Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

paula58
13. máj 2008

gurti,tak super zvladla si to dufam ze aj ja a kolko maly vazil no ake mal mieri?Boze ja sa toho porodu bojim ako cert kriza no ale kolke ste to zvladli musim aj ja.Tak aspon s tou nemocnicou si ma povzbudila som zvedava 🙂 pekny den

gurti
13. máj 2008

maly vazil 3830 a meral 57, ako doktor poznamenal jedno z tych vacsich deti. Ale porod samotny sa dal vydrzat, pre mna bolo najhorsie to zasivanie, bo hoci ma nastrihol, nevyhla som sa potrhaniu. No tomu sa zabranit asi velmi neda, hlavne u prvorodiciek...ale tym sa netrap, lekari su tam skveli a urcite ta nenechaju trapit. Inak ja som mala pri porode dobru porodnu asistentku, Inez, prajem ti, aby mala vtedy sluzbu...velmi dobra sestra.
Ty si spominala, ze si bola uz u Molitorisa na vysetreni, takze vies aky je...co nanho hovoris?

duracelko
13. máj 2008

Ahoj Gurti. ja som tiez z BB - a budem rodit v Roosveltke. ako je to s vecickami pre babetko.. co v tej nemocnici davaju pre babetka a co nedavaju. ja mam pre istotu zbalene vsetko: plienky jednorazove, vlhcene utierocky, 3 bavlnene plienky, 1 s obrazkom, kosielky 2, rukavicky, ponozky, ciapku. pre seba vlozky, podložky pod seba, jednoraz.elasticke nohavicky, tampony do podprdy. mam zobrat aj rybaciu masticku pre babo, alebo to tam daju??
dik za odpoved. budem rada - ak napises co tam hlavne nemali - a musim si to tam priniest...

rumka
13. máj 2008

ja som rodila v januári máš dobrý zoznam a tú rybaciu mastičku som mala svoju tú nám nedávali a ešte je dobré mať mastičku na bradavky ja pužívam babylove z DM. toľko moja skúsenosť

tak maminy držte sa je to pekný zážitok 😉

gurti
13. máj 2008

takze k tym vecickam. Kazdy den sme dostali 5 plienok pampersiek, 2-3 bavlnene plienky a 1-2 kosielky. Vsetko ostatne budes potrebovat, t.j. rybaciu masticku, vlhcene obrusky na zadocek, ale zbal si aj nejake kosielky, keby ti maly poblinkal, aby si mala v rezerve. Odporucam kosielku s takymi zasitymi rukavmi, nas maly si totiz dost smatral ruckami po tvari, oni sa vedia tak aj nechtiac poskriabat a tie rukavy su lepsie ako tie rukavicky, bo si ich nestiahnu. Dalej budes potrebovat nejaku kalciovu masticku na bradavky, aj tampony do podprdy, urcite vlozky, bo tie ti daju mozno len v prvy den a celkom dobre su aj jednorazove nohavicky (dostat v zdravotnickych potrebach, aj v Roosweltke) su vzdusne a lahko sa daju aj rucne preprat. Inak pre babatko zbal aj nejaku ciapocku, bo na chodbach, hoci sa to nezda, byva dost prievan.
Okrem toho samozrejme hygienicke potreby, pribor, uteraky, atd. to uz urcite vies.

duracelko
13. máj 2008

dakujem gurti aj tebe Rumka. velmi ste mi pomohli. tu kosielku so zasitymi - na prelozenie rukavikmi tiez beriem. sestra mi vravela ze im v nemocke davali nejaku vzorku - sudokrem. co zabudnem - prinesie manzel... este raz diky

rumka
14. máj 2008

ano sudokrem ale to sme dostali v balíku pri odchode domov takže na ten sa nespoliehaj sú tam aj iné vzorky veď uvidíš 🙂

katkaromi
18. máj 2008

ahojte, tiež som rodila v roosveltke v októbri. Termín sme mali vypočítaný na 7.10. ale maličkej sa nechcelo na svet, no a na kontrole 8.10. u dr. Vodeckého si ma tam rovno nechali. Od pondelka do stredy som dostala 3 injekcie na dozrievanie pôrodných ciest. Rodiť som začala v noci zo stredy na štvrtok. Ale riadne sa to rozbehlo až ráno.Dr. Molitoris mi dal polku vyvolávačky, nakoľko som sa neotvárala. Dcérka sa nám narodila o 13 05. Pôrod bol celkom v pohode-až na tie časté kontrakcie-od cca 9 aj každé 2 min. To bolo fakt náročné. Veci v nemocnici sme dostali presne ako píše gurti. Prístup sestier bol celkom ok. Zvlášť ma prekvapila detská vrchná sestra. Ak bude nejaký problém, treba ísť rovno za ňou. Je veľmi ústretová. Inak nám sudocrem nerobí dobre, práve naopak. Mne sa veľmi osvedčil krémik od Weledy na zapareniny. Je fakt skvelý.

katkaromi
18. máj 2008

A ešte doplním, rodila som u Dr. Jenča.

nika000
19. máj 2008

ahoj katkaromi.ja som rodila 8 .10 a v nemocnici som pobudla trochu dlhšie kvôli zápalom prsníka ☹ pamätám si ťa 🙂

katkaromi
19. máj 2008

jeeee, to je super. Aj ja si Ťa pamätám. Ja som bola tiež trochu dlhšie - 7 dní - zostalo vo mne kúsok placenty. Už som sa nevedela dočkať ísť domov. Už mi to tam riadne liezlo na nervy.

katkaromi
19. máj 2008

máte krásnu princezničku. Presne sa mi aj zdalo že si tam nejako dlho. Vlastne sme do nemocnice nastúpili v rovnaký deň, len ja som zo začiatku bola na opačnej strane 😀 ešte s bruškom.

nika000
20. máj 2008

katkaromi tak neuveríš mi ale teba som hľadala v pôrodnici 🙂 totižto moja mama a tvoja svokra sú kolegyne 🙂
mamina vedela že aj ty už máš bábo tak sa ma pýtala či nepoznám nejakú maminu čo má Romanku.ja som chodila a pýtala sa mamičiek ako sa volajú detičky lebo som ťa hľadala 🙂 a teraz som si na to spomenula 🙂
kukla som album Romanka je kráááásna 🙂

rumka
20. máj 2008

nika a katkaromi máte nádherné dievčatká budú z nich veľké fešandy 😉

katkaromi
20. máj 2008

No aj mne svokra niečo také spomínala. Tiež som v nemocnici rozmýšľala či si to Ty. No sranda. Škoda, že sme spolu nepokecali. Idem s malou von. Paa

katkaromi
20. máj 2008

Ďakujeme za pochvalu Rumka. Aj Lucka je krásna kočka 🙂

zuzula20
21. máj 2008

Gurti chcem sa opytat, ked ti odtiekla voda rano a do porodnice si prisla az vecer, nesfukli ta na prijme ze kde si bola od rana? Lebo z tohto mam obavy ze mi najprv odtecie voda a budem tam musiet trcat kym mi nezacnu kontrakcie.

duracelko
21. máj 2008

ahoj Zuzula20***. tak mne sa stalo presne to iste coho sa ty obavas. pri prvom synovi mi stvrtok odtiekla rano plodova voda - ziadne bolesti proste nic. ako prvorodicka som to brala tak ze kontrakcie ziadne tak naco chodit do nemocnice. vecer sme sli ale este na navstevu - a ti ma odviezli do nemocnice - ze vraj tam musim ihned ist - ak by nastali nejake komplikacie. a ja som tam musela lezat dva dni do porodu - lebo syn sa zacal pytat na svet az v sobotu vecer o 19, hod. keby som to vedela - tak ostanem tie dva dni este doma - a do nemocky idem az v piatok vecer po kontrakciach...lebo ziadne komplikacie neboli s tym odtokom plodovej vody

gurti
21. máj 2008

zuzula20, no nesfukli ma, inak som sa tiez toho bala, ale trosku som im prekrutila pravdu. Povedala som, ze mi zacala odtekat az okolo obeda...bo mi neodtiekla naraz ale postupne, este aj v nemocnici som pobehovala s vlozkou, ale je to zevraj lepsie, ako ked odtecie naraz, alebo ked prepichuju...vtedy sa musi porodit do 18hodin.

gurti
21. máj 2008

duracelko ty sa este gulkas?...ako sa citis, vychutnavas posledne tehu dni?...celkom zavidim,juuj. 🙂
Inak mne ked zacala voda odtekat, mala som len par kontrakcii, aj to nepravidelnych, kym sme nedosli na saly...az tam mi zacali pravidelne a neviem, ci sa o to nepricinil doktor pri tom, ako ma vysetril...oni tomu zevraj vedia pomoct. Tiez som bola za nejake 2 hodinky uplne otvorena...a potom to uz islo rychlo.

duracelko
21. máj 2008

ahoj Gurti. ja sa este gulam - ale brusko nemam velke tak je to v pohode. zatial ziadne priznaky - len mi tvrdne brusko a ku veceru ma boli brucho pri tom ako sa maly drobec v bruchu roztahuje... u mna muselo dojst len k miernemu vytoku plodovej vody - ked to vtedy na mna prislo az za dva dni. neviem ake to bude teraz. nebyva zvykom ze sa druhe tehetenstvo podoba tomu prvemu... nechcela by som ale aby mi vnemocnici nieco prepichovali a umelo vyvolavali to co sa ma stat prirodzene a spontanne. tak len trpezlivo cakam kedy to pride..

gurti
21. máj 2008

...tak to uplne suhlasim, kym nemusis, tak tam ani nechod...veru, nech to ide vsetko prirodzene, ako ma. Drzkam palceky!

rumka
21. máj 2008

k tej plodovej vode ja sm išla do pôrodky o 2 hodiny ako začala odtekať voda aj to som ešte nemusela podľa mňa no sestra sa ma spýtala: a to kde ste tak dlho boli? a čakala som dosť dlho kým som sa začala otvárať

katkaromi
21. máj 2008

mne vodu pichali a aj to bolo v pohode. Vôbec nič som necítila. Jasné, najlepšie je všetko prirodzené, ale netreba sa obávať ani keď doktori trošku pomôžu narodeniu dieťatka.

nika000
22. máj 2008

ahojte.Rumka ďakujem 😉 kukla som album Lucka je kočka.blahoželám ku štyrom mesiacom 🙂

ja som som dostala infúziu a voda mi odtiekla asi tak za dve hodiny .

alienka
22. máj 2008

mne tiez, kedze sama neodtiekla, ale to som uz bola otvorena na 7 cm 😉

sandrika
23. máj 2008

ja som dostala 6 vyvolavaciek vodu mui aj tak museli prasknut pôrod hotový horor

mien
23. máj 2008

sandrika a teraz sa máte ako Luki je už zdravý, viem čítala som tvoje príspevky od začiatku len už teraz nechodievaš do tretieho trimestra tak ako ste na tom

sandrika
23. máj 2008

uz epsie videla si album???

mien
23. máj 2008

ano sandrika videla som je veľmi zlatý ale veľa ste si toho vytrpeli, ale chcvala bohu je to už ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre