Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sandrika
10. apr 2008

no všakpráve a to ma hnevá

nika000
10. apr 2008

dorť neskoro dávajú ☹

sandrika
10. apr 2008

hej mama mi to hovorila a tonie je dobre, potom má veľa detičiek problém s prisatím ja mám 2 tt dopôrodu ,a le myslímsi, že to bude ešťe skôr a najradčšej by som šla rodiť do ZV , ale mama.....no bez komentára

nika000
10. apr 2008

malá s prisatím nemala problém našťastie a to som si mlieko musela odstriekavať skoro dva týždne .mala som zápaly a bradavky samú chrastu ☹ našťastie ma v kojení povzbudzovali lebo ja by som to dávno vzdala a kojím doteraz čo je super.

sandrika
10. apr 2008

toje super , že si bola silná a nevzdala to a že stále kojíš aj ja mámv pláne nouvidíme...

mihanka
10. apr 2008

ahojte, mozem sa pridat? 🙂 ja som sice len zacala druhy trimester, ale uz pozeram, obzeram a tak... 😅
pocula som nieco, ze prerabali socialky tu v BB? viete o tom nieco? 😕
sandrika, velmi ti drzim palce, mrzi ma, ze ti je takto, verim, ze tvoj Lukasko ti to vynahradi... 😉

sandrika
10. apr 2008

ja neviem ,mihanka díky užsom si zvikla, idem si lažkať a pozerať TV lebo som fakt po dneskajšku ko a hrozne ma bolí podbruško. Tak pá zajtra som tu celý deň 😀

nika000
10. apr 2008

a sestričky na šestonedelí tiež som bola spokojná.veľmi mi pomohli .keď som mala zápaly tak ma povzbudzovali chodili sa stále na mňa pozerať ,radili mi.veľmi som bola spokojná.akurát som nebola veľmi spokojná s detskými sestričkami

nika000
10. apr 2008

mihanka ahoj.keď som tam ja bola tak vtedy sestričky spomínali že keď prídeme nabudúce rodiť tak to tam už bude porobené.no neviem zatiaľ

nika000
10. apr 2008

sandrika veľmi držím prsty aby bolo všetko o.k už to máš zapár 😉 drž sa

loren
autor
10. apr 2008

ja som tiez rodila v bb a isla by som znovu nemozem sa na nic stazovat aj som bola prijata 2 tyzdne pred terminom mala som mat vyvolavany porod ale potom sa to nacas spustilo samo rodil ma peter bielik no ten tam uz nieje isiel robyt primara do tusim lucenca

loren
autor
10. apr 2008

este som zabudla mala som ho vybaveneho a nelutujem bol perfektny a co sa tyka molitorisa vysetroval ma pred porodom asi jeden den a uplne jemne ani som skoro necitila aj ked bola vyzita tak srandoval atd

margaretka11
10. apr 2008

Loren, ty si ležala v nemocnici 2 týždne pred porodom? Ja som totiž nastupovala do nemocnice 19. 3. a ležala som na pericentre 😕 . Bola si tam aj ty?

sandrika
10. apr 2008

šestonedelie užje porobené a teraz dorábajú nadštandartnú izbu
Nika ďakujem mnatak tvrdne brucho a bolia kríže , že možno užajzajtra 😝

loren
autor
11. apr 2008

tak to sme sa mohli vidiet asi jeden den lebo mne 20 zacali kontrakcie a 21 sa Sara narodila

zuzena
11. apr 2008

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat tie, ktore ste absolvovali predporodnu pripravu v BB na ktorom poschodi v nemocnici sa kona exkurzia na porodnych salach - aby som tam zbytocne nebludila 😀 . Som zo ZV ale rodit pojdem do BB. Predporodnu pripravu absolvujem tu vo ZV ale chcela by som si ist pozriet porodne saly v BB. dakujem 😎

sandrika
11. apr 2008

zuzena na 2 poschodí na ľavej strane, prečo chceš ísť rodiť do BB?

margaretka11
11. apr 2008

Loren tak to sme sa tam určite museli stretnúť. Nevidela si tam maminku, ktorá mala obrovitánske bruško, že keď niekadiaľ išla, tak za ňou boli iba samé otvorené ústa? 😀 😀 😀

zuzena
11. apr 2008

dakujem sandrika, mam tam znamu dr. Uz som tam aj lezala na zaciatku tehu skoro dva tyzdne a aj teraz chodim na kontroly k doktorovi do BB. Ja celkovo nemam dobry nazor na zvolensku nemocnicu, asi som pocula viac negativnych veci ako pozitivnych, ale vraj sa to teraz tam uplne zmenilo, vsetci si to chvalia 🙂

eki
11. apr 2008

ahojte babky,
sandrika, ja som rodila pred mesiacom, a malého mi priniesli priložiť na prsník ešte na pôrodnej sále, ked ma zošívali. A potom druhý krát o polnoci (malý sa narodil večer o pol šiestej).
Ináč ja som tiež bola s pôrodnicou v BB spokojná, všetci doktori (nakoniec somrodila pri Jenčovi) aj sestričky boli v pohode.

loren
autor
11. apr 2008

mozno aj ano ale dako si nepamatam 😉 zato teraz vas casto stretavam ale vetsinou si z muzikom a ja s mamou a je mi blbe vas vyrusit 😉

demetria
11. apr 2008

ahojte, ja som rodila v bb presne pred 2 tyznami a maleho mi lekar podal priamo do ruk na brucho, az potom ho odniesli, prilozili mi ho este na sale a kojila som ho potom hned ako som mohla vstat, teda 6 hod po porode. po 10 hod. som ho uz mala na izbe. takze sa nestazujem 🙂

paula58
11. apr 2008

demetria ahoj mozem sa spytat aky doktor ta odrodil?To asi zalezi aj na doktorovi ci nie? 🙂

smary
11. apr 2008

ahojte aj ja som rodila v Rooseweltovej nemocnici, pred 9mesiacmi...maleho mi prilozili este na sale pri zasivani a potom mi ho doniesli na druhy den doobedu (rodila dom o 21.00),ja sa nemozem na nic stazovat (iba ak na tie nehutne WC-ka a sprchy),rodila som pri Vodeckom (ale nemala som ho zajednaneho,bola to len nahoda),porod bezproblemovy,cize nemali so mnou vela roboty...sestricky na sestnedeli boli celkom mile,o detskych sa to sice vsetkych povedat neda,ale ked date na javo,ze viete na co mate narok v nemocnici s oznacenim baby firendly,tak sa k vam tak aj zacnu spravat (sice mi maleho chvilu aj dokrmovali UM,ale kedze u mna s kojenim problem nebol,tak sme to prezili a kojila som a este stale kojim),napriklad si narokujte,ze chcete vidiet ako mate kupat dietatko vo vanicke (tam deti kupu pod tecucou vodu detske sestry) a ony by vam to mali na vasom dietatku predviest,resp. mozte sa dozadovat,ze si to kupanie vo vanicke chcete pod ich odbornym dohladom vyskusat...jednoducho na vsetko sa treba pytat,a pytat a pytat a otravovat ich a nenechat sa odbit 😉 ...nemam dovod preco ist rodit v buducnosti niekam inam ako do rooseweltky...

smary
11. apr 2008

sorry za preklep,to dom,malo byt som 😅

paula58
11. apr 2008

samary,co znamena baby firendly 🙂 ?no som zvedava co ma caka a neminie bojim sa ale chcela by som natrafit na vodeckeho aj ja 🙂

paula58
11. apr 2008

prepac,smary

smary
11. apr 2008

paula to malo byt baby friendly...same preklepy dnes...sorry

paula58
12. apr 2008

v pohode aj ja mavam 🙂 🙂

demetria
12. apr 2008

paula58, odrodil ma Schwarz, nemala som ho zajednaneho, isla som len tak, ze kto bude sluzit, ten ma odrodi. bola tam akurat nova porodna asistentka, velmi mila, ale v podstate boli vsetky strasne mile. dokonca ani na sestonedelie a novorodenecke sa nemozem stazovat. vedla mna lezala mamicka po komplikovanom porode, mala tazkosti pri kojeni a strasne sa s nou natrapili, ale chodili trpezlivo a vysvetlovali, pomahali a nakoniec jej tu laktaciu rozbehli.
ked som rodila pred 3 rokmi u primara Bielika (mal sluzbu, ale bola som s nim aj dohodnuta, lebo som mala problemy s kostrcou a nevedeli co so mnou), tak bola atmosfera na sale mrtvolna, maleho hned odniesli, sice mi ho prilozili, ale hned mi splechli do tvare, ze nikdy nebudem kojit a na sestonedeli boli novorodenecke sialene neochotne a ked som prechodne prisla o mlieko, tak mi nechceli ani flasu podat, protivy. teraz sa spravaju neuveritelne pekne. a pritom vacsina je ich tam tych istych. ale vraj mali pred casom nejaky poglb od vedenia 🙂

a este ku kupaniu - pondelok, streda a piatok chodi sestra s vanickou a mamicka si pod jej dohladom sama okupe babo. pod tecucou vodou si vobec nemusite dat okupat. aj oni vravia, ze netreba kupat kazdy den.
aj ta pociatocna instruktaz, ked donesu mimco na izbu mala uplne inu uroven ako pred 3 rokmi. trvalo to cca pol hod. a malo to hlavu a patu, mala som z toho dobry pocit.

a sprchy a WC su uz nove!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre