Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

paula58
18. apr 2008

akojte no ako?Ja sa citim uz lpsie lepsie sa mi dycha malinka mi klesla dole troska mi padlo brusko tak mozem aspon sa pohybovat normalne,v stehnach mam ako svalovku a vcera som sa nesla s postele postavit riadne 😉 sandra este nerodis?debra ako sa mas aky mas dnes den? 🙂

sandrika
18. apr 2008

paula nie asi ani tak skoro nebudem, cítim sa až na nevyspatosť a vyčerpanosťveľmi dobre , teda nič ma nebolí vôbec

paula58
18. apr 2008

tak uz to mozno bude co skoro drzim ti palce lebo baby vravia ze uz pred porodom sa lepsie citia 🙂

debra
18. apr 2008

aaaale dnes sa nemám bohvieako... 😝 to asi tým počasím...že vraj ked padne brusko,sa zacína do tyzdna rodit...podla mna to aspn tak bolo...vy ste mali bruska aspon cez zimu,ale ja cez tie najvacsie horucavy,som sla skapat 😝 😀 ja som už posledny mesiac riadne ani nespavala,mi zavadzalo brusko...som bola jak slon...a mala som nepokojne nohy,by som si ix strcila aj neviem kde,som nevedela čo s nimi....ale inak tehu u mna prebiehalo tak ako porod super...mozno aj tym,že som sa zbytočne nestresovala a nestahovala medzi kontrakciami... 😉 hoci to bolo tazkeeee

paula58
18. apr 2008

debra ani nevrav to by som sla predcasne potom,no uvidime,aj ja sa uz citim ako slon vstko ma tlaci boli vsade mam pocit ze mi ide zo spodu mala vypadnut 🙂 Dnes je hrozne pocasie raz slnko svieti a raz sa zamraci,mne sa teraz uz aj lepsie dycha ked mi babo padlo o kusok dole 🙂 konecen lebo do teraz som nemohla ani vela prejst lebo som fucala ako slonik v kufri 😀

paula58
18. apr 2008

a este na porod uz radcsej ani nemyslim ako bude tak bude pri najhorsom si dam epi.pa 🙂

debra
18. apr 2008

a v kolkom si tyzdni?vies u kazdej je to individualne....ja vravim ze mne padlo a za tyzden som uz sla...aj ja xcela epiduralku a dokinko len na mna pozrel a povedal,ze uz nestihame pixnut,lebo by mi vraj nezabrala,lebo uz sa rozbieha porod...no tak fajn,som si pomyslela...ale bolo to ryxle 😉 a potom už malý škreklúnik,kt už teraz xrápe v izbe,bol na svete... a čo čakáte pauli??

debra
18. apr 2008

aha sorry...terz som si precitala,ze cakas malu,tak potom nič 😉

paula58
19. apr 2008

zacinam 35tt ale aj dnes do rana som mal bolesti podbruska tak som ani nespala no som zvedava 🙂 ale uz mi je jedno len nech je malinka zdrava hlavne no ale mono porodim az po termine to nikdy neviem j e to individualne ako vravis. 🙂 Mas zlatu malu a vela radosti vsak? 🙂

lucka0122
19. apr 2008

debra neviem ci idem mat cisarak ale podla mna hej....myslim si to,,

debra
19. apr 2008

pauli...tak to by si ešte skoro porodila...to ešte udrž dáko 😀 ja som mala termín 22.8.a porodila som den predtým,čiže super mi to vyšlo...malá je anjelik,je dobručká,poslúxa a veľmi ju ľúbim a máš pravdu,robí mi len radosť... 🙂 je to taká malá parádnica...veď mám ešte tolko fotiek,kt xcem dať do albumu,tak potom pokukaj 😉 ale ešte by xcela sestričku,vraj bračeka nexce 😒
lucka...u mna na izbe,na sestonedeli bola mamička,kt mala tolko cm jak ty,mozno o nieco menej,a bola druhorodička a obe deti rodila pre jej výšku cisarákom...tak si myslím,že hádam aj ty budeš...ale ktovie,záleží hádam od veľkosti panvy...

pauli a aké meno dáte malej?

alienka
19. apr 2008

ahojte, no teda, sa nestacim cudovat, ake zmeny sa udiali v nemocnici, ale tie sprchy a WC to uz nutne potrebovali 😠 , tak aspon nieco pozitivne, ale ta nadstandardna izba bez manzelskej postele a za 1000 Sk, to sa mi zda dost. A co sa tyka zazitkov z porodu, tak nebolo to take hrozne, ako som si to predstavovala, ale u mna to islo rychlo, v noci o pol tretej mi zacali bolesti, pred piatou sme prisli do nemocnice, o pol jedenastej som isla na salu a par minut po dvanastej uz bol maly na svete. Najhorsie boli tie posledne kontrakcie uz na stole, este horsie sitie, dr. sice nastrihol, ale drobcek bol dost velky, takze to malo nasledky, umrtvil to sice, ale to sitie nemalo konca, takze to aj prestalo ucinkovat. Inac nastrih ani nezbadate, toho sa netreba bat. Rodila som u dr. Trsku, nemozem sa stazovat, bol zlaty, chodila som k nemu aj mesiac pred porodom, aj sme boli dohodnuty na porod, akurat ked som prisla do nemocnice mu koncila sluzba, tak ma este vysetril s tym, ze potom mu daju vediet, aby prisiel k porodu. Prisiel sa na mna pozriet aj ked mal sluzbu, pekne od neho 😉 . A co sa tyka porodnych asistentiek, no pri prijme a vypisovani toho siahodlheho tlaciva bola jedna strasne neprijemna, som sa normalne zlakla, ze ak mi tato bude pri porode, tak koniec, ale druha bola velmi zlata, to sme lutovali, ze jej konci sluzba. Tie pri porode boli celkom v pohode, akurat mali take poznamky na dr., ze dnes nema sluzbu, tak nech im skusi nieco povedat, tak to ma tak trosku zarazilo. Na oddeleni sestonedelia vcelku v pohode, boli sestricky aj mile a ochotne, aj nie, vzdy sa najdu aj take aj take, rovnako ako lekari. Detske sestry boli zlate, tiez som mala problem s kojenim zo zaciatku, kedze mi ho hned po porode neprilozili, tri dni mliecko nic a na stvrty sa mi tak naliali prsia, ze sa maly vobec nevedel prisat, tak som musela odsavat na zaciatku, tiez mi ukazali ako odsavackou a ako rucne /to veru prijemne nebolo/. Po siestych hodinach od porodu mi ho sestricka doniesla, ale maly spal, tak z kojenia nic nebolo. Drobceka mi dali na izbu az na druhy den poobede, kvoli castym zavratom a preto, ze som dvakrat odpadla v sprche, to hned po porode, druhykrat preto, lebo som sa akosi nevedela dozvonit sestricke, tak to taka negativna skusenost. Pri porode mi velmi vyskocil tlak a potom zas prudko klesol, ale dalo sa tomu zabranit, keby aj po porode merali tlak. Ale inac sa to dalo prezit, nie je to v tejto nasej nemocnici take hrozne a urcite by som sem sla znova.
Baby, ktore to mate este pred sebou, drzim Vam palce pri porode, urcite to zvladnete a mamickam vela radosti z deticiek.

sandrika
20. apr 2008

alianka 😉 ďakujeme 😉

lucka0122
20. apr 2008

alienka dakujeme...... 🙂

alienka
20. apr 2008

nie je za co 🙂
este som zabudla, je super, ze sestricky ukazu, ako babatko kupat vo vanicke, aj ze si to mamicka moze vyskusat, sme sa na to pytali, sestra povedala, ze kym sme v nemocnici, oni su za babo zodpovedne 😖 , tak to je dalsie pozitivum, aspon na nieco bolo dobre to vyplnanie dotaznikov pri odchode 😉

paula58
20. apr 2008

Lucia ked budes na icq so ti vravela tak prezvon 🙂

nika000
23. apr 2008

paula ,lucka a sandrika aj ja vám držím palce 😉

paula58
23. apr 2008

NIKA DAKUJEM,debra mame vybrate meno Natalia 🙂

sandrika
23. apr 2008

nika díky mna dnes zase skúšali falošné kontrakcie zato boleli hádam ako pravé 😠 a po 7 hod utrpenia to skončilo 😔

nika000
23. apr 2008

sandrika a ešte nič?ja keď som išla rodiť v 40týždni . bola som vo štvrtok na kontrole a doktor krútil hlavou že ešte nič bola som na špičku prsta otvorená.bola som si istá že budem prenášať.v nedeľu mi začali kontrakcie také slabé ale bolo ich dosť za hodinu tak som sa išla dať skontrolovať pre istotu.doktor ma ani nekukol len dal ruku na brucho a povedal že ano mám kontrakcie a si ma tam aj nechali .to bolo okolo 17.00 do rána asi do 6,30 som sa otvorila len na 2 prsty ☹ tak mi museli dať infúziu a potom sa to už rozbehlo.
chúďa ty si si toho už počas teho.riadne vytrpela .stojí to ale za to .budeš tá najšťastnejšia mamina keď sa lukáško narodí
🙂

lucka0122
23. apr 2008

nika dakujem uz sa tesime urcite vsetky len kedy nas to chyti.....

sandrika
24. apr 2008

Nika 🙂 moja ja mám zese aj dne sod rána kontrakcie...dnes idem na CTG a vyšetrenie zospodu aksomzvedavá. Naposledy som bola otvorená na prst tak hádam budem aspoň na dva , že tie bolesti neboli ažtaké zbytočné.....
Už sa LUkyhonaozajnemôžem dočkať,najprv som prvé3 mesiace podchvíľoukrvácala, potom som bola skoro mesiacv nemocnici,3 mesiacebez pohybu ležať so zadkomhore v posteli a teraz zase už 2 tt kontrakcie skúšobné ja som už taká matrénovaná, že až.....a tonehovorím, že smesa o Lukyho snažili vyše dvoch rokov....

nika000
24. apr 2008

sandrika už to dobojuješ to už je nič tých pár dní .my sme to mali tiež ťažšie ☹ o Veronika sme sa snažili 7 mesiacov a keď to konečne vyšlo tak som na začiatku teho.začala krvácať tak som ležala aj v nemocnici a potom celé teho .doma .pôrod som mala tiež ťažší ☹ ale tá radosť keď sa malá narodila to sa nedá opísať .

tak sa moja drž a myslím na teba .

sandrika
24. apr 2008

Ahojky tak aj ja idem dnes rodiť, ráno som mala hrozne silné kontrakcie, otvorená na 2 prsty tak dr povedal, že mám o 16-tej prísť , že mi dá klistýr a čípok a malo by sa to rozbehnúť. Mne medzitým predchvíľou kontrakcie prestali zase 😠 len ma bolia kríže, ale hádam sa topo tom klistíre a spustenívody ozaj znova rozbehne, lebo ráno boli také na pôrod tak dr povedal, že do polnoci porodím 😉

nika000
24. apr 2008

sandrika moc držím palce 🙂 daj vedieť potom ako sa máte 😉

sandrika
24. apr 2008

Ahoj Nika jasné dám a ďakujem 😵

lucka0122
24. apr 2008

ahojte sandrika je otvorena uz na 3 prsty kontrakcie kazdych 8 minut ze nad ranom by mal byt luky na svete.....

nika000
25. apr 2008

ahojte.lucka tak ako sandrika už je luky na svete?

lucka0122
25. apr 2008

nika este ziadna smska neprisla ked pride dam vediet....takeho krca som dostala v noci do nohy a teraz ma stale ta noha boli.

nika000
25. apr 2008

lucka to som aj ja mávla počas teho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre