Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenika21
28. okt 2013

@schvarzy no aj ja som to pocula a preto sa to pytam aj takto. Tak hadam niekto nieco napise k tomuto. A to sa Ti bude chciet tak daleko ci nie si z BB

schvarzy
28. okt 2013

@lenika21 vieš čo 80 km mi nepríde až tak daleko ked si to porovnám s tým, že mám fakt strach a nechcem mať traumu na celý život, ale mne tak vyhovujú aj iné veci, také čo v BB nie sú samozrejmosťou 🙂

lenika21
28. okt 2013

@schvarzy no tak som zvedava co ma tu v BB caka 🙂 ale tak nejako bolo nejako bude. Uvidim pri prvej kontrole v nemocnici co mi povedia na tu epi. A inak mozno to na Teba pride tak rychlo ze ani nestihnete zajst dalej a budes v BB rodit 🙂 som zvedava ako to tu funguje

lenika21
28. okt 2013

@sunnyflower ako myslim si ze ked si to zazmluvnime a zaplatime tak hadam nam to daju. Hned pri prvej kontrole v nemocnici sa na to opytam. Hadam ma hned nesfuknu ☹

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
29. okt 2013

@zuzka2110
@monika6488
@janka.l Dievčatá dobre sa to číta mám rada pozitívne ohlasy ...ja mám maličkého v brušku len vďaka MUDr. Hudec mal službu keď som prišla na urgent . bol neskutočne fajn a snažil sa mi pomôcť a presne ako píšete každý deň ma prišiel pozrieť no bol neskutočný no škoda, že si ho nemôžeme zazmluvniť no teraz už idem chodiť do nemocnice tak určite za ním zájdem sa popýtať či by sme sa nejak nedohodli uvidím čo mi povie....inak on je aj na ambulancii lebo neviem ku komu chodiť na ambulanciu ?

zuzka2110
29. okt 2013

🙂 Bohužiaľ doktor Hudec asi ambulanciu nemá aj ja som sa ho už pýtala, chcela som k nemu chodiť nakoľko so svojím doktorom som nebola spokojná, prišla som pri ňom o bábo a skoro aj o môjho matúška, takže dr. Hudec ďakujem 🙂

janka.l
29. okt 2013

Čo sa týka epi, tak s tým lekár nič nemá. To si každá musí vybaviť sa. To znamená isť za anesteziológom a tam sa dohodnúť podrobnosti. Ja som nad tým uvažovala, ale keď mi povedali, čo všetko si musím povybavovať a ešte keď si aj vybavím tak sa môže stať, že príde nejaký naliehavý prípad resp. operácia a anesteziológ musí ísť na operáciu. Tak som od toho upustila. Lebo je ich málo a on musí byť počas pôrodu pri vás. Takže tak. Uvidíte, čo vám povedia.

olivia31
29. okt 2013

@zuzka2110 No to je škoda pretože som to kukala aj ja či je aj na ambulancii v nemocnici keď teraz už budem chodiť do nemocnice tak či je tam aj on no smola nebol tam písaní . škodaaaaaa.....no aj tak skúsim za ním zájsť či nebude aspoň v tom čase keď mám ja termín mať službu . Ja som mu tiež neskutočne vďačná po siedmich rokoch trápeniach som mala šťastie že sme o to neprišli v tom začiatku no mala som naozaj šťastie, že tam bol MUDr. Hudec....ĎAKUJEM

lucykvetinka
30. okt 2013

pri hladani nejakych info o porodnici som nasla na ich stranke casopis kde pisu o ich porodnici a novorodeneckom. je to celkom zaujímave, rozsiry to trochu prehlad. http://www.nspbb.sk/dokumenty/casopis/casopis2.pdf Samozrejme niet nad osobnu skusenost a odporucanie. ja som osobne prve rodila u Molitorisa, bola som spokojná aj ke´d som o nom počula rôzne fámy a ked som prisla do nemocnice najprv som sa zlakla, ze kto mi vysiel (nemala som zazmluvneneho). Vo februari ma to caka znova, a tiez si nebudem zazmluvnovat, lebo kazdy lekár co tam je si myslim že porod musi zvladnut. Inak si aj kamosky chvalia tych mladých najma Bornay. Naša známa , sestricka co tam robi, mi vravela ze za rok odrodil 150 porodov, takze aj ked je mlady musi byt zbehly. Ani so sestrickami som problem nemala. clovek si musi udrazat trochu nadhlad, aj ked je to pri zmietani popôrodnymi hormonmi tazke.

vladka83
31. okt 2013

Dievčata, mozno tato otazka uz padla, mohli by ste mi prosim poradit? V 36 TT by sme mali navstevovat nemocnicu, aspon co viem, kde sa treba objednat do poradne v rooseveltke. Nemate niekto cislo, na ktore volat? Vdaka.

olivia31
1. nov 2013

@vladka83 Ahoj nájdeš to na nete
http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/klini...
Skús kuknúť tu tu máš aj tel. číslo aj doktorov ktorý kedy robí skús tam zavolať a oni ti už poradia . 😉
Ja sa tam pôjdem objednať osobne aj opýtať ako to tam funguje.

vladka83
1. nov 2013

Všeobecná gynekologická ambulancia I. , asi na to prve mam volat co? DAkujem za info. pekny den

olivia31
1. nov 2013

@vladka83 keď tam zavoláš tak oni ti už povedia čo a ako alebo ťa prepoja tam kam budeš potrebovať.

vladka83
2. nov 2013

@olivia31 Dakujem 🙂

olivia31
4. nov 2013

@vladka83 Ahoj volala si tam ? A čo ti povedali?

vladka83
4. nov 2013

Ja idem zajtra este k svojej a v stredu tam chcem volat, ak budem nieco vediet dam vediet

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
5. nov 2013

@sunnyflower Netuším treba sa asi opýtať v nemocnici a viem, že si môžeš ísť pozrieť pôrodnicu aj ti dajú papier čo budeš všetko potrebovať.🙂

dajania
5. nov 2013

Dievcata, ja som rodila v maji 2013 a porod viedla Dr. Lenka Rosova a musim povedat ze bola absolutne uzasna, velmi mila, empaticka a hlavne velmi ludska. Naozaj som bola prijemne prekvapena, nemam ziadnu traumu z porodu ani nic podobne. Je to uzasna zena. Taktiez Dr. Hudec je naozaj super. Sestricky na oddeleni, aj detske sestry boli skvele, doslova nadupane informaciami a radami co a ako, ja som bola velmi spokojna s pristupom celeho personalu, mozem len a len odporucat!!!!!!

lilli110
6. nov 2013

Ahojte. Tak ja som tam dnes volala a objednávala sa teda na ten prvý termín v 37tt. Tak ma objednali na 20.11. Sestrička bola zlatá. Utorky a štvrtky nerobia. Tak bacha na to 🙂 Bolo mi divné, že mi včera nik nedvíhal, keď som tam volala. Dievčatá a už ste sa balili do nemocnice? Rozmýšľam, že by som si to už pomaly mohla nachystať. Teraz som v 35 tt. Nemám ale zoznam. Marí sa mi, že keď s všadeom rodila prvýkrát, dali mi ho práve tu v ambulancii. Sú tam nejaké rozdiely čo do ktorej nemocnice treba. Ale základ je isto rovnaký 🙂

olivia31
6. nov 2013

@lilli110 A vieš aj ku ktorému dokt. budeš chodiť ? No som zvedavá kedy mňa objednajú ešte idem k svojmu a potom už do nemocnice.🙂 Ja som si len na kôpku po chystala pre prípad no máme ešte čas.

michala99
6. nov 2013

@lucykvetinka Váhala som, či zareagovať na Tvoj príspevok, ale nedá mi to. Ja som rodila v Roosveltke začiatkom júna 2013, tiež som bola hrdinka a aj keď mi môj doktor doporučil zazmluvniť si lekára, tak som si povedala, že to budú vyhodené peniaze. Náš drobček sa rozhodol prísť na svet skôr a to na konci 36 týždňa, bola som 36-ročná prvorodička s rizikovým tehotenstvom, s niekoľkými prekonanými infekciami počas tehotenstva (preto ten predčasný pôrod) a bola som dosť vystresovaná a zaskočená a v podstate som psychicky na pôrod ešte nebola pripravená. Plodová voda mi odtiekla v noci a do pôrodnice sme prišli pred druhou v noci. Prijímal ma Dr. Bornay, tak som sa trochu upokojila, že bude všetko OK, ale dr. sa skončila ráno služba, na vzdychárni som bola sama, tak som si vravela, že to určite bude v poriadku. Na veľkú vizitu prišiel primár, pozrel ma a potom sa obrátil na takú mladú žabku...vraj: "kolegynka vyskúšajte si", tak si vravím...nech si skúša...ale keď prišla za mnou, že ideme rodiť, tak mi nebolo všetko jedno. Nejdem to viac popisovať, ale keby nebolo pôrodnej asistentky, tak tam rodím asi doteraz. Tej mladej dr. sa stále zdalo, že krčok ešte nie je dostatočne otvorený a stále odkladala tlačenie. Až keď jej povedala pôrodná asistentka (ktorá ma pozrela), že už musíme ísť na to, tak mi kázala tlačiť...malú som porodila bez kontrakcií, ktoré som už nemala kvôli jej nekompetentnému rozhodnutiu čakať (a to nevravím, že som kvôli infekcii mala rodiť pod antibiotikami, ktoré mi vôbec nedala - maličká našťastie nič odo mňa nechytila). Myslela som si, že pôrod bude pre mňa nezabudnuteľný zážitok po trinástich rokoch snaženia a nakoniec to dopadlo tak, že sa to snažím vymazať z mysle. Takže, ak by som sa ja mala znovu rozhodovať, tak si určite niekoho zazmluvním.

lilli110
7. nov 2013

@olivia31 Ahoj. Veď to, práveže neviem. To som sa chcela opýtať, keď som tak volala, ale zabudla som. Tak sa skús spýtať tvojej doktorky, keď ťa tam bude vypisovať, že ktorý doktor tam robí. A daj potom vedieť 🙂 Na odporúčacom lístku mám taký názov ambulancie, čo som ani nenašla na nete. No a tie veci...tiež mám nahadzane na kope vo vaničke, len končím 35 tt a ako to tutak čítam, kolké maminy v 36 tt utekali do nemocnice, niektoré skôr, niektoré neskôr...no mala by som to dať asi pre istotu doporiadku 🙂.

lilli110
7. nov 2013

@olivia31 Ozaj, ja som zabudla. Veď ty tiež chodíš k Vodeckému. Už by tam mal mať a 4D sono. Keď som bola ja, tak mao porozkladané, ešte nezapojené. Pýtala som sa na ceny, ešte nevedel presne, aké dá. Tebe by mohol možno teraz vytlačiť nejakú peknú foto 🙂 No a na ten lístok mi napísal dátumy, že sa mám objednať od 19-21.11, t.j.ut-štv.A keď som tam volala tak sa sestrička dobre bavila, že to ma isto poslal MUDr.Vedecký....že to tak píše len on, aj keď vie, že utorky a štvrtky nerobia 🙂

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
7. nov 2013

@lilli110 Ano chodím tak to je super, že už má aj on juchuuuu inak mne nedal ani jednu fotku ☹ iba v Martine mi dal v 20 tt a v 30 tt Grochal a na začiatku tehu čo mi dali v CAR v Martine🙂 .....no som zvedavá idem k nemu v pondelok 11.11 tak som zvedavá. Ja keď som bola na urgent tak aj tam sestrička kukla na papier a hovorí , že chodíte k Vodeckemu ?...a ja že áno no lebo len on takéto papiere píše hihihi .Myslela to v dobrom, že je dôslední. 😉

gimli274
7. nov 2013

@lilli110 Nechcem sa vám do toho miešať baby, ale len pre info - v tej ambulancii je lekár podľa toho kto má službu, takže ak si nikoho nezazmluvníte pri kom budete rodiť, tak budete mať poradňu vždy u toho, kto tam práve v ten týždeň bude 🙂

lilli110
7. nov 2013

@gimli274, @olivia31 Tak to je podľa mňa fajn, že sa tam striedajú a stretneme sa s viacerými doktormi, pretože ja si isto nejdem zazmluvňovať nikoho a takto ich aspoň trošičku spoznáme 🙂 Veď keď som rodila prvýkrát, tak som zistila až po pár hodinách ako sa volá doktor 🙂 Príjmal ma Molitoris ráno o 4, no a klasika zmena služieb. Zrazu mladý doktor a až po pôrode som zistila, že si ešte len robí akreditáciu...ale dopadlo to dobre 🙂 bol super.
Ozaj Olivia, ja som tiež mala problém pri Vodeckom vydriapať fotky, no horkoťažko sa mi podarilo dve. Lebo vždy bol nejak na behu, mal sklz a že som si mala pýtať skôr...a pod. Ale teraz to bude iné, keď sa bude za to platiť. To by s tým nemal mať problém. Tak mi potom povieš, či už mu to fungovalo a či ti dal nejakú peknú foto 🙂 A prečo si chodila do Martina? A čo ideš mať?...babu al.chlapa? A meno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre