Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

susie80
31. júl 2014

Ahojte....do tejto temy uz asi velmi nepatrim ale akurat dnes ma prepustili z gyn-porod. odd v rooseveltke ...bohuzial po potrate v 20tt. Bolo to moje druhe dietatko a kedze zijem dlhodobo v zahranici a prvu dcerku som rodila v uk viem trosku porovnavat. V prvom rade by som chcela povedat, ze kazdy doktor a sestricka maju u mna maximalny respekt. Su to profesionali s velkym P. Aj pri maximalnej vytazenosti a moznostiach ktore im slovenske zdravotnictvo ponuka robia svoju robotu najlepsie ako vedia, s usmevom na tvari a maximalne ludskym pristupom. Moja velka vdaka patri najma Mudr . Skerlikovi, stanicnej sestre a vsetkym sestrickam, pani dr. Valcuhovej (anesteziologicka) ale hlavne, hlavne Mudr. Bornayovi. Taky pristup som od uk lekarov ani sestriciek nikdy nezazila.... Zijem v uk uz 14 rokov. Myslim si, ze je blbost si niekoho zazmluvnovat ked z toho ty lekari osobny prospech nemaju. Skor by som tie peniazky minula na niekoho ako je dula... Nikdy som ziadnu nemala ale myslim si, ze su to vysoko skolene porodne asistentky s ktorymi preberiete vsetko vopred a ony potom pri porode mozu komunikovat za vas a taktiez tam budu len a len pre vas. Uz len drzanie za ruku pri porode (kontrakciach) niekedy pomoze. Na to chudatka sestricky cas nemaju....ked som "rodila" ja bolo nas tam asi 6. Ked som rodila v uk mala som len svoju midwife (porodnu asistentku), manzela a kamosku....ale ty sa odomna nepohli. lekara som pri prvom tehotenstve vobec nevidela. Veci ako bonding, polozenie dietatka na matku hned po porode, prve dojcenie na porodnej sale su v uk samozrejmostou....fakt je to velmi emocionalny zazitok.
Co sa tyka EPI v rooseveltke tak ta mi bola ponuknuta od lekara lebo som mala velke bolesti. Myslim,ze ak si ju vyziadate nebudu mat problem. Dcerku som rodila bez epi a prezit sa to dalo....vtedy ma ale ovladali hormony stastia a nevedela som sa dockat kedy ju uz uvidim. Teraz to boli hormony nestastia a bolest bola strasna.
Vsetkym vam prajem krasne zdrave deticky a nech si uz niekoho zazmluvnite alebo nie urcite budete v dobrych rukach. Ak by som ale nieko odporucila tak urcite Mudr. Bornay.

ja1980
17. aug 2014

ahojte, súrne potrebujem kontakt na Dr. Karoviča, má niekto ? Ďakujem

zuzka121
9. sep 2014

@susie80 Ahoj je mi vemi lúto čo si prežila ja som to zažila v auguste 2012 boli to strašné muky a bolesti. Nikomu neprajem zažiť. Vyvolávali mi pôrod v 22tt. Teraz po dvoch rokoch čakám bábetko o mesiac mám rodiť. Naštastie je všetko v poriadku.Budem rodiť tu v BB je spádová nemocnica. Ak by nastali nejaké komplikácie tak či tak by ma museli previesť sem do BB.

jajka82
9. sep 2014

@zuzka121 Držím ti palce aby všetko dobre dopadlo, hlavne v zdraví . A Aby si mala šťastie na Dr. Bornaya taký skvelý a citlivi doktor to je. Ja som našťastie porodila dve zdravé detičky, pri poslednom som mala Dr. Bornaya
ale ten jeho úžasný pristup to pomože vela mamičkám. A na záver pôrodu zašívanie to akoby hodvábnu Látku zašíval, tá jemnosť. Všetky ženy čo rodili uňho chodili ako ľaňky po oddelení. No proste skvelý lekár.
Ešte raz držím palce.

veronika_april
5. okt 2014

Dievcata, v piatok som bola nutena zajst si na urgent v BB a nastastie som natrafila na doktora Bornaya a musim suhlasit, ze s tak prijemnym doktorom som sa uz davno nestretla 🙂 Velmi ludsky a rozumny pristup. Mozem len pochvalit.

susie80
6. okt 2014

@zuzka121 drzim ti palceky, nech ti to vsetko dobre dopadne.

certiskom
14. nov 2014

ja som rodila pred 2mesiacmi a nemam az take dobre skusenosti. Porod bol v pohode, na to ze boli trosku problemy chapem aj dolamanu klucnu kost, ale ked sa mi potom rozpadlo sitie, kde ma maly roztrhal, musela som narobit riadny cirkus aby ma po 4 dnoch totalneho rozpadu nanovo zasili. Ale mate pravdu..dr Bornay je jeden z najmilsich lekarov, akeho som stretla

seahorse27
15. nov 2014

Ja som tam rodila takmer pred 3 tyzdnami a mozem len chvalit. Mala som dohodnuteho Dr. Bornaya - ani neviem popisat, aky je to mily, starostlivy a citlivy clovek. Mala som porodny plan, ktory respektoval v ramci jeho kompetencii do bodky. Potom som lezala na nadstandardnej izbe, starostlivost paradna, zenske sestry vynikajuce. Taktiez personal na novorodeneckom super. Ja mam teda len dobre skusenosti a BB mozem iba odporucat.

certiskom
21. nov 2014

@seahorse27 ..tak to si mala super. Ja som si prvy odtrpela, ale verim, ze druhy uz bude pravy opak. Aj ja som bola na nadstandardke a tie sestry boli naozaj mile. Mna tam najviac nahnevalo, ze som si musela vydupat este aj vysetrenie lekarom, o siti ani nehovorim

seahorse27
22. nov 2014

@certiskom to opakovane šitie ti teda nezávidím. Ja som síce nastrihnuta nebola, mala som len malé natrhnutie hrádze 1.stupna - asi 1cm, ale Dr. Bornay mi chodil tu miniranku kontrolovať vždy, keď bol v práci, ešte okrem vizit. Inak nechápem, na co sú tie vizity vlastne dobre, keď sa ti tam lekár pozrie z 2 metrov(aj tak tak tam nič poriadne nevidí) a ostatní čumia do stropu, lebo je to maximálne trápne. Ja som sa tých vizit dosť bála, ale nakoniec som sa na tom viac-menej bavila, lebo im to bolo asi trápnejšie ako mne 😄

certiskom
24. nov 2014

@seahorse27 Bornay ma prijimal a strasne som dufala, ze ho vychytam pri porode. Ja som im potom vykricala, ze kde sa mi cely cas pozerali, ked si nevsimli, ze sa to rozpada a mlada dr mi na to povedala, ze som sa nestazovala.... A vtedy som chytila amok a poviem ti, ze vsetci ti dr, ktori chodia s primarom natahovali krky, kto robi sceny 🙂 vtedy som sa aj ja na nich rehotala, ze ich zrazu zaujimala aj pacientka

seahorse27
24. nov 2014

@certiskom To si si mala akoze ty sama kontrolovat so zrkadlom alebo co? Ako si vlastne prisla na to, ze sa ti to rozpadlo? Si to nejak citila alebo si si to pozerala? Ja som to skusala so zrkadlom, ale vela som tam nevidela teda...Ja som tam ale skoro nic nemala, tak asi preto.

certiskom
26. nov 2014

@seahorse27 to kde ma maly roztrhol bolo tak mimo akoby cez stehno a palilo ma to aj na treti den, tak som si to odfotila 🙂 kvalita sice nic moc, ale videla som tam ako sa mi to roztvara.. v sprche som skusila a az ma pot oblial. Potom to zacalo zapachat, ale vsetkym sa to zdalo ok. Ani druhy krat nebolo to sitie 100%, ale nejak drzi. Ked ale kuknem na toho maleho smeja, cela Roosveltka moze ist do kelu 🙂 Len neviem kam pojdem rodit druhe ...Asi doma do vane 🙂

seahorse27
26. nov 2014

@certiskom no teda, roztrhnúť sa cez stehno...to som ešte nepočula teda 😳 Mala si riadnu smolu. Synček bol asi veľký, že? Ja som prvé rodila vo Zvolene,ale po hospitalizácii v tomto druhom tehotenstve v zvolenskej nemocnici som si hovorila to iste ako ty - že radšej porodim doma 😃 Nakoniec som to riskla s tým Bornayom a neľutujem. Ja som ale mala rýchly a bezproblémový pôrod a môj maly bol drobček, mal necelé 3 kilá, tak to išlo hladko. Ale aj dr. tomu dosť pomohol - robil masáž hrádze a použil veľa veľa gélu zvnútra aj zvonku, aby sa maly lepšie kĺzal. Ty si pri kom rodila?

certiskom
26. nov 2014

@seahorse27 to som napisala dost blbo,vyzera to akoby som rodila votrelca 🙂 maly mal 3750g a 56 cm no a ku koncu uz chcel Trska pouzit ten "zvon",ale nastastie sa podarilo bez toho. Ale maly skoncil so zlomenou klucnou kostou ☹ je to individualne, hlavne ze druhy prebehne rychlo a v poriadku.

seahorse27
26. nov 2014

@certiskom Tak ti prajem, aby druhy porod bol uz malina. Ja som rodila po 5 rokoch, velmi som sa bala, lebo prvy porod trval dlho, tiez ma nastrihavali az po konecnik, nevladala som malu vytlacit, sestricka sa mi valala po bruchu...katastrofa. Tento druhy bol fantasticky - rychly, sama som maleho vytlacila na 3 kontrakcie bez oxytocinu, tkacenie trvalo 5 minut 🙂 Bol sice viac bolestivy, ale tie bolesti mali asi svoj vyznam. Takze urcite to pojde lahsie aj tebe. Drzim palce 🙂

certiskom
27. nov 2014

@seahorse27 dakujem krasne, som si ista,ze to bude celkom ine. Mozno sa tam stretneme ked budes rodit tretie a dodas mi odvahu 🙂 drzte sa s drobcekom, nech ti robi radost a nech ste zdravuckiiii

seahorse27
27. nov 2014

@certiskom tretie neplánujem ani v zlom sne 😀 Ďakujem krásne, aj Vám nech sa len darí 😉

zuzka121
27. dec 2014

Ahojte rodila som pred dvomi mesiacmi. Zazmluvnila som si dr. Bornaya bol super ako aj ľudský prístup mal tak bol aj velmi profesionálny. Pri takom lekárovi radosť rodiť.Ak budem ešte raz rodiť určitelen pri nom. Odporúčam ho každej budúcej mamičke.

palculienka123
1. jan 2015

ahojte žienky, chcem sa spýtať hlavne tých maminiek, ktoré majú skúsenosti po sekcii v tejto nemocnici, či rodia sekciu v celkovej anestézii, či môže ísť otecko do miestnosti, kde sa umýva bábätko, či sa platí za otecka pri pôrode a ďalej ako to funguje po pôrode- či dávajú bábätká maminkám na izbu, alebo nie (myslím, keď to dovoľuje zdravotný stav matky aj dieťatka). ďakujem vám za každú odpoveď, hrozí mi totiž predčasný pôrod, preto zvažujem, že pôjdem ležať rovno do BB, pretože v našej pôrodnici nemajú jednotku intenzívnej starostlivosti pre predčasniatka .

jazulienka
5. jan 2015

@palculienka123 ja som rodila v decembri, tiež predčasný pôrod,..mala som mať sekciu, ale nejako sa to už nestíhalo, rozbehlo sa to veľmi rýchlo, takže v tomto Ti neporadím. ale čo sa týka ostatných vecí, tak predčasne narodené bábätká dávajú podľa stavu bábätka na oddelenie patologických novorodencov, ktoré je na tej istej chodbe, ako šestonedelie, takže môžeš bábo chodiť pozerať atď., alebo ho dajú o poschodie nižšie, na "bábätkovskú JISku". Ak to stav bábätka dovolí a už nie je v inkubátore, dostaneš ho na izbu. Inak na šestonedelí máš bábo pri sebe takmer hneď. Určite si počula o nadštandardných izbách, za ktoré sa platí. Ak tam budeš, určite sa pýtaj do izieb hneď vedľa oddelenia patologických novorodencov, budeš to mať bližšie k bábätku v inkubátore, čo je výhoda, ak k nemu budeš nosiť svoje mliečko v noci, pretože sa tam v noci zamkýnajú dvere na šestonedelí a nebudeš mať s tým komplikácie, skrátka to máš hneď "cez stenu" a druhá obrovská výhoda je, že sú tam izby, ktoré sú také ako nadštandardné, teda pekne vymaľované, s novým nábytkom a novými posteľami, skrátka trochu lepšie izby ako na bežnom šestonedelí. Celkovo je táto časť chodby veľmi pekne upravená...človek sa tam necíti ako v chladnej, nepríjemnej nemocnici. A ešte jedna vec - sú tam veľmi milé sestričky, aj na oddelení pre miminá...fakt. Zažila som, boli úžasné.

palculienka123
6. jan 2015

@jazulienka ďakujem za odpoveď.

jazulienka
6. jan 2015

@palculienka123 poslala som správu

tara
15. jan 2015

@seahorse27 ahoj, zaujali ma tvoje prispevky o Dr. Bornayovi. Planujeme totiz druhe babatko, ale velmi sa obavam porodu, pretoze prvy som mala presne taky, ako opisujes ty. Pocula som uz vela chvaly na Bornaya a preto ma zaujima do akej miery respektuje porodny plan, nakolko ja chcem rodit BEZ oxytocinu, bez nastrihu ( pisala si, ze ti masiroval hradzu? tak toto ma dostalo 😵 ), chcem si zvolit polohu - ziadne nohy dohora a lezat a predovsetkym chcem bonding po porode, vysetrenia babatka na tele matky a dotepanie pupocnika. Preto ak mozes, napises mi prosim, co vsetko respektoval v tvojom plane? mozes aj IP, ak nechces tu rozpisovat. vdaka 😎

dijefcatko
15. jan 2015

@tara Ja som tiež rodila u Bornaya a nedám na neho dopustiť 🙂 Z môjho pôrodného plánu rešpektoval všetko, čo som tam mala. Boli tam tie isté veci, ktoré spomínaš. Samozrejme sme boli dohodnutí, že to dodrží, ak sa nevyskytnú komplikácie. Ak by sa čokoľvek stalo, dalo som mu voľnú ruku. Keďže ma nestrihal a bábo bolo veliká, trochu som sa roztrhla, ale keďže malú som mala na brušku a on je veľmi šikovný, ani neviem, že ma šil a na izbe som hneď sedela. Len počítaj s tým, že on môže povoliť bonding, ale ten musíš mať dohodnutý s pediatrom. Ak pediater povie nie, Bornay nič nezmôže 😉

tara
15. jan 2015

@dijefcatko dakujem za odpoved. A to si mam kedy dohodnut s pediatrom? ja viem, ze zo zakona ti nemozu zobrat dieta proti voli, pretoze aj WHO odporuca, aby bolo dieta vysetrene na tele matky. proste ho nepustim a hotovo. na nom je, aby mi ho polozil na brucho a nestrihal pupocnik. a ak by aj priesiel pediater a chcel mi ho zobrat, tak proste nedovolim. viem, ze sa mi to teraz lahko pise, ale verim, ze to pojde. a polohu si si mohla zvolit, alebo chcel aby si len lezala?

seahorse27
15. jan 2015

@tara Napisala som Ti spravu 🙂

tara
15. jan 2015

@seahorse27 dakujem. odpisala som ti 😉

dijefcatko
15. jan 2015

@tara no práve som sa dozvedela, že Bornay tento mesiac v Rooseveltke končí, bohužiaľ ☹

seahorse27
15. jan 2015

@dijefcatko Nevieš, kam odchádza?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre