Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

petulig
1. apr 2009

ze internet na izbe🙂 to uz ako v hoteli 🙂 vyzera to fajn ta izba len tie poplatky za nu

sia222
1. apr 2009

petulig čaf. no jasné že to nezmeníme len som sa akosi nechala včera uniesť 🙂 určite to ide ale všetko k lepšiemu.ja som rodila pred 10r a 9R v TN a to čo tam bolo vtedy a je teraz je neporovnatelné k lepšiemu.kamoška tam rodila v okt a ked som jej popisovala v akých podmienkach to tam bolo vtedy tak nechcela veriť.ale to asi všade.je pravda že mám rada komfort a veci podobné ale mám za to že to človek pár dní vydrži a u mna to bude isto lepšie ako pred 9r v TN bo doba postuila predsa ale hlavne su tu vraj odborníci velmi ok aj mne by bolo lepšie v štiavnici ale ide mi v prvom rade o moje dieťa a welnes si urobíme ked podrastie 🙂 a naozaj prevoz z iného mesta keby a niečo stalo nie je asi bohvie čo ked niekedy ide o čas.ja mám termín 3sept ale naposledy mi dr.povedal že to bude asi o týžden neskor že možno 7.tak sa možno stretneme.toho lekára čo hovoríš som tu občas o nom čítala ale nič zlé na neho nik nepísal.ved uvidíš každá sme iná a vyhovuje nám iný lekár.tak prajem nech si spokojná. 🙂

petulig
2. apr 2009

😀 tak fajn budem ta vyzerat v porodnici 🙂 a uz viete co to bude?
byvas v BB ci v okoli ?

sia222
2. apr 2009

čaf petulig.byvam v BB.ešte neviem čo to bude ale chcem vedieť a ty?

jamaat
2. apr 2009

petulig - Mareka Fruhwalda si pamatam este z gympla a bol to naaaramny fesak. 🙂 .... Jeho mama tiez na gympli ucila a sestry ma dvojicky, vsetci posobia velmi sympaticky.

petulig
3. apr 2009

sia ani ja neviem, ale chceem a moj drahy ten uz ledva drzi 🙂 ci tam ten pipik je alebo nie.sia chodis aj niekam cvicit ? ja sa neviem nejak dokopat.
jamaat ved z toho mam miernu obavu, ze fesaak, ja sa budem taaaaak hanbit pred nim 😎

danulik
3. apr 2009

petuliq - fruhwald je uplne v pohode, zlaty dr., vobec sa nemusis hanbit 😉
inak, som pocula, ze on je synovec dr. belana (tiez gyn.-porodnika)

jamaat
3. apr 2009

Z Belana padali do mdlôb ešte naše mamy, že aký fešák 😀

ramana
3. apr 2009

No tak zatial na Dr. Fruhvalda náramné chvály počúvam a velmi sa z toho teším lebo idem k nemu v apríli na 4D sono 😀 ... robí sa to inak u neho ako jediného v BB teraz od 1.4. začal a vraj robí aj diagnostiku popri tom na rozdiel od iných 3/4 D

mia78
3. apr 2009

caute baby, ja som bola teraz na sone a bolo tam zase tolko ludi ze hruza a este prisiel dost neskoro(Paluch) tak robil ako na beziacom pase ,tak rychlo ma pozrel ze som sa ho nestihla nic spitat a uz ma posielal prec ☹ .
aj my sme uz nedockavi co budemem mat. tak to dako vydrzime nie?
Myslim ze dalsie sono sa robi okolo 20tyzdna tak uz nam hadam povedia.

ramana a kde ma on orinaciu aj ja chcem ist na 3/4D,a da sa tam telefonicky objednat alebo tam zajst?
lebo doteraz bolo len Zv tak by ma potesilo keby som isla tu BB.

ramana
3. apr 2009

Je to tá nová budova v radvani Mediklin sa to volá je to nad novamedom pri hlavnej ceste - nová oranžovo-modrá budova číslo na nich je 414 55 00. Ja som volala v pondelok a dali mi 22.4. Sestrička bola hrozne zlatá povedala, že sa máme nachystať tak na tých min. 45 min bo ked sa bábo neukazuje tak čakajú a tak. Urobí ti aj správu a pozrie aj orgány bábetku. Budeš z toho mať dvd a 5 fotiek si môžeš vybrať ktoré sa ti najviac budú páčiť. Stojí to v bb ale viac 60Eur, ale som sa rozhodla že pôjdeme sem dám si to k narodkám 😀 Kolegyne čo boli v ZV sa sťažovali že lekár bol neochotný odbil ich s tým že dieťatko sa neotočí a nemá čas čakať a liter si pochopitelne vzal... 😠

ramana
3. apr 2009

A tiež chceme konečne vedieť naisto čo to bude...lebo zatial len samé "asi"chlapec... 😎

parvitas
3. apr 2009

jeeej, to je skvela sprava, ze uz aj v BB robia sono!!! 😀
sice.. tych 60 € je dost...

ramana
3. apr 2009

no je to dosť ale prístup bude asi trošku odlišný a majú to ako novinku a hlavne aj tá diagnostika ma zaujíma...ved uvidíme ako dopadneme 🙂

sia222
3. apr 2009

mia čaf. no vidíš tak som mala akusi dobru info o tom sone že je aj v bb len som nvedela kde a kto by to mohol vedieť. a ko si dopadla u karoviča?kedy iseš zasa?

ramana dík za info aj ja tam isto zájdem už teraz sa teším.nevieš náhodou od akého týždna sa robí toto sono?za tie prachy to stojí.jáj dobru správičku si napísala.

petulig pojdeš na to sono 3/4D tu v BB? inak aj ja som chcela cvičiť ale tým že mi našli že mám nízko placentu ale vraj sa vytiahne podla posl sona tak som musela aj od takej myšlienky upustiť.žiadna námaha ani sex a už vobec nie cvičenie 🙂 asi to nechám na potom 🙂 nemám problém pak zhodiť na mojich 50 a už mám dve deti skor budem museť spevniť to moje ochabujúce svalstvo v 31 už to ide akosi k horšiemu 🙂 tak pak možme chodiť 🙂
inak baby sa mi páči ako sa rozkvitáme pri pekných gyndošoch ja mám v tn spolužiaka gyndoša porodníka tiež fešák a raz som sa ho pýtala že ako to berú tí Dr. šak predsa chlap a očumuju ženu.a povedal mi že vidí na niekt ženách že by tam radšej neboli že sa hanbia ale že povačs to beru ako prácu kt ich zaujíma a vobec sa nezamýšlaju kt je ako oholená atd.

baby to 4D sono sa robí dufam cez brucho? nie zospodu?ked som rodila prve 2deti neboli takéto vymoženosti tak nemám skusenosť.bola by som rada ak by mi tam dovolili zobrať aj decká pozreť bohvie či tii povolia

mia78
3. apr 2009

caf, sia teraz ma objednal na23.4. inak vsetko dobre bolo tam strasne vela ludi a to prisiel az o 11:00 a uz o 14:00 odchadzal tak neiem ci to stihali.
a to sono sa vraj robi uz od dakeho 14tyzna ale najlepsie je tak po tom 20tyzni kej je uz dietatko viac vyvinute krajsie vidno tvaricku .

ja som bola pri prvom 26tyzni bolo ho pekne vidno aj ked sa nam nechcel velmi ukazat tiez sme cakali.
a stalo to tak 2000sk vtedy v BA tak to mi az tak nevadi tych 60E urcite nato pojdem okolo 23- 24tyzna priblizne.

a robi sa to cez brucho babo je uz dost velke.

inak rama diki za info

ramana
3. apr 2009

ano robí sa cez bruško. určite tam môžu ísť s tebou...ja som sa síce pýtala len na partnera ale to povedala úplne v pohode že žiadny problém. čo sa týka toho týždňa najvhodnejšie je vraj medzi 24-30 hoci ja si myslím že ten 30 je to bábo už veliké a nieje ho tak pekne vidno lebo sa tam tlačí.
našla som aj toto môžete si tu poprečitkovať aký je rozdiel medzi 3d a 4d 😉 do zv by som na 3d nešla napríklad

http://www.4dultrazvuk.sk/ultrazvuk

ramana
3. apr 2009

mia, sia 😀 nemáte za čo dievčatá užite si to tam nech sa bábetká pekne popredvádzajú! 😉

alias313
3. apr 2009

ahojte inak ja som si chcela tiez dat tu nadstandardnu izbu, ale bola obsadena...ale inak v nemocnici na šestonedeli su zrekonstruovane sprchy a wc, takze to nebolo zase take hrozne..len ta klima na izbach, z toho ma slo porazit..ale prezila som to v celku dobre 😉 a to som tam bola 9 dni..takze pohoda

petulig
3. apr 2009

ale ste sa rozpisali 🙂
jaamat viem ze moja mamina mi hovorila, ze rodila pri Belanovi a ze bol straaasne zlaty, ale ze uz vtedy bol dost stary tak neviem ako je na tom teraz. Uvidim po prvej navsteve .

sia beriem ta za slovo, mne sa nedavno podarilo zo osem kil dat dole ale este by to osem chcelo no teraz to ide opacnym smerom🙂 potom z nas bude lane sportove🙂...to s tym sexom uf to neviem ako by moj drahy sa tvaril🙂 ale co kvoli krpcom nevydrzime.
s tym sonom uvidime, o dva tyzdne mam ist na poradnu a to by mi uz mohli aj pohlavie povedat, som tam chcela ist hlavne kvoli tomu. Ale ked pisete ze robi aj diagnostiku k tomu 4d sonu tak isto pojdem. Vravel mi ze okolo 24 tyzdna najlepsie prist. Tak sa s nim asi rovno dohodnem. Je to nase prve babo tak chceme samozrejme vsetko co je mozne🙂 na pamiatku.
Inak kolegyna si bola u Rychtareka po kartu, tiez chcela prejst k inemu gynekologovi a nedal jej ju. Jednoducho do nej nahukal, ze preco chce odist a neviem co, tak mu plesla dverami. To je uzasny pristup tento doktor. Esteze sestricka rozumna a ze ked bude nieco potrebovat tak nech jej zavola a ona jej to z karty nadiktuje.

ramana
3. apr 2009

alias313 aha čiže tá izba je len jedna a ked je obsadená máš smolu...hm..z tých stránok nemocnice som ale vyčítala dva nadštandarty - nejaká druhá kategoria za 16,59 eur a prvá - apartmán za 33,19 eur za noc... 😒 čiže by mali byť asi dve

jamaat
3. apr 2009

Belana som zažila ešte aj ja, keď som ležala na gynekológii pri prvom tehotenstve. To bolo pred 13 rokmi. Mám 34, takže ked moja mama rodila, vtedy musel byť v najlepších rokoch.

To 4D sono je pre mňa už neskoro, no čo už, prežijem aj bez neho.

alias - Bola si spokojná s bb pôrodnicou?

sia222
4. apr 2009

čaves baby.
mia,tak fajn že máš všetko ok.ja som tam tak dlho čakala prvý krat ked som bola ale pak to bola pohoda.ja idem 9teho a má vela naobjednávané sestrička hundrala.ale šak ona je zlatá ja ju mám rada len to musí ohundrať .

petulig ja si dosť potrpím na určité veci tiež mám rada ked sa ženy o seba staraju ale zas v tehu hcem nech vypadám akokolvek ked to má prospieť na zdraví baby nech mám aj popraskanu kožu aj celulitídu len nech je zdravé. no vieš s tým sexom 🙂 a mužmi.ja som druhý krat vydatá a tento moj muž je užasný človek pri prvom som sa rozvádzala ked mal syn ani nie tri roky a dcéra rok a kusok.takže som si užila kadečo v mládi a to aj mal sex aj tak mu nestačil a mal frajerok ako maku 🙂 no a tak som si vybrala druhého muža o 16r staršieho a ten už to tak nepotrebuje a nevládze 🙂 skor je aj rád že neotravujem stále 🙂 zatial je to pohoda uvidíme možno zachvílu kupím nejaku anču pre istotu, už sa aj my na tom smejeme.je to nebezpečné velmi v takom prípade sexovať a nestojí nam to za to tam ide aj o zdravie ženy aj dieťatka.
čo sa týka toho rychtareka tak asi čaká kým ho niekto udá ako sa chová.asi už na to nemá robiť takú robotu a pacošky mu unikaju tak je nervný.ked chce pacientka zmeniť lekára tak ti nemá čo v tom brániť ale pravda je že teraz je to tak že nesmu ti dať kartu do ruky. robia taký odpis a ten postupuje k lekárovi ku ktorému ideš chodiť viem že niekde ten odpis robia za poplatok niekde nie a bud ti to daju do ruky alebo to pošlu novému lekarovi.ale myslím že pokial by novému povedala aky má problém tak jej poradí ako postupovať alebo si to vyžiada nový lekár od neho.ta sestrička má asi zlaté nervy že pri om robí 🙂 ja by som mu asi povedala či mu niečo hovorí H.prísaha kt. asi kedysi čítal,alebo to nestíhal ked niesol 3kg klobás za diplom 🙂

teším sa na to sono idem hned v pondelok cinknúť.bud týž by sommala byť v 20 tak uvidím kedy ma objednaju.len mi je luto že z drobcov teda veľkáčov nemám také.každá doba má niečo do seba

jacka
4. apr 2009

ahojte...možem sa ku vám pridat????ja byvam sice vo Zv ale všetkých dr.mám v BB.AJ rodit pojdem tam.Rodila som prva a bola som spokojná 🙂

mia78
4. apr 2009

tak ahoj medzinami dalsia v septembri 😀
ako prva bola si planovane normalne alebo cisar.? ja tiez dnes zacinam 17tyz. lebo tomam posunute o tyzden.

jacka
4. apr 2009

dakujem 😉
mia mne to zle ukazuje ja som dnes 16+6 🙂

plánovane normál? neviem čo som dobre pochopila ale myslíš to prve? 😅 normálne a dufam že aj druhe 🙂

mia78
4. apr 2009

myslela som to tak ze niekto pride prepichnu plodovy vak a rodi. no zle som to napisala ale vpohode.
dnes my to nejak nemysli tak tak.

jacka
5. apr 2009

mia nič si s toho nerob 😉

mne voda začal doma oddtekat ...som zvedava ako to bude teraz 😉
inak na mám podla sona tt 13.9 🙂

alias313
5. apr 2009

ramana
no na tej stranke je tam uvedena aj druha izba, ale je to nejaka zla infoška, lebo tam nie je..ale fakt nie je co lutovat..ja som ju velmi velmi velmi chcela, ale prezila som to uplne v pohodicke aj normalne, takze ziadne starosti 😉
jamaat
mozem uprimne povedat, ze ano, doktori boli fajn, sestricky boli tiez v pohode, strava sa celkom dala-tak vies nemocničná 😀 ale celkovo velmi dobry dojem...

petulig
6. apr 2009

alias tak ty to mas uplne cerstve, gratulujem.Som rada, ze uz je dost bab co ma aj pozitivny nazor.pekny slnecný den prajem setkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre