Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

petulig
29. máj 2009

pocujte baby a to sa tam mozem ist sprchovat kedy chcem ci je to tam prikazom? ze nas nazenu do sprch od siestej do siedmej vecer napr. 😀
mozno blba otazka, ale ja neznala 😀
inak si neviem predstavit s vlozkou bez gati. Ja celkovo vlozky nemusim, tampony som nosievala. To aby som si nejak priviazala okolo aby mi to nempadlo niekde na chodbe kua

petulig
29. máj 2009

este otazka. na tom 4D sone mia musis vyzliect dole? Ci mozes aj v gatkach tam lezat. 😀

jacka
29. máj 2009

petu...po porode pojdeš do sprchy po 6hodkách...ale to ti sestrička povie,že ju máš zavolat..keby si náhodou odpadla pod sprchou alebo aspon aby vedeli kde si 😉

a srpchovat sa možeš kedykolvek....... 😉

ja si to teiž neviem predstavit žeby som bola bez nohavičiek..ale je to lepšie....stehy sa skor hoja..takže tak ako píše aine...ked budeš sama na izbe gatky dole 😉 😉 ..pre tvoje dobro 😉 🙂

mia78
29. máj 2009

petu nevizliekas sa na 4D iba si lahnes a ukazes brusko ,ale to ti sestricka povie.

vizita bola ako u vsetkych pozerali vlozky a aj jazvu na bruchu, a najlepsie ked my stlacil brucho tak som ho skoro aj kopla my nohy vileteli 😀 😀

adka12
29. máj 2009

Baby idete na 4D k Fruhwaldovi?

sia222
29. máj 2009

čafte.jacka moje deti su už v prenatál puberte 10 a 9 takže zopár otázok máme za sebou a zopár pred sebou.pýtali sa kade pojde ten malinký von no hovorím im deti moje to ani srnky netušia.tak položili otázku inak.kade sme išli my?to sa pytali pri tom ako mi sledovali brucho ked sa malinký hemžil no a v tom pepka zbadala moju striu dooosť dlhú na bruchu a hovorí filipkovi divaj tadialto vidíš ešte tu jazvu po tých rokoch??tak som im povedala že ano presne tade deti moje 😀
my sme napr v TN nemohli mať vobec žiadne gaťušky to chodí žena ak kačica fakt ked si tam chce nohami tu vložku uchytit nejako.to možno pár rokov prejde a budu si tei gaťuše ženy nosiť sebou ako povinnu výbavu.V tn by nás lekar zožrali ked by vedeli že novorodencovi dávame pampersky to len obyčajky že aspon 1mesiac a aha pár rokov prešlo a už aj do porodnice si musíš doniesť.
petulig sa s nimi neserinkaj zober tam tangáče normálne 😀 😀 😀 😀

aine atie sprchy sa daju tu v BB porodnici? bo v tn to bola kedysii pakáren ked to neodtekalo fuj aj ked si mala šlapky ale hnus

aine04
29. máj 2009

sia na sestonedeli su nanovo prerobene sprchy, takze v pohode, su este pekne. na pericentre je to horsie ale tam snad ani jedna nezavitate 😉

inak plienocky tam pre drobce dostanete, sice len 4 za den, takze musite mat aj svoje, ale lepsie ako dratom do oka. a neviem ci to rozdavali aj pri vasich prvych detickach, ale dostala som aj kufrik presne ako ten prenatal box, ale lepsie zasobeny a tiez taku sportovu oranzovu tasku plnu reklamnych veci vratane vzoriek kremikov, avent flasky a cajikov. 🙂 ja zboznujem taketo somarinky 🙂

a sia ked spominas to kacickovske chodenie, tak sa mi veru hned vybavili poporodne dni 😀 😀 . clovek chodi tak nasiroko ako sa len da 😀 na chodbe clovek hned spozna ktora vcera rodila...

lulu26
29. máj 2009

Caute babky,

tak vy mame uz temu, sakra..az ma brusko zacalo boliet.. tie co uz mate po porodoch sa Vam hovori, ale co tie, ktore nas to len caka po prvy krat ☹ SIce je to na nieco dobre, aspon nevieme, co nas caka 🙂
no, zajtra ma cakaju statnice a to som uz jedny mala vo februari, tak viem, co ma caka, nech to mam za sebou a uz len myslienky na babo, novy bytik 😉 jaj a konecne leto.. uz sa tesim..

sia, uz ked budem v BB, tak Ti volam a dame stretko..nech ta nevidim, len na foto 😀

aine04
29. máj 2009

lulu tak sa zajtra drz 😉 , to uz dostanete titul obe aj s babikou 🙂

lulu26
29. máj 2009

ved to, dnes som sa smiala, lebo cely mesiac nic neriesim, len verejnu spravu, hospodarsku politiku a spravne pravo, tak si hovorim, ze babo bude bud primator - primatorka, alebo dobry ekonom, alebo dobry pravnik.. 😀
dakujem za podporu..
mama vravi, ze aj ona sa ucila, ked ma cakala, tak to ostalo aj mne 😉

mia78
29. máj 2009

no ja som pri prvom dostala taky kufrik so vzorkami,a vtedy davali tusim pat plienok (pampers),

lulu teraz mam vedsi strach ked viem co ako urcite aj ostatne babky potvrdia,ako pri prvom ked nevies to je lepsie neboj nic prezijeme 😀

sia ty musis deturencom riadne vysvetlovat tie su zvedave 😀 lebo ked sa ma uz tri rocny spita ze ako pojde baba von tak som mu len povedala ze ujo doktor vybere s bruska a bol spokojny 😀

mia78
29. máj 2009

adka uz sme niektore boli na 4D unho .

petulig
29. máj 2009

achojte je tu niekto ? to 4D sono bola riadna sranda. Potvrdili nam dievku, ale ignorantka, cely cas jednu rucku cez tvar. Potom ze skusime sa trosku prejst tak som pobehala a ked som lahla tak pre istotu obidve ruky na tvari 🙂 no dama, co ju mame co okukovat. Ale stalo to za to. Pridam aj dake foto .

sia222
29. máj 2009

čafte. lulu držžím palec 😀 no presne si mslím že ma mia pravdu s tým že prvorodičky aspon nevedia do čoho idú 😝 tak tuto nevedomosť vám všetkým zavidím. lulu inak to tvoje malé bude fakt mudrc z toho všetkého 😨
ked stojím na červenej pri tvojom dome vždy si spomeniem tak kukám že kde máte asi okno..až ma raz niekto vytrúbi asi za mnou 😀

aine kde je to na pericentre prosím ťa? ☹ už som dosť stará ale som to nečula ešte 😀

no petulig tak svadba?? 😀
mia a to to krvácanie po cisaráku je hned? bo po normálnom hej. randa až včera ma to napadlo že ako to vlastne je.

aine04
30. máj 2009

ahojte 🙂 ako vikendujete tehulky?

petu, tak blahozelam k potvrdeniu dievcatka 😉 😵

sia perinatologicke je v bb na tej istej chodbe ako sestonedelie, su tam tehulky, ktore su rizikovky a musia lezat v nemocke napriklad ked im babo chce ujst trochu skor 🙂 alebo ako v mojom pripade ked sa babu nechce na svet. bola som tam tie tri dni predtym nez mi zacali vyvolavat porod, davali mi take pripravne injekcie a robili mi 3 krat denne CTG aby kontrolovali ako sa babatku dari a ci netreba okamzite vyvolat porod. skratka ked treba tehulku sledovat, tak ju supnu tam 😉

lulu26
30. máj 2009

Caute babenky,

ohlasujem sa ako cerstva bakalarka - verejnej spravy a verejnej politiky 😎 boze zmakla som to na 1minus aj obhajobu bakalarskej prace, vytiahla som 9 otazku, co vyhovovalo, povedala som, ze do 20 to je v pohode, tie posledne sa uz moc nechce..
Konecne si idem uzivat tehu, tesim sa na utorok, ci sa nam to ukaze 🙂
sia, ked stojis na tom semafore, my sme v 1 vchode, ale od semafora vlastne posledny, celkom hore a okna napravo, nie tie uplne nalavo.
Kludne sa tam zastav, poobzeraj, skontroluj chlapov, ci makaju 😉 ked tam uvidia dalsiu tehu sa urcite potesia 😀
som taka unavena, uz ma lame, s kolegynou sme isli spat o 2,OO rano, a o 4,45 sme vstavali, na moje pocudovanie som vstala ako rybicka, odsoferovala som to bez zastavovanie, ze mi je zle..ale teraz to uz citim.. boze, babky povedzte mi, kedy mam uz citit prvy pohyb? na tyzden zacinam 2Ott..a ako to citit? sem tam sa mi zda ,ze je to uz asi tu, take skrkanie - raz sem raz tam...take ako bublanie..ale nie som si ista... ☹

iwusca
30. máj 2009

lulu gratlujem ja som tiez mala minuly tyzden poslednu skusku 😀 nase babatke asi budu najmudrejsie na svete 😀
a ja som citila prve pohyby presne tak ako opisujes take bublanie aj som si nebola ista ci to nie su vetry ale potom to bolo stale silnejsie a to uz som vedela ze co to je a teraz uz to aj vidno 😎 ale ked ma tak dobre trafi do mechura tak mi nie je vsetko jedno 😝 🙂

sia222
30. máj 2009

lulu tak grrááááátuuuluuujemmm!!!! 😀 😀
pozrem sa ja radšej od semaforu myslím že poslenú dobu stačí že rozčulujem toho muža čo mám doma 😀 už vidí ked to ide na mna a hovorí mi nadýchni sa zhlboka 😀

to budú babky tie prvé pohyby čo popisujete.je to individualne kedy to žena cíti.hovoria že viacrodičky skor bo už to vedia rozoznať.ja som mala tento pocit už v 14tt kedy som si to prvý krát uvedomila pri tomto tehu a dr.mi povedal že nie je to možné a na nete som čítala že je aj tak skoro.no naj je ked to posudzuju muži čo nikdy neboli tehu aj ked su Dr.no a časom to budeš cítiť stále viac a v kratších intervaloch a ja už teraz niekedy aj hladám polohu vhodnú bo ked si lahnem to začne a ja som zvyknutá spávať na bruchu a už sa mi nedá 😠

baby ako prebieha to CTG vyšetrenie? to je ten pás čo davaju na brucho? mne to robili pri deťoch ak to je to len tesne pred porodom a pepku mi už anu nestihli 😀 a vtedy om bola na prietokoch len pri pepke a to robili len v jednej ambul v TN vtedy a len raz za celé tehu a pri filip vobec.

jamaat
30. máj 2009

Ahojte, tak už som dvojdetná. A môžem povedať, že druhý pôrod bol podstatne horší ako prvý.

Tie sprchy na šestonedelí boli super, až na to, že nešla poriadne teplá voda. 🙂

sia, ano, CTG sú tie pásy na brucho.

lulu26
30. máj 2009

Dakujem babky,

iwusca kde a co studujes? Mas este vela do konca? boze , mne ze to babo dalo aspon pokoj a mohla som sa ucit..
😉

sia222
30. máj 2009

jamat tak gratulujem.a ja že kde si ked sa neozývaš nejako som si asi neuvedomila že už si tak na porod 😀
kráásne bábenko.tak nám popíš porod pri kom si rodila atd 😀 v čom si mala horší porod?

lulu26
30. máj 2009

jamaat blahozelam, nech ste hlavne zdravi.
Boze a v com horsi? ☹ No ja si to tam neviem predstavit a vobec ako to bude..este tak na to nemyslim, je to daleko, no sem tam mi ta myslienka uz pride..

mia78
31. máj 2009

ahojte,
jamaat tiez gratulujem , aj lulu k bakolarke.

sia hned zacnes krvac. ako po normal porode.........petu tie baby sa nam nejako nechcu poukzovat ale ved uz ich zachvilu budeme mat tu 😀 .
my ideme dnes na oslavu bo rodicia maju narodky aj ked sa my moc nechce vobec nevladzem som KO ako sa hovory chora ako pes 😖

aine04
31. máj 2009

lulu blahozelam, tak si to krasne zmakla a teraz sa uz mozes naplno tesit z babiky 😉

jamaat vcera som na teba myslela, tusila som ze uz to mas za sebou, takze z celeho srdca blahozelam ku krasnemu babinku nech vam robi samu radost, vela zdravia vam obom a vela mliecka aby Emuska rychlo rastla 🙂 , takze babenku si zatajovala 😉 😀. to ma mrzi ze si mala horsi porod ako pri prvom, ked budes mat chvilocku, popis ako to prebiehalo, u koho si rodila, nech je tu co najviac popisanych skusenosti ...

petulig
31. máj 2009

achojte...blahozelam vsetkym. Krasne babatko aj meno peknee.
Ja sa radsej nad tym porodom nezamyslam, to co pocuvam z roznych stran mi bohato staci. 😖

ozaj mi hovoril v piatok gyndos, ze Vodecky dal vypoved. Tak parada a to som chcela pri nom rodit kua.

mia aj mi doktor ukazoval nejake fotocky co robil tento tyzden na 4D sono tiez babika mala, a tiez sa nechcela poriadne ukazat. Mozno to aj tvoja bola 😀

mia78
31. máj 2009

no ak mala nohu a ruku pred tvarou tak hej.

a ozaj no sme vybrali meno budeme mat Veroniku.

vyberies si niekoho ineho,uvidim ci bude este pisany na ambulancii ci ordinuje sa ti mozem sestricky opitat ci je to pravda ak nezabudnem.

iwusca
31. máj 2009

jamaat gratulujem k babike 😉

lulu ja som studovala na Cypre Hospitality and Tourism management a minly tyzden som skoncila 😀 uz som rada ze to mam za sebou este 17 dni do roboty a za 20 dni letim domov 😀 😀

sia222
31. máj 2009

čafte babky.
ivusca a kde na cypre si bola alebo teda asi si? ja som tam bola min rok aj s mužom za kamoškou robila tam 5r a konečne som sa vybrala.ale som bola prekvapená že ak je cyprus ospevovaný mne sa až tak nepáčil.zato mojmu hej. 😀

inak s tým vodeckým bohviee či to je pravda ale zas gyndoši sa poznaju medzi sebou ja ked som raz bola na kontrole tiež sa sestrička smiala že tam vyvolávaju kočky (bo niekt.den ambuluje tam kde ja chodím do tej ambulancie) že kedy si ide vodecký otvoriť tu prax sukromnú a kde.a mne vtedy sestrička povedala že to nie je pravda.ale to bolo dávnejšie.ale viem že napr v TN funguju aj tak gyndoši že su sukr.a maju zmluu s nemocnicou a idu si odrodiť svoje pacošky.ale neviem či je to aj tu tak.

ale ja myslím petulig tiež že ked zaplatíš aj inému bude to ok.hadam by už boli uplne ked za to zberu prachy aby boli brrr.. 😀
bože mne je tiež nejako divno dnes citim sa ako balon a nie a nie si nájsť polohu bo ma kole do rebier ako divoch.
mia veronika je peknučké meno.do frasa tie ženské mená su snád všetky pekné a z tých chlapských sa tušim ťažšie vyberaá 😝

lulu26
31. máj 2009

Ahojte,

sia, my sme zase nemali problem s chlapceskym meno, ale dievcenskym, nad tym uvazujeme este stale.. 🙂
tak to ja lenosim cely den, najem sa, lahnem, potom zadriemem.. 😉 to je zivot
u nas prsi, tak je idealne pocasie na spanie.
Iwusca a to mas normal titul nas? A to sa nebojis letiet tehotna? Ja som niekedy robila v cestovke a moc sme babam neodporucali, tak do 7. mesiaca viac nie, aj to potom podpisujes, ze na vlastnu zodpovednost, aspon to tak bolo pri tych velkych spolocnostiach.
no ja som sa vcera citila ako balon, nejake krce som mala, hrozne..to asi, ked zo mna vsetko opadlo ten stres zo skoly..no a citim pohyby, tak ma to tesi..take to bublanie, sem tam ako keby ma to vo vnutri stiahlo..
asi su to oni, ked ste aj vy ich tak opisovali.

jacka
31. máj 2009

jamaat..čo??????????????????nestraš...ja sa teším na druhy porod ..ako lavou zadnou...a čo sa stalo?????pri kom si rodila?..ako dlho????.......ked budeš mat čas tak sa ozvy...inak ti srdečne blahoželám 😉

lulu......blahoželám..si šikulka zvládla si to.......

no aj mi máme meno ...ale nie je to na 100%...sranda že teraz ma napadaju....dievčenske mená 😝

sme len teraz prišli od svokruši.,.....tak ja len tak zbežne som vás prečítala...zajtra budem mat čas tak si vás prečítam..pokial niektora nepopíšte v skratke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre