Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jamaat
29. jún 2009

sia, na očká som nič nedávala.

jacka, ja som sa smiala na prietokoch, tak to hučalo, ako sa mi brucho natriasalo. 🙂

aine04
30. jún 2009

jaci no ako? nezmenili pohlavie? 😀

ja som na ocka tiez nic nedavala, jednak nik nekazal a jednak nebolo treba.

a musim poklopat, ale zda sa ze na prdky zabera cvicenie. tak cvicime ako besni 😉

hedula.
30. jún 2009

Ahojte kocky,
po dlhsom case som si vas precitala. Same novinky 😉 .
Leni gratulujem k malej, je nadherna, prajem vam vela zdravicka obom 🙂
Ja mam od piatku cerklazny pesar, kocky to zavadzanie bolo dost bolestive ale teraz to uz takmer necitim, tak snad vydrzime bez komplikacii co najdlhsie.
Pavitas, vidime sa buducu stredu (8.7.)? Zavolam Ti papa
Tak sa zatial majte.

zunajda
30. jún 2009

ahojte!!!tak aj mne sa to kráti, dnes som bola na poslednej kontrole pri Molitorisovi a ak si maličká nerozmyslí do nedele,že ide von......v pondelok nastupujem do nemocnice a na 80% mi robia cisársky.........je totižto koncom panvovým zadočkom

nemáte niektorá skúsenosti s takýmto pôrodom?ako prebieha v BB?

sia222
30. jún 2009

čafte babky. noo ja sa musím pochváliť!!!! vysledky som mala dnes ok ani nechodili okolo hraničných!!!
a to som sa ani neprechádzala akurát som si noviny kupila. a nemusím tam ani chodiť už a jest mi pani Dr dovolila všetko čo mi chutí.tak som s prepáčením zožrala pol melonu od šťastia.
jamat inak tá dr čo si mipísala ´že neni bohvie čo tam ani nebola vypísaná vobec.ale táto čo tam bola bola uplne užasná všetko mi vysvetlila okolo toho aj tie hodnoty ako sa to merá aprečo a tak proste som bola milo prekvapená prístupom aj sestrička uplne super.ked som šla po vysledky a k lekárke s nimi snažil sa ma jedon dochodca obehnuť a sestrička ho zrušila že bohužial si bude musieť ešte sadkať bo zobere určite tehotnu maminku skor a nenechá ma čakať.zapriali mi vela šťastia..no som sa tam citila fakt fajn.a tiež mi vravela že na určenie diagnozy je smerodajné po dvoch hodkách.tak neviem prečo to na gynde beru po hodke a nie po dvoch.a brali mi z prstov nie zo žilky🙂 tak ak náh niekt budete mať isť tam odporučam tuto ambulanciu.

no ja som sa pýtala na borov vodu bo v tn to kázali že asi týžden po porode gazou sterilnou a borovou vodou pretreť po kupkaní.tak už sa to asi nie abo iný kraj iný mrav..🙂

jaci ja viem že asi vela čítam len ked ma to vystrašilo.jasko že zabudneš len hršie aj tá dr mi dnes hovorila že to nemá vplyv na maminku ale na babatko takže toho som sa bála vieš ☹

mia78
30. jún 2009

cauko, Polsko som zvladla ale bola som unavena dost, a uz by som asi ani nesla lebo sa to velmo ani neoplati viac sme nakupili v Ruzomberku tam je textil.diskont KIK mali vypredaj.

a inak setrim oci lebo ma bolia mam zapal spojiviek ,tak na PC nechodim......

inak ja som kupila borovu vodu aj lieh pre istotu ale oci sme tiez neviplachovali stým nebolo treba ani nekazali...
iba ked sa vihadzal tak troska liehom potreli licka lebo sa mu vyhadzovali.....

zuni drzim palce IP.

jacka
30. jún 2009

ahojte.... 🙂

aine..pohlavie..no sedí si pekne zadočkom dole..tak sa nepredviedol...teraz budem čakat kedy sa mu uráči pekne dat dole hlavou...inak budem ja tak chodit 😀 😀

sia nebojkaj sa...kedysi nebolo ani sono...a mimičky boli kludnejšie...nemyslím tým že teraz sa mám vráti na strom 😉..ale že bola väčšia pohoda 🙂

jamaat
30. jún 2009

sia, tak super!

sunnyna
30. jún 2009

Ahojte babenky,poradte mi prosím vás nejakú dobrú gynekologičku v BB(poprípade aj kontakt ak máte). Ja si chcem zaplatiť doktorku. Dakujem 🙂

petulig
1. júl 2009

cafte, sia super mozes papat co ta len napadne.

Ja tu teraz budem trosku pomenej, v piatok ma caka pohreb blizkeho cloveka a nejak nemam vobec naladu.Dufam, ze to zvladnem. Nemam si ani co obleict na toto brucho kurnik. Kde by som kupila nieco nie drahe co by splnilo svoj ucel ? Nema zmysel investovat do cierneho v takomto stadiu. 😖

parvitas
1. júl 2009

urpimnú sústrasť, petilig...
skús orsay, majú tam také čierne tričká, ktoré nelícujú telo, ale majú netopierie rukávy. ani neboli veľmi drahé. a podobné majú aj u akýchkoľvek číňanov (do 10 €)

jacka
1. júl 2009

petu...uprimnu sustrast...a velmi sa nestresuj...uškodíš babätku

jacka
1. júl 2009

juj sia...ja som si to včera nejak zle prečítala.....som rada že je všetko tak ako má byt 😉

parvitas
1. júl 2009

juj, ešte aj meno som ti skomolila... prepáč.

jamaat
1. júl 2009

petu, úprimnú sústrasť.

zuzik25
1. júl 2009

aine, s tym MM v porodke nemas pravdu, to sa dava len prvych 24 hodin, potom davaju uz len umele. my niekolke mamicky sme v tom boli 4 dni ze mame MM a sestricka nas vyviedla z omylu. MM sa dava dlhsie len babatkam s nizkou porodnou hmotnostou.

petu uprimnu sustrast.

petulig
1. júl 2009

kujem baby,
uvidim hadam nieco najdem pojdem popozerat daco nositelne aj na neskor.

aine04
1. júl 2009

sia no super 🙂 🙂

jaci aj moj krpec bol strasne dlho zadkom dole 😉 , ale nakoniec sa prevratil. a ved co, nebude tam 9 mesiacov dole hlavou trcat, neni netopier, no nie? 😀

petu uprimnu sustrast ☹

zuni ty sa drz, ja som tiez rodila pri molitorisovi a neviem si vynachvalit, tak snad aj tebe to dopadne tak super. budem drzat palceky 😉 🙂 potom sa ozvi ked budete aj s babuliatkom doma a najdes si chvilocku casu, budem zvedava na tvoje zazitky.

zuzik, nam davali na prikrmovanie urcite len MM, sestricka nam to vyslovene povedala, ze az do odvolania sa prikrmuje len materskym lebo ho maju vela.

sunnyna ty chces vyslovene dr. zenu? lebo v bb asi ziadna doktorka nerodi...

jacka
1. júl 2009

aine... 😀 😉 ..no to dufam..nerada by som šla pod nož.... 😉 ....a kedy ti robili dalšie sono aby zistili že je otočený? 😕

a s tým mliekom..ked na šestonedeli nie je dostatot MM tak daju Um...ale to málo kedy....my sme tiež len MM... 😉

zuzik s kade máš také info?

sia222
1. júl 2009

čafte. petulig to mi je tiež luto v takomto stave. ja som zažívala podobné veci pri filipkovi ked som bola skoro v 3mes tehu.bola to moja babina ktorú som milovala a nikto to vtedy nečakal.naj mi bolo luto že som jej to že bude mať prve pravnuča ani nstihla povedať bo som to nechcela zarieknuť do 3mes až som to ani nestihla ju potešiť a odišla týžden predtým ako som mala v pláne jej to oznámiť.dávaj si hlavne pozor a aj ked je to v niekt situac ťažké snaž sa byť v klude a hlavne papkaj aby si neschudla velmi bo mne sa to vtedy stalo.drž sa.
ja som si minul týž kupila v teranove nohavice su také platené a maju taký vysoký pás na gumu mali ich v kadejak farbách aj čiernu.aj velkosti rozne tak skús možno ti budu ok stáli okolo 500 sk myslím peťu ja myslím že ich vynosíš aj do porodu ešte aspon mne fajn sedia a na brucho su ok uplne

jacka že nie pod nožíček🙂 mne asi šibe ja zas by som pod nožíček🙂ja zas dufam že koli ten nizko placente sa aj dr rozhodne pre nožíček.mne napr včera tá dr na diabetologii povedala že isto sa mi už nevytiahne a že by mi mali cisar robiť že to je fajn a rýchlo asi tak rodila mi pripadalo.no škoda že nebola porodníčaka evidentne by som sa s nou vedela dohodnuť🙂tebe sa otočí neboj.moj už je otočený snád 3mes dolu hlavou ten už je pripravený malinký to bude celá mama všetko chce mať popredu nachystané a nikam meškať🙂ja myslím inak že to sono snád robia ešte do porodu alebo pred porodom aby vedeli ako je otočené.

mia tak sa uzdrav rýchlo

zunajda
1. júl 2009

ahojte!!!
mia ďakujem za IP, už aby to bolo za mnou.

aine, pri Molitorisovi určite rodiť nebudem,lebo má od dnes dovolenku a nastupuje až od 21.7. a ako som už písala na 80% budem rodiť cisárskym, maličká sa už nemá ako otočiť, lebo mám menšie brucho a má málo miesta. Už som aj otvorená,len čakám na plodovku alebo kontrakcie.....poprípade v pondelok idem už do nemocky a tam sa uvidí

určite dám vedieť ako som dopadla

petulig
2. júl 2009

sia pojdem pozriet este, tricko som si uz kupila celkom pekne a nositelne aj neskor. Tie nohavice by sa mi zistli veru, lebo mam sice cierne ale take capri a to neviem ci sa hodi.Toto je ocova mama, bolo to uz dlhsie zle, ale som dufala, ze sa dozije aspon do konca roka. Tak sa tesila na pravnuca. Ale co uz, takto je to lepsie.
Dufam, ze to zajtra zvladneme, toto teplo a dusno mi isto neprida, dufam ze sa tam nezlozim niekde.

zunaj drzim palce
tak to nakoniec vyzera, ze na tu EPI so mnou nikto nepojde? Ci si to este aj ja nakoniec nerozmyslim. 😕

zuzik25
2. júl 2009

jacka nam to povedala sestricka v porodke, ale nas bolo vtedy straaaasne vela rodicike, maminy davali lezat aj na gynekologiiu o poschodie nizsie a do peri centra oproti sestonedeliu, takze asi mali malo MM. lebo ked som rodila ja v ten den som bola siesta (do polnoci) a po mne boli na vzdycharni este 4 a jedna si to odvzdychala vonku na chodbe. vravela mi to mamina so sestrou, lebo boli vonku, tak jej tam pomahali ako sa dalo. a rovno z chodby ju brali na sal. a to ju posielali este domov a ona uz mala riadne kontrakcie.

aine04
2. júl 2009

petu ja som sa pre epi definitivne rozhodla tyzden pred porodom. sestricka mi len vzala krv a vysledky poslali rovno dr. do ambulancie, takze podla mna este mas cas sa rozhodnut 😉
zajtra sa drz 😔

jaci a vies ze sa uz ani napamatam kedy sa maly otocil? ☹ tusim ked som zacala chodit uz do nemocky k dr. tak mi na sone povedal ze maly je dole hlavou. kym som chodila na sono na polikliniku tak bol tusim stale KP.

lulu26
2. júl 2009

Ahojte babky,

bola som mimo, lebo mi nesiel PC. Petulig uprimnu sustrast, je to hrozne...davajte si s malou hlavne pozor.
Sia, 7.7. je v utorok, vyhovuje ti to? budem v BB asi od pondelka uz, lebo idu dokoncovat byt a chcem byt pri nich, tak Ti zavolam.

pocujte baby, to posledne tyzdne sa chodi uz k doktorom do nemocky? Boze, ked som chodila pracovne, tak ma tam islo vychytit kolko zien tam bolo...
aj tu v PP je taky hic, ze az..chvala bohu to zvladam este dobre a nic mi to nerobi..ale mala sa uz hybe poriadne, citim to aj v noci..
no, ked sme pri tych polohach, tak ja mam zatial malu tak, ze na jednej strane su nozicky a na druhej hlavicka, vodorovna poloha, dufam, ze sa to da do poriadku..kedy sa vlastne babo otaca do polohy pripravy na porod?

parvitas
3. júl 2009

môže sa otočiť aj 2-3 týždne pred pôrodom, aj keď už vtedy nemá veľa miesta 🙂
neboj, moje je tiež priečne 😀

jacka
3. júl 2009

ahojte.... 🙂

no dufam že sa ešte aj ten moj otočí...lebo nožíček velmi nechcem 😝 ..

sia ty si maniak..ked pod nožíček ano 😀 😀 😀 ,ale vidím že nie som sama..čo je bábo inak otočené ako má byt...t 😉 ..a otočit sa može fakt kedy kolvek...aj den pred porodom...taksa radšej nejdem ešte stresovat....

lulu chodí sa asi mesiac pred porodom.....tam sa vysedíme dosýtosti 😝

lulu26
3. júl 2009

Caute,

tak to sa uz teraz tesim ☹
pocujte baby, neviete ci schvalili rodicovsky prispevok na minimalnu mzdu? nemozem sa to nikde docitat...

parvitas
3. júl 2009

lulu, všade píšu, že je sa len pripravuje novela a rokuje sa o tom. rokovania sa majú ukončiť v júli...

jacka
3. júl 2009

lulu..no mám strach žeby niečo pre nás mamičky spravili.... 😝 ..ale budem velmi rada ak sa ten RD schváli...ved to čo je teraz je almužna 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre