Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

monikkak
27. mar 2012

@laurica123 dakujem za odpoved. Dufam, ze to vsetko prebehne rychlo 🙂 Este mam dve otazocky ak nevadi...davaju tam aj klystir ? A ake su sestricky na novorodeneckom ? Ci su ochotne prvorodickam pomoct a vsetko vysvetlit.

laurica123
27. mar 2012

jasne ze nevadi :D :D davaju aj klystir ak stihaju mne ho nespravili neviem preco casu mali dost....a sestricky su povascine v pohode ja som s nimi nejaky vacsi problem nemala aj pomahaju s kojenim a tak ale to su aj rovnako aj sestricky na oddeleni neboj ak budes nieco potrebovat radi ti pomozu bolo tam par takych co mi velmi nesadli ale tych je ozaj len par....takisto su sestricky v pohode aj na porodnej sale

blueberry21
15. apr 2012

@lenkacka boze strasneeee, chuda moje male , hlavne ze to uz mate za sebou ...ja tiez na to oddelenie nadavam , otrasne sestry su tam .prajem vela zdravia.

lenkacka
15. apr 2012

@biela tak v tomto s Tebou musím súhlasiť.Tiež som bola z detského oddelenia v BB v úplnom šoku-myslela som si,že je to tak v pohode,ale opak bol pravdou.Tie izbietky a hlavne to,že mamičky nie sú nonstop pri svojich detičkách,ale cez noc chodia spávať preč od svojich detičiek.Máš šťastie,že si tam nebola dlho-my sme tam boli dlhých 14 dníííí ☹ ☹. Dosť,že mi malinká visela hore nožičkami,nemohla som si ju poláskať,objať a hlavne pritúliť keď od bolesti plakala a nemohla zaspať - veď bola ešte maličká - mala 2 mesiace ☹ . Ja som ta bola psychicky hotová a to nočné budenie na mobil-nemalo chybu.Tak ťažko sa im od nej večer odchádzalo,ani zaspať som nemohla,čo som stále čakala na zvonenie.Je to tam proste hroznééé,mali by tam s tým niečo robiť.Nie som žiadna rozmaznaná mamička 😉 .

lenkacka
15. apr 2012

@blueberry21 ďakujeme pekne 😉 .No ja nemám vobec pekné spomienky a pevne verím,že tam už nikdy nebudeme musieť ísť.A čo sa týka personálu: no boli tam aj príjemné aj menej príjemné. Ja som strašne citlivý človek a rozplačem sa aj pri filme a keď som videla dcérku ako tam tak musí visieť a ako plače,proste som ináč nemohla a plakala som aj ja.Proste sa ináč nedalo.A keď mi na tu izbietku ešte dali šibnutú mamičku,ktorá tam to svoje ročné dieťatko stále nosila na rukách a spievala mu stále uspávanky(nakoniec ju prepustili,lebo si chorobu -zápal ušiek len vymyslela) tak to tam bolo ešte horšieeee. Sestričky sa na mňa kukali ako na blázna,že prídem o mlieko atď...ale to sa proste nedalo-psychika robí svoje.Podobne aj Vám veeeľa zdravíčka

monikkak
17. apr 2012

ahojte..tak ja som mala strach z porodnice v bb ked som citala vase negativne skusenosti,ale som bola milo prekvapena. Sestricky uplne vsetky mile,ochotne,vzdy poradia ked nieco neviete. Na tuto porodnicu nemam ani jednu negativnu spomienku.

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

bamb27
25. apr 2012

ahojte maminky,, nemate niektora zaujem o neotvorenu krabicu Sunar complex 3, datum spotreby do 15.3.2013 ..darujem 😉

wink5
11. máj 2012

@petuska123 ahoj, tak ako pokračujete v tehulkovaní? Mne včera voláko kleslo bruško, tak neviem, či nebudeme na svete skôr ako sme plánovali 🙂 Už si bola na poradni v pôrodnici?

petuska123
11. máj 2012

@wink5 ahoj nie este som na poradni v porodnici nebola teraz v stredu idem posledny krat k svojmu dokimu a potom sa uz chystam aj tam zeby teda si skor porodila?

petuska123
11. máj 2012

@wink5 a kedy mas vlastne termin??

wink5
11. máj 2012

@petuska123 termin mame 3.6.2012, takze este 23 dni 🙂 ja idem do poradne v stredu, tak som len chcela vediet co nas tam vlastne caka. A ako sa ti dari?

monikkak
22. máj 2012

Ahojte neda mi nenapisat...ako prvorodicka som mala strach z porodu a vsetkeho okolo toho. Rodil ma doktor Hudec a musim len same chvali nanho napisat. Velmi mily,ochotny,ludsky. Pri druhom porode by som si ho urcite zajednala. Mozem len odporucat. Vsetko vysvetli okolo vysetrenia pri nom som zabudla aj na ten strach co som mala. Porod pri nom bol rychli...sitie sa pekne rychlo zahojilo. 🙂 Taky doktor ako je on by maly byt vsetci s takym pristupom.

katka_g
23. júl 2012

ahojte, nie som sice z BB, ale chodim do rizikovej poradne k dr. Molitorisovi, cize budem aj rodit v BB. Chcela by som sa opytat, ci by ste mi nevedeli poradit co si treba do porodnice zobrat? lebo co citam, tak v kazdej nemocnici je to inak. Dakujem

monikkak
24. júl 2012

@katka_g ahoj taj ja som mala nachystane pre sebe : zupan, nocna kosela na porod, 2x nocna kosela na kojenie, 2x podprsenka na kojenie, vlozky do podprsenky, 4x poporodne nohavicky, poporodne vlozky 3baliky, papuce, pribor, toaletak, sprchovy, uterak, odsavacka....pre babo : jednorazove plienky, ciapocka, rukavicky, ponozticky, vlhcene utierky, krem proti zapareninam a ak chces tak aj cumel...pre seba este vela vody lebo je tam taky vzduch ze ledva dychas ked sa tam nemoze vetrat 🙂 to je asi vsetko...ak by si sa chcela este nieco opytat kludne napis rada poradim 🙂

katka_g
25. júl 2012

@monikkak este by som sa chcela opytat, ci treba brat aj latkove plienky, balia tam na siroko? resp. roentgen klbikov sa v BB robi hned, alebo az neskor?

monikkak
25. júl 2012

Ja som si latkove plienky zobrala ale neboli mi treba...oni ti davaju denne ciste, aj jednorazove plienky 3 ks/denne a aj kosielky. Ano na siroko tam balia...roentgen tam robia,ale mne tam nerobili ja som sla na 4 den domov tak nestihli mali tam plno vtedy🙂 ale ja som sla s malou cca po mesiaci nas objednali. Aj sono obliciek robia v nemocnici ale nam zas nestihli tak som sa objednala to bolo skor o daky tyzden.

slavicita
27. júl 2012

@katka_g ja som rodila síce pred 2 a pol rokom ale súhlasím s tým, čo napísala monikkak, ešte by som ti odporučila, aby si si zobrala aj teplomer, prezúvky do sprchy, inkontinenčnú podložku ( aj keď mne vtedy dali a svoju som nepotrebovala ale nie vždy to dávajú ) a krém na bradavky, pre malé si zober aj rukavičky proti poškriabaniu a mne potom priniesol manžel aj svoje košieľky lebo tie čo dávali boli také veľké a nemotorné, že malý mal skoro stále vytiahnuté ruky a odhalené plecia, tak som z toho bola troška nervózna🙂 Jednorazové plienky používaš hlavne na odgrgnutie, na balenie na široko a pod hlavičku do perinky...

jankastubka
13. dec 2012

Ja sa rozhodujem, ci zazmluvnit alebo nezazmluvnit doktora, je to predsa len velka palka. Kamoska ma dneska sprdla, ze ci su mi peniaze prednejsie ako moje zdravie a vyznelo to, ako by kazdy kto nema nikoho zazmluvneneho msuel hned umriet na stole. Som preto na vazkach co robit, ale mam este dost casu.
Akeho doktora by ste odporucili zazmluvnit, a ktorym doktorom v BB sa treba vyhybat, je vobec nejaky taky?
🙂

adkasmolka
13. dec 2012

@jankastubka ja som mala zazmluvnenu Dr.Masarykovu teraz sa vola tusim Molitorisova. Ja som bola velmi velmi spokojna. Len neviem ci este byva pri porodoch, lebo cakaju babatko. Mne nebolo jedno, kto ma odrodi a uz vobec nie aby to bol Dr. ved co ten moze vediet o porodnej bolesti. Ja som potrebovala niekoho kto ma utesi a bude so mnou "ochkat" ano boli to.. ale vrelo k porodu odporucam EPI. A nech Vas bystricanky nevystrasi, ze Vam povedia, ze to nepichaju a neviem co. Pichaju to ako na pase 🙂

jankastubka
15. dec 2012

@adkasmolka OK dakujem.

jankastubka
15. dec 2012

A poznate aj pripady, ze ste si lekara zazmluvnili a ten napokon neprisiel?
Alebo ako je to so sustredenim lekara, ak zacnem rodit po jeho 12 hodinovej sichte, je sice fajn ze sa premoze a pride, ale nie je vacsia pravdepodobnost, ze sa pomyli ked je unaveny?

peterh
4. jan 2013

14.12.2012 bol pri nasom porode MUDr. Igor Bornay. Sme mu velmi vdacny za ludsky pristup, profesionalitu a pokojnu atmosferu, ktoru v nelahkej situacii (vela porodov naraz) udrziaval. Dakujeme!

adka12
13. jan 2013

@adkasmolka
@peterh
@monikkak
prosím vás a kedy treba zazmluvniť lekára? Ja rozmýšľam nad Hudecom, Bornayou alebo Molitorisovou. Pichajú aj EPI? lebo som počula, že s EPI rodia v BB len 2 doktori 😖
Robili Vám týto doktori nástrih? ako urobili šitie? Dakujem za pomoc 😉

monikkak
13. jan 2013

Zamluvit si ho treba ked uz zacnes chodit do roosweltky na kontroly to je tak najlepsie od zaciatku k nemu chodit. Mna rodil Hudec a bola som snim velmi spokojna mozem len odporucat. Mne robil nastrih a sitia nebolo az tak vela a zahojilo sa mi to dobre a rychlo ziadne bolesti. Ja som nemala EPI tak to ti neviem povedat...ale pocula som ze velmi ju nechcu pichat lebo potom zena dobre nespolupracuje pri porode. Ja som to zvladla aj bez nej nebolo to take hrozne ako vsetky pisu 🙂

bobocka
13. jan 2013

@adka12 epi daju,ked zena chce je to jej rozhodnutie,no neviem ktory lekar by to zene odporucil.asi len ten co chce zarobit.rodila som bez a ku ziadnemu dalsiemu porodu by som epi nechcela.ako lekara odporucam dr jenca.je uzasny.porod pri nom bol super,vnimal mna,reagoval na mna.pri tlaceni islo o spolupracu.bol velmi mily,priatelsky.nastrih u neho nebolel ani trolinku,rovnako aj sitie bolo uplne v najvacsom poriadku.je to pomerne mlady lekar (nie ucho,ale ani ziaden geriatrik),proste este mi neprisiel byt "skazeny nemocnicou".to bolo pred troma rokmi.pred rokom som s min mala dalsiu skusenost skrz nejake zenske veci a znova som sa len utvrdila v mojom nazore na neho.kiezby bolo viacej lekarov ako je on.
mimochodom nie je nic lahsie ako si doma spisat porodny plan ak chces epi,nechces nastrih a spol a ist priamo za lekarom,nech sa ti k porodnemu planu vyjadri.co z toho ti vie splnit a co nie a preco.a potom nech ti finalnu verziu podpise.

adka12
13. jan 2013

@monikkak a mala si hudeca zazmluvneného?

monikkak
13. jan 2013

Nie ja som ho nemala. Ale na druhy krat by som si ho zamluvila 🙂

adkasmolka
14. jan 2013

@adka12 Molitorisova Ta bohuzial neodrodi, lebo rodi 😵 Ja som rodila s EPI, a to reci typu: V BB LEN PO ZNAMOSTI PICHNU, NECHCU PICHAT EPI A ATD su ciste bludy!!! kazdu babu co poznam rodila s EPI. Vybavuje sa pocas kontrol, ked chodit raz do tyzdna do nemocnice na pasy. Vezmu Ti krv kvoli testom, ci Ti ju mozu pichnut. Mne ju pichala mlada Dr.anesteziologicka. Na meno sa uz nepametam, bola stale pri mne, ako mi ju pichla a na druhy den prisla za mnou na izbu, aby mi ju vybrala a este sa pytala, ci mi ma dat kvoli poporodnym bolestiam, ale ja som odmietla. Kazdu boziu kontrolu v nemocke som asi 10x prizvukovala, ze rodim len s EPI. Lenze ona sa picha az, ked si otvorena na 4. Dr. mi povedala,ze ak pridem otvorena na 8, tak mi ju uz nepichnu, lebo to je neskoro. Bola som otvorena na 5, ked som rodila.
Ked si ju vybavis a pocas porodu Ti ju nepichnu, tak peniaze za nu Ti vratia naspat. Co sa tyka nastrihu: uz pocas kontrol mi Dr. povedala, ze nastrihnuta budem urcite, aj ked som sa pytala, ci musim. Povedala, ze som chuda, ze ma musi. ☹ Sitie u mna malina, mna to strasne steklilo 😝 hojenie bolo otrasne, doma ma jazva strasne bolela, nedokazala som ani chodit, tak som isla stym do nemocky, spravili mi vytery a dali Benatine alebo betadine, neviem uz presne nazov. To je taka fialova vodicka a stym som si to potierala a do 2 dni bol svaty pokoj 😀 A sitie asi dobre spravila, neviem to by mali asi manzelia posudit 😀 😀

adka12
14. jan 2013

@adkasmolka tak dakujem za odpoved, takže sú to len reči o tej EPI, to som rada. Ja si ju chcem dať do zálohy, ak by to išlo tak ťažko ako pri dcére. Takže musím byť otvorená na 4cm aby mi ju pichli, zase viem niečo nové. A nejaké problémy si potom nemala po EPI? Kedy si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre