Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
19. máj 2009

Dobre ránko 🙂

Je mi s tých horučav na figu...cele dni len v chládku....aj dnes to vyzera na 😎 ..čo budem robit v lete 😝 ...uff a to vypijem viac než 3litre....a wecko nestíha 😀 😀

Veru ...ja ked som rodila prve tak som povedala nech okamžite ide von a on ..nič...a bolo aj mne kade vyjde...len nech už to mám za sebou.... 😀 😀

Aj sestra bola na PN a nič jej neprišlo...ale je to na každej mamine...vie čo robí 😉

Aj tak budeme fučat ako chceme...ešte na nás pokričí ujo dr......tlačte a hned je po fučaní 😀 😀

petulig
19. máj 2009

caftee..som dnes zmokla ako kura 😲 to bola burka fajnova. Ale aspon nie je taky hic.
Gurti ja som bola tusim Dcka trieda, ja uz si to ani nepamatam,myslim ze Katka bola Ccka. To uz je taaaak daaavno 😀 .Musim pozriet stare fotky a potom ti poviem xi.
Lienocka vitaj, tak posledna k nam prides a prva budes rodit 😎 😎
vcera mi prislo hniezdo do postielky a zavinovacka taaaak som sa vytesovala. Uz som aj brucho ofotila, ale nebolo casu ho sem supnut. Hadam dnes 😝

dadka.
19. máj 2009

petulig - čo sa týka tých kurzov, tak tento týždeň u p.Mičákovej nebudú ani v utorok ani v stredu. Včera večer mi to telefonicky oznámila a čítala som, že sa chystáš. Inak ja som platila 50 EUR, a bola som spokojná, už len keď vidiš tie všetky maminy s bruškami po kope, tak Ti to dodá energiu 🙂 No uvidime, aká bude realita a ako využijem tie poznatky 😎 😎 Ja mám termín 4.júna ale už by som najradšej rodila aj dnes, keďže ležím už 6 mesiacov. V rámci toho kurzu máš aj exkurziu na porodných sálach, my sme sa boli pozrieť akurát včera, a poviem pravdu, čakala som niečo horšie 🙂 🙂

petulig
19. máj 2009

dadka diik za info aspon sa tam nemusim trepat nadarmo. Takze to stoji za tych 50 euro ? Ja neviem sa rozhybat k tomu nejak. Ako dlho si tam chodila? Trva to az do porodu ?

jacka
19. máj 2009

no tak u náš nepršalo...zato dusno je poriadne 😝

petuling len hod fot už sa teším 🙂

jacka
19. máj 2009

tak u nás nepršalo....zato dusno je poriadne 😝

petuling len hod foto ...sa teším 🙂

lienockabb
19. máj 2009

Ahojky... a u nás pršalo a aj tak je vonku na zdochnutie ☹ Tak dnes mi lekárka povedala, že budeme mať asi dievčatko a že všetko je oki. Akurát TP mi posunula na 22.7. a mne sa vidí, že ma rovno z roboty odvezú do pôrodnice 😀 😀
petulig ďakujem za milé privítanie potešilo ma to xi... 🙂 skade si objednala hniezdo a zavinovačku? My sme všetko kúpili na babetkovo.sk (postieľka, hniezdo, matrac, kočík, plienky). Ujo mi to vyniesol až do bytu
😀 A tiež som sa vytešovala a skákala okolo toho ako malé dieťa a malej v brušku vysvetľovala, že to je všetko pre ňu. 🙂

jacka
19. máj 2009

lienocka..neboj neodvezu..ked ideš na MD......už máš dievčatko iste..super..gratulujem 😉

petulig
19. máj 2009

lienocka objednavala som z babysen.sk tusim tak nejak to je. Kocik mam vybraty, ale este je na to cas objednavat. Postielku mame od kamaratky po jednom babatku velmi peknu. Zatial toho nejak vela nemam, este je dost casu a nemam to kde skladovat 😀

dadka.
19. máj 2009

petulig na kurz som chodila od 20 týždňa, ale je to na Tebe. Vôbec nie je neskoro. Keď som sa rozhodovala či ísť k p.Mičákovej alebo p.Longaverovej, tak mi druhé maminky poradili, že u p. Mičákovej je viac teórie a menej cvičenia a u p. Longaverovej viac cvičenia a menej teórie. Tak som za rozhodla pre Maťu Mičákovú. Každý kurz začína cvičením, ktoré trvá cca 20-30 min, ale niektoré cviky sú dobré v čase, keď Ťa bolí chrbátik a nevieš čo so sebou ☹ a ževraj aj tie panvové cviky sa nám zídu pri pôrode...poviem Ti po pôrode, či tomu tak bolo 🙂 🙂 No a kažá hodina je o nejakej téme, cez prvú dobu pôrdnú až po štvrtú dobu pôrodnú, cez kúpanie bábatka až po stravovanie sa maminy pri dojčení atď. Ja chodím už teraz pomenej, bo mi tvrdne bruško. Ale tie témy sa aj tak opakujú, takže od toho 20 týždňa som si vypočula niektoré aj viackrát 🙂 No a závisí to od Teba ako dlho tam budeš chodiť, maminy chodievajú až do porodu....musím však povedať, že som vždy po každom kurze bola nabitá energiou na celý ďalší týždeň, tie maminy s bruškom Ti iste dodajú energiu. Čo si ja myslím, tak určite využijem tie dychové cvičenia.....aspoň myslím 🙂 🙂

mia78
19. máj 2009

ahojte, no ja som dnes bola na chirurgii my rezali hrcu na krku bolo to zapalene a hnisak ☹ tak mam drenaz a na prevezi kazdy den, ja neviem vsetko sa namna lepi nejako 😝 ,
pocasie je strasne najlepsie doma a vchladku rano prsalo potom dusno a teraz sa zase zatahuje 😒

pri prvom som bola na PN a kontrolu som nemala neviem ako to vyberaju to hadam aj z roboty zavolaju aby sli pozriet nie
na cvicenia som nechodila ani teraz nebudem som nejaka leniva nato 😀

sia ako 4D dopadlo ako bolo? si mala dnes sa my zda .

hedula.
19. máj 2009

Ahojte, no je ani nie tak kvoli kontrole zo SP som sa pytala. Ale skor kvoli zdravotnemu stavu. Ja som sa PNke branila do poslednej chvile, no zial lekarka mi uz nedala na vyber. A ked uz som na PNke tak preto aby som fakt lezala ako mam. Ved keby som sa citila tak, ze mozem chodit na vychadzky tak som este asi stale v praci 😉
Mna len zaujimalo, ci je medzi nami kocka ktora je tiez na PN a chodi mna tuto pripravu, ci teda mam aj ja o tom uvazovat. Ale radsej sa opytam pani doktorky nech ona zhodnoti ci mozem. A ako casto to byva? niekolkokrat do tyzdna?

aine04
19. máj 2009

ahojte kocky! ako tehulkujete? vidim ze v tomto sparne nic moc ☹ ... dufam ze sa ochladi trosku, aj nam sa bude lepsie chodit na prechadzky, teraz sa bojim vystrcit maleho do takeho dusna, ze sa mi uvari chudiatko. inak mam teraz slusny kolotoc, maly este nema rezim, tak ani konika nestiham

dadka.
19. máj 2009

Hedula, ten kurz byva 1x týždenne a to 90 min. Ja som bola od začiatku tehotenstva na PN a ked som uvažovala nad kurzom, tak som kontaktovala Sociálnu poisťovnu. Oni ma upozornili, že musím mať od svojho gynekológa odporučanie, že môžem chodiť na predpôrodnú prípravu. Takže keby Ti v tom čase prišla kontrola je to OK.

sia222
19. máj 2009

čafte babky.hedula to je jasné že sa spýtaj Dr.ak si myslela na stav.ja som tiež chcela cvičiť že v tehu trocha a dr mi zakázal šééécko dooobrééé vrátane sexu 😠 bo mám nizko placentu.hedula ale niekedy aj záleží čo ti v tom tehu je a akú máš prácu.ja som sa citila ok zozačiatku ale mám prácu kde sa často jazdí mimo mesto kde bývam a moje školenia boli dosť často aj o skúšobných jazdách na autách kde som musela šoferovať v extra podmienkach atd a to v tehu neviem a niekedy je dosť ťažké niiekt špeci povolania preradiť na inú robotu a vytvárať nové miesta umelo a urobiť niekedy 4OOkm v kuse alebo podobné veci teda pre tehulu nie je výhra aj keby jej nič nebolo.takže v niekt prípadoch to asi ani nie je o tom že máš ležať 24hod denne len su určité ukony riziko a dr si to nechce zobrať na triko keby sa niečo stalo a požaduje pn.

miuš to mi je luto.a to si mala také akútne ked ti to robili teraz?a z čoho sa ti to urobilo ak sa možem opýtať?
tak sa lieč.
bola som dnes na tom 4D.parááda 😀 😀 malo by byť bábo ok.no a je to na sto pro pindík 😀 akurát sa nechcel velmi ukazovať ksichtík dával tam ručičku a ked sme ho štuchali do brucha aby sa pohol inak tak tam fukol aj druhú.bola som tam asi hodinu 15min.dr. sa snažil či sa neotočí inak ale mne sa páči aj tá čo vyšla takpovediac naj.
inak dr super chovanie fakt no a musím uznať že ste mali pravdu fešáčik je moj týpek Fruwald.no asi by som, bola dočervena keby som k nemu chodila.ale aj príjemný človek velmi.idem dať tu foto do alba.

aine ja ti tak závidím..ale šak to uteká aj tak ale tie teplá nie su moc prijemné teda.neboj ten kolotoč sa upraví.mne už tušim začína zácvik nočný hlásia búrky a to znamená že ked je v noci búrka je nás v posteli isto viac lebo detičky sa boja a dojdu 😀 a jasné že aj s opicami a neviem čím všetkým.a ja sa nevyspím.ale aspon to nebude pri malinkom razom taký nával na mna 😀 😀 už budem zvyknutá

dadka a mala si kontrolu?to je aj tak choré tieto zákony u nás.

lienockabb
20. máj 2009

Čaute kočky, tak ja som dnes od rána dobre nasratá. Keď cestujem do roboty busom, tak sa cítim ako v zoologickej... všetci sedia, len ja samozrejme stojím a čumia mi na brucho. Je to normálne??? 😠 😠 😠 A najlepšie je, že ak si náhodou sadnem, tak sa v momente zjaví nejaká stará tetka, ktorá sa na mňa začne pohoršene pozerať, bože.... to si mám na čelo napísať, že "SOM TEHOTNÁ" ??? No, snáď už je to zlé dnes za mnou a deň dopadne podstatne lepšie, ako začal. 🙂
jacka... ja budem robiť asi aj počas MD na dohodu, takže s tým odvezením rovno z roboty je to celkom reálne 😀 😀 Nevadí mi to, pokiaľ sa cítim fajn. Uvidíme, ako to bude pokračovať, keď už bude bambuľka v brušku podstatne väčšia. 🙂

gurti
20. máj 2009

Sia222, tak fajne 😵 , ja uz sa neviem dockat dalsieho sona, inak tiez chodim k Fruhwaldovi a som zatial uplne spokojna, pristup super, nevadi mu, ked sa ho nieco pytam, proste odporucam.
Tiez som sa Ta chcela spytat na tu nizko polozenu placentu, bo mam tiez tento problem, no dr. ma ukludnoval, ze by sa to malo postupujucim tehotenstvom vytiahnut, ako sa bude maternica zvacsovat, no ak nie??? Rodi sa potom sekciou?

lienockabb, tak to sa Ti vobec necudujem...a pridavam sa, bo z prveho tehu mam tiez same podobne skusenosti, skratka slusnost a dobra vychova uz asi vymrela 😠 a poviem ti, ze ma to dobre dostavalo do vyvrtky. Na moje velke prekvapenie, ked som chodievala z prace, v buse mi uvolnila miesto vzdy len nejaka zena (kt. zrejme tiez zazila podobnu situaciu na vlastnej kozi) alebo paradoxne stary Rom, popritom plny bus "unavenych" studentov...bolo mi z toho smutno

petulig
20. máj 2009

caftee..siaa no kde je to foto nasho potencialneho frajera? Ja idem na 4D buduci piatok. Uz som vytesena, dufam ze sa krpec otoci a nebude robit prieky 🙂.
lienocka z toho MHD si nic nerob, ja sa snazim radsej ist peso, alebo vzdy autom ak sa da. Cumia ako sprosti a este aj ti skolaci, sedia a vedla seba maju tasky a ked sa ohradis ze ci si to na kolena nemozu zobrat tak ten ich pohlad stoji za to. Si pripadam niekedy uz ako stara baba co kazdeho buzeruje 😀

aine04
20. máj 2009

lienocka ja som uz bola v nejakom 9. mesiaci, ledva som fucala a sla som si pred tescom zobrat posledny kosik na siroko daleko. a ked som uz bola takmer pri nom, obehol ma rychlo jeden panko a s vitaznym usmevom mi ho vyfukol pred nosom. takze som fucala dalej az na koniec parkoviska aby som nejaky zohnala. to bolo na velku noc, preto tam bol taky natresk... skratka ludia su ohladuplni 😠 😠

petulig
20. máj 2009

kokso tak to by ma nasralo poriadne, by som mu asi aj nieco pekneho povedala ainee.
Ozaj baby s vami idu muzikovia k porodu ? Moj je z toho pekne ,,vy...y,, tak asi nakoniec pojdem sama 🙄

aine04
20. máj 2009

petu, len som si zasomrala: "no ano ujo, si rychlejsi..."

moj muz sa vobec nechystal k porodu, ani ja som to od neho nechcela, boli sme dohodnuti ze nie. a ked mi rano zacali s tym vyvolavanim a povedala som mu do telefonu, ze moze byt so mnou, tak sa hned dohrnul a ostal az do konca 😀 takze nikdy nevies ako sa to zvrtne 😉

mia78
20. máj 2009

no ahojte dnes je nadherne 😀
sia hej bolo to akutne my hrazilo ze to praskne do nutra a to by bolo vraj zle. uz sa tesim aj ja na sono na druhy tyzden 😀

ja chodim malokedy busom ale sa mi tiez stalo ze som isla s malim a jasne este musel trepat motorku, som nastupila a plny autobus maladych chlapikou nastavajucich fararou a tak s Badina stoho klastora cico ledva som sa tam napratala drzala maleho aj motorku a vsetci len cumeli akoby som neviem co bola 😠 . tak sa potom taka pani zlutovala a pustila ma sadnut a sa zamna tak rozculula ze na pol autobusa im dobreze nevinadala 😲

petu ja by som ani nechcela muza pri porode neviem asi to je navas ako to citite hlavne tvoj muzik 😅

petulig
20. máj 2009

ved este to necham tak, ked ma dovezie na vratnicu tak hadam ma tam nenecha 😀 a uvidime ak povedia ze toto vyzera na cely den tak ho poslem domov. Ale ak nahodou len par hodin tak mu kupim 10 horaliek a bude pri mne sediet 😀

sia222
20. máj 2009

čafte babky. no s tým pušťaním v tehu aj ja mám skusenosť 😢 minule som stála v podlaviciach v jednote už asi 5min v rade a také slečny za mnou že teta nepustíte nás my máme len baterky. a ja že nie ja som len v 6 mesiaci tehotenstva tak som ešte príjemná 🙂 neni to vidno? a v sobotu ked som bola na trhu som stála v rade a už ked som bola na rade tak si dofrčal pánko z druhej strany a začal kecať čo chce ale ten trhovník mu povedal že nevidíte že tu pani bola skor a ešte má aj bruško?? a ten sa robil blbí tak som mu len povedala že komu neni z hora dáno v apatiece nekoupí.to je normálne baby.ja si pamatám aj v TN to tak bolo 😠 tiež ma to vedelo nasrať riadne.ja už sa snažím aj neisť tam kde je viac ludí bo minule u baťu na námesti taká žena do mna tak štuchla ako pripleštená.asi sme aj citlivejšie v tomto období ale aj tak su ludia hrozní v tomto. v japonsku nosia tehule také odznaky aby aj v dopr.prostr boli k nim ohladuplní a sú lebo maju troška inu mentalitu.
petulig foto som chcela dať len v tom formáte čo to mám to tento kooon nechce 😀 a ja to neviem prerobiť do JPG.

sia222
20. máj 2009

inak čo sa týka manžela pri porode ja už mojho len dráždim.ja by som chcela aby bol ale viem by nešiel jemu je blbo aj ked mu beru krv 😀 😀 a viem že nemá vyznam aby som ho prehovárala.ale kamoška chce isť len neviem ako to vyrieši ked má ročnu kočku a muža na týždnovkách a ešte býva aj v brusne 😀 😀

my si možme isť k tým porodom petulig aj navzájom 😀 😀 😀
gurti ja nechodím k fruhwald len na tom sone som tam bola.je zlatý fakt.
čo sa týka placenty tak ano.záleží ako je uložená.býva tzv vcestná to znam že ti prekrýva krčok a tá sa vraj nezvykne vytiahnuť tak a vlastne vadí babatko nemá kade vyjsť kedže sa placenta rodí až po babatku 🙂 tak sa rodí cisarákom.ale ja ju tak nemám mne to nezakrýva krčok.ale mám ju stále nízko odzačiatku a tam treba dávať pozor nedvíhať nič ťažké nesexovať proste ju nenarušiť lebo keby sa odlupila a začala krvácať dieťa nedostáva potreb výživu z nej a tým padom može dojsť k poškodeniu až ku koncu 😠 ale hovorili aj mne že to sa spolu s maternicou vytiahne ako to rastie.niekomu skor niekomu neskor.ale či je aj prípad že sa nevytiahne to neviem a či sa to rieši pak sekciou tiež.ja som v 24 al 25tt a ešte stále ju mám nizko.len si dávaj pozor a neštekli to 😀 ťažké nie schody nie veľa.a ešte som zabudla mne sledovali aj či sa mi náh neskracuje krčok a neotvára to by som pak musela lehniť alebo by to museli aj zašiť ale našťastie to mám ok zatial.inak má to vela žien tak neboj nie je to hrúza zas.ja som to pri deťoch tiež ani nepočula až v tomto tehu.

petulig
20. máj 2009

sia ze by si si porodila nevestu rovno ? no len neviem ze ak nahodou pojdes prva a ked to tam vsetko uvidim, ze ci to nebude mat rychly priebeh aj so mnou 😀 to by sme mali ist naraz vsetky, aby sme mali rychlo za tym a potom nas uz ta spolocna izba neminie 😀 😀

sia222
20. máj 2009

čaf. to teplo sa prejavuje všímaš vždy v našom písaní kraviniek 😀 😀 to nem zlý nápad.len nás tu je na ten rovnaký termín aj celkom dosť a bohvie kolko maju doktorov 😀
ale asi by sme boli v telke 😀 😀 😀 šak ked kojace ženy minule protestovali a že možu kojiť hockde prečo by sme my nemohli rodiť pokope aj dr by mohli pak vybrať dovolenku šak by nemali dva týždne pak porod 😠 šak to je dobre ked to je rýchlo 🙂 inak bude fakt sranda ked sa tam náh pak stretneme

jaj som si na fonč.či to je už radvan neviem pri usvite na trhu kupila melon a celý som ho zo.. a teraz chodím na wc ako šiši.
ked ti daju foto malinkej skus to dať sem na kona možno ti to pojde.neboj baby sa vraj viac ukazuju 😀 a ten dr je zlatý čakal kým sa otoči aby som mala pekné foto a stále sa pýtal či sa mi ok leží či sa mi ok dýcha ukazoval mi tiež ako má tie ruky potom zase že ako keby som sa dívala ked ciká chlap na vecku zospodu na neho 😀 😀 zlatý bol fakt.sranda že pipíka ukazoval stále ale ksichtík si zakrýval ručkami.asi mi chcel povedať že je naozaj chlap a dobre že som kupila zelené a modré vecičky 😀

miuš ako ti je?

mia78
20. máj 2009

uz celkom dobre sa to lepsi tak zvidime ale diki. maly namna jaci tak idem snim si laskat dobru nocku ziadne divne sny ako obcas mavam aj ja 😀

jacka
21. máj 2009

teda ste včera toho popísali 🙂

petuling pekne bruško... 🙂 🙂

ja som bola na kontrole ...všetko dufam v poriadku..ešte zobral výter tak som zvedava...a 3.6 idem na fajnu sladku vodu...

petulig
21. máj 2009

uz som vytesena na to sono uvidime aky bude doki. Kamoska je s nim susedka byvala tak mi rozpravala aky je v krcme tak teraz sa hanbim este viac pred nim 🙂.
Jacka ja mam tiez tu vodu 3.6 🙂 skoda ze rovnakeho doktora nemame.. len mam obavu ako to tam na lacno vydrzim ked ja hned ako vstanem rano musim daco zjest.
Inak dnes v noci ma zas vyhodilo az po plafon, taaaky krc do lytka a dva krat za sebou kua. To je zivot toto 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre