Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
4. máj 2009

veru aine by sa mohla už pomaly ozvat....

tak vám pekne rýchlo ubehol...ja zbožnujem vikendy..aspon je drahy s nami ...celý týžden chodi po večeroch domov..ledva vidi syna 😒

adamica
4. máj 2009

máte pravdu s dr. Rychtarekom.Ja mám s ním zlé skúsenosti. Našťastie som od neho už odišla.Bohužiaľ, kvoli nemu teraz nemôžem otehotnieť.Mala som cystu na vaječníku a povedal mi, že to nič nie je a netreba to riešiť.Aký mate názor na neho? Ešte stále ordinuje?

petulig
4. máj 2009

ujo Bohus 🙂 uz tu tato tema davno nebola. Staci ked si polistujes par stran dozadu adamica a uvidis co sme pisali. Ja som tiez nedavno od neho odisla. Dedo je to arogantny. Jeho pristup,, ked nic nehovorim, tak je to asi v poriadku nie,, ?? bud rada, ze si odisla.Snad sa ti to da do poriadku coskoro.A pokial viem tak ordinuje stale.

zunajda
5. máj 2009

ahojte!!!Len chcem reagovať na tému uja Bohuša......ešte stále ordinuje a kašle na pacientky,čím ďalej tým viac......ja ho mám ešte stále ako obvodného ale chodím k Molitorisovi,keďže som po jednom aborte a nechcela som to nechať na náhodu.Ešteže má človek známosti a nájde si odborníka.

po pôrode ho plánujem zmeniť.....lebo jeho prístup je fakt otras.Ľutujem len jeho sestričku,lebo tá vie veľakrát viac ako on a vydržať to tam s ním........klobúk dole.takže len toľko pa pa

sia222
5. máj 2009

čafte babky. no ja som PN od prvého 🙂 ráno vychystám rodinu a do 10buvam to je život 😀 ale stále sa mi motá hlava nízky tlak ale čítala som že to može byť aj nedodstatok železa.tak sa bojím aj šoferovať že ma picne niekde.no vo štv idem k dr tak mu to poviem asi nech mi zoberu krv či nie som chudokrvná.už som si druzgla aj decko červeného vraj je to na krvinky dobré ,nemám rada alkohol moc ani vína ale to mo poradilli v lekárni a že to malému neublíži ale tú byčiu krv .nemáte s tým niektorá skusenosti?malinký chce byť borec asi tak mi bere železoo.
petulig a noci ako?? 😀 😀 ja sa najnovšie budím tak o 4 a nemožem spať.

lulu čo je s tebou? 🙂

petulig
6. máj 2009

no serus sia, ja ze kde si zmizla uz. Tak mas veget, oddychujem pekne. Ja teraz spavam v pohode az na tie navstevy WCka. Dnes som bola sama cez noc tak super, nemal mi kto chrapat do uska tak som spala celu noc 🙂
sia sa uz pripravujes na nocne vstavanie? Akokeby si nasla po porode. Akurat mi kamoska vcera volala, ma malu a ta im od narodenia spava od osmej vecer do piatej do rana, paraaaada to by bol zivot 🙂 kludna a vyspata mamicka

jacka
6. máj 2009

no tie nočne návštevy idu aj mne na nervy 😒

petu ta tvoja kamoška aj kojí??? 😅 inak tomu tažko uverit...ja som vstávala každú 1-2 hodky dost dlho..bola som ako chodiaca mrtvola 😒

sia tak máš aspon veget..len si oddýchni 😉 ...len si to pozistuj...mne dal železo dr. až ku koncu tehotenstva...

už ste pili tu hnusnu šbrndu?ja si nepamätám či tam treba nalačno 😅

domulienka
6. máj 2009

ahojte ,prepacte ze som vam tu skocila,no hadam mi budete vediet poradit,nejakeho plastickeho chirurga v rooseveltovej nemocnici o ktorom idu dobre chyry,potrebujem nieco urobit z bruchom som po troch cisarskych a tak tam mam len previsajuce brucho/ja hovorim ze to je ako cesto/ 😉 Vopred dakujem.

loren
autor
6. máj 2009

jacka nalacno ja idem o 4 tt na to a musis si glukozu kupit v lekarni

jacka
6. máj 2009

loren a to ti aj povedali že to budu robit?..mne sestrička ani muk nepovedala tak teraz neviem či mi to budu robit...

ked som bola s prvým tak som to kupovala u sestričky..neviem ako to bude teraz..ved lekáren je v jednej budove tak mi to nebude vadit....

loren
autor
6. máj 2009

jacka ano o osmej mam byt tam odpichnu ma daju vypit sladku vodu hodinu si posedim a znovu ma odpichnu

petulig
7. máj 2009

jacka mne to bolo tiez divne, zo zaciatku vraj to do polnoci a potom do rana do piatej siestej. Teraz od osmej do piatej pohoda, a ma nejake 4 mesiace tusim. Zahada 🙂 maly spachtos. Brala by som.
Dnes to uz nejak doklepeme a tri dni volna pred nami huraaaaaa 😀

jamaat
7. máj 2009

Ahojte.
Ja som bola včera prvý krát na kontrole v nemocnici u Vodeckého a bol fajn. No a na pôrod to zatiaľ nevyzerá.

Z tej žbrndy som skoro tyčku hodila a keďže som mala hraničné hodnoty, tak som ju musela piť aj druhý krát. Bleeee 😝

jacka
7. máj 2009

petu tak to má super dieta 😉 ...ak bude aj toto druhe take ako prve ..tak skončim v Kremnici 😝 😀 .....ty si už bola na tej žbrnde?..ja raz neviem kedy sa to robi 😒

jamaat ako dlho si tam čakala 😕

petulig
7. máj 2009

jacka nebola som este, teraz idem na krv zase v 23 tom tyzdni tak myslim ze potom tu dalsiu navstevu. Ked som tam bola minule tak tam bola slecna co jej to robili, ale ta uz mala znacyn pupok tak tipujem, ze to bude trosku neskor.Uz sa teraz tesim, hnusne to vraj je poriadne. A nalacno to neviem ako idem zvladnut. ☹

leniccka
7. máj 2009

baby nebojte sa... robi sa to okolo 24tt a je to glukozovy test a vobec to nie je take strasne 😉
ja som si v lekarni kupila glukozu v prasku a doma som si ju rano v den kontroly zarobila do 3dcl vody a vypila - je to sladka voda, ziadna hroza... mne to dokonca chutilo, kedze som straaaaasne na sladke 😀 😀

lulu26
7. máj 2009

Cafte baby,

konecne som tu...hlasim sa neskoro, ucim sa na statnice, dosiel nastavajuci, behame Poprad -Bystrica, zacinaju prerabat byt. tak mam toho dost.
Vcera som mala poradnu, brali krv na TRIP test, tak cakam na vysledky...sono idem 2.6. a mozno sa uz nam male ukaze, tak sa tesime a neviem sa dockat... 🙂
zatial nakupujeme vsetko v neutralnych farbach, neda sa to vydrzat,take krasne veci..
Sia napisem, zijem, len nestiham, to vies, všicke chlopi doma, aj ocko, v pondelok dojde bracha zo Svajcu, do toho sa mam ucit..mam toho dost 🙂
citam, ze ty sa mas dobre, tak si to uzivaj.

leniccka
9. máj 2009

a este ma napdla otazocka... ako sa vybavuje exkurzia v nemocke na porodnici????
ci uz som sa pytala 😕

jamaat
9. máj 2009

jacka, prvý raz mi zobrali krv po hodine a dosť. Potom ma už poslala gynekologička na diabetológiu a tam som bola 2 hodiny, krv mi brali tri krát - na lačno, po hodine a po dvoch. Tam som to zvládla oveľa lepšie, dovolili mi vodu piť, takže keď mi začínalo byť blbo, logla som si a voda to spláchla naspäť. 🙂

iwusca
10. máj 2009

Ahojte baby
som v 21t a este v zahranici ale rodit sa chystam doma v BB tak som rada ze som to tu nasla 🙂 citam tu celkom priaznive komentare na porodnicu tak dufam ze akurat ja nabudem mat smolu na personal...btw je tu niekto s terminom v polke septembra?

jacka
10. máj 2009

v termine je nás tu dost....ja...loren..a prehováram aj petuling 😉

jamaat ...ja viem ako dlho sa čaká na tu hnus vodu...ale som myslela ako dlho si čakala u dr. v nemocke

lulu super že si sa ozvala...a že aj vysledky su vyborne.... 🙂 🙂 😉

lenička...aká exkurzia?? 😕 😅

iwusca
10. máj 2009

Ja mam termin na 11.9. ale na USG to vypocitali na 20.9. ta uvidime 🙂

jacka
10. máj 2009

iwusca a už vieš čo čakáš?

iwusca
10. máj 2009

Je to dievca bude to Ema 🙂 tusila som to uz skoro od zaciatku lebo som bola vyhadzana ako v najhorsej puberte 😝 ale uz je to OK a uz sa tesim az budem doma 🙂

mia78
10. máj 2009

ahojte, nejak nestiham ani pisat mali bol zase chory tak my da zabrat ja by som si aj pospala ale jeho nejdem unavit vobec nechce spat cez obed.
a iwu ja tiez mam termin 10 -12 septembra ak budem rodit normalne.

jacka
10. máj 2009

ja som tiež tušila obe moje deturence.....a kedy máš prís domov 😉

mia a čo bolo 😕

leniccka
10. máj 2009

jacka, da sa ist mrknut porodka v roosveltke... normalka kuknes kde budes vlastne rodit, vzdycharen a taaaak
lenze neviem kde sa to vybavuje, ci priamo na gynde na kontrole alebo kde vlastne 😕

iwusca
10. máj 2009

Jacka 20.juna mi to leti 🙂 este mam akurat posledny semester v skole dokoncit....vsetko presne naplanovane 😎

mia78 no tak sa nam mozno narodia mali teroristi ak to bude 11.septembra 😉

a tu porodnicu by som sla aj ja kuknut tak dajte vediet ked zistite ako na to OK?

lenka85
10. máj 2009

Ahojte, uz dlhsie pokukujem na tuto temu. To, ze to okuknete vam moc nepomoze. Ja som to videla a chytila ma vacsia depka aku som mala pred tym..
Moja skusenost s BB porodnicou - Personal na porodnici - sestricky naozaj chapave,perfektne, doktori - no sorry, som rada, ze mala zije. Voda mi praskla 1.1. o 00:45, hned na to sa zacali kontrakcie, ale len slabunke. Rano som mala kontrakcie cca kazdych 7 minut ale zastavilo sa to. Malinka mala od rana "silentne" zaznamy, to znamena, ze bud je pridusena pupocnikom, alebo spi. Do obeda to neriesili, vraj je to normalne. Na obed mi urobili uzv /dr. Vodecky/ a vraj je vsetko v poriadku. Mala mala stale silnetne zaznamy, ja kvalitne kontrakcie, ale absollutne som sa neotvarala, od tych 12 hodin od odtecenia plodovej vody som bola otvorena na 1cm! Mala som tam aj protekciu, otvorene priznavam, prave preto som isla rodit do BB, hoci uz dlhsie zijem v BA. Naliehala som na cisarsky, ale vraj ak som si uz tolko odtrpela, nech to odrodim normalne. Lenze to este nebolo trapenie!! To sa zacalo az cca okolo 17:00 podvecer 2.1. Podotykam, ze mala mala stale silentne zaznamy. Nakoniec mi ju o 21:10 vytlacili sestricky, lebo ja som bola od bolesti uplne odrovnana a nevl adala som tlacit!! A mala obtoceny pupocnik okolo krku!!!!!!! Narodila sa pridusena, vraj minutu bola uplne bez kyslika, museli ju ozivovat. Ako hovorim, som rada ze zije! Moj nazor na BB porodnicu je asi taky, ze su az prilis naturalny, vsetko nechavaju na prirodu, vraj ta to najlepsie zariadi. Od epiduralky ma odhovorili, vraj byvaju komplikacie. Teraz som tehotna znovu, termin mam v septembri,ale do BB uz urcite rodit nepojdem. A bez epi to tiez urcite nebude - moj nazor sa zmenil, teraz sa uz nespolieham na prirodu, ale hovorim si naco sa trapit ked nemusis! Dufam, ze mi to pomoze.
Co sa tyka sestonedelia - tam to bolo vsetko GENIALNE!!! Naozaj, sestricky velmi ochotne, mohla som zazvonit aj o pol noci, ze si ju neviem prilozit a prisli a s usmevom pomohli. Na to nemozem povedat ani pol slova...
Prajem vam vela stastia a lepsi porod ako som mala ja!!! Ale mozno to bola len moja zla skusenost, no aj tak si myslim, ze mi mali urobit uz rano cisarsky a tomuto by sme predisli...

aine04
10. máj 2009

ahojte 🙂 , tak uz sme vyse tyzdna na svete. malickeho som prenasala, takze od minuleho utorku nas vzali do nemocnice a davali mi injekcie na pripravu na porod, dufali sme ze to nieco spusti ale moj tvrdohlavy chlapcek odolaval 3 dni. takze v piatok sme zacali s oxytocinovymi infuzkami, tie boli neprijemne lebo vyvolavaju kontrakcie ale bolestivejsie. myslim ze som spominala ze dr. som mala zazmluvneneho, spraval sa uzasne, dohodli sme sa aj na epi a pani dr. co mi ju prisla pichnut bola strasne zlata. akurat ze epi bolo podavane tak velmi jemne, nohy som si normalne citila, ziadne take ze by som bola od pasa dole necitliva, aj kontrakcie som citila ale dalo sa to zvladnut... ten epi dost spomalil porod, preto som si tu poslednu fazu "uzila", lebo uz sa rozhodli mi ho nedopichovat aby to uz bolo. potom mi zase "pripichli" na sitie, sitie som necitila vobec.
na sestricky tiez nemozem povedat nic zle, najma tie na sestonedeli su uzasne zlate, nechcelo sa mi rozbehnut mliecko, tak sme stale museli chodit po dokrmovanie, ale nebol jediny problem.
mala som aj nadstandard, ale to uz nabuduce urcite zvazim 🙂 , to sa podla mna az tak neoplatilo, jedine kvoli tomu ze manzel mohol byt dlho pri mne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre