Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jamaat
16. júl 2009

Čaute. Mne tiež lekárka nepovedala, že mám ísť v pondelok. Len spomenula Vodeckého, tak som si pozrela, kedy robí, a šla tam v stredu. A tiež mala sestrička pindy. No som nechápala. Ale zobrali ma.

Bola som rýchlo v tom Japitexe, lebo zajtra ráno odchádzame na Pohodu. Ledva som stihla, už zatvárali. Ale nakúpila som čosi. A jedno mi zabudli nablokovať, ja som neskontrolovala, čo mám v taške, tak flísová súprava zostala tam.

hababa
16. júl 2009

sia a mia: ano to som bola ja 🙂 tak teraz fakt neviem co si mam o tom mysliet. ale ma napalila ta sestricka. ramana ja som ziaden papier nedostala od lekara, povedal mi ze mozem ist hociktory den do ambulancie, sla som tam len s tehotenskou knizkou. tak asi si tam najblizsie sadnem a budem sediet dokonca, kym ma nevezmu. v pondelok sa mi totizto asi nebude dat ist.

ramana
16. júl 2009

hababa, ahá tak to ja mám taký papier, kde mám napísané ako dopadli posl.kultivácie ako je uložené bábo a tak + taký kec že žiada moja dr. o prevzatie pacientky do predpôrodnej starostlivosti alebo také čosi...a hore mi rukou napísala kde to nájdem je že nfdr 2. poschodie a streda 😝 tak to mám aspon niečo...no nič skúsim tam zajtra zavolať že kedy teda vlastne nech v tom mám jasno...ma to štve tiež 🙄

sia222
17. júl 2009

prváááááá 🙂) vau no dnes bolo vcelku dýchatelno v noci 🙂 miuš ja sa divím že tam neodkvacol ten dr.sauna bola nič teda🙂 ja si skočím asi v utorok na sono nechce sa mi isť ked robí ten ondok🙂 a pak už len vo štvrtok s výsledkom.
ramamna to my tam chodíme skor preto že tam chodíme odzačiatku.do nemocky k dr.chodia občas také protekčné 🙂) a nechodia inam no a my patríme k nim.ja tu iného dr. nemám a potrebovala som ked som sa sem presťahovala a tak nejak chodím tam.
hababa ked som tam išla pprvé tiež som bola ako pávica že šak vybavené mám na urč hodinku tak som povedala sestričke že dr o mne vie a tak ..a tá ma schladila nech si sadnem a čakám..tiež som bola vtedy že bože to kam idem chodiť :(ale ked som ju spoznala tak ju aj chápem že nebere dopredu velmi a tak a ja ju mám rada taká papulka je.to je asi skor chyba že tí dr.ku kt.chodite mimo nemocku nemaju také info alebo to zabudnu povedať že len v určité dni tam možte isť.a oni si objednávaju pacošky takže vedia kolko im príde tak asi preto neberu takto ked niekto príde aj mimo ako má.asi si tam cinkni aby si sa nevysedela a nakonec ťa zas nezoberu a opýtaj sa o kolkej máš isť bo tam maju vypísané tušim od 8 ale napr náš dr.tam asi nikdy o 8nebol bo oni su rano na oddelení a pak ked si tam porobia idu na ambulancie.na stránke nemocky máš aj t č na ambulancie tak sa asi tak poinformuj.ak pojdeš do tejto tak tá je urogynekologická.
jamat tak pozdrav na pohode..🙂)

halinka1
17. júl 2009

Dievčatá,

tak aj som "neznalá". Mám sa, keď mám od môjho gynekológa papier, že žiada o prevzatie starostlivosti pacientky, zavolať do Roosweltky? Môj gynekológ mi povedal, že tam mám ísť v stredu priamo na rizikovú ambulanciu k Dr. Molitorisovi. Ten je však na dovolenke. Hľadala som na nete, ale nejako som nenašla na ambulanciu telefónne číslo. Neviete ho náhodou? Vďaka...

jacka
17. júl 2009

tretia..... 🙂 🙂

to znamená že je ešte tam tá hnusna sestrička... 😝 ...sa máme na čo tešit 😠 ..ja čo si pamätám..tak sa tam chodilo tiež len jeden den...ale som sa tam pekne vysedela...a najhoršie bolo ked dr. odišiel na sál...no des....som myslela že sa tam niečo zmenilo ale tažko 😝

ramana potom podaj info čo si vybavila 🙂

ramana
17. júl 2009

Ahojte, tak asi skúšam ešte skoro alebo čo zatiaľ sa mi nepodarilo tam dovolať...budem skúšať potom dám vedieť čo mi povedali. Na dnes tam majú napísané "monitoring CTG"

sia aha čiže ty tam chodíš od začiatku ako ku klasickému gyn...chápu 😉 ja len preto, že všetci že posledný mesiac pred pôrodom by som mala chodiť každý týždeň tam a ked tam pôjdem prvý raz budem už 38tt 😅 tak mi to prišlo trocha neskoro, ale v zásade mi je to jedno ako to tak počúvam tak som ušetrila niekolko hodín v čakárni o nič iné som neprišla zatial 😉

ramana
17. júl 2009

Na! tak som sa dovolala sestrička bola v poho 🙂 tak jej vravím že mám na lajstre streda napísané a že idem prvý raz. Ona na to, že nie, že prvovyšetrenia v pondelok, že rozposielali mail - ako to tu už niekto písal - lebo že v stredu robia soná a potom sa nedostanem na rad alebo také čosi....potom sa ma opýtala kedy som bola u svojej dr. naposledy a ktorý som týždeň ked som jej to povedala tak ostala ticho v telefone 😀 to už neviem čo malo znamenať a potom povedala prídite v pondelok!
Tak snáď sme mudrejšie....

petulig
17. júl 2009

cafte..no ja zacinam mat z tej nemocnice celkom bobky. To kym sa tam ja k niecomu dopracujem, s mojim orientacnym zmyslom a este ked vravite ze je tam viac ordinacii. Ja mam svojho dokiho este 13.8. a potom uz asi len nemocka. To by som uz radsej rodit mohla ist ako tam chodit vysedavat 😀

ozaj babky, poradtte mi nejaky parfum, letny sviezy, taky ako ked zo sprchy vyjdem 😵 nenarocna som 😀

ramana
17. júl 2009

petulig ano aj ja som si to povedala ked vkuse čítam že sedí sa tam aj celý den...že radšej odrodím aj tak ma pred tým vyšetria 😝

mne sa páčia moschino...bud I love love alebo Happy 😉 to sú také sviežúchy

halinka1
17. júl 2009

Ramana,
prosím ťa a môžem mi napísať to číslo. Ja mám ísť síce k Molitorisovi na rizikovú, ale nemôžem sa k tomu číslu vôbec dopátrať. Ty si kam presne volala? Vďaka

ramana
17. júl 2009

K Molitorisovi to máš 441 37 31 kuk rozpis ordinácií ja som volala na tú urogyn...vodecky 😉

http://www.fnspfdr.sk/index.php?option=com_cont...

halinka1
17. júl 2009

Tak som sa dovolala na normalnu ambulanciu a tam mi povedala sestricka (bola velmi mila), ze ak som dovod na sekciu, nespadam pod nich a mam si zavolat buduci tyzden, lebo ta ambulancia, kam mam ist, ma dovolenku. Hura... tak som to za dve hodiny zvladla.

petulig
17. júl 2009

sikovna halinka 🙂 raman dik tieto dve poznam, su fajn ale ked ich citim na kazdom rohu. Ja by som nieco taaakee nezvycajne 😵 ja som narocna na taketo veci. Budem musiet ist ocuchat parfumerku asik.

ramana
17. júl 2009

petu tak to budeš mať náročné s týmito vôňami lebo tie sú "prefláknuté" snáď všetky...ale je aj nejaký nový bvlgari taký zelenkavý sa mi vidí alebo pak escada má takéto...chod počuchať potom daj vedieť čo si vybrala 😉

aine04
17. júl 2009

caute 😉
zienky niezeby som vas chcela znechucovat, ale neviem ci sa vam oplati este kupovat parfemy, aspon co mozem podla seba usudit. maly nema rad ked ho vezme na ruky niekto navonany, pre jeho nostek je to urcite vela aj ked je to jemna vona. a tiez ked kojim tak nechcem aby vonal chemiu, moze ho z toho boliet hlavicka. neviem, mozno tuto maminky maju ine skusenosti. ja bohuzial teraz pouzivam iba antiperspirant bez vone... takze moj oblubeny parfem co som dostala na vianoce teraz smutne stoji v policke.

jacka
17. júl 2009

aine...uplný suhlas....dietatko ta potom ked sa navoniaš nepozná...je naučený na tvoju vonu.... 😉 nám to vravela aj vporodnici..že ani prsia nenatierat mliečkom...no čo nespravíme pre drobcov...aby nás poznali....

ramana.....dikes za info 😉

sia222
17. júl 2009

čafte.teda babky asi som vám zamotala hlávky s tou nemockou🙂 ved ak máte daktorá konkr odpor ku kt dr máte isť tak chodte len k tomu ked máš molitorisa..tie ambulancie su na jednej chodbe takže bludiť nebudete🙂
no vidíte a to bola tá istá sestrička..🙂my sme sa s miuo zhodli že je fajn ale každý má z nej prv pocit že dovi dopo🙂 ale ja by som bola niekedy asi ešte horšie reakcie mala...teplo tam maju ako hovado žien ako maku každu chvílu niekto klopká...
petulig tak sa chceš vonať 😀
ja mám na leto vždy rada incanto shine taká mi príde letnučká ale striedam to s Tommy Hilfiger Dreaming do tej som sa min rok zalubila ale absolut špica je teraz u mna Shiseido Zen-tu mi doniesol nedávno mužík zo zahr a bola som pozreť maju ju aj tu v mariona vo fanne nemaju ale tá je taká ťažšia elegantná nie je taká letná ale vonia mi krásne.kašli na bobky dá sa to tam zvládnuť.v tej ambulancii včera na skapatie dala by som výpoved a tie spotené...okukovať chudák dr.🙂 ale na chodbe to celkom šlo ten vzduch myslela som že bude horšie.no a tie čakačky s tým musíte ratať niekedy ja to na hodku niekedy na 3 aspon u nás.ale ked sa zakecate s niekým ujde to 🙂)že mia
moja babky by mi povedala a pytralon by ti nestačil? 🙂
no idem si ja pečienočku ukuchtiť..

hababa
17. júl 2009

ramana: no som rada ze si to napisala, aspon viem teda ze urcite tam mam stihnut ist v pondelok, aj ked to budem mat asi o drzku. teda sa tam zrejme stretneme, mam pocit ze sme spolu chodili k pani Longauerovej na cvicenia, ja mam termin, 5.8 alebo 10.8 tak sme skoro rovnako...tiez sa mi zdalo neskoro tam ist, lebo viem ze sa ma ist 1x v 36 tyzdni, ale no tak ma poslal doki...ja sa este chystam za mojim, nech mi da tiez to lajstro do nemocky, aby som sa zase neobratila domov ako naposledy...strasne opucham, vobec ma netesi behat von ked nemusim...

ramana
17. júl 2009

hababa: jeeej 😀 tak to sme určite spolu chodili na cvičko...podla termínu ja mám posledný podla biometrie 8.8. napísala mi + - 10 dní tak by som bola rada keby to bolo skôr to minus...sice neopucham dáko velmi ale mám toho už plné "brýle" 😎 tak sa teším v pondelok na známu tvár! no čo sa týka toho termínu tak ako som napísala sestrička ked som povedala že v kolkom som týždni ostala ticho v telefone tak teraz neviem či to tam idem skoro alebo neskoro alebo čo vlastne...ved v pondelok budeme muuuudre 😉 zober desiatu a vela vody! 😀

petulig
17. júl 2009

ozaj baby a boli ste uz aj u tych detskych doktorov sa dohodnut ci vas vezmu ? Niekto vravi ze sa to nemusi, niekto ze to v porodke budu chciet vediet. Asi pojdem pre istotu.

ramana
17. júl 2009

Hm, priznám sa nebola som hoci to mám sto metrov, ale pôjdem...budúci týždeň. Ked sme boli na exkurzii v rooseveltke tak tá staničná sestra vravela, že to chcú vedieť, pretože posielajú dokumentáciu o bábetku tomu lekárovi, ktorého nahlásiš.

hababa
17. júl 2009

petulig: detskeho lekara si zajednaj urcite dopredu, ja som si bola, dala mi na seba cislo a hned ked ma pustia z nemocky mam zavolat...a nahlasuje sa to aj v nemocke, lebo detskemu posielaju dake papiere vraj.

hababa
17. júl 2009

ramana: dufam ze to ozaj v pondelok stiham, pokecame, snad nam to bude ubiehat rychlejsie 🙂

ramana
17. júl 2009

hababa a koho si si dala dr.? ty si bola na tej prednáške s pediatrom? nevieš ako sa tá dr.volala lebo ja som tam nakoniec nešla a mám pocit že jedna z tých čo mám za domom je ona tak len či sa ti pozdávala a tak...

jacka
17. júl 2009

ja ked som sa bola pýtat pri prvom...tak mudra sestrička len oči vyočila....čo to mám za blbé otázky ked tam patríme...ťapa sprostá...tak teraz ma tam neuvidí.. 😠

septembrovky už máte popraté vecičky?..a pobalené? 😉

.a v čom pojdete domov s porodnice?

petulig
17. júl 2009

no tak pojdem veru, este je cas,ale bohvie ci dovolenky nebudu mat doktorky. Este si ale vybrat musim daku.

jacka ja mam detske veci poprane, este plienky mi treba a postele pradlo inak som hotovo.
pobalene ako co ? do porodky? to este ani nakupene nemam🙂

ja sa tipujem ze do porodnice budem v teplakoch utekat🙂 ci budem mat cas a chut sa obliekat nejak. Uvidime. ALe kazdopadne to tipujem na cierne gate co furt nosim pod kolena a daku tehu koselu aj tak bude treba brucho este kryt 😵 a hadam bude stale teplo tak len tapky na nohy. sak to do auta a sup domov.

sia222
17. júl 2009

čafte. ano babky treba tu detsku dohodnúť.jaci ved dnes si možeš vybrať dr.kdesa ti len zažiada aj pre dieťatko..či tam patríš alebo nie..oni su povinný ťa akurát teraz podla nového zobrať ak tam patríš a nechceli ťa zobrať trebárs preto že už maju vela..
petulig jaci sa pýta z porodnice nem do porodnice 🙂)
ja som minule tiež nad tým uvažovala že to v čom pojdem tam asi potom zo mna spadne a to čo mám doma do toho sa ešte nevpracem🙂) ak bude ok počko hodím nejaké šaty asi.ja už mám poprané ale ešte niekt neožehlené aj do porodky pokupené ale nezbalené..včera som ešte malinkému nožničky na nehtíčky kupilaa už mám snád všetko aj lieh aj gázu na pupčok a také..petulig to stačí asi ak si aj nejakej cinkneš.vačš to je tak že ked dojdeš z porody zavoláš hned a dohodneš sa ..niekt chodia poprvé domov niekt vyžaduju prísť tam aj s bábom a pak ti povedia čo a ako a ako do poradne a tak..

petulig
17. júl 2009

sak to je to iste z porodnice a do porodnice🙂 ja nosim take co sa vojdem aj potom , bedrove 😀 . No uvidime, vela som nepribrala tak hadam to tam vsetko necham v porodke.
Budem musiet aj ja nabehnut do dakej lekarne len si zoznam daky musim vytlacit aby som tam nechaosila

mia78
17. júl 2009

ahojky,ja som sa dnes len teraz dostala lebo sme sa smlim zabavkali ani cez obed si nepospal a ja by som tak spala 😅

veru nam to tam ubehne ani sa nevidi, ja neviem kedy pojdem ako budem mat odvoz lebo sa mi nechce po trolejoch behat.

ja nemusim teraz ziadne vone citit ked sa svokra naparfinuje a ideme niekde autom tak len trpim a otvaram okno 😅 a vraj tehule maju ine vone mozno sa ti potom nebude pacit ale ved uvidis

no a s porodky urcite nieco volnejsie dake saty alebo tricko, lebo ja ked som sla s porodky pri malom tak som mala este brucho dost a dala som si doniest veci a ani som ich nezapla este ze bola zima a mala som bundu.... 😀

veci pre babu uz mam nachistane este postielku dokopi a male upravy......a zo sebou uz tiez skoro este nieco dokupit z lekarni tiez a uz len pobalit a cakat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre