Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

alias313
26. feb 2009

lentilk.a: ahoj nie nakoniec to nebol molitoris, niekto tu pisal ze je pn, tak som sa objednala k Paluchovi a je to tak asi aj lepsie, je to nas znami.mne len bolo blbe ze ho od mala poznam a teraz k nemu ist.bola som dnes akurat pri nom aj na sone a super bol, aj prehliadka sa dala🙂 tak zase pekne v utorok k nemu.

zazmluvnenie je tak, ze ti doktor vypise zmluvu-ja som ju bola potom zaniest v administrativnej budove a tam som dostala fakturu, ktora sa dole na pokladni vyplati 😉

andula78 jasne, doktor si vela pacientok nemoze zazmluvnit, ale zase co urobi preto, aby prisiel, ked zacne rodit jeho pacientka a sluzbu nema? myslim, ze sa mu nebude dat prist, lebo na to, aby tu zenu odrodili su tam ini doktori.

sia222
26. feb 2009

Momo dík.volá sa to spinalna anal. čo ti robili ,neviem, či budem mať cisarák mám nizko placentu ale vraj sa to može upraviť teraz som v 13 aj niečo TT a iný lekár mi povedal že nevie akým zázrakom lekár vidí už v 11 TT ked mi to napísali do sono vyšetr.placentu.To mi robil jančo alebo jenčo taký mladý v roosvelt.tak si mám dávať pozor atd a v 16tom idem znova tak uvidím kde tá mrška bude uložená tak sa len preto informujem.ja si chcem dať epi. určite.mali ste niekt.zazmluv. karoviča?

andula78
26. feb 2009

alias: ja som tym dohodnes, myslela zmluvu 😉

alias313
26. feb 2009

andula78
aha tak som zle pochopila 😅 potom pohoda 🙂

andula78
27. feb 2009

alias v pohode, ja som to asi zmatocne napisala trochu... 😅 😉

lentilk.a
27. feb 2009

Zienky vdaka za info 😵

michaelamia1902
11. mar 2009

Ahojte baby - aj ja pridam moj zazitok z nemocnice, strasne som sa bala porodu, od zaciatku so chodila k Dr. Paluchovi - nakoniec som si ho aj zazmluvnila ku porodu. V 37 tt som sla k nemu na sono. Najprv robil CTG a zistil ze uz mam kontrakcie, kt som ja vobec necitila, potom ma vystril, bola som otvorena na 3 prsty - poslal ma rovno na sal, no ja som samozrejme sla najprv domov hodit zostrih a dobalit veci. Okolo druhej som bola s muzom naspat v nemocnici -porodnici, do takej stvrtej som nic necitila- ale on vravel ze to postupuje. Potom mi prepichli plodovu vodu, dali cipky a infuzku - stale som chodila, asi op piatej prisli prve kontrakcie to som uz citila, vsetko islo zrazu tak rychlo, sestricky boli super,. Maju tam novu porodnicku postel, jedna sestricka ma tak polohovala, aby mi zmiernila kontrakcie, no a potom doktor konstatoval, ze uz som dost otovorena a ze mozeme rodit. Malicka sa narodila o osmej. Takze som mala odrodene za 3 hodiny. Prvu noc som bola na normalnej izbe a potom som sla na tu nadstandardnu.
Sestricka na sestonedel boli tiez fajn, ako zenske tak aj detske. Povedali mi co a ako, ved ja som sa moju malu bala aj chytit - vazila len 2,44kg a to v nemocnici este schudla.
Takze moj zaver - hlavne sa NEBOJTE - nie je to take strasne, aj ked je to asi individuálne od zeny, a aj od babatka. Po mne rodila jedna pani - bolo to jej tretie babo a vravela ze maly ju strasne vytrapil - prve dva porody boli super a tento tretí mala tazky.
Takze tak, ale ked Vam ukazu vase babatko tak rychlo na vsetko zabudnete. 🙂

Prajem Vam lahke, bezproblemove porody a zdrave babatka.

alias313
11. mar 2009

michaelamia1902
ahoj ahoooooooj..joj tak veeeelmi gratulujem..ja som si nakoniec tiez dala palucha 😉 a prvu noc si mala na normalnej izbe, bola nadst.obsadena?ako sa za tu nadstand.plati?? na konci pobytu?a ako hodnotis izbu, oplati sa priplatit?jooj mna to uz tiez coskoro caka...to je fajn, ze to uz mate za sebou..a ako dlho si bola v nemocnici, malicka sa ma dobre?

renatka86
12. mar 2009

Ahojte!nepoznáte niekoho ktoré rodili, alebo ležali v novembri, decembri 2006 na Roosvelta...ja som tam vtedy ležala tiež, len chcem vediet ako sa maju a tak, pozvedat sa...ozvite sa

ozi
17. mar 2009

Čaute baby, aké máte skúsenosti s Kamenským?

sia222
21. mar 2009

ozi vidím že ti nik neradí...ja k nemu nechodím ale ked som to tu lúštila a hladala info ohladom mojho gyn ku ktorému som začala chodiť tak som sa tu stretla len s pozit info na toho kamenského.prajem pekné tehu tiež čakám tretie zač.sept

ozi
22. mar 2009

Sia dík a ku komu chodíš Ty? 🙂

mia78
22. mar 2009

ahojte.. moja kamoška chodi ku Kamenskemu a co hovorila tak zatial je spokojna.

michaela kolko si doplaca za tu ndstand. izbu musela si si ju rezervovat kolko dopredu alebo ako to je zaujimalo by ma to aj ked mne bolo dobre aj na obycajne izbe boli sme tam dve mohli sme aspon pokecat.

sia ahoj no este sme sa nestretli a mozno chodime okolo a nevieme otom citam ze ides na sono v sesnastom tyz.
ja tiez idem na sono a potom na krv.

alias313
22. mar 2009

mia78 za izbu sa plati 1000sk-den a prvy a posledny den sa rataju ako jeden.izba sa neda rezervovat, ak je volna ked prides mozes sa na nu ubytovat a plati sa ked odchadzas.

mia78
22. mar 2009

diky

ozi
23. mar 2009

Ahoj mia78, díky za odpoveď. Aj mne sa zdá byť veľmi príjemný, tak dúfam, že to tak bude aj pri pôrode. 😉

jamaat
23. mar 2009

Ja som rodila pri Kamenskom, ale bolo to už pred 13 rokmi. Chodila som k nemu aj na vyšetrenia pred pôrodom, pretože jeho žena je mojou gynekologičkou a rodila pár mesiacov predo mnou, takže ju vtedy zastupoval. Dovtedy som bola s ním spokojná a keď som prišla do pôrodnice a zistila, že má akurát službu, tak som sa potešila. Pôrod bol bezproblémový. Ale jeho ľudský prístup - no nič moc. Cítila som sa ako nejaký výrobok na bežiacom páse. Celý čas sa rozčuľoval nad parkovaním pri nemocnici - asi im zamestnancom zakázali niekde parkovať či čo. Oslovoval ma úplne iným priezviskom. Vôbec so mnou nekomunikoval, len pomedzi parkovacie reči so sestričkami rozkazoval "tlačte", nedal mi ani nadýchnuť sa. Z celého pôrodu si najviac pamätám svoju zúrivosť na neho a tlak. A keď som mu povedala na konci pôrodu, že sa nevolám "pani Čiefová", tak sa ani neospravedlnil, že sa pomýlil.

lentilk.a
24. mar 2009

jamaat - a po tejto skusenosti si si teraz vybrala ineho porodnika? 😅

jamaat
24. mar 2009

Nejdem si zazmluvňovať žiadneho lekára, kto bude mať službu, ten ma odrodí. V podstate na žiadneho lekára v BB som nepočula a nečítala vyslovene negatívne ohlasy, takže tých 8tis. radšej ušetrím na iné. Napadlo ma, aké by to bolo, keby som zase Kamenského vyfásla 🙂 .....Ešte sa rozhodujem medzi BB a BŠ, ale viac som naklonená BB.

Inak toho Kamenského doteraz nechápem, lebo práveže bol dovtedy na vyšetreniach fajn, všetko povedal, vysvetlil, nebavil sa s pacientkou ako s debilom. Aj mama k nemu chodila a bola z neho priam vytešená. Muselo ho to parkovanie asi straaaašne vytočiť 🙂 ........a možno keby bolo ostatné lepšie - sestričky a tak, tak ani na neho nespomínam v zlom. Rodila som v noci, v podstate ma len občas prišli skontrolovať, žiadne rozhovory. Ani žiadna iná rodička tam nebola. Cítila som sa hrozne opustená. A možno som ani ja nebola komunikatívna, neviem.

ozi
24. mar 2009

Díky za odpovede, ja tiež zvažujem, či to nechám tak, kto bude mať službu alebo si pôrodníka zaplatím. Ale keďže čakám tretie, tak možno to pôjde rýchlo a potom by to bolo zbytočné 🙂

gurti
26. mar 2009

ahoj, neviete niekto, ci uz funguje sono v poliklinike (pri priore)?

jamaat
26. mar 2009

A nefungovalo? Minulý týždeň mi doktorka navrhovala, aby som prišla tam.

gurti
26. mar 2009

no ja som mala informaciu, ze nie...tak neviem, ako je tomu teraz

leniccka
26. mar 2009

gurti ja som tam bola asi pred mesiacom a islo to v pohode... pondelky robi tusim Molitoris a stvrtky Vodecky... ale musis sa tam ist na obed zapisat a o pol 4 zacinaju ordinovat, a ide to tam ako na beziacom pase 🙂

jamaat
26. mar 2009

Tak asi zlá info.
Ja som bola v stredu, ked robí Kamenská. Má síce sono v ambulancii, ale chcela som fotku.

leniccka
27. mar 2009

mna tam poslal doki, sestricka mi povedala ze mam na vyber bud pondelok alebo stvrtok - oba dni poobede
a povedala mi ze radsej nech idem k vodeckemu ze on je prijemnejsi 🙂 Kamenska tam je asi v doobednych hodinach, ci nie?

loren
autor
27. mar 2009

mne povedal molitoris pred mesiacom necelim ze nemocnica nepodpisala s nimi zmluvu tak ani sona tam nerobia mne ho robil ako aj inym pacientkam priamo v nemocnici

jamaat
27. mar 2009

Kamenská je tiež poobede, doobeda má ambulanciu svoju v S. Ľupči.

No záhada, či to teda funguje alebo nie. 🙂

sia222
28. mar 2009

čafte tehulky.
mia asi sa možno obchádzame alebo tam sedávame spolu ja som bola predmin štvr.a idem 9teho teraz.bola som aj na sone placenta stále nízko ale KAROVIč MI POVEDAL žE SA TO VYTIAHNE ISTO.mám dávať pozor žiadna námaha atd.ako dlho chodíš ku karovičovi?

jammat to sono tam asi fakt nefunguje bo ked som čakal 19teho u dr.teda u sestričky niekto jej volala a hovorila do tel že tam sono z tech príčin nerobia.takto som topočula na vlastnú ucho 🙂 mia ideš si karoviča aj zazmluvniť?

mia78
29. mar 2009

sia ahoj chodim knemu ako sa mi mali narodil presla som knemu po porode. Mna obcas picha vo vajecnikoch tak beriem Duphaston tiez sa mam setrit a polihovat ,keby sa to dalo pri malom certovi 😀 . ja idem teraz 2april. lebo sa musi potvrdit este tyzdne lebo to mam posunute asi o tyzden a podla toho mi budu brat krv.Inak chodim knemu tak rano .
Este neviem ako to bude ci si ho zazmluvnim lebo mi povedal pri prvom ze budem aj druhe mat cisarskym tak asi by to robil on myslim inak neviem este som sa nato nepitala.ale keby to slo by som chcela normalne to vsetko zalezi od baby aka bude velka. a ako to posudi on.
Tak sa skus opitat ako to je myslim ze ti povie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre