Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

maca793
12. jan 2007

ahoj loren ja som rodila už 2x v Roosweltke, pretože som bystričanka. Prvý pôrod bol cisársky, pretože som mala dvojičky. Bol pri mne dr. Molitoris, primár, rez mi spravili taký, že ani neviem, či som rodila cisársky. Ja som si preležala skoro 4 mesiace v nemocnici. Mala som rizikové tehotenstvo, sestričky boli super-kamarátske, dalo sa s nimi pokecať aj zažartovať. Teraz som znova rodila u Molitorisa, pôrod som mala normálny, aj keď ma musel roztrihnúť, vôbec som to necítila a necítila som ani zašívanie. Bol proste úžastný. Popri tom, ako ma zašíval sme sa rozprávali ako sa majú deti-duá-dievčence. Aj sestričky na vzdychačke boli super, veľa mi pomáhali najmä po psychickej stránke, ukľudňovali ma, keď som mala kontrakcie. Jednoducho povedané- môj pocit z pôrodnice u nás v BB je super. Ak budem mať možnosť ešte raz rodiť, tak rada sem prídem rodiť. Moja kamoška išla radšej rodiť do BŠ, pretože je zvyknutá na komfort.

loren
autor
12. jan 2007

a mala si vybaveneho doktora ci to bola nahoda

maca793
12. jan 2007

to bola náhoda, ja som chodila od 36tt do rizikovej poradne k Molitorisovi, a náhoda chcela, že v deň pôrodu (9.5.2006). som mala ísť ku nemu na kontrólu(dohodnúť sa s ním na 11.5.2006, kedy mám prísť ráno na sálu.)náhoda chcela, že v ten deň mal nočnú službu. mňa začal vnímať len okolo 4.45, keď ma prišiel pozrieť, ako som sa otvorila. ja som totiž prišla do pôrodnice tak, že večer mi odtiekla voda a ja som nebola vôbec otvorená, ale išla som rodiť. nakoniec som sa otvorila za 2 hodiny z 0cm na 10cm a mohla som rodiť. porodila som za necelých 15min.

lefi
2. feb 2007

ahoh maca, mozem sa ta opytat chodila si niekam aj na dychove cvicenia a davala si dr. aj nejake koruny? ja to mam tiez uz o mesiac 🙂 a mam z toho vsetkeho uz strach lebo doteraz ma drzali v tom ze cisarsky a zrazu ze nebude treba tak mam z toho chaos, o dr. vodeckom si nepocula mna posunuli k nemu ale na sestry som pocula len same zle veci... ☹ a este ta chcem poprosit ci mi neporadis co mi treba vziat do nem. so sebou, dakujem

maca793
3. feb 2007

lefi, vodecký je nanič mne sa vôbec nepáčil a myslím si,´že ma chcel odrodiť s dvojičkami normálne aj napriek tomu, že boli priečne. chvalabohu sa to tak nestalo a rodil ma molitoris. na nijaké cvičenia som nechodila,druhom som nechodila na nijaké cvičenia a hlavne som si konečne vychutnávala tehu aj keď sama v spoločnosti detí. do nem. si dones hlavne kartičku poistenca, osobné veci-OP, nejaké tie korunky, pyžanko, vložky, ústne potreby, ponožky len tenké (je tam totiž strašne teplo), nočnú košeľu na gombíky-najlepšie bude s krátkym rukávom, prsné vložky do podprsenky, materskú podprdu, pampersky pre dieťatko(stačí 1bal.-napr. Huggies-kde je asi 18ks-najmenšiu veľkousť), krémik na riťku pre bábo, vlhké utierky na zadoček, teplomer, ceruzku(pero), oblečenie pre bábo si prichystaj, budeš ho potrebovať, keď pôjdete domov, (doktorom nedávaj žiadne koruny), báť sa nemusíš neboj sa to zvládneš. ja som sa tiež bála norm. pôrodu ale prebehol hladko. najhoršie sú na tom stupňujúce sa kontrakcie. držím ti palce a ak by som na niečo zabudla, dám ti vedieť a kľudne sa ma môžeš aj opýtať, rada ti poradím. pa 🙂

maca793
3. feb 2007

lefi, kde bývaš v BB? mohli by sme sa aj stretnúť ak by si bola za. 😵

lefi
3. feb 2007

ahoj maci, ano som z bb dam ti na seba mob.? 😉
dakujem zatial pekne za rady pa

lefi
3. feb 2007

som objavila internu postu
🙂

loren
autor
4. feb 2007

lefi pridaj sa k nam na spolocny termin je to tam super je nas tam aj par z BB a najdes tam vsetky rady co potrebujes .Ja to mam tiez za daky mesiac aj nieco a chodim aj na cvicenia je to dobra vec.Ak chces napis budem rada .

murano
15. feb 2007

AJ JA SOM Y BB A TERMIN MAM 4.3 JE tu miekto kto ma podobny termin ako ja

lefi
21. feb 2007

ahoj murano no ja 🙂

alysea
27. feb 2007

Ahojte, lefi ja som rodila u Vodeckeho a nevymenila by som ho za nic na svete. Myslim, ze co zena to iny nazor. Ale poviem ti prvykrat som sa s nim stretla ked som prisla do nemocnice s tym, ze som tehotna a mam bolesti /12tt/ mal sluzbu - musel mi oznamit, ze moja babatko nezije- Bol neskutocny, drzal ma za ruky kym so tam plakala ako vodopad a odvtedy sa o mna stara. Cele tehotestvo s Petkom som chodila k nemu, k porodu sme sa dohodli - prave odchadzal po 1 a pol dnovej sluzbe domov, ked ma to chytilo a zostal, odrodil - a bol fakt skvely. Stale k nemu chodim a nemozem povedat na neho nic zle. Moja kamoska rodila u Molitorisa a nastrihol ju pri 8 cm. sestre bol pri porode dvojiciek - rodila ich normalne a chvalila si ho- takze vravim , co zena to nazor, ale nenechaj sa nami ovplyvnit, sama si urob nazor na lekarov s ktorymi prichadzas do kontaktu. prajem vela stastia a bezproblemovy porod

noc25
9. nov 2007

Ahojte ja som pred dvoma rokmy rodila pri dr.Hunákovi-bolo to super- aj teraz by som chcela len moja gynekologicka mi oznamila ze vraj sa objednany doktor pri porode hodnoti ako nadstandart a musela by som zaplatit 7.000,-cize peniazky urcite investujem niekam inam a uvidim na koho budem mat stastie.Teraz chodim ku Vodeckemu a je to zatial v pohode.

jacka
10. nov 2007

To vobe nie je pravd.Ziadnych 7.000sk ale 1.OOOsk za každu osobu ktorá bude pri porode.Ja som rodila v b.b a som spokojna.Ako s dr.tak aj zo sestričkami. 🙂 Ak budem tehotna tak si to tam zopakujem 🙂

anjelik187
10. nov 2007

Ahojte.

Ale ano, je to pravda. Od 1.11.07 je to uz oficialne, ked chcete rodit pri lekarovi "na dohodu", plati sa 7.000,-Sk. 5.000,-by malo ist lekarovi a 2.000,- nemocnici.
Ja ci chcem, al. nie, dohodnut si ho musim, pretoze mam pri pupku prietrz a chirurg mi odporuca cisarsky rez.
O cca 2 tyzdne idem k MUDr.Karovičovi..osobne ho nepoznam, ale vraj je to poctivec (iny nazor nanho je, ze je to moták..tak neviem..) Nerodola ste uňho niektorá?
Presne pred 12 rokmi som rodila tiez cisarskym, kvoli zlej polohe mojej dcery. Nechali ma 33hodin vytrapit a to som uz 2 tyzdne prenášala.
Odrodil ma Magat, ktoremu 3 mesiace predtym vykrvacala po porode 1 mamička. Vraj mal problem s alkoholom.. Napriek tomu musim povedat ze nastastie vsetko velmi dobre dopadlo.Pokial viem, uz je na dochodku.
Co sa tyka sestriciek, mam neutralne skusenosti..neboli ani velmi ochotne, ani neprijemne..taky stred.
Ale tych 10 dni po porode v nemocke, to je dlhoo, dufam, ze teraz to bude kratšie.

alysea
14. nov 2007

Ahojte, anjelik, Karovič je veľmi dobrý, rodila mi u neho cisárom známa a bola veľmi spokojná. Ja som sa s ním už tiež dvakrát stretla, robil mi aj zákrok je zlatý. No a čo sa Magáta týla, vďaka Bohu že je na dôchodku, lebo tak necitlivý človek ako on to by mal byť masiar a nie gynekológ. A po ľudskej stránke ešte horšie.
noc25 🙂

kubkolucy
14. nov 2007

Ahojte, ja som pred dvoma mesiacmi rodila v Roosweltovej nemocnici a mala som dosť strach, pretože som si prečítala dosť zlé veci o sestričkách a podobne. Musím povedať, že som bola spokojná so všetkým a to až nad mieru. Sestričky sú úplne milé všetky čo tam sú a doktori tak isto. Bola som tam už týždeň pred pôrodom, pretože som prenášala a tak som sa tam stretla s viacerými doktormi i sestričkami. Nemôžem na nikoho povedať nič zlé a určite tam pôjdem rodiť znova.

donla
19. dec 2007

Haló bystričanky - ozvite sa, tie ktoré máte skúsenosť s pôrodnicou v BB a tie ktoré sa chystáte rodiť do "roosweltky".

Ja som bola na exkurzií aj s manželom - nebolo to ohurujúce ale ani nie nič strašné. Bola som prekvapená aké malé sú pôrodné sály - ale asi väčšie by boli zbytočné. 😅 Sestrička nám vravela čosi o prerábke na šestonedelí (február 2008) ale nič bližšie neviem.

Máte niektorá nejaké užitočné info? 😉

rumka
28. dec 2007

ahoj donla aj ja som bola na exkurzií s priateľom no myslim da sa to prežit žiadna ordinácia v ružovej záhrade ale ked odrodili iné zvládneme to . nechodila si nahodou aj na cvičenie do diecezneho domu?

rumka
31. dec 2007

maminy napíšte skúsenosti s dr. ja chodím k Vodeckému a som spokojná je citlivý a milý s mojím gynekologom sa to porovnať ani nedá ale vo všeobecnosti si myslím že pôrodníkov máme dobrích odborníkov

nikusa9
31. dec 2007

Ahojte maminky a budúce maminky 🙂 Ja som rodila v BB v auguste.Citala som dost negativ na Roosweltovu nemocnicu a odhovarali ma, tak som zo zaciatku aj rozmyslala, že pojdem inde ale nakoniec som ostala v BB a VOBEC NELUTUJEM!!! sestricky pri porode boli úplne skvelé, maximálne sa mi snažili pomôcť,perfektná starostlivosť, ak sa dalo tak sme aj posrandovali 😀 .Donla, ja som tiež bola prekvapená ked som videla aké sú malé sály ale ver ,že ked prídu kontrakcie také veci človek vôbec nevníma a nám rodičkám netreba veľa priestoru, len postel a podporu od manžela 😉 nič iné nie je podstatné...Rumka ja som rodila pri Dr. Kamenský a bola som spokojná...moje dve kamarátky rodili pri Dr. Vodeckom a boli maximálne spokojné!Tiež som videla jeho prístup k mojej spolubývyjúcej na šestonedelí, každý den prisiel, zaujímal sa o nu, príjemný, starostlivý!Nič nenechal na náhodu..Pobyt na sestonedelí bol úplne super, mne tam nechýbalo vôbec nič, sestričky boli super, ochotne mi odpovedali na moje otázky, ak som niečo nevedela pomohli mi, boli milé. Na prvý pohlad to tam nie je žiaden luxus, ale je tam cisto, bohužial peniažky chýbyjú vsade tak to zariadenie nie je velmi lákave ale cistota je urcite, upratuje sa tam skoro stále...A v sprche ked mate na nohach šlapky, nie je problém.Plienok pre miminko sme dostavali dost, ale vložky pre nás nam nestacili tak to si urcite zoberte, lepsie su tie také s obvazom..Chodila som aj na cvičenie do diecezneho domu-ODPORUCAM, hlavne prvorodickám 🙂 🙂
Maminky prajem vám vsetko dobre, nech vsetko prebehne v najlepsom poriadku!!!!
Dominika

maca793
1. jan 2008

nikuša
máš pravdu, je to tam síce malé, ale dá sa to. mne sa stalo, že sme na sále rodili 3 naraz a každá počúvala tú vedľa a tlačila s ňou. 😀 😀 😀 😀
vložky som nedostávala, ja som mala svoje. len na sále mi dali tie vatové, ale pripadala som si ako....
a tie košele, pravé americké, holý zadok 😀 😀 😀
ale dá sa to prežiť

nikusa9
1. jan 2008

jaj maca, no 3 vedla seba-fuuu, to muselo byť 😉 ja som bola sama, tak to bolo super, venovali sa len mne a boli uplne v klude, bez stresov, tak sa to dalo 🙂 Nám vložky davali ale ani jednej co sme tam boli nám nestacilo, tak sme mali svoje a chvála pánu sme aj košele mali svoje, tak som sa citila lepsie 🙂 Viem, čo je to mať tie ich ČUDO košele 😀 😀 😀

rumka
1. jan 2008

aj nám vraveli na exkurzií v pôrodnici že teraz sa rodí vo svojich košeliach 🙂 no konečne čítam aj dobré ohlasy na nemocnicu a sestričky

donla
2. jan 2008

Jééé baby som rada, že ste sa ozvali ako je to v tej našej nemocnici 😵

Ja mám síce ešte dáky čas na pôrod - som v 30tt...ale človek nikdy nevie...
Rumka - ideš mať niekoho "predplateného"? asistentku alebo lekára? Ja zatiaľ premýšlam o asistentke ale ešte som sa nerozhodla...

a jedna kámoška mi vravela, že vždy má službu na pôrodnici jeden strší lekár a jeden mladší...vieš o tom niečo? A kedy máš termín?

a ešte si sa pýtala, kde som chodila na prípravu....k p.Longauerovej 🙂 -super !!!! Vôbec som nevedela, že dačo je aj v Diecéznom dome....

nikusa9
2. jan 2008

Donla, ak môžem napišem niečo k tomu aj ja 😕 Mna ked prijmali 2 krat do nemocnice ležat a na pôrod, tak som tam mala iba jedného doktora, a vždy som natrafila na toho istého 😀
- babenky, ja som mala dohodnutého lekára, a teraz ked viem ako to funguje pri pôrode, asi by som to vôbec neriešila, pretože celý čas boli pri mne sestričky, tie mi pomahali s dýchaním, potom mi oni tlačili na brucho aby sa baby rýchlejsie pohlo, rozprávali somnou, a doktor bol podstatný na tú záverečnú časť, vybrať baby a zašiť/nie aby som teraz nejako chcela uraziť doktorov, ale pri bezkomplikovanom pôrode, tam vam vela nepomôže/naozaj by som skor rozmýslala o sestre, ktorú by ste možno spoznali trošku vpred a na pôrode mali podporu a istotu, že bude vsetko o.k 🙂 🙂 🙂

rumka
2. jan 2008

nie nemám svojho pôrodníka myslím si že každý lekár musí odrodiť podľa svojho vedomia a svedomia. Vieš môže sa stať že náhodov bude mať aj službu a dať 7000sk sa mi zdá dosť. Na cvičenie chodila jedna mamina ktorá si zaplatila svojho pôrodníka a lekáti ktorí mali službu sa aj podľa toho zachovali povedali jej ved vy máte zaplateného tak si počkajte na svojho pôrodníka no a nakoniec aj tak to nestihol. takže sa o ňu zvlášť nestarali ale odrodiť ju aj tak museli tak si myslím že je to úplne zbytočné.
S tými lekármi je to tak slúži starší a mladší no a asistentka neviem počula som skôr o dulách ale u nás to ešte nie tak rozbehnuté ako psychickú podporu môžež mať ocina alebo kamošku jednoducho koho chceš ale platí sa 1000sk a aj to lekár rozhodne či môže zostať pri tebe ak by sa vyskytli komplikácie. Ja som mala termín 1.1. no ešte som doma a 4.1. idem k dr. mojej LUCKE sa nechce na svet. 😲 Tie prípravky v Diecéze vedie p. Mičátková vrelo doporúčam. Myslím že tieto kurzy vedú len tieto dve baby.

PRESNE ako píše nikusa9 ked nemáš komplikácie lekár príde na finále. tak veľa zdaru!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

donla
3. jan 2008

Dík za odpoveď rumka😀 😀 😀 A strašne ti držím palce!!!!! A ak budeš mať čas tak sa PO TOM ozvi.

Len ja by som mala ešte otázočku....písali ste, že ak nie sú komplikácie tak doky príde až na finále. No len ak sa s prirodzeného pôrodu musí ísť urýchlene na sekciu tak dúfam, že lekári dofrčia!!!!! 😝

A ako to prebieha, keď je odporučený cisársky rez - tam je potrebné zaplatiť svojmu dokymu 7000Sk? ....alebo ma spraví, keď má službu?

nikusa9
3. jan 2008

donla, z mojej strany to bolo povedané obrazne že na finále 😉 on tam bol, ale bol vedla v miestnosti a robil si svoje veci kým ja som fučala pri kontrakciách 😀 , až ked sestričky videli, že treba tlačiť, že je tu už to "finále" 🙂 , tak prišiel a už čakal na baby 🙂 🙂 nemusíš sa báť, že tam nebude doktor...s platením ja nemám skúsenosť, takže neviem ako to funguje, s tým ti neviem poradiť...

rumka
3. jan 2008

presne aj ja som to tak myslela ako nikusa9 doky ked má službu musí byť tam 😉 no a s cisárskym to neviem
oni ťa tam zase nemôžu nechať úplne bez dozoru to sa neboj každý pôrod je individuálny nedá sa to zovšeobecniť 😵 😵 aj ja ti držím palce a určite sa ozvem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre