Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

vladka83
18. nov 2013

ano ano viem , len na tom plane ta nemocnica vyzera obrovska 🙂

lilli110
18. nov 2013

@vladka83 toto by hádam nemal byť až taký problém. 😉 Keby si videla ako som ja blúdila pri prvom, ked mi noci odtiekla plodová voda. Ráno o 4 sme prišli do nemocnice, čiže cez urgent, bol január, -20stupňov, to bolo pred osmymi rokmi a to sme este mali auto, ktoré nestihlo poriadne kúriť, kým sme prišli di nemocnice 😀 a totálne mokré gate, lebo to mi tieklo prúdom a nebolo toho, kto by nám normálne povedal, kam ísť. Najprv, že druhé poschodie, tam boli tuším nejaké šatne, odtiaľ na tretie, tam, že prečo sme nebolí najprv niekde na príjme... 🙂 teraz si to musím pozisťovať skôr pre istotu 😅

vladka83
18. nov 2013

@lilli110 juuj tak to si mala zazitok 🙂 Dufam, ze vsetko bude ok 🙂 😀

lilli110
18. nov 2013

@vladka83 no hádam bude 🙂 teraz si to už pozisťujem isto skôr takéto veci...že kam ísťa pod. Už sa teším celkom v str.na to vyšetrenie. Zistíme ako nám podrástli tí naši drobci 🙂

vladka83
18. nov 2013

A co vsetko nam na tom vysetreni budu robit, kedze je to poprve tak som zvedava 🙂

lilli110
18. nov 2013

@vladka83 no ja keď som chodila vtedy, tak to bolo ako v poradni...váha, moč, tlak, vyšetrenie zo spodu, sono...vždy mi tam povedali, koľko malé váži, na koľko som otvorená,predpokladaný termín pôrodu a išla som odtiaľ na CTG (na pásy). Len či to tak funguje aj teraz, to neviem.

vladka83
18. nov 2013

Dakujem za info. 😉

lilli110
19. nov 2013

@olivia31 ahoooj 🙂 podarilo sa ti objednať sa?

adkasmolka
19. nov 2013

@missrussia prosim Ta, Dr. Molitorisova uz robi? (taka cierno-vlaska,okata,nizsej postavy, niekomu sa na Polnisovu podoba).

missrussia
19. nov 2013

@adkasmolka ee, su tam dve mlade doktorky, ale ktovie ci tam bude robit ked molitoris ide do zvolena

olivia31
19. nov 2013

@lilli110 Nie nevolala som iba zajtra tam zavolám.

olivia31
19. nov 2013

@lilli110 Počuvaj dostala si ten kufrík od sestričky ako pre tehotné dali ti to u Vodeckého ? Lebo mne nie ja som to tam videla, ale mi nedali nič . 😒

adkasmolka
19. nov 2013

@missrussia ona ma este male babo, len pre info som sa pytala. Ktovie, kde bude. Tak mozno sa tam vrati..Teda mohla by sa, lebo aj druhe chcem u nej odrodit 😵 casom..

lilli110
19. nov 2013

@olivia31 vieš čo, ja som tiež žiaden nedostala ☹ normálne ma sklamali. Pri prvom som dostala dokonca dva, jeden modrý cca v 20tt a druhý takto ku koncu, keď ma vypisovali do nemocnice tak ružový. Ale to ešte robil Grom. No tak neviem, teraz asi šetria al.čo.

olivia31
19. nov 2013

@lilli110 Ale však toho tam majú kopec však som to videla a musí sa to podpísať pre poisťovňu tak neviem prečo nám to nedala ....ja sa na to opýtam inak aj keď sú tam len blbosti ale prečo ak to má dávať tak prečo to nedá každej ?

lilli110
19. nov 2013

@olivia31 to je asi pre vyvolených 😀 veď nevadí. Ale bolo by to milé. A nie je to len pre nejakú konkrétnu poisťovňu? Možno nemáme tú "správnu" 😒 A ináč sa cítiš ako? Mňa dosť bolia rebrá, už by mi mohlo konečne klesnúť brucho, nech to prejde a nech sa konečne možem zhlboka nadýchnuť 😀

olivia31
19. nov 2013

@lilli110 No ja som teraz 35 tt a malí ma tlačí na pravom boku a strašne ma to bolieva , ale nie vždy ako náhle sa posunie tak je to fajn ....no čo aj teraz robí v tom brušku no párty 😀 😀 😀 sa mixuje ako na tanečnom parkete ....inak ako máš otočené bábo povedali ti ? Mne posledne povedal, že je pozdĺžne koncom panvo. tak som zvedavá ako bude teraz a či sa už vôbec otočí. 🙂 Ja som dosť bola chudá pred tehot. som mala len 52 kg a teraz mám už 66 kg som aj rada, že som pribrala vždy som chcela no nepodarilo sa mi.

lilli110
19. nov 2013

@olivia31 no ty si sa teda mala, že sa ti nedalo pribrať 😀 aj ja chceeeem 😀 ja som začínala na 63kg a teraz mám 70. Malého máš teda KP? Ale možno sa už otočil. A čo ti povedal doktor, kde máš placentu? Ja som mala malého dolu hlavičkou približne už od 28 tt. Len nech sa neprevráti teraz. Chrbátikom je vraj vpravo. Placenta vpredu. Pýtala som sa doktora, či je to ok, že je placenta na prednej strane, lebo pri prvom som ju mala vzadu. Povedal, že keď je bábo otočené, tak je to v pohode. Ale neviem, čo tým presne myslel. A čo myslíš ty? Možno sa ti už otočil, podľa pohybov, čkania, tvaru bruška....ja ho mám dosť vyduté tam, kde má chrbátik.

olivia31
19. nov 2013

@lilli110 Ja mám pocit, že stále tak isto pretože nožičky sú v ľavom boku tam ich stále cítim aj vidíme 😀 a rúčky cítim v pravo aj hlavičku a keď čikutka tak to cítim v strede bruška viac hore ...no ja som mala celý čas cez krčok placentu a potom ju písal na prednej str. no a teraz som na to pozabudla sa ho opýtať ...ale v papieroch napísal , že je na zadnej strane no mne sa to nezdá asi je to hlúposť asi sa sekol môj názor ......podľa mňa sa už nemôže premiestniť . Tak som zvedavá čo mi povedia teraz v nemocnici no zajtra sa pokúsim zavolať aj Vodeckému čo mi na to povie i keď pochybujem, že sa tam dovolám.🙂

gimli274
20. nov 2013

dievčatá, neviete náhodou, či musím dopredu niekde nahlásiť, prípadne zaplatiť keď chcem mať manžela pri pôrode v BB? Ja som na to akosi pozabudla... 🙂

lilli110
20. nov 2013

@gimli274 ahoj. Nie som si istá, ale malo by to stačiť nahlásiť aj zaplatiť, až keď pôjdeš rodiť. Ináč tiež som sa chcela na to dnes doktora opýtať, ale zabudla som 😒

gimli274
20. nov 2013

tak ak do piatku neporodím, opýtam sa ja a dám vedieť 🙂

marbalulka
20. nov 2013

@gimli274 my sme platili az po porode, aj sestricky hovorili, ze sa plati az po, ktovie, co sa moze vsetko stat, moze to skoncit napr. aj cisarskym a ja som rodila 2dni, tak muza poslali este aj domov na noc. pred porodom podpisal suhlas a po porode isiel zaplatit do pokladne

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli110
20. nov 2013

@olivia31 ahoj. Tak to mám dnes za sebou. Dnes slúžil Macejka. Ale prišiel dosť neskoro, nejak pred 11. Bol pri pôrode. Dovtedy nám sestrička postupne spravila všetkým CTG, moč, váha, tlak...klasika. A potom vyšetrenie u neho. To už šlo ako na páse. Neprišlo mi to nejak dosledné, neviem, nepozrel si ani papiere. Zopár otázok. Nemal tam sono. Len vyšetril zospodu. A ozaj, tebe robil Vodecký testy na streptokoka? Pretože mne nie a myslela som, že mi to bude robiť tu, ale tiež nie a napadlo ma to až keď som už bola preč. Pri prvom som totiž mala streptokoka a a zistili mi to vtedy tu. Pri pôrode som dostala antibiotiká. Objednala si sa dnes?

olivia31
20. nov 2013

@lilli110 Ahoj objednala som sa dala ma na stredu 7.30 takže tam budem tiež čakať ....no si ma nepotešila .....a sono nám nebude robiť do pôrodu nikto ? ......no nerobil mi ho a som tiež zvedavá či mi to spravia tam ja si všetko napíšem na papier čo sa chcem opýtať....inak už sa vôbec neteším ......ak mi tam neurobí sono a ster tak pôjdem za Vodeckým sa opýtať, že prečo mi to neurobil on ....a ak mi v stredu nebude robiť sono tak pôjdem tiež k Vodeckéme sa opýtať za tú placentu , lebo sa mi to vôbec nezdá .

lilli110
20. nov 2013

@olivia31 aha fakt, tebe by sa to sono fakt zišlo, keď si si nie istá a placentou. A keby ti aj kukol, či sa malý otočil. No si zober, že takéto veci sa vôbec nepýtal, vôbec nepozrel papiere. A ten ster ma kus štve, že som na to zabudla, ale je tam predsa ten doktor od toho a nič. Bol divný. Uvidíme, kto príde nabudúce. Ináč tam budem tiež v stredu na 8.45 🙂

olivia31
20. nov 2013

@lilli110 No tak to sa stretneme 😉 pretože ráno ma zoberie a budem čakať potom na doktora ......ja ti vravím ak mi tam nebudú robiť sono tak ja pôjdem potom k Vodeckému nech mi tú placentu pozrie, že či to dobre napísal a sa opýtam na ten ster streptokoka fakt mi to príde ako by na to zabudol nie ? A kde potom robia sono keď ho tam nemá.🙂

gimli274
20. nov 2013

Baby, čo sa týka toho Macejku, ja mám s ním rovnakú skúsenosť ako vy, už 2 krát. Dobehol, potom rýchlo, rýchlo vyšetrovať, ledva sa na mňa pozrel...A na otázku o sone mi povedal, že v anglicku nerobia vôbec a nechýba im to :/ a to som mu vravela, že mi moja dr. povedala, že to vyzerá na veľké bábo...ach jaj

lilli110
20. nov 2013

@gimli274 A môžem sa opýtať, kedy tebe robili ster na streptokoka? A keď vyšiel nejaký iný doktor, robil ti aj sono?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre