýchlo ráásť a tlačí mi na bránicu🙂)

babky prečo sa tak bojíte tej sekcie??
sranda mne začínaju opuchať ruky nie nohy 🙂)

petulig
21. júl 2009

no kurnik a ja just zajtra nemozem parvitas. O osmej uz musim byt mimo BB.kebyze nahodou si to dako posuniem tak dojdem, hadam ma uz nevyhodia , o jednu navyse 😀 Ide aj ta p. Longauerova s vami?

mia78
21. júl 2009

nie nerobil prietoky len meral.............dnes sme tam boli tri tehu....dnes nebolo vela ......
nohy opuchaju ked dlho chodim ale zatial som rada ze nie tak velmi ako pri prvom....................

babky naozaj sa nebojte sekcie neni to tak strasne ved aj ked vas odspodu zasiju tak to boli a casom to prejde 😅 .............

ramana
21. júl 2009

tak ja som mala v pondelok prvý raz tú česť sadkať si v nemocke do čakárne na štyri hodky a v pohode. ordináciu mal dr.Molitoris a tiež som počula na neho že je divný a čo ja viem čo. no na to že som bola v poslednej "várke" bol velmi zlatý a ochotný. Majú tam otras situáciu a vôbec im tam nezávidím ked sa im navalia všetky tehošky z okresu v jeden den...sám povedal že takto sa medicína nerobí... tak sme sa zhodli 😀 možno by som aj bola rada keby som pri ňom rodila vyzeral dosť OK. Treba tam ísť asi s tým že aj lekári sú len ludia a nemôžu za organizáciu práce (tj.jedna amb v jeden den pre všetky tehule).
No a čo sa týka pôrodných sál tak aj tie sú ok som si to predstavovala horšie, asi som už nejaká "euforická" alebo čo ale myslím že je to tam v rámci možností uplne OK. škoda len tej novej postele že je len jedna...len do druhej sa v pondelok narodili štyri babatká tak je tam taký nátresk, že sa na nu každý nedostane čo je škoda, ale porodíme isto všetky! 😀

aine04
21. júl 2009

ahojte kočky 🙂
ako bojujete? babiky su v poriadku? inak mna aj napadlo ze my skalne rooseveltky by sme si asi mohli zalozit novu temicku napriklad v zalozke regiony. bolo jasne ze zachvilu niekto bude hundrat ze nepiseme k teme. tak sa vyjadrite ak chcete, ja ju zalozim a dam vediet, alebo kludne niektora z vas nech to spravi, co poviete?

halinka ja som rodila pri dr. molitorisovi a super, vazne vyborny lekar. mala som ho zazmluvneneho, mojmu drobcovi sa nechcelo von z bruska takze som aj bola tri dni pred porodom na pericentre, vzdy sa ma prisiel pospytovat ako sa mam, ci babika nechce na svet, fakt sa staral. a aj v den porodu bol cely cas na porodnej sale, od rana ma dali na oxytocin a kontroloval ma kazdu chvilku. dovolil mi pri porode aj sestru aj manzela, vobec mu to neprekazalo, mily bol. dalsie dieta dufam zase bude pri nom 🙂

jaci matulik je uz na tom dobre, musim poklopat. najlepsie mu nakoniec zabrali cviky na brusino, tak cvicime poctivo aj niekolkokrat denne. nejacal nam uz velmi davno.

sia222
21. júl 2009

ahojte.no aine ty sa vážne chystáš na to druhé ..🙂)miuš my si asi myslíme že molitoris je iný dr.bo včera vraj bol na našej ambulke teda aj som videla bol síce napísaný vodecký ale to nebol vodecký..a nemal okuliare a ten čo si chodí sám robiť sono v tých okuláároch som myslela že je molitoris...tak včul neviem..a sestrička sa ma na sone pýtala že kým boli preč či som nevidela či si nebol trška robiť soná sám že taký vysoký ale nik tam nebol tak neviem potom či to ten nie je trška čo tam chodí s pacoškami...
aine ked založíš temu daj vedieť..lenže tie admin niekedy rušia temu ked vytvoríš mne sa to stalo a naviedli ma vtedy na tuto alebo na banskobystričanky a pritom nemala suvis ...ja inak nechápem čo tu nemá suvis nepoviem že by sme tu boli už po porodoch ale takých je tu malo a zato že to tu niekto tak pomenoval??tuto temu vyhodi aj cez porodnice aj cez regiony ja som ju vtedy našla cez regiony..jááj to su problémy ...bodaj by neboli na svete iné len či sa odkláname od temy..ked si občas čítam kadejaké temy tak si kočky píšu uplne odveci velakrát a nik ich neruší..to je choré nie..
a segra ako už zamakáva??🙂)

petulig
21. júl 2009

🙂 co sa vonka deje neviete? daky koncert ci co? cela foncordka huci. Mi to pripada ako nejaky hromadny aerobic niekde von 😀 ale nechce sa mi ist patrat vonku.
ozaj aine ved ty nam protekcku vybavis u sestry 😵 este je tam nova plna elanu 😀 hadam nebude ani velmi somrat.
boze dnes do rana to bola noc, sa nam hadam celu noc pod oknom macky parili. Uz som nevedela co po nich hodit. Prisahamvacku ze hadam dve hodiny vkuse. neskutocne..potom nad ranom tie skreklave vtaky a nikoho nezaujima ze ja by som rada spala 😠 😎

jacka
21. júl 2009

aine..super,len založ..aspon nám tu nebudu "liest do kapusty"...a vyhrážat že neodbočuj od temy 😀
super že je Matulikovi dobre,vidíš na vela vecí prideš postupne a pri druhom to bude hračka a tretie bude ino nuno 😵

no ved aj ja dufam že nám aine vybaví protekciu...

mia...ked neviem ako by som mu pomohla aby sa konečne otočil..tak ako má byt

a nerady by som šla sekciou...nechcem aby ma rezali...brrrr..až mi husia koža naskakuje...však kade dnu tade von..nie? 😅 ..ale ked ina možnost nebude 😒

petuling....zavri okno aby si sa vyspala ked porodíš tak to bude horšie....a mužovi povedz nech spraví prak..a nazbiera kamienky 😀 😀 😀

jamaat
21. júl 2009

petulig, parvitas - na tých sálach nie je čo obzerať. Skôr vás to vystraší.
aine, kľudne založ novú tému, nebude to zle. Ja som tiež bola prekvapená, čo som v tejto téme čítala, keď som si hľadala info o BB-pôrodnici.

No a Lucy - nemyslela to zle, ale napísala to blbým tónom. Keď to napísala, pomyslela som si, že je to hrozné a aj som chcela reagovať, ale potom som si povedala, že to nebudem pred tehulami rozoberať. Ale do témy ten jej príspevok patril, to je fakt.

Inak boli sme na tej Pohode a prišli sme o stany, lebo nám ich vietor potrhal. Víchricu sme prečkali vo vedľajšom stane, ako padol ten O2. Tak zážitok. Len dúfam, že Pohodu nezrušia.

aine04
21. júl 2009

dievcence, vytvorila som novu temu v regionoch s nazvom "Bystricanky z Rooseveltky" tak sup tam 😉 hadam nam ju nezamknu, dufam, dufam...

veru na vela veci prichadzam postupne, pri druhom uz bude hadam lahsie...

pocujte sestra nas citava, ta vas uz pozna, kludne sa k nej hlaste ak by ste ju stretli 😀 😀 a inak, petu ked hovoris o tom elane, ona je tym ozaj posadnuta, strasne sa jej tam paci. minule vecer zahlasila ze uz aby bolo rano a mohla som ist zase do roboty 😀. ale to je fajn ze ju praca tak bavi.

poljaja
24. júl 2009

Ahojte maminy,

ako pekne tu diskutujete a podporujete sa navzajom 🙂
rada sa pridam, termin mam okolo 18. 8., uz sa tesim na ten maly zazrak,
zaciatkom augusta ma este caka stahovanie do BB, tak dufam, ze to nejako zvladnem...

kocky, mate skusenost niektora aj s Dr. Schwarzom?

v stredu mam ist do amb. pre fyzi. graviditu, neviete ci ide o nejake specialne vysetrenie?

drzim palce v tomto teple, uz sa tesim na vikend, ked sa ma ochladit...

mia78
24. júl 2009

poljaja , my sme sa presuli pod regiony - "Bystricanky z Rooseveltky" tak sa mozes aj tam pridat ...
s tymto doktorom nemam skusenost ale robil my sono a vyzeral v pohode.............

vivienkakohutova
22. feb 2010

ahojte, ja som rodila u MUDr. Jenca, bol mily, aj partner bol pri porode 🙂

lenka_da
5. apr 2010

Ahojte baby, ozivujem tuto temu, lebo som pocula, ze v rooseveltke nastali nejake zmeny... zevraj sa uz neda objednat stale k rovnakemu lekarovi (mam na mysli, ked vas posledny mesiac posle gynekolog do rooseveltky). Ak je tu nejaka cerstva infoska, sem s nou... 😉

janusa127
18. apr 2010

ahojte, tak nejaké novinky ako to beží v rooseveltke by som prijala aj ja 😅 bude to už 5rokov čo som tam rodila, v lete ma to čaká znova a tiež počúvam samé zmeny ale čo je pravda z toho hmm? 😕

lenka_da
18. apr 2010

janusa127: vyzera to, akoby v rooseveltke ani nikto nerodil a zevraj je tam tak plno, ze bezproblemove druhorodicky pustaju domov uz po 3 dnoch 😒 takze bystricanky, co je tu informacne embargo? 😖
inak, ja som v 22. tyzdni, tak ktovie, mozno sa stretneme na izbe... 😅

janusa127
18. apr 2010

lenka no ktovie možno sa fakt stretneme 😀 aj tak rátam že pôjdem o taký týždeň skôr ako mám tp 😝 to prepúšťanie by som prijala,... tak si držať palce aby bolo všetko bezproblémov 😉

no babulky šak píšte, ako sa rodilo, kto rodí resp. kto tam ostal z pôrodníkov a čo novorodenecké?? 😎

slavicita
22. apr 2010

Tak ja som rodila pred dva a pol mesiacom..doktora som vybratého nemala...ráno o piatej mi odtiekla plodová voda, o šiestej som už bola v nemocke, kde ma prezrel jeden mladý doktor, ktorého meno neviem dodnes 😀 no ale potom ma kontroloval druhý doktor, ktorého som mala aj pri pôrode a volal sa Jenčo...bol veľmi milý..našťastie som bola jediná, ktorá v ten deň resp. tú noc rodila, tak sestričky sa venovali len mne, čo bolo super...malý sa narodil o jednej v noci presne na svätého Valentína..doktor prišiel na posledných 5 minút, prikázal mi tlačiť a na štvrté zatlačenie bol malý na svete..potom ma zašíval, čo som absolútne necítila, tak som s ním veselo kecala o olympiáde, ktorá práve v ten deň začala 🙂 ..bol proste super..keby som si mala vybrať, tak si vyberiem určite jeho..ráno ma skontroloval pre zmenu dr.Molitoris, ktorého som poprosila o niečo proti bolesti lebo ma pobolievala kostrč..pozrel ma a bez problémov mi dal pichnúť injekciu. potom neskôr sa ma ešte prišiel opýtať ako sa cítim, čo som bola dosť prekvapená lebo pôsobil dosť odmerane..takže na nevšímavosť sa nemôžem sťažovať
Na novorodeneckom boli sestričky veľmi milé a ochotné...jedine čo mi vadilo bolo to, že každá sestrička mi vravela niečo iné..keďže som bola prvorodička bola som z toho na nervy lebo jedna povedala, že mám malého krmiť každé dve hodiny, ďalšia každé tri hodiny a iná, aby som ho krmila, keď si bude pýtať..proste na nervy..ale inak som bola spokojná..dokonca aj strava mi celkom chutila🙂))

janusa127
24. apr 2010

slavicita jeeej tak predsa niekto rodil 😀 vďaka za info 😉 a molitorisa som mala ja pri pôrode, som ho "rušila" v nočnej 😀 😀 😀 taký otlačený ospalý ma chodil kontrolovať a nakoniec si ma pri striedaní smien ráno aj odrodil, že keď ma mal už celú noc že nech si aj dokončí 😝 😀
ozaj a ešte sa prevažujú na novorodenckom detičky pred papaním po papaní?

slavicita
25. apr 2010

Keď krmiš striekačkou alebo fľaškou, tak nie. Len si zapisuješ na papierik koľko toho spapal a sestričky si to každý deň odpisujú. Ale akonáhle začneš kojiť, tak áno. Ja som mala spavé dieťa. Celý čas spal a nechcel sa budiť ani len na papanie. Tak som mu striekačkou a neskôr aj fľaškou dávala jesť v spánku ale mala som pocit akoby som mu to naliala do líc a keď som ho nadvihla, tak všetko vytieklo von. 😝 Ale našťastie poslednú noc sa pekne rozpapal z prsníka a vtedy som ho vážila pred papaním aj po ňom, zapisovala som si váhu a ráno som to potom hrdo ukázala sestričkám 😀

janusa127
25. apr 2010

aha tak je to tak ešte stále 😉
včera mi kamoška čo rodila pred 2t vravela, že s pôrodníkmi to tam nie je bohvie čo sa týka množstva, je molitoris,jenčo,primar a dve doktorky ale že majú aj dve pôrodné asistentky, ak ju chceš tak si zaplatíš cca 70e a je s tebou celý čas pred pôrodom len ona a keď už ide na samotný pôrod tak sa zavolá lekár na odrodenie... inak že molitoris je tam pečený varený lebo že jenčo je mladý a keď sú komplikácie tak sám nerodí a že doktorky to isté...

slavicita
25. apr 2010

Keď som tam bola ja, tak tam najprv pobehoval Molitoris s nejakým starším doktorom,potom ma kontroloval tento mladý, ktoého meno neviem doteraz a nakoniec ma odrodil Jenčo. Takže celkom veselo. 😉 Kamarátka rodila mesiac po mne, tak ju odrodil ten mladý, ktorého meno je pre mňa neznáme 😀 ale stál pri ňom ešte jeden doktor a kontroloval ho. Aj ako ju zašíval. Ona mala zaplatenú pôrodnú asistentku a nevedela si to vynachváliť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre