Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

petulig
6. jún 2009

cafte 😎 to je pocko, drieme sa mi cely den.
hedula ja chodim na cvicenie ale chodim do mesta do diecezneho domu. Potom mi povies ako to prebieha u Longauerovej. Nevedela som sa rozhodnut kam budem chodit. Kolko sa u nej plati ?

aine04
6. jún 2009

ahojte zienky,
ja som dnes oddychnuta maminka 🙂 , maly mi v noci spal od 20:30 do 2:30, to je jeho rekord! asi preto ze cely vcerajsok prereval, uz sme s muzikom nevedeli ako okolo neho skakat. vecer uz bolo chudatko take unavene ale od tych nervov nevedel zabuvat, nastastie kupel a mamina duda na neho zazracne zaucinkovali. a doobeda sa mi o krpca postaral manzel, takze som si este zdriemla.

tak od rychtarecha je takyto hromadny exodus? no zbohom, to som uz asi jeho posledna pacientka, aj to len preto ze som tam uz davnejsie nebola 😀 . skusim ale este pockat, ak by ma vzal od augusta dr. vodecky tak by ma u dr. rychtarecha cakala vlastne uz len jedna prehliadka, tato po sestonedeli.

jamaat takze ten babyvak je dobry? ja nad nim akurat tyzden intenzivne uvazujem, lebo maly ma dni, ked sa ukludni len na mne a to potom cez den ozaj nic nestihnem urobit...

jamaat
7. jún 2009

aine, zatiaľ som ho skúšala iba raz. Takže naisto ešte nemôžem odporučiť.

petulig
8. jún 2009

babky cafte..idem sa opytat. Vcera po sexe som mala take zvlastne ruzovo hnede krvacanie.Ale trvalo to iba chvilku. Treba s tym k doktorovi? Teraz uz nic nemam, vyzera to byt v pohode, mala kopcuje, ale tak ci tak mam stres. Horsie je ze doki odcestoval na dva tyzdne aspon tak sestricka vravela. Tak teraz neviem. Idem jej zavolat ci tam je ci ?

jacka
8. jún 2009

petu...pokial kopcuje tak by malo by t všetko dobre...len opatrene ked ste z mužímok....predsa len tam už niekto býva 😉 ...a volala si????

petulig
8. jún 2009

🙂 ved prave ze sme boli opatrni. Volala som. 22 mam poradnu tak sa opytam. ZE keby daco tak mam ist na pohotovost ale vraj to najskor nejaka zilka bola mi povedala sestricka.

jacka
8. jún 2009

no viidíš aspon ta upokojila 😉

evita221
8. jún 2009

Ahojte,Mia dakujem za odpoved,Petulig neboj sa ,je to normálna reakcia na poráždenie.Aspon,čo si na to spomínam spred šiestich rokov 😅 .Majte sa pekne,musím ísť robotovať 🙄

petulig
8. jún 2009

kujem babky..aspon som si trosku doma oddychla dnes. Vybrala som konecne farbu kocika, aj ked neni to presne to co som chcela. Este by ma mohol niekto vyvencit niekde na zmrzku 😀

hedula.
8. jún 2009

Leni,
vsak prave to si ja neviem uzivat, to lezanie, ked musim. Sa bojim, ze uplne zleniviem a potom sup sa do toho kolotoca, to bude sila. Ja uz teraz ked sa chcem v posteli posadit, tak podavam nadludske vykony 🙂, takze verim ze v tom 9 mesiaci to bude poriadna drina vobec existovat. 😀 Drzkaj sa, pa

Petuliq,
zatial neviem kolko sa plati, buduci pondelok, po prvej hodine budem referovat.
pa 😉

hababa
8. jún 2009

Ahojte baby, u Longauerovej sa plati 5 EUR za 2 hodinky cca, chodi sa 10 x, u Micakovej sa plati 50 jednorazovo a chodi sa od 20 tt do porodu.

leniccka
8. jún 2009

hedula, aj ja som si svoje odlezala na zaciatku, potom ked uz vyzeralo ze bude lepsie tak zacalo brusko tvrdnut tak zas len lezanie... ale teraz uz len fucim, prisla nespavost tak sa vobec nemusis bat ze by si nebola zvyknuta na vstavanie... no a s tymi pohybmi z postele a pod. tak ja uz potrebujem zeriav 😀 😀 😀

parvitas
9. jún 2009

hababa: jeej, super info 🙂 aj ja som sa chcela prave opytat na ceny 😉

jacka
9. jún 2009

petuling..no ako????všetko v poriadku?

a sia sa dávno neozvala 😕

lulu26
9. jún 2009

Ahojte babky,

petuling ja som mala raz podobny problem 😀 ale vytok bol taky do hneda..mne doki povedal, ze to sa nemusim bat, horsie by bolo, keby isiel prud krvi, silne krce..ale sex este babulke neuskodil, pokial nie si od zaciatku nejako rizikova, napr, sia ma nizko placentu, tak to je nebezpecne..
ale vytoky mi spominal, ze sa mozu objavit aj preto, ze teraz nemame menstruaciu a telo ako keby ju malo, tak sem tam sa vytok objavi..
Co mate nove baby? Citam, ze chodite na tie cvicenia, skoda, ze uz nebyvame v BB, to bude tak po svadbe, ale asi nieco pozriet tu v PP..
Dnes tu mame zamracene, co hlasili 26 stupnov a slnecno, nechapem, naco davaju to pocasie..
tak pekny den prajem

evita221
9. jún 2009

Ahojte,baby,chcela by som sa opýtať,či ste niektorá počas tehotenstva leteli lietadlom.Mna o 3 týždne čaká dovolenka do Bulharska.Aj som myslela,že nepôjdem,lebo,ked som to objednávala,tak som ešte nebola ttehu,ale moje druhé dieťa sa psychicky zrútilo,ked sa dozvedel,že by som nemusela ísť.Tak ma poteší,každá skúsenosť od vás,diky.pa

petulig
9. jún 2009

ahojte..jacka vsetko ok, akurat ze ma dnes paradne hlava boli. To toto pocasie. Kolega mi vypisuje ze sedi v trenkach pri pocitaci v Trencine a mne tu kosa normalne. Taketo pocasie mozem aj ja ist hlasit kua.

na siu som tiez akurat myslela. Flaka sa bohviekde, nakupuje tapety ci co to zhanala
😀 . Ja som akurat pozerala fusaky do kocika na nete. Nevyznam sa v tom bohvieako. Este to ma sice cas, ale predbezne si urobit obraz. Viete poradit nejaku znacku oskusanu ?

sia222
9. jún 2009

čafte babky. ste zlaté že na mna myslíte 😀 😀
no pravda je taká že mi nešiel net a do fi. sa mi nechcelo koli tomu chodiť.

a jaa som vám včul zas a opäť žienka domáca takže sa zaoberám varením džemu.. 😀

pozor zmena.tapety nebudú ale idem si kupiť šablony a zajtra začínam malovať 😀 😀

jááj vy mate problém s tým sexom 😠 ja už ani nevím čo to je 😢 včera som bola na sone Paťko je v priadku má dosť vody a šeckého (šak mu dávam občas plzenské) len placentu mám ešte nízko a to som v 27tt tak zas dr. jenčo mi povedal tu omotanú frázu kt. počúvam pár mesiacov žiadne ťažké veci žiadny sex.šáák to už musí aj vidieť že nesexujem ked mi robí vnutorné sono 😀 😀 😀 že mu to ide ťažko
tiež neviem kde je to slnko dnes. ja že poopalujem trochen..

evita to je individual s tým lietaním.ja som bola pri pepke v 4mes a letela som bolo tam 42st. a zvládala som v pohode a teraz kebyže mám isť tak absolutne by som nikam nešla.to záleží ako to tehu zvládaš každé je iné.
ale v bulharsku nie je až také teplo a let taký dlhý.

petulig ja som si raz kupila fusak v tescu ešte v zime sa mi páčil čierno žltý vypadá byť fajn matroš ale ved to len v podstate na ednu zimu použiješ na tuto prvu pak už bude overal a deka a sánky a gulovačka 😀 😀 aspon ja som tak pri velkáčoch mala

sia222
9. jún 2009

lulu akurát ťa čítam a pozerám že píšeš že mám nízko placentu a že je to nebezpečné 😀 po 30 má človek šecko akosi proklate nízko od prs až po placentu 😀
ja myslím že to bude nebezpečné až mi ten sex povolia 😕

mia už si bola na sone? mne povedali že krpček je dole hlavou aj som si myslela bo ma neskutočne kope do rebier ale dr. mi povedal že to sa ešte može otočiť velakrát do porodu

mia78
9. jún 2009

ahojte, ja vas nejako citam citam len sa my pisat nechce akosi prisla namna asi neskorsia jarna unava 😀 nevim co budem robit este do sep.

petu ja som kupila fusak v Polsu a je dobry tak len pokukaj.

sia este som nebola mam ist az pred kontrol. tak pojdem ten tyzden ale este sa asi neotocila lebo stale kope dole . a este my ma pozret jazvu nieco take si somrosil popod fuzy lebo ma pobolieva ked kychnem alebo zakaslem a niekedy aj ked spostele stavam , tak uvidime, teraz tam budem ja vysedavat od rana 😅. tak maluj maluj potom pofot a ukaz, ja som tiez malovala malemu stenu .

lauritania
9. jún 2009

ahojte , ja som rodila pred 8 rokmi a pocity som mala zmiešané. ležala som v nemocnici už 3 dni pred pôrodom kôli tehotenskej gestóze , takže ked mi odtiekla voda bola som tam. voda mi odtiekla o polnoci , sestričky mi dali klistýr , potom ma odviezli na pôrodnicu , na " vzdychačku " , tam som bola 15 hodín. smena čo ma tam prijala bola príjemná , staršie panie milé a ochotné sledovali ma , kontrolovali , no o 6h ráno sa smena vymenila.
Prišli mladé protivné vyrehotané sestry , ktoré mali na všetko komentár a na všetko sa rehúňali. keďže aj po 7 hodinách som sa neotvárala , mala som infúziu , a keď ma chytila kontrakcie , tak som musela chodiť. sestra ma zbadala , že pri kontrakcii som na chvilu zastala , tak podišla ku mne a rozkopla mi nohy od seba s pripomienkou , že ako sa mám otvoriť......... Ďalej nezabudnem nato , ako vedľa mňa bola na vzdychačke mamička , pro ktorej bol manžel a súkromie sme mali také , že postele vedľa seba - len ulička a medzi nami plachta. takže som sa cítila hrozne , ked moje vzdychačky a útroby sa konali pred cudzím chlapom. tak som si ho zapamätala , že ho doteraz stretávam.trápila som sa 15 hodín , kontrolovalo ma aspoň 6 doktorov , lieky od bolesti žiadne , a ja stále neotvorená. zachránil ma doktor Kamenský , ktorý prišiel asi na póbednu smenu , po 15 hodine ma vyšetril a povedal , nech ma pripravia na cisársky rez , lebo ja inak ani neporodím , a zdrbal sestry , že načo čakali. sestry zároveň zistili , že s doktorom sme si známy a zrazu sa začali chovať milo a ochotne , začali ma ľutovať , a ponúkli sa mi , že mi dieťa vyfotia , hned ako ho vyberú z bruška. no zrazu ochota neuveritelná. malá sa narodila cisarskym rezom o 17.20 v poriadku a až do konca pobytu som sa s ničím zlým a ani neochotou nestretla. rez mi nie je ani vidieť , a všetko bolo v poriadku. no kto vie , že keby neprišiel dr. Kamenský , tak do kedy by ma nehali trápiť , a ako by to skončilo. takže až na neochotu sestier a chlapa vedľa mňa na vzdychačke, bolo všetko v poriadku. na nič som sa nesťažovala.aj na šestonedelí bolo fajn , aj sestry aj doktori. ale rodiť už nechcem!!! tých 16 hodín som si vytrpela poriadne! inak : neplatila som nikomu nič. aj som chcela mať svojho doktora pri pôrode , ale práve bol na dovolenke. a to by ma určite niečo stálo. 🙂 tak vela šťastia

lauritania
9. jún 2009

aj ja som chodila na cvičenia ku Longauerovej 🙂 , bola zlatá , no nepotrebovala som nič z toho, čo sme sa tam učili, /vtedy som platila sa mi zdá : 20 sk 🙂 ,/ v tej chvíli sa asi na to zabudne. 🙂 , no neviem , aspoň u mňa tak! 🙂
kamoška ide rodiť o mesiac , ta jej a aj vám prajem veľa šťastia a bezproblémové pôrody!

sia222
9. jún 2009

mia ale ono to ujde v pohode.a ked si došla že sme prehodili pár slov tak už uplne.mne kázal isť tento týž na sono preto som bola.no najviac ma štve že som si chcela prehodiť nabytok na poschodie a dnes som zistila že mi chyba 1Ocm cez schody sa vytočiť 😠 😠 no nejako to musím vymysleť moj muž je celý happy z týchto hormonov mojich 😲 stále lepšie ako sa s ním vadiť 😀 😀 😀 zlatý asi to pochopil a hovorí mi maminka len si maluj ako sa ti páči ..bo vie že pak lahnem unavená a bude mať klud 😀 idem dať foto paťulka malinkého 😅

petulig
10. jún 2009

cafteee..tie fusaky pokukam. Este je dost casu. Vcera som dostala taku spanielsku deku ci aka to je kraasna zlta🙂 tak som sa vytesovala.
Mojd rahy si konecne splnil prvy bod na zozname, kupil mi skrinku do kupelne tak som od vcera na neho vynimocne mila, uvidime dokedy mi to vydrzi 😀 😀
sia ze aka kocka si ty 😅

iwusca
10. jún 2009

baby vcera som volala s maminou a vravela ze ma uz objednala ku Dr. Gromovi tak sa chcem spytat trosku ci k nemu niektora chodite a tak 🙂

mamina vravela ze ona je s nim spokojna a ze teraz ma novu ambulanciu v radvani pri novamede tak som zvedava.....

borievka
10. jún 2009

Ahojte baby, som tu nova, tak Vas vsetky zdravim. Chcem sa aj rovno opytat, ze ja od pondelka-15.6.09 chcem zacat chodit na cvicenie k p. Longauerovej, ktoru tu niektore spominate, v pondelok totiz zacina novy kurz- mal by koncit v septembri. Ja mam termin porodu 18.10. NEchystate sa tam tiez niekto chodit? Rada by som niekoho spoznala, bolo by mi tam veselsie...Inak, vsetkym maminam buducim prajem hlavne zdravie !!! A ziadny stres 😉

parvitas
10. jún 2009

ahoj borievka, ja tam tiez idem chodit! urcite sa stretneme 🙂

borievka
10. jún 2009

jeej, to sa tesim, tak dufam, ze sa spozname 🙂 Ja budem akurat v 20. tyzdni 🙂

lulu26
10. jún 2009

Ahoj borievka,

tak tom sme na rovnako a asi nam vyjde miesto v porodnici snad vedla seba... 😉
k akemu dokimu chodis? ja by som tiez isla na tie cvicenia, ale zatial som este v PP a v Bystrici budeme byvat po svadbe v auguste, prerabaju nam ho, ale k dokimu chodim v BB..
uz vies co to bude?

jacka
10. jún 2009

laurita...prečo nám píšeš take veci....mi sme vystresovane dost s toho čo nás čaká.....a každy porod je inakší....ja idem druhy krát rodit...a s personálom som bola spokojna a to bolo pre 3 rokmi.... si veru nepamätám čo bolo pred 8 ved to bolo pekne dávno...a personál je iste viac menej povymienaný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre