Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

vladka83
21. nov 2013

@lilli110 na papiery,len pisalo ze nerucia za vrodene chyby novorodenca, to beriem ze niektore veci sa nedaju zistit cez sono, dalej pisalo ake vysetrenia robia a z toho nespravil vsetke., ved ktore pojdete uvidite. Trosku sa hnevam aj na seba, nemala som sa tak rychlo odbit. Ale ked mi povedali v 20 tt ze malicky bude potrebovat operaciu po porode . tak viete co som prezivala ako prvorodicka a este k tomu dlho dme sa na babo tesili, ze to konecne po 2 rokov vyslo, v citit sa do mna,a potom mi v KE gyn.povie ze v BB ho hned mozu operovat tak som potesila. preto som sa rozhodla tam ist, a teraz toto, zasah zase do srdca. 😢

vladka83
21. nov 2013

@vladka83 Som rada ze je tu tato stranka, clovek zisti nejake veci, ale aj sa moze postazovat, vyrozpravat 🙂

slazo
21. nov 2013

@olivia31 teplomer bolo treba nam sa rozleteli na izbe dvere a povedali zmerajte si teplotu 🙂niekedy nas len prekontrolovali ci sme si správne

lilli110
21. nov 2013

@vladka83 Čože? A toto tento lekár včera vedel, prečo ti odporučili rodiť v BB?? Predpokladám, že tvoje papiere si tiež poriadne nepozrel, ale povedala si mu to? A stále to u vás platí s tou operáciou maličkého po pôrode? Nič sa nezmenilo od 20 tt? Ak je to tak, ja na tvojom mieste by som neváhala a dohodla by som si lekára v BB. Všetko by si poriadne popozeral, odkonzultovali by ste to spolu a nie takto tŕpnuť, kto ti vyjde. Mohla by si si dohodnúť vyšetrenia len s ním. Vedel by dopredu, na čo sa pripraviť. A myslím, že určite by si bola kludnejšia aj ty. Ja netvrdím, každé tehotenstvo a pôrod sa spája s určitým rizikom a každá z nás má určite min.rešpekt, lenže taký prístup lekára ako včera a takéto vyšetrenie nikomu na pohode nepridá ☹ Ja som mala problémy pri prvom synovi, pretože som dostala v 24tt kiahne, v 25tt mi robil dr.Molitoris amniocentézu...mala som s ním síce skúsenosť, že bol teda poriadne arogantný, ale ako odborník na jednotku. Dopadlo to dobre. Potom ma sledoval každý týždeň, pretože hrozilo, že sa mi kôli tomu narodí postihnuté dieťatko, ale super bolo, že som mala šťastie na perfektných doktorov, ktorí ma ukludňovali, chodila som ešte do školy, to bolo v podstate fajn, pretože som sa aspoň rozptýlila a nemyslela na kadejaké zlé veci. Keby som vtedy natrafila na takýto prístup, tak teda neviem. A ak by si si niekoho teda zazmluvnila v BB, máš už aspoň nejaký tip?? Aj @olivia niekoho hľadá. Tak možno skúste spojiť sily 😉

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli110
21. nov 2013

@sunnyflower No, už aby sem niekto napísal aj niečo pozitívne 😖 daj nám potom vedieť, kto bol v pondelok a ako to dopadlo 😉 vidíš, ale včera, keď sa baby pýtali na sono, tak ich odbil aj s tým. Mne povedal, na koľko som otvorená a niečo okolo toho...to som sa pýtať nemusela. Tak aspoň niečo...hmmm.

janka_89
21. nov 2013

som síce len 10+4tt ale už teraz uvažujem kde rodiť, preto som vstúpila do tejto diskusie aby som zistila vaše pocity z Rooswveltovej nemocnice nakoľko som rodená Bystričanka. A nič moc teda... nie len tu ale aj v mojom okolí som počula už všeličo na našu nemocnicu a z kade tade počúvam nech si radšej vyberiem pôrod v Banskej Štiavnici alebo vo Zvolene. možno to tak aj spravím ale trocha ma odrádza to cestovanie nakoľko nemám auto a manžel mi je v zahraničí. ako budem potom dochádzať na preventívne týždenné kontroly pred pôrodom? ako sa dostanem do nemocnice ked budem cítiť že pôrod je tu? predsa len Rooseveltka je v tomto prípade bližšie.. hovorím si,mám ešte čas na rozmyslenie ale ten čas rýchlo ujde a preto sa tým začínam "trápiť" už teraz... každej jednej z vás ktoré čakáte na svoje vytúžené bábo prajem aby pôrod dopadol na výbornú, aby ste natrafili v ten deň na milý personál a nie na taký z ktorého sa vám len kontrakcie zvýšia (alebo zrýchlia) alebo ktorý vám privodí viac stresu než budete mať zo samotného pôrodu a samozrejme veľa zdravíčka aj vám aj dieťatkám...

lilli110
21. nov 2013

@janka_89 jeeejo tak teda ahoj. Čakáš prvé bábo, alebo...? A zatiaľ to zvládaš ako, zle ti nebýva...?? Vieš, keď BB je dobrá aj preto, že ak by sa niečo nedajbože dialo s bábetkom, keď sa narodí, tak ho z okolia prevážajú automaticky do BB. Čiže malé by bolo tu a ty v inej nemocnici. Tak ja som vlastne aj kôli tomu volila BB.

janka_89
21. nov 2013

@lilli110 ďakujem pekne za také milé privítanie 🙂 áno, čakám prvé bábo 🙂 zatiaľ to zvládam s nevoľnosťami, 5 dní mi bolo fajn ale dnes mi je zase hrozne ale za chvíľu to skončí, hlavne nech malé je ok 🙂
práve kvôli takýmto informáciám a vašim skúsenostiam som sem prispela, ako si mi napr. teraz ty napísala tvoj dôvod pre rodenie v BB. ja som počula že Mudr. Molitoris je dobrý ale vraj odchádza do Zvolena, inak ani netuším kto všetko je v BB.... teším sa že sa tu budem môcť dozvedieť viac 🙂

olivia31
21. nov 2013

@janka_89
@lilli110 inak kamoška ide rodiť v ZV no povedala, že bola teraz na kontrolu u prirmára Molitoris a hrôza prístup nemala vraj s neho dobrý pocit .....takže neviem vždy sa niekto nájde kto nám nesadne .....no ja určite zazmluvním už som pevne rozhodnutá .

janka_89
21. nov 2013

@olivia31 sto ľudí sto chutí.. každému vyhovuje niečo/niekto iný a práve vtedy kedy ideme my na kontrolu tak ten dotyčný doktor môže byť nepríjemný a iný deň môže byť ok... je to kadejaké...

lilli110
21. nov 2013

@janka_89 @olivia31 Molitoris vie byť teda poriadne nepríjemný, to je pravda. Ale ako odborník perfektný, nič nepodceňujte. Čo mu ale nedáva právo správať sa tak arogantne.

olivia31
21. nov 2013

@janka_89 Čo som ja počula lebo som si aj odležala na začiatku tehot. v BB tak on je dobrý odborník len má zvláštnu povahu 😒 vraj veľa žien mi to potvrdilo......ja som sa rozhodla pre BB pretože si neviem predstaviť cestu v zime do BŠtiavnice hrôza a keď sa niečo udeje tak je to riziko pre bábo hlavne musia ho prevážať takže to nechcem ....inak super dokt. V BB je Hudec, Bornay, Karovič a Jenčo ten mi bol izbový no je v ZV teraz .

olivia31
21. nov 2013

@lilli110 No presne to to mi každá ktorá ho zažila povedala odborník je vraj riadny no ten prístup a ten je tiež dôležitý aby sa žena cítila dobre a nie nepríjemne .🙂

janka_89
21. nov 2013

@olivia31
@lilli110 určite je dôležité aby doktor bol aj odborník ale aby mal aj tú empatiu voči tehotnej žene... Ja síce budem rodiť v júni ale si neviem predstaviť cestu bez auta do Štiavnice alebo do ZV, kozmetička moja mi povedala ved aj taxi ťa tam zoberie... pekná hlúposť. ďakujem za napísanie mien dobrých doktorov, skúsim si ich zapamätať 🙂

lilli110
21. nov 2013

@olivia31 Vieš čo okrem iného povedal mne...to som už písala, že som mala kiahne, bral mi plodovú vodu a potom ma kazdý týždeň sledoval. Snažila som si nevšímať si jeho poznámky. Povedala som si, že to nie je dôležité, kašlať na neho. Asi dva týždne predtým ako som ochorela, som bola v Rakúsku. A raz keď som bola takto na sone, tak vraví sestričke, akoby som tak ani nebola....veď táto určite ani netuší, s ktorým Rakúšakom to čaká...mala som22, prvé tehotenstvo, vystrašená, či bude malé v poriadku...myslela som, že hádam zle počujem. Totálne nulová empatia, drzý, arogantný. Nezmohla som sa ani na jediné slovo.

olivia31
21. nov 2013

@lilli110 No pre toto chcem svojho pôrodníka ja som k tomu neprišla len tak .....tak ja si neprajem aby sa tak ku mne niekto správal....mňa v 12 tt odviezol manžel do BB rano asi bolo 4.20 som krvacala a Vodecký povedal, že nesmiem ani len špiniť a prišli sme tam a hneď som povedala aká som pacientka a sestrička zavolala dokt . ale som sa jej aj opýtala kto má službu no bol to Schwarz a bol nepríjemní a dal mi najavo čo tam chcem , že ho otravujem mal pôrod nebudem písať čo povedal o tej žene čo tam rodila no hrôza blbec ....no ja som mu po jeho kometároch povedala, že mi je ľúto že ho teda obťažujem no pre mňa je to to jediná šanca mať babo tak potom zmenil prístup všetko sa opýtal kde som bola či mi to robil ten a ten dokt. no uplne iní doktor no len preto že som sa nedala odbiť a dala som mu najavo, že ja som neskočila na muža a bum . Takže sa nedám ani teraz nech je tam kto chce a určite si zazmluvním dokt.

lilli110
21. nov 2013

@olivia31 no super. Ja toto nechápem, takéto správanie. Ešte aby sme si pomaly vyčítali aj to, že pánov doktorov obťažujeme, keď pôjdeme v bolestiach rodiť. A ľutujem aj tu ženu. Čo má mať čo hlúpe poznámky. Veďja môjho chlapa upozorňujem, že pri pôrode sa môže stať, že mu poviem hocičo 🙂 nech sa na to pripraví. Vtedy by mali brať ženu trochu ináč aj sestričky a aj lekári. Nie ziapať a mať hlúpe poznámky. Predpokladám, že ďalší, ktorého si škrtla zo zoznamu...

olivia31
21. nov 2013

@lilli110 Tak jeho ako prvého i keď je odborník no nezapovedávam sa radšej.

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli110
21. nov 2013

@sunnyflower ja som si nechcela dať zazmluvniť nikoho, ale už začínam váhať. Keby som mala aspoň s niektorým.z tých doktorov, čo tam sú, nejakú osobnú pozitívnu skúsenosť. Takto neviem.

gimli274
21. nov 2013

@missrussia prosím ťa. ako je to s mužom pri pôrode v bb? môže byť so mnou celý čas odkedy prídeme? a ešte, kedy po pôrode ti dali bábo na izbu? Ďakujeem 🙂

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
21. nov 2013

@sunnyflower Ja ešte uvažujem nad Karovičom starší pán doktor no dobrý prístup aj odborník . Skús keď tam budeš zájsť už za konkrétnym pôrodníkom a dohodni sa sním a hlavne mu povedz aký máš problém.

vladka83
21. nov 2013

@lilli110 Nezazmluvnila som si nikoho, pretoznepoznam lekarov v BB , tak som to nechala tak, ale jednej sestra pracuje v nemocnici a ma mi dat aj meno lekara a uz sa s nim aj dojednam aby bol pri porode a aj vysetrenia mi robil. A dufam, ze ma aj zoberu do nemocnice skor, aspon tu v KE tak robia ked vidia ze zena sa otvara a moze to prist kedykolvek a este k tomu je zdaleka. Dievcata vcera som bola nasrdena aj smutna, ale povedala som si treba mysliet optimisticky a verit ze vse bude dobre 🙂

lilli110
21. nov 2013

@vladka83 Som zvedavá, koho ti poradí. Potom daj vedieť. Ja to asi nechám na náhodu. Tak to tam zajtra teda nebudeš volať kôli tomu objednaniu? Potom bude fajn, keď si pri ňom dohodneš aj vyšetrenia, príp.skoršiu hospitalizáciu, keď si zďaleka. A s tým optimizmom máš pravdu. Treba myslieť pozitívne 🙂 tak ako nám jeden dr.náladu pokazil, môže nabudúce zas iný napraviť 🙂

missrussia
21. nov 2013

@gimli274 muza obycajne volaju az ked ides na porodnu salu alebo ked uz budes odbavena (klystir, vysetrenie bla bla) alebo ked je tam malo zien tak ti mize pomoct rozdychavat kontrakcie🙂 potom pri porode pomaha dychat ked tlacis to je len pri hlave (oproti je vlastne okno so zatiahnutymi zaluziami, takze vidi vsetko) a ked sa dietatko narodi, on ide pozerat ako ho obriaduju a tak. tebe zatial vyberu placentu, skontroluju ci ti dnu nieco nezabudli, zasiju a musis tam lezat...pride muz s babatkom daju ti ho prisat a zoberu...a ty tam snim si asi dve hodinky....potom ta vycievkuju a prevezu na sestonedelie...aj si rodila v noci, zvycajne babatko daju rano a ak cez den tak az o 4 hodiny

heeedka
21. nov 2013

@sunnyflower ...ako som pisala, trochu empatie a pokory by mu nezaskodilo. A keby si este pocula tie reci, co viedol so mnou pri porode...akoze vtipny a mudry chcel byt 🙂

domca86
22. nov 2013

MILÉ MAMINKY (budem trošku mimo témy, ale potrebujem Vašu pomoc 🙂
pôrod je hlboký zážitok, ktorý môže mať pozitívne ale i negatívne psychické dopady na matku a dieťa. Ak sa Váš pôrod nevydaril podľa Vašich predstáv, je spojený hlavne s negatívnymi zážitkami a časové obdobie od Vášho pôrodu nepresiahlo 10 rokov, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce na tému: „Identifikácia negatívnej skúsenosti žien v súvislosti s pôrodom.“
Cieľom mojej práce je zistiť, analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné skúsenosti s pôrodom a tak získať od Vás cenné informácie a podnety, ktoré by prispeli k skvalitneniu ošetrovateľskej starostlivosti o ženy počas pôrodu a k prevencii negatívnych zážitkov v súvislosti s pôrodom.
Dotazník je anonymný. Prosím Vás o jeho pravdivé a úplné vyplnenie podľa inštrukcií uvedených pri jednotlivých otázkach. Výsledky budú použité pri spracovaní mojej bakalárskej práce.
Za úprimné odpovede Vám vopred ďakujem.... www.negativneskusenostiziensporodom.dotaznicek.sk
Dominika Paráková, JLF UK Martin, Pôrodná asistencia

domca86
23. nov 2013

Ďakujem za vyplnenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre