Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

seahorse27
28. jan 2015

@dijefcatko jasne, rozumiem. Ja viem od zástupcu primára vo Zv, že bonding nerobia, teda ten 2-hodinový. Mne aj teraz primárka pri porode v BB hovorila, že si to bolo treba dohodnúť skôr s ňou osobne. Len my sme to nestihli, kedže maly sa vypýtal von o 3 týždne skôr 😒 Takze cez ňu je určite cesta, ako to dosiahnuť 🙂

angellss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate21
2. mar 2015

Aj ked bol cely dnesok uprsany, nakoniec vyslo slniecko. Dnes som volala s Dr. Bornay a uz v aprili, ked ma prist na svet nas drobcek bude udajne pracovat v Banskej Stiavnici a je ochotny postarat sa o nas. Viem, ze je to mala porodnica ale s manzelom ho pozname dlho a naozaj mu verime.

darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seahorse27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
31. mar 2015

@kate21 Ahoj vieš to na 100% že bude robiť v Banskej Štiavnici ? Ja som ho mala pri prvom pôrode a bol super neskutočne sa o mňa postaral celý čas bol pri mne stále ani na sekundu neodišiel.....nemám žiadnu traumu na pôrod naopak pekný zážitok ....aj manžel ho chválil mala som ho pri pôrode.....

sasanka33
31. mar 2015

Podľa mňa sú Schwarz a sestrička úplne super, milí, empatickí, len majú strašne veľa roboty, lebo veľa obvodných gyndošov im posiela pacientky na sono - asi to nevedia tak dobre ako Schwarz, ktorý robí sono už dlho a zameriava sa aj na vývojové chyby, čo v Bystrici nerobí nikto a často pre nápor roboty nemajú kedy ísť ani na WC, čo však pacientky nevedia. Aj ja som bola u nich a chvalabohu, že sú v Bystrici, inak by ma môj gynekológ poposielal po celom Slovensku.

eviko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eviko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keja666
2. apr 2015

No zeny ja cumiimmm....odrodila,som dve deti.a na sestricku zo sona a dr nedam dopustit...ako toto ja uz fakt nepochopim...bola,som tam xy krat a okrem mileho pristupu som sa s inym ani nestretla....to ze posrandovali.pri vysetreni.pre mna bolo plus kedze aj ja,som tam raz bola ako prvoridicka vystrasena zo vsetkeho a takymto sposobom odburali.moj stres.ako.podla mna su fakt skvely a akbudem mat aj tretie tesim.sa na kontroly ku nim🙂

keja666
2. apr 2015

Ale zeny poradim vam.chodte vyskusat inde🙂napr kde sestricka este len dvere otvori a uz na vas navrieska🙂potom budete este len v strese🙂ja som.sa vdaka tymto dvom.vzdy tesila na kontroly v nemocke a dokonca sestricka je tak dobry a ustretovy clovek....nejednu mamicku pri zlej sprave utesovala a pomahala jej...mam aj vlastnu skusenost a lepsiu osobku nepoznam🙂dokonva aj pri akomkolvek probleme mi vybavovala sono.vzdy bez vsetkeho a ochotne.EVKA SESTRICKA ZO SONA VELKEEE DAKUJEM.VZDY SI MI SPRIJEMNILA CI UZ CAKANIE NA SONO ALEBO NA CTG, AKO AJ SAMOTNE VYSETRENIE🙂

seahorse27
2. apr 2015

Ja za seba mozem napisat, ze sestricka je podla mna ok, celkovo mi vylepsila dojem z vysetrenia, bola celkom mila a ochotna. Ale k spravaniu pana dr. sa radsej vyjadrovat nebudem, len tolko, ze od empatie ma dost daleko...a mozno len nechapem jeho zvlastny humor 😖

darja12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seahorse27
2. apr 2015

ja som tiez vsetko pocula a pravdepodobne aj baba, co isla po mne pocula, o com sa bavime...ochrana sukromia tam teda poriesena nie je...

darja12
2. apr 2015

a po mne išla na sono baba, ktorá ma poznala z videnia zo školy.. takže tiež to bolo nepríjemné.. ak by sa vyskytol problém a Dr mi o tom niečo hovoril, tak by to vedela aj tretia osoba.

keja666
2. apr 2015

A tak toto je skor chyba nemocnice dr si hadam nemoze pisat listky s pacientkami....to ze im nieco hovori a pocut to do kabinok...zial to su podmienky nasho zdravotnictva....

darja12
3. apr 2015

a píšeme snáď, že toto je chyba dr? nie..

aillii
3. apr 2015

Niektore tehotne mate ocakavanie teda poriadne.
Keby ste si za vysetrenie platili 50e tak vam doktor vysvetli na 5cm babatku aj kde ma creva, ktore (este vtedy) nevidi..
Myslite ze na takom sone vam ma presne ukazat a povedat, co vidi? nie nema..ma si to pozriet sam Dr. bez zbytocneho neprofesionalneho vypytovania pacientky a ked je vsetko ok, zhrnut to ze je to ok, a nic podozrive nevidi..
Ad sestra..keby bola dofucana zle je, keby bola pomala zle je..ked sa smeje zle je..
rozprava sa "nemiestne" s Dr. zle je..
ad vytok..odkial ma Dr. vediet bez vysetrenie, ktore asi nerobil, kedze dotycna pacientka bola na sono, ze aky a z coho ma vytok?? co je jasnovidec??

netreba niektore veci brat tragicky a vas zivot bude lahsi..

wiki07
3. apr 2015

ahojte žienky....ja som rodila takmer pred 8 rokmi....v BB..... môžem povedať,že všetko bolo super a v poriadku.... ja som chodila na kontroly k primárovi T. Bielikovi a on ma aj odrodil.....samozrejme službu mal vtedy tuším Belan ( ten ma len kontroloval),ale odrodil ma primár..... prišla som ráno o 7 a rodila som po 17..... nechali mi dokonca aj večeru,ktorú som jedla tesne pred pol jedenástou v noci.... nemôžem sa sťažovať.....pán primár,chodieval za mnou aj mimo vizity a zaujímal sa ako sa mám a tak.... bola som veľmi spokojná

moonica
3. apr 2015

@darja12 mila pani alebo slecna. Ja osobne mam velmi dobru skusenost s dr.Schwarzom a aj tou pani sestrickou. Doktor je dovolim si tvrdit najlepsi dagnostik v sirom okoli. Mozno je trochu svojsky, mozno prave vy ste si s jeho stylom humoru nesadi. Nenapadlo Vas, ze ich styl komunikacie moze byt vedeny na odlahcenie situacie? Vy ste zjavne neboli ten pripad, ale oni riesia amniocentezy, akekolvek riziko zistene z krvi, sona... A to uz maju zeny naozaj poriadne nervy, sedela som s nimi v cakarni kazdy mesiac.. Mozno ich pristup je uz takzvana profesionalna deformacia... Podme sa bavit a skusit rozosmiat pacientku aby nemyslela na strach.
Co sa tyka sestricky, ako casto si sadnete do hocijakej cakarne a otvori Vam vysmiata vtipna sestra? Vacsinou su to odute zeny, znudene pracou, zabuchnu dvere pred nosom a vykrikuju meno pacienta na celu nemocnicu.
Ta sestra tam je ochotna cokolvek kedykolvek podla mna. Mne vysla v ustrety vzdy a aj to co som videla v kazdy mesiac v cakarni. Co sa tyka doktora, vzdy vyhovel moje zelania, vzdy ked som sa citila zle, tvrdlo mi brucho, krvacala som., proste cokolvek bol ochotny a vzdy sa na mna pozrel aj mimo to, ze rano ho odvolaju na operacky, pride na sono amb o 10tej a caka ho tam 20 zien !
A v poslednom rade by som Vam chcela povedat, ze mna rodicia ucili slusnemu spravaniu. Nepoznate tie osoby, tak nechapem ako mozete pouzit take slova. Jedna dospela zena...
Ked budete vediet vy zachranovat zivoty, ci uz babatkam v brusku alebo komukolvek potom sa ozvite.. Oni tam totiz neriesia obycajne sona 12tt. Ale aj tie najhorsie scenare, co si ako tehotna viete predstavit
@eviko pani sestricka, ja som bola s Vami spokojna. Dakujem velmi pekne 🙂

mistrall
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmilaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seahorse27
3. apr 2015

@ludmilaka o jeho odbornosti nepochybujem, ale to, že je odborník, neznamená, že sa sprava za každých okolnosti a ku každej pacientke empaticky. Ja mám holt inú skúsenosť, bohužiaľ...

seahorse27
3. apr 2015

@mistrall ja nemám problém si zaplatiť vyšetrenie aj inde, čo som aj urobila. K tomuto Dr. som sa dostala čudnou zhodou okolnosti a nie z vlastnej iniciatívy...určite som tam nešla kvôli tomu, že je to zadarmo...

moonica
3. apr 2015

@seahorse27 dovolim si tvrdit, ze ziadny clovek nieje neomylny a schopny reagovat v kazdej situacii 100% empaticky. Viete, lekari sa stretavaju naozaj bezne s hocijakymi situaciami. Vlastne, kde je pisane / povedane, ze maju byt doktori emp.? Pre nich su aj tie zle diagnozy rutina asi ako ked ja si kazde rano zalejem kavu... Su tam od toho aby spravne diagnostikovali problem, pomohli po zdravot.stranke. Plakat mozeme na pleci doma manzelovi.
100 ludi, 100 chuti.. Minule som prisla do obchodu s oblecenim a strasne mi liezlo na nervy ako sa ma stale pytaju , ci mi mozu pomoct. A v druhom mi vadilo, ze sa ma nikto nic neopytal.
Mam pocit, ze cloveku je tazke vyhoviet...
Slovenske zdravotnictvo ma vela medzier, nedostatkov... a ved to nemusime dalej ani rozvadzat 😄 Urcite ich netrapi prave otazka sukromia pacientok na gyn. sono ambulancii 😄
Minule som v lekarni kupovala nieco fakt chulostive a nepomohla mi ani ciara (diskretna zona ) 😄😄😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre