Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

nikusa9
3. jan 2008

RUMKA- ty si este tu?? 😉 😉 😉 no Lucinke je ale dobré v brušku 😀 😀 😀 bola si u doktora?a nič nové??? 😕

rumka
3. jan 2008

ano ešte furt furt zajtra idem k doktorovi 😝

nikusa9
3. jan 2008

tak som zvedavá, kedy to bude?? 😉 😉 najlepšie ako mna doktor pozeral ráno a vravel že tu este min.týzden nic nebude, že budeme vyvolávať a v ten den vecer to prislo...ked som mu volala nechcel mi veriť!!!a vravel že to isto nič, že mam byt v pohode.no ale ked sa to nedalo vydržat tak som zbalila kufor a sla do nemocnice, druhý doktor ma pozrel... a poslal rovno na sálu 😝 ten moj pribehol a stále nechcel veriť 😀 😀 😀

a nemas ani náznaky?? 😵 😵

rumka
3. jan 2008

nie len mi tvrdne bruško a Lucka kope o dušu sem tam pobolievajú kríže ale jasné príznaky nič no to som zvedá čo mne povie 😅

rumka
4. jan 2008

tak to som dopadla nemal ma kto vyšetriť dr. má dovolenku ostal tam len jeden dr. na 4 ambulanciie a primár dal na dnes moju ambulanciu zrušiť sestrička sa ma spýtala na príznaky a keďže žiadne nemám tak ma poslala domov a mám prísť v pondelok ak neporodím cez víkend a uvidia čo so mnou 😢 😢 😢 tak dúfam že to dobre dopadne ale mám trochu strach síce celé tehu bolo v pohode nebolo mi ani zle

eriqe
4. jan 2008

ahojte babulky, tak rumka to nie je bohvieco, ked teraz ani nevies na com si. Ja som mala inak s BB nemocnicou zle skusenosti a to som tam nebola ani rodit, len na vysetreniach. A to som bola presvedcena, ze budem rodit v BB, ze tie co idu inde iba spekuluju. Ale dr. Vodecky a Magat sa ku mne spravali hrozne, nejdem to tu ani opisovat. Ten kto Magata nazval masiarom, tak mal uplnu pravdu. Je to hrozny hulvat. Tak som sa nakoniec rozhodla pre Zvolen a nemozem povedat kriveho slova. Boli na mna velmi zlati. A pre tie co rozmyslaju nad zajednanim doktora, tak ja by som si radsej zajednala porodnu asistentku, lebo ta bola pri mne po cely cas, bola velkou psychickou oporou, pomahala mi, masirovala hradzu,...a doktor prisiel az na posledne zatlacenie, ked malej vysla hlavicka.

eki
4. jan 2008

ahojte,
donla, kedy máš termín? Ja mám najnovšie 25.3. (myslím, že máme podobný, keď si v 30 tt). Ja som 29 tt 🙂. Som tiež z BB a chodím ku Vodeckému.

danulik
4. jan 2008

baby - a v novamede sa uz rodi? ja mam sice este cas, ale som zvedava 🙂 nemate nejake info?

rumka
5. jan 2008

no čo už ostáva mi len čakať ale bola by som rada keby sa to rozbehlo samé

donla
7. jan 2008

Eki, ani nemáme veľmi podobný termín pôrodu, ja mám vypočítný na 28.2.2008, pretože momentálne som síce v 31tt ale presne po oplodnení - viem presný deň oplodnenia....takže podľa posledného menzesu som v 33tt....takže to aj tak vychádza, že mám okolo 3týždne skôr termín ako ty. 😵

Tento týždeň sa dozviem ku akému pôrodníkovi ma pošle gynekologička 😉 a rozhodla som sa že nejdem riešiť, pôrodnicu....som bystričanka-tak to odrodím v Bystrici....nebudeme nikoho vybavovať ani podplácať.....ich povinnosťou je každej pacientke venovať 100% pozornosť a starostlivosť 😉 Sestričky aj lekári sú tiež len ľudia a ja tiež bývam v práci nervózna a niekedy ufrflaná.....takže budem musieť byť aj ja trpezlivá, budem počúvať ich rady a "podobrom" skúsim spolupracovať a nadviazať príjemnú priateľskú atmosféru 😎 ....vždy je to o ľuďoch -tak ako ty k nim tak oni k tebe.... 😎

No uvidím aká bude realita.... 😀 😀 😀

rumka
7. jan 2008

máš pravdu DONLA súhlasím s tvojim názorom aj ja sa tak snažím chovať a zatiaľ mi to vychádza držím palce 😉

ista
7. jan 2008

Caute Baby, ja som rodila pred troma tyzdnami v BB a s doktormi som bola spokojna..o Dr. Magatovi som nepocula nic, takeho som ani nevidela, robi tam este vobec?? a neviem,ale Dr. Vodecky bol perfektny, ludsky, empaticky, fakt..inak aj ostatni boli mili: Dr. Belan, Dr. Jenco (sek. lekar), Dr. Karovic- zastupca primara, aj Dr. Schwartz. s ostatnymi som neprisla velmi do kontaktu. Este si chvalia aj Dr. Trsku, a primara Dr. Bielika. co s atyka "preslaveneho" Dr. Molitorisa, nie je sice prave najpriatelskejsi, ale skor chladny. To su moje skusenosti, tak sa nebojte, a som po vsetkych tych chatoch na nete cakala nejaku hruzu a bolo to prave naopak.
Inak Rumka, ja som tiez prenasala, dokonca vyse dvoch tyzdnov a vsetko dopbre dopadlo, tak neboj. a tiez si myslim,ze co s atyka pristupu personalu, je to niekedy akcia- reakcia, ze aj my pacientky mozno nie sme prave najprijemnejsie. aj ked som sa stretla aj s obcasnymi zvlastnymi reakciami z personalu, valna vacsina je fajn. Tak drzim palce.

rumka
7. jan 2008

ďakujem ista do piatku budem doma ak sa mi nenarodí Lucka tak potom nastupujem do ROOSWELTKY 😅 no zatiaľ žiadne problémy chodím tiež k dr. Vodeckému a som veľmi spokojná. 🙂

eki
9. jan 2008

ja to tiež nechám na Roosweltku, týždeň som tam ležala s krvácaním v 4. mesiaci a nemôžem povedať na nijakého Dr. ani na sestričky nič zlé.
Donla, to som si dajako zle prečítala tie tt 🙂

rumka
10. jan 2008

zajtra idem do Roosweltky vôbec sa mi tam nechce ležať ale keď je to potrebné tak držte palce ☹

mihanka
10. jan 2008

tak ja ti ich teda drzim janka na vsetkych dvadsiatich prstikoch 🙂 😉

alexandrakeselova
13. jan 2008

ahojte, pred mojim porodom som bola pozriet aj tuto porodnicu a podrobne sa pytala na vsetky rutinne postupy. bola som sklamana, ze su velmi zastarali, rodicka moze rodit len v polohe lezmo na chrbte a pritom tuto polohu uz v roku 1985 svetova zdravotna organizacia WHO oznacila za nebezpecnu a nepohodlnu pre rodicku. ked uz porod v porodnici, tak urcite popracujte na porodnom plane a vyuzite vertikalnu polohu pri porode, nebudete musiet tlacit do kopca ako lezmo, ale gravitacia vam krasne pomoze lahucko porodit. na www.duly.sk by ste si mohli najst dulu podla vasho miesta bydliska a dohodnut sa na tom, ze s vami bude pri porode a bude vam pomahat a ochranovat vas, keby personal a lekari chceli robit nieco, co ste v porodnom plane odmietli. urcite nech nestrihaju pupocnu snuru hned, ale nech pockaju kym dopulzuje,studie v USA dokazali, ze fakt to ma zle nasledky, ked nepockaju a nech Vam dietatko hned nezoberu, ale robia vysetrenie na Apgarovej skore na vasom brusku, alebo minimalne vo vasej pritomnosti. takisto nastrih je horsi ako prirodzene natrhnutie.prajem nadherny porod.

mishelin
15. jan 2008

ista ja som tiez rodila v BB a mala som doktora Jencu.velmi dobry..som maximalne spokojna aj so sestrickami..ale mala som tazky porod veeelmi

rumka
19. jan 2008

AHOJTE ja som rodila v Roosweltke 11.1.2008 a môžem poveď že som mala veľmi dobrý tým dr.Hilarovú 2 pôrodné asistenky a staničnú sestru pôrodného odd. ktorá mi pri pôrode stála za hlavou pri kontrkcií držala hlavu a medzi kontrakciami radila ako dýchať. Aj pôrodné asistentky ma viedli správnym dýchaním počas celého pôrodu a masírovali kríže boli naozaj veľmi milé a ohľadu plné vždy mi povedali čo robia a prečo. Dr. Hilarová bola skvelá pomáhala tiež s dýchaním keď som povedala že ide kontrakcia povedala akotreba zatlačiť a povzbuzdovala ma naozaj spolupráca bola užastná za čo veľmi pekne ďakujem. Samozrejme bez bolestný pôrod nie je ale keď vám pomáha dobrý tým máte dobrý pocit aj spomienku a LUCKA za to stála. Nemôžem sa stažovať ani na šestonedelie sestry ženské aj detské boli fajn starostlivosť bola dobrá keď som niečo potrebovala poradili aj pomohli. Mám na Roosweltovu nem. pozitívny názor.

donla
21. jan 2008

Rumka - gratulujem a držte sa!!!!!!

...som rada, že si sa ozvala, čo a ako 😉 Mne sa to tiež blíži...už sa celkom kvalitne bojím 😝 , ale čo už veľa mamičiek mi povedalo, že na všetko zabudnem, keď budem mať svoj pokladík pri sebe zdravučký a spokojnučký 😵

no pomaly sa hádam aj zbalím - teda nachystám kapsu - kdyby - neco 😉 ...viem, že ešte je čas...ale možno budem kľudnejšia 😀 😀 😀

donla
21. jan 2008

A ešte aby som pridala aj postrehy mojich kamarátok...ktoré rodili v na jeseň v Roosweltke...."netreba byť náročná, nepríjemná, arogantná..." pokiaľ nebudem drzá, nevľúdna...ale príjemná, ľudská, priateľská....tak budem spokojná, veľa sa dozviem, naučím a pod. 😵

mishelin
22. jan 2008

donka ja nepatrim medzi mamicky ktore pri pohlade na svojho drobca zabudli na bolest..moj porod bol hrozny..co samozrejme nemusi platit u teba... 😉 ja len ze dodnes mam pred ocami to ako mi maly nechcel "ist von" 😖 ale je super ze je zdravucky... 😵

rumka
23. jan 2008

donla vraveli pravdu mne sa zdalo ako fráza no treba to prežiť .................... 🙂

presne tak aká si ty takí sú oni možno sa nájjde človek ktorý nemá dobrý deň a treba to brať s nadhľadom.

duracelko
26. jan 2008

Ahoj, Rumka. tak aj ja sa pridavam ku gratulacii fakt si to zvladla na jednicku s hviezdickou na prvorodicku. .. viem si predstavit malu lucinku, musi to byt krasne dievcatko. ja mam termin Až v maji, a este nevieme co to bude. chceli by sme tiez dievcatko... (ja mam totiz uz vlastneho syna, a ten ma uz 15 rockov). chcela by som pre zmenu kupovat aj ruzove saticky, sponky do vlaskov,barbiny atd. Ja tiez budem rodit v BB - aj ja som vymyslala - ale uz ma to aj preslo. doktorov vobec nepoznam - takze mi je jedno ktory bude pri porode. Hlavne aby vsetko prebiehalo hladko. tak este raz gratulujem. janka z bb

rumka
27. jan 2008

Ďakujem Duracelko,
ja môžem povedať nie je sa čoho obávať čo sa týka doktorov keď som sešte ležala na pôrodnej sále po pôrode vedla rodil dr. Kamenský a tiež to bolo v pohode tá mamina porodila ešte rýchlejšie ako ja naozaj si myslím aká si ty takí budú oni stačípočúvať čo hovoria a spolupracovať a máš to zasebou ja som tam mala 4 praktikantou ktorí sa pozerali a poto mi gratulovali. Prajem Ti veľa zdaru a hladký pôrod. Držte sa 🙂

evka39
27. feb 2008

Ahoje,tiež chcem prispiet mojimi skúsenosťami z porodu v B.B.Rodila som pri Dr.Kamenskom.Je to moj gynekolog.Bol ochotný prísť ku mne osobne chudák o tretej v noci sme ho budili.Porodila som za tri hod.aj s cestou a bolo to Ok.Bolesti samo boli veľké ale dr.bol zlatý a aj sestričky boli milé a ochotné pomôcť.Inak ako "moja zlatá" mi ani nepovedali.Na šestonedelí tiež v pohode ale nemala ssom šťastie na spolubývajúce,ale to sa dalo zvládnuť,keďže som mala pri sebe to najhlavnejšie,moju Eminku.Počula som chvály aj na Vodeckého ,Tršku,aj primára a Molitoris vraj super odborník ale chladný....A tiež si myslím,že je dôležitá spolupráca...

noc25
3. mar 2008

Ahojte maminky ja som taktiez rodila v BB 22.novembra 2007 pri dokt.Molitorisovi.Bol to moj druhy porod a urcite bol horsi ako ten prvy aj ked bol rychlejsi ale som sa viacej natrapila.Porodne asistentky boli v pohode, fakt to treba brat ako fazu a prezit,ked nebudete agresivna,arogantna a pod tak sa k vam budu spravat ok.
Prvy porod som si odkrutila za nieco vyse 8h. a druhy za 4.50
Zle skusenosti mam len s tym druhym porodom,pretoze ked som tam prisla,vysetril ma lekar p.Molitoris a usudil ze to bude za 12-24h,takze manzela poslali domov-chcela som ho pri porode.Na vzdychacku som sa dostala okolo 2.00 do porodu ma boli sestricky pozriet iba 2x.na ten posledny dostaly stres lebo som sa za cca 2h otvorila z 3 prstov na 10 a nepredstavovali si to tak rychlo 😵,kazali mi rychlo volat manzela.Kedze to mame z domu do rooseweltky nejakych 20km tak to manzel skoro ani nestihol,zaroven s manzelom volali aj doktora.Manzel tam bol skor ako on,s opacnej chodby,kedze doktor neprichadzal a ja som mala obrovske kontrakcie a aj ked som netlacila maly sa tlacil von a hrozilo ze ma potrha,ujala sa toho por.asis. Natiahla si rukavice ze ma nastrihne a porodim pri nej. V tom prisiel rozospaty pan doktor s hlupou otazkou UZ RODIME?.Potom to uz bolo ok cely porod.
Myslim si kebyze ma sesticky chodia castejsie kontrolovat a pan doktor by sa dovalil skor nemusela som si toho az tak vytrpiet.Ale mam to za sebou mam krasneho zdraveho syna.Tak kazdej držim palce a nebojte sa...

sandrika
2. apr 2008

Máte niekdo nové skúsenosti s pôrodom V BB?
Inak užje aj tuzariadená akože nadštandartnáizba za cca 250,-Sk na deň kde môže bývať s vami manžel...

paula58
4. apr 2008

ahojte je tu nejaka baba co rodila pred nedavnom v B.B ak ano ake ma skusenosti 🙂 Dakujem

sandrika
6. apr 2008

ja budem čoskoro tak ti dám vedieť ale zatiaľ mám skúsenosti len zlé, od včera silné kontrakcie a oni chcú držať tehu do termínu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre