Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

janka_89
24. dec 2013

@olivia31
@lilli110
@pa_mi
@katkaromi
@lenika21 pripájam sa... Šťatné a veselé Vianoce dievčatá, niektoré už maminy 🙂 užívajte si svojich krásnych malých chlapčekov.

katkaromi
24. dec 2013

@olivia31
@janka_89
@pa_mi
@lilli110
@lenika21 Aj ja Vam zienky prajem nadherne Vianoce ;)

olivia31
24. dec 2013

@katkaromi Celý pôrod bol doktor pri mne ešte aj na tých pásoch čo som tam ležala 30 minut ,,,prepichol mi plodovu vodu a urobili pásy preštikoval ma na pôrodní box sestrička zavolala manžela a porodili sme ani neviem ako doktor bol celý čas pri mne . Manžel bol celý pôrod pri mne a potom keď zobrali malého tak išiel tam a si ho pofotil aj mu ho dali na ruky no bol šťastný.

janka_89
24. dec 2013

@olivia31 to musel byť naozaj úžasný okamih a pocit 🙂 môžem sa spýtať čo všetko musí taký otecko absolvovať aby mohol byť pri pôrode? resp. nejaká osoba? naozaj stačí si len zaplatiť (a koľko vlastne?) a mať na sebe tepláky a biele tričko? či ešte niečo treba? Ďakujem...

olivia31
24. dec 2013

@janka_89 Ja som neplatila nič a nebolo nič treba doktor sa ma opýtal či ten pán a páni sestra moja sú so mnou a ja , že áno a chcú ísť k vám a ja , že manžel ak sa odváži ak nie tak potom sestra. Tak poslal sestričku pre môjho muža a sa prezliekol dal si len biele tričko a šlapky a to bolo všetko. Nič netreba dopredu riešiť. Inak mohli aj aj obaja no radšej išiel iba jedne.

janka_89
24. dec 2013

@olivia31 super, to som sa akurát chcela aj spýtať či môžu ísť aj dvaja a už si mi na to odpísala 🙂 ale asi by tam bolo až príliš veľa ľudí keby išli obaja, že?! môj manžel je mimo SR a kedže dátum pôrodu ti nikto presne nezaručí tak asi nestihne prísť lebo nevieme ako to spraviť. keby prišiel na termín a potom by som prenášala tak by tu mohol byť dajme tomu len dva týždne a čo by mal z toho bábätka ak by som prenášala? bol by s ním len pár dní? no zase kebyže mu dám vedieť že rodím tak nestihne prísť lebo bud bude v anglicku alebo v nemecku a to je ďaleko prísť. takže druhá varianta je moja sestra že bude so mnou, tá sa teší už a normálne si aj praje aby manžel nestihol prísť ale ja dúfam že bude pri mne on 🙂

lenika21
27. dec 2013

@janka_89
@katkaromi
@olivia31 lilli110 baby sice po sviatkoch ale tak stastne a vesele 🙂 a lilli tebe gratulujem 🙂 nech ste zdravucky a ked budete v bb tak sa ozvite rada sa s Vami stretnem....

olivia31
28. dec 2013

@lilli110 Ahoj tak ako už ste doma ? Ako sa sviatkovalo v nemocnici ? Keď budeš mať trošku čas tak sa ohlás. Maličký je strašne dobrý stále spinká a papká . Kojím ho zatiaľ no dúfam, že budem aj na ďalej . U sme sa boli v piatok zahlásiť aj u doktora. Všetko v poriadku 8.1. 2014 ideme na prvú kontrolu budú o aj vážiť.

olivia31
28. dec 2013

@lenika21 Ahoj tak ako sa Vám darí doma? Nám celkom fajn malí je strašne zlatý v pondelok nás pustili tak sme sviatkovali už doma. Jasné, že keď pôjdem do BB tak dáme stretko. Inak kedy ideš na kontrolu s nožičkami? Mi máme ísť 20 januára ten doktor čo chodil nám dal už aj termín. Strašne sa tešíme s nášho drobčeka . A čo ten tvoj malí fešak ako sa drží. Kúpila si tú odsávačku , Mne dala kamoška .

lilli110
28. dec 2013

@olivia31 Ahoj. Ešte sme stále v nemocnici kôli žltačke 😠 no veď vieš. Ale snáď zajtra nás pustia. To je super, že malý je taký dobručký. My sa tiež kojime, ale včera som ho už kus aj dokŕmila pre tú žltačku. A aké tu boli sviatky...? 😅 ani nerozlišujem dni. To s tými kĺbmi pôjdete k tomu dr do starej nemocnice. Nejaký taký tu pobehoval, ale vravel, že sa nemáme objednávať, že stačí po mesiaci prísť v ut medzi 4-5. @lenika21 isto sa ozvem, ale stretko bude asi reálnejšie k jari 🙂 veď uvidíme. A vy sa máte ako. Maličký papá a priberá?? 🙂

lenika21
28. dec 2013

@lilli110
@olivia31 Ahojte dari sa nam super len moje mliecko mu nechuti tak davame umele. ☹ trapili sme sa 4 dni a potom sme zistili ze z mliecka sme nepokojny. A kupila som si odsavacku aj odsavam len zbytocne 😠 lilli tak sa drzkajte nech ste co najskor doma. Tesim sa na stretko 🙂 a inak moja doktorka ordinuje az od noveho roka.

olivia31
28. dec 2013

@lenika21 No moja tak to ma mrzí a to čo však v pôrodnici bolo ok. Ako si na to prišla , že mu nechutí. Bol nepokojní a plačkal ? Lebo náš je zlatý no stále ho pozorujem . Ja som už bola sa zahlásiť u lekára v piatok popozeral ho a 8 januára máme prvú kontrolu. Tak som zvedavá či priberá. Tiež mam strach či mu to moje mliečko stačí a či je dosť výživné. No tak potom ako píše
@lilli110 si dáme stretko na jar keď už bude teplučko. No moja tak ste na tom ako my tiež žltý. 😀 No mne doktorka povedala, že môže byť taký ešte aj 3 až 4 týždne no tak ma potešila. No môj doktor povedal, že nám 8 jan. zoberie krv a uvidíme aká bude tá hodnota. No u nás chodil po izbách taký šediví starší pán doktor a ukázal cez okno , že v tej budove oproti má ambulanciu. No neviem ako sa volal a povedal, že môžme prísť 20 januára. Ešte to pre zistím.

lenika21
28. dec 2013

@olivia31 bol nepokojny plakal stale som ho mala na prsniku a nic mi nespal. Tak nas napadlo ci mu staci moje mlieko no a zistili sme ze nie. Po umelom spinka a je spokojny no mrzi ma to velmi alevtak co uz. Som rada ze je uz spokojny a ze spinka. Trapili sme sa tie dni... A neboj pokial ti spinka a je kludny tak mu to urcite staci. 🙂

olivia31
28. dec 2013

@lenika21 No je spokojní zatiaľ tak dúfam, že nám to vydrží . A aké si kúpila mliečko ? Ja som rozmýšľala či si nekúpim jednu krabicu pre istotu ak by mu bolo málo. Tak ti ho už vôbec nekojíš? No hlavne, že papká a je spokojní. Nevieš ako sa volal ten doktor čo nám kontroloval kĺbiky. Aj tebe povedal, že môžeš prísť 20 janu. na kontrolu ?

lenika21
29. dec 2013

@olivia31 kupila som bebu co bola aj v nemocnici. Nekojim ho ale prikladam kazdy den no velmi sa nenapije i ked mlieko mam. Skor to ma ako hracku 🙂 nam tam nikto klbiky nekontroloval. Takze neviem. Ja sa chystam na novy rok zavolat mojmu ortopedovi a tam ho zoberiem. A inak sa mas ako? Otecko sa vytesuje?

olivia31
29. dec 2013

@lenika21 Jaj tak ty si tam už nebola ....ja som sa potom dala preložiť na nadštandar. izbu. No tak to musím ešte nejak pre zistiť. Už ste boli vybavovať prídavky na malého na úrade práce a sociálnych vecí a rodiny ? My máme zatiaľ len rodní list a Všeobecnú poist. ......a nevieš či treba ísť už teraz aj na sociálnu poist. ? Joj môj si ho užíva vkuse v noci vstáva k nemu. Práve si išiel pospať je unavení je to riadna zmena. Ja som celkom v pohode dúfam, že to budem takto zvládať aj ďalej. Malý je dobrý tuk tuk tuk aby som nezariekla. Inak kedy sa chystáš na prvú prechádzku vonku ? Vôbec neviem kedy je ten čas na prvú prechádzku. 😒. inak to nevadí , že ho dokrmuješ hlavne že je spokojní .

wiki07
29. dec 2013

ahojte mamičky a budúce mamičky.... ja som rodila už takmer pred 7 rokmi.....na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v rooseveltovej nemocnici sa nemôžem sťažovať....aj keď čo bolo vtedy nemusí byť dnes.....počas tehotenstva som chodila k jedinému lekárovi a ten ma aj odrodil....boli sme tak dohodnutí..... teraz už ten pán doktor ambulantne pacientky nevyšetruje......pán doktor sa volá Tibor Bielik....tuším,že je stále prednostom celej pôrodnickej kliniky..... všetko bolo super....a hlavne jeho prístup...keď som chodila k nemu na pravidelné kontroly aj celý pôrod......pri jeho vyťaženosti, rôznych vyšetreniach ďalších pacientiek, ťažkých operácií,v ten deň.... keď to na mňa "prišlo" dobehol asi za 2 minúty.... a odrodil ma on....aj keď v tú dobu mal službu pán doktor Belan....takže každá máme toho svojho,či tú svoju,ktorých za nič na svete nedáme.... 🙂 🙂 🙂 🙂
všetkým budúcim mamičkám želám hlavne veľa zdravia, aj im malým ratolestiam......nemusíte sa báť.....pôrod je síce ťažká vec,ale krásne vec,pretože sa stanete matkou.....a to je to najdôležitejšie pre každú ženu.....moje srdiečko mi robí radosť už skoro 7 rokov 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenika21
30. dec 2013

@olivia31 ahoj no na urad az po 28 dni odzitych co Ti musi dat potvrdenie pediatricka a socialku neviem vsetko to vybavuje priatel tak sa ho potom opytam ze co vsetko treba. No u nas mam nocne ja 🙂 ale tak da sa len obcas velka unava hlavne ked sa mu buvat nechce... Ale cez den to dohanam 🙂 len obcas je velmi uplakany a to je strasne...rad sa nosi na rukach 🙂 no len mne je tazky 🙂 my sme boli dneska ale len autom sme isli k rodicom a zajtra sa chystame na prechadzku ked je takto teplo... Som rada ze nie su mraz

katkaromi
30. dec 2013

ahojte zienky, ja som dnes bola na kontrole, zacala som sa otvarat, branka otvorena na 1 prst, odteka mi hlienova zatka, a mam take jemne bolesti ako pri menzese tak som zvedava sko dlho vydrzime... vam to ako zacalo?

@lenika21
@olivia31
@lilli110

olivia31
31. dec 2013

@katkaromi Mne to začalo presne takto 8.12 som zbadala hlien a od vtedy som to mala potom každý deň viac a viac a 18.12 som porodila takže už čoskoro a presne som už bola otvorená na 1 prst a potom na dva a v ten deň pôrodu keď som mala kontrolu tak už na 4 a večer som rodila. 🙂 Takže zbaliť kufor a čakať na dieťatko kedy sa ohlási. 😀 Prajem krásny Silvester a všetko dobré do nového roka. A bezbolestný a rýchli pôrod. 😉

olivia31
31. dec 2013

@lenika21 No tak už sme to všetko obehali a máme aj všetky tlačivá . takže u žleln po tých 28 dňoch sa to dá potvrdiť detskému dokt. a môjmu gynekol. No zajtra sa chystáme aj my na prvú prechádzku ak bude slniečko. 😉 No tak sa pekne držkajte a papkajte. 🙂 Prajem pekný Silvester a všetko dobré do Nového roku.

olivia31
31. dec 2013

@wiki07 Krásne si to napísala ďakujem prajem všetko dobré do nového roka. 🙂

olivia31
31. dec 2013

@lilli110 Ahoj ako sa držíte ? Prajem Vám krásny Silvester a všetko dobré celej rodinke aj sestre do nového roku prajem. 😉

katkaromi
31. dec 2013

@olivia31 Dakujem pekne, podobne zelam pekny vecer, kufor som dnes pre istotu zbalila :D, este mi chybaju cumliky vysterilizovat. Este jedna otazocka, stale plati ze v roosveltke davaju zavinovacky, plienocky a kosielky /i ked tie kosielky boli hrozne 🙂 ) Aby som vedela ci som si dost nabalila.

olivia31
31. dec 2013

Na kazdy den dostanes tri latk. a tri pampers plienky ....a dostanes zavinovacku kosielky a plachticku a paplonik do ostielky. No ja som si davala svoje oblecko tie kosielky su neprakticke. A dostanes tasku kde budes mat kopec drobnosti. A daju ti vlhcene utierky balik a kremik na zadocek.

olivia31
2. jan 2014

@lilli110
@lenika21 Ahojte dievčatá tak čo ako sa máte ? A čo drobce poslúchajú ? My sme chceli ísť na prechádzku no len keď bude slniečko a to nejak nechce svietiť 😒 tak zajtra skúsim dať malého na balkón v kočíku na 10 minút aspoň.

lenika21
3. jan 2014

@olivia31 ahoj, no mame sa fajn, len nas brusko trapi... Prechadzky uz mame za sebou 2 take hodinove po meste a radi sa vozime v aute 🙂 a Ty ako? Uz sme aj u doktorky boli v utorok tak sme vazili 4680 🙂 no jedak je to. Som zvedava teraz v utorok kolko bude vazit. A Vam sa ako dari

olivia31
3. jan 2014

@lenika21 Juj tak riadne ste pribrali. No to bruško ho bolí s toho mliečka vraj deti horšie znášajú to to umelé mliečko. No čo sa dá robiť niečo papkať tie detičky musia. Som zvedavá či môj pribral ideme v stredu na kontrolu. A dnes sme boli na prvej prechádzke na pol hodku. 🙂 Tak sa držkajte som ja zvedavá či sa ešte niekedy stretnem bola by som rada keby sme sa stretli. 😉

lilli110
4. jan 2014

@olivia31 @lenika21 Ahoj dievčatá 😀 dlhšie som sa sem nedostala. Poznáte to, adaptácia doma. Pustil nás až30.12. koli žltačke. O chvílku sa chystáme prvýkrát von. Leni, vyskúšaj na to bruško feniklový čaj a žuj rascu. Ja ho pijem kazdý deň, k tej rasci sa zatiaľ len odhodlávam 😀 To ako prevencia, aby malého nebolelo bruško. Poradili mi to teraz v nemocnici, keď som raz bola za sestričkou, nech sa na malého kukne, že je nepokojný, či ho nebolí bruško. Do mliečka sa to dostane tak za 3-4 hoďky, ak teda ešte kojíš. A zatiaľ to u nás funguje tak, že malý hneď ako začne piť moje mlieko, tak má rovno aj vetry, al. hneď kaká. To keby som vedela pri prvom. Nás bruško tiež vtedy trápilo. Olivia a vy stále tak dobre spinkate? Baby, to bude super, keď pôjdeme na jar vyvetrať tých našich chlapov 😉

lilli110
4. jan 2014

@katkaromi Ahoj, si ešte celá? 🙂 Držím palce. Ináč mne to zas začalo úplne ináč ako Olivii. Odtiekla mi v noci plodová voda, až vtedy aj zátka a o 3 hoďky sa malý narodil. A na pásoch je zatiaľ ako? Ktorých doktorov si zatiaľ mala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre