Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

olivia31
7. nov 2013

@lilli110 Vieš čo ja som chcela aby bol pri každom vyšetrení aj manžel aby videl babo tak som sa ho opýtala , že mi ide robiť sono od spodku tak nabudúce keď bude cez bruško ☹ pre mňa divné pretože v Martine to bolo normálne ...tak keď som prišla znova tak mu vravím, že či teda môžem zavolať manžela a on že mi ide len pozrieť záhlavie takže na budúce keď bude robiť také podrobnejšie sono a už som nemala chuť sa ho na to pýtať stále tak som to nechala tak ....a ani raz mi neotočil monitor ani mne neukázal bábo ...takže mi máme zážitok s toho Martina .....tam pri každom sone bol aj manžel vždy keď som chodila na kontrolu aj keď mi potvrdil tehotenstvo aj keď nám potvrdil srdiečko no proste paráda.

lilli110
7. nov 2013

@olivia31 No ja som chcela to isté, tiež, aby sa ocino išiel pozrieť na sono a tiež, povedal, že až keď bude to veľké, no a vtedy mi povedal, že už cca o 2 týždne bude mať 4D sono a na stene tam nad posteľou bude veľká obrazovka, tak že to potom bude lepšie. A keď som chcela, aby ukázal aspoň mne, tak ma odbil, že potom on nič neuvidí. Ale pamätám si ho, že pred tým, pár rokov dozadu s tým vôbec nemal problém. Už mi príde, že to tam má ako na bežiacom páse a akoby mal toho občas dosť. Ale čo už. Nevadí. Musel si aj on asi dosť toho zažiť, keď má takýto prístup. Tak to máš potom termí okolo Vianoc??

olivia31
7. nov 2013

@lilli110 Ako už mám aj ja ten pocit , že už to nieje také ako pred tým ..teraz sa strašne ponáhľa a musím sa na všetko pýtať no niekedy je zasa taký, že fajn sám mi všetko povie no ako kedy ....ale teraz mu poviem ak mi bude robiť a bude mať už aj to nové, že nech ide zavolať môjho manžela aby videl ešte aj on pretože v nemocnici to už nepôjde ....a poviem mu však sme na to čakali dlhých 7 rokou a ktovie či ešte budeme mať takú príležitosť ...mať druhé bábo. No a si zober, že v nemocnici som ležala na začiatku tehotenstva , lebo som mala hroziaci potrat ☹ a tam mi vždy pozrel pomeral dieťatko a potom mi vždy dokt. otočil monitor aby som sa na bábo pozrela. Tak prečo by nič nevidel však pokuká pomeria a potom nech otočí monitor a basta. Neviem prečo je taký asi má toho veľa . 🙂 😉 Inak by som nemenila za iného doktora. 😉

lilli110
7. nov 2013

@olivia31 Áno, to máš pravdu. Ináč je super odborník a dôsledný. Len má toho ozaj asi veľa. A chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na to ako sa tvári, keď kuká na ten monitor. 🙂 Zo začiatku som sa normálne zlakla, že sa niečo deje.

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
7. nov 2013

@lilli110 No takto je to on je fak dobrý aj druhý doktori ho chvália. No a to to som ti aj ja chcela napísať, že keď sa kuká na ten monitor tak ja už mám smrť v očiach pretože on sa tak tvári , že hrôza . A ja hneď sa pýtam či je všetko v poriadku lebo mam pocit, že tam vidí niečo čo by nemal. 😀 😀 On to tak asi prežíva . 😀 Moja kamoška mu povedala keď sa naňho kukala , že pán doktor čo nieje niečo v poriadku lebo sa tak tvárite mne až zle prišlo a on len žmuril na ten monitor a potom jej povedal nie všetko je v poriadku len tam nič nevidím, a ona oči naňho a to babo to nieje, alebo čo? A potom nie len som chcel niečo pozrieť a nedá sa to . Hihihihi sranda aj občas. No som zvedavá či už bude mať to nové sono. 😉 Podám info.🙂

olivia31
7. nov 2013

@sunnyflower No ešte som tam nerodila takže nie....ale však si tam zavolaj a oni ti povedia. 😉

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
8. nov 2013

@sunnyflower Ok chápem...no možno keď povieš, že chceš rodiť na takom tak možno ti vyhovejú však tam sa na to môžeš podľa mňa kľudne opýtať oni ti tam aj ukážu pôrodné odelenie čo ja aspoň viem.🙂 A možno sa ti ešte niekto ozve a odpovie.🙂 😉

heeedka
8. nov 2013

@sunnyflower ja som rodila v septembri 2013 a myslim, ze tam boli dokonca dve. Nie som si ista, lebo som na salu došla uz dosť "mimo" 🙂 Urcite tam vsak aspon jedno je, lebo som na nom lezala. Je krasne, nove, dozvedela som sa ze stalo 100 000 eur, maju tam vylepeny plagat, co vsetko sa da na nom stvarat, ale ze by ti ho niekto skutocne polohoval, to je asi naivna predstava 🙂 Myslim, ze je tam dost hlboko zakoreneny princip "lahni a tlac". Neviem, bodaj by som sa mylila...

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
8. nov 2013

@sunnyflower ja som rodila na novom polohovatelnom a hned vedla neho je na stene velky plagat s nazornymi polohami.a ked som sla rodit,tak som im povedala,ze chcem rodit v polosede ,nie v lahu a tak ma dali vyssie.nebol problem.zas je to len a len o komunikacii rodicky a personalu. 😉

heeedka
8. nov 2013

@bobocka. Tak to je super. Ja som ale dosla na salu v stadiu "podme rychlo na to, lebo bude neskoro" a nestihala som vnimat, aka poloha by mi prospela. Kazdopadne by to chcelo nejaku iniciativu aj zo strany personalu, napr. "nedame vas vyssie?" alebo nieco podobne...

bobocka
8. nov 2013

@heeedka vies,personal to sam od seba nenavrhne,lebo ked zena lezi,tak ma dr najlepsi"vyhlad" 😝 po boku kresla su dve tyce za ktore sa zena pri tlaceni drzi a oni dopredu povedia,ze pri tlaceni si treba zavriet oci a dat bradu na hrud,teda sa akoby nadvihnut.
ja som bola na sale asi 15min este pred tlacenim.ja som krepcila okolo postele,moj manzel tam bol so mnou a robil si srandu (aby ma rozosmial nech tie bolesti az tak nevnimam) a spolu sme pozerali na ten plagat s polohami.
podla mna bohate staci ked rodicka povie nech jej kreslo nadvihnu.to je otazka par sekund.a oni to spravia uplne v pohode,len treba poziadat. a ak by mali s tym problem,staci sa odvolat na plagat na stene 😉

heeedka
8. nov 2013

@bobocka ved ja nehovorim, ze by ma nenapolohovali, ak by som poziadala, ja len ze ma v tej rschlosti nenapadlo poziadat, a tak to mohlo napadnut im. To ta krasna crta systemu, ze o vsetko treba prosit, malokto spravi nieco z vlastnej iniciativy, samozrejme cest vynimkam...

bobocka
8. nov 2013

@heeedka ved ja chapem.ano mali by polohovanie ponuknut,mali by ponuknut kopec inych veci ako porod bez nastrihu ci dotepanie pupocnika...ale nerobia to.lebo maju svoju zazivanu rutinu a v nej si najlepsie funguju.ak ma rodicka poziadavky a je v ich silach to splnit,tak to slnia,ale neponuknu to.ja som mala porodnika zazmluvneneho,porodny plan so s nim konzultovala,teda vedel ake poziadavky mam a tak navigoval personal.bola som poucena z prveho porodu 😉

heeedka
8. nov 2013

@ bobocka s tym, co pises suhlasim a myslim, zer je najlepsi dokaz toho, ze stale nepochopili, ze rodicka tam nie je pre nich, ale oni pre nu. Opat - cest vynimkam, ale mam pocit, ze vo vsobecnosti je system a ludia v nom nastaveni takto.

bobocka
8. nov 2013

@heeedka je to tak.ked som rodila prvy krat,tak to bolo fajn,no boli tam veci,ktore mi nevyhovovali,veci,ktore mi doslova vadili.ked som sla rodit druhy krat,vedela som presne co chcem.vedela som,ze je tam porodnik ,ktoremu maximalne doverujem a tak som si ho zazmluvnila.vedela som,ze su veci,ktore su uplne splnitelne(dotepanie pupocnika,polozenie miminka na brusko maminky hned po narodeni sa este s neprestrihnutym pupocnikom,prve prisatie na sale,polohovanie pri tlaceni,neumyvanie miminka...) a tak som si iste veci vyziadala a nebol problem.druhy krat bol i personal ako na porodnici,tak i na sestonedeli lepsi.ale mozno aj preto,ze som si nenechala po nose brnkat a reagovala som na nich.niekedy som s ich nazormi nesuhlasila-uz videli ze nehovoria s neskusenou prvorodickou.a to zas nie je dobre.pretoze ak pride vyplasena neskusena prvorodicka,tak na nej mozu skusat svoje zauzivane maniere a kedze ona este nevie co a ako,tak poslusne poslucha 😝 ale vo vseobecnosti to tam bolo lepsie ako pred styrmi rokmi.ide to k lepsiemu,len trosku pomaly na moj vkus 😝 😅

heeedka
8. nov 2013

@bobocka ja mam zase lepsiu skusenost z prveho porodu. Tiez to nebol ideal, ale po druhom porode som nebola spokojna. Ja nemam ziadne extra poziadavky, len aby mi ponukli polohovanie, ked to lozko uz raz kupili za take tazke prachy. A taketo "sluzby" si nekupis, to je o ludoch...

bobocka
8. nov 2013

@heeedka a keby si vedela ako to nakoniec s tym lozkom bolo,odkial boli nan financie...to by si kukala 🤐 ale ked ho uz mame,tak nech sa vyuziva tak ako sa ma.ale hovorim,pokial rodicka nepoziada,tak oni ho nevypolohuju,lebo pre nich je lepsi pristup" tam dole"ak rodicka lezi 😒

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
8. nov 2013

@sunnyflower nuz asi ta nepotesim,ale lekar,ktoreho som si zazmluvnila uz vraj v rooseveltke nerobi.rodila som pred polrokom,este som mala na neho stastie.bol aj pri porode mojho prveho dietatka a prave preto,ze som s nim bola spokojna a verila mu,tak som si ho po druhy krat zazmluvnila.bol to dr andrej jenco.vraj je uz vo zvolene a teda ak budem este niekedy rodit,asi uz len tam 😝
co sa tyka porodneho planu,tak som povedala,ze chcem aby to bolo co najnaturalnejsie podla moznosti.chcela som klud,nepotrebovala som aby tam nejaka porodna asistentka skakala ako hophopka okolo mna a hovorila mi ako uzasne mi to ide a ako fantasticky tlacim a bla bla.to bolo pri prvom porode a mna to strasne vytacalo. 😝 ja viem,ze mi vtedy sestra chcela dobre a snazila sa ma povzbudzovat,no ja som sa potrebovala sustredit a vnimat svoje telo.klistir mi nevadil.nechcela som ziadne tlmice bolesti,o epidurale nemohlo byt ani reci.porod boli,nie je to skrabkanie za uchom,no epidural by som nechcela.oxytocin som nechcela ,jedine az na porodnej sale.plodovku som nechcela dat pichnut skor ako by som bola otvorena na 7cm (prilisne skore pichnutie plodovky moze viest k nezelanej sekcii),preferovala som porod bez nastrihu,no ak by hrozila skareda ruptura,chcela som ho (mala som pri oboch porodoch,nebolelo to absolutne vobec ani nastrih ani sitie),chcela som samozrejme manzela pri porode,chcela som polohu v polosede pri tlaceni,chcela som ctg na boku(pri prvom porode mi robili ctg v polohe na chrbte a ja som to nedokazala ustat v klude pocas kontrakcii),chcela som nekontrolovanie zospodu casto a vobec nie pocas kontrakcie(pozeranie zospodu pocas porodu je velmi neprijemne ,ale pocas kontrakcie sa to neda,to je megatlak)...a najdolezitejsie pre mna bolo uz samotne narodenie maleho-nechcela som prestrihnut pupocnik hned,ziadala som minimalne ciastocne dotepanie,hned po narodeni som chcela maleho prilozit na brusko.chcela som prve prisatie hned na sale.nechcela som aby bol maly kupany.
toto vsetko som lekarovi len povedala ,nemala som to na papieri (ak by som vsak porodnika nemala zazmluvneneho,tak by som to na papier dala).a s lekarom sme boli dohodnuti,ze toto vsetko chcem ak pojde vsetko hladko a nenastanu komplikacie.ak by sa vsak daco skomplikovalo,nebola by som mu do toho zasahovala a porodny plan by siel bokom.
zisti si nieco o vyzname dotepania pupocnika, ak ti to bude davat zmysel a budes to chciet,nemaju problem to splnit.pre mna bol uplne najkrajsi moment z celeho porodu ked sa maly narodil a strasne plakal a dr sa ma opytal,ze ci ho teda chcem na brusko ako sme sa dohodli a ja ze samozrejme ano a v sekunde ako ho na mna polozil,tak maly stichol.citil sa v bezpeci,bolo to prekrasne.to si vyziadaj,fakt to stoji za to 🙂 a aj prve prisatie hned na sale je velmi dolezite koli samotnemu rozbehnutiu dojcenia.
ja mam na porody mojich deti krasne spomienky 🙂

heeedka
8. nov 2013

@ sunnyflower bobocka ma pravdu. Jenco robi od novembra vo Zvolene. Neviem odkial si, ale na Tvojom mieste by som uvazovala nad Zvolenom...ja som s Roosveltkou skoncovala. Naozaj po druhom porode nemozem odporucit... a az raz bude na ceste tretie dieta a situacia v BB sa nezmeni, tak pojdem do ZV.

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dijefcatko
10. nov 2013

Ahojte Bystričanky, ako zástupkyňa materského centra a laktačná poradkyňa som zajtra pozvaná na slávnostné otvorenie nového traktu nadštandardných izieb v našej pôrodnici (nazvali to tak oni, ja to skôr vnímam ako propagáciu z ich strany, čo tiež nie je na škodu veci, pozvali zástupcov MC a poradkyne pri dojčení).V pozvánke sme mali napísané, že od nás očakávajú otázky, resp. sprostredkovanie reakcií mamičiek rodičiek, našich klientiek na ich služby. Takže ak sa vám chce, napíšte mi sem alebo do IP svoje konkrétne pripomienky alebo otázky, aby som ich mohla posunúť kompetentným. Sama som zvedavá, ako to dopadne, lebo s viacerými kolegyňami si ich plánujeme poriadne podať 😀 Snáď nás nevyhodia. A ak by aj áno, ja o pár týždňov rodím, tak sa im vrátim ako bumerang 😀

bobocka
10. nov 2013

@dijefcatko mna osobne by zaujimalo ktoru "mudru " hlavu napadlo,ze dieta nesmie ist k matke skor ako 6h po porode.rodila som dokopy tristvrtehodinku.ani som nevedela ako a bol maly na svete.bola som cula ako rybicka.sprchu som zvladla bez akejkolvek pomoci,sto krat som ich prosila nech mi uz maleho donesu a oni,ze nie,ze urcite nie skor ako po 6 hodinach.nepoviem ak je zena po narocnom niekolkohodinovom porode,ale takto? mne to hlava neberie 😕 a ako bonus ked som sa ich pytala,ze nech mi aspon povedia co je s nim,tak ze "trosku placal,no dali sme mu mliecko a uz spinka".namiesto toho aby mi ho doniesli na dojcenie,donho naliali mm z banky a pritom sa stazuju,ze ho maju zalostne malo.

dijefcatko
10. nov 2013

@bobocka opýtam sa, ale keď som bola naposledny s tehuľkami na exkurzii pôrodných sál, tak staničná nám hovorila niečo v zmysle: že matka, nech sa cíti akokoľvek dobre, môže sa stať, že aj po niekoľkých hodinách po pôrode jej príde nevoľno, odpadne a pod. a v prípade, že by mala vtedy na rukách novorodeniatko, niečo by sa stalo, zodpovednosť podľa platných predpisov by bola na nich, čiže oni sa vraj iba chránia... takúto odpoveď očakávam, ale samozrejme, opýtam sa.
ja osobne som moju Simču dostala po 17 hodinách ☹ vraj sestry nemajú čas a najprv ma musia poučiť... ach ja naivná prvorodička... nedávno som sa však rozprávala s mamičkou, ktorá ihneď po preložení na šestonedelie podpísala reverz pre dieťa a dostala ho na izbu po 2 hodinách teda. Rodila tuším presne pred rokom. možno tadiaľto vedie cesta...

bobocka
10. nov 2013

@dijefcatko ved ale to je blbost,tak ako moze zena odpadnut 3 hodiny po porode,tak moze odpadnut aj 10hodin po porode.takyto argument u mna neobstoji.teda ja som sa s nimi natahovala kadejak a nepovolili.a nemyslim si,ze podpisovanie reversov pre dieta je ta spravna cesta.oni maju byt dostatocne kompetentni na to ,aby posudili,ci je matka fyzicky schopna sa o dieta postarat.a takisto ich sfukni za nedostatocnu podporu dociacich matiek.ja som sa tam ako druhorodicka bila za kazdu kvapku.uz od prveho dna mi prizvukovali,ze "ak nebudete mat dostatok mliecka pridite,my vam dame dokrm" 😠 namiesto toho aby v takom pripade prisli na izbu sa s mamickou porozpravat,vyskusali viacero poloh atd atd,nie oni,radsej bebu rozrobia 😠 cest vynimkam samozrejme,ale vo vacsine im bolo sumafuk ci je dieta dojcene alebo nie,hlavne,ze je najedene.ale zas ak bolo dojcene ,tak matku pochvalili,no ich zasluha to velmi nebola 😒 a rovnako sme sa vo velkom stazovali na stravu.strava absolutne nezodpovedala jedalnicku dojciacej zeny.ale na to sa stazovali i zenske sestry,ale vraj su nejake stupidne normy a tie strava splna.nutricne normy su vsak nieco ine ako vhodne potraviny pre dociacu zenu 🙄 a dodatocne im vyjadrujem uprimnu sustrast nad velkou stratou,ktorou je ako pre nich,tak i pre bystricke mamicky, smrt pa inez. ☹

ako laktacna poradkyna mozno budes vediet,ci mamila chysta kurz v bb.nemusi to byt hned tento rok,ani buduci,tak do dvoch troch rokov ci sa k nam chcu vratit.dakujem 🙂

dijefcatko
11. nov 2013

@bobocka ďakujem za názory, sprostredkujem 🙂
Osobne som si pripravila taktiku na nich, aby som na nič nezabudla a uvidíme, či zaberie. Dám potom vedieť.
Čo sa týka Mamily, netuším, ale pokiaľ viem, tak na taký dlhší časový úsek si plány nezvyknú robiť. Vieš, ako to bolo predtým, kurz v BB sa neujal, tak bol len v DK a potom sa rozhodli, že skúsia znova BB a vyšlo. Všetko v priebehu roka. Bude teraz pokročilý v Trnave, ale toho sa bohužiaľ (alebo našťastie 🙂) nemôžem zúčastniť. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre