Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

slavicita
7. mar 2011

@marjoz Ahoj, tak mňa prišla pozrieť nejaká hlavná nadriadená sestričiek lebo ju poslala jedna moja kamoška, tak prišla ako sa cítim. Aj som jej jemne naznačila ako je to s tými sestričkami, tak sa rozčúlila a vraj o tom vie, aj im veľakrát povedala svoje ale nejako to stále nefunguje..🙂) Tak zrejme sa s tým veľa nedá urobiť len sa prispôsobiť a nejako to prežiť🙂))

sisna
8. mar 2011

@marjoz No, to som rada. Ja som dost nedavno lezala na traumatologii, a tam to tiež nebola ziadna slava, tak som nic necakala ani tu. Je to vlastne smutne, ale co narobime. Niekedy mam pocit, ze by museli polovicu sestriciek vyhodit kvoli spravaniu, naco to robia, ked ich to nebavi. Pekne si to napisala aj pre janao.
Treba to len vydrzat, za chvilu si doma...a nedat sa a nestresovat. Skodilo by to hlavne babatku, keby citilo, ze si nervozna, ziadne ,,truby,, za to nestoja.

leginca
9. mar 2011

Ahoj dievčatá,

nám sa 13. 2. o 8.00 narodil krásny syn Adamko s mierami 54 cm a 3470 gramov.

Pôrod som mala vcelku rýchly - o 4tej v noci mi začali kontrakcie raz za 15 minút, o 5.30 som už bola prijatá v nemocnici a o 7.45 som šla na pôrodné sály a na 3 zatlačenia bol o 8-mej Adamko na svete. Rodila ma Dr. Rosová - veľmi milá mladá doktorka.
Ja som bola veľmi spokojná aj so sestričkami na šesťstonedelí - boli veľmi zlaté. Baba, ktorá bola so mnou na izbe mala problém s prsníkmi - tak jej požičali aj solux aj odsávačku a vysvetlili jej, čo a ako má robiť. Detské sestry nie sú zlé, len sa stane, že každá povie maminke niečo úplne iné - ja tým, že som už druhorodička, tak som si aj tak vždy spravila po svojom. Čo sa týka kúpania, tak detská sestra chodila kúpať deti na izbu a ukazovala maminke čo a ako - a maminka si to aj sama vyskúšala.

miskap
9. mar 2011

@leginca Blahoželám ku krásnemu synčekovi. Prajem veľa zdravia 🙂

dominika85
9. mar 2011

ahojte dievcata 🙂 01. 03. 2011 sa nam narodila nadherna dcerka Nely a rodila som v roosveltke. co sa tyka starostlivosti som velmi spokojna. na oddeleni sestonedelia nam sestricky vzdy ochotne poradili, booli trpezlive a vysvetlili aj tri krat ak bolo treba. pocas celeho pobytu nemam jednu negativnu skusenost, cakala som vselico... alae bola som prijemne prekvapena aj s toaliet a sprch ktore su uplnee vynovene. velka vdaka patri aj detskym sestram, ktore sa o deticky prikladne sttaraju 🙂 nebojte sa ist do rooseveltky rodit.... je vela negativnych ohlasov ale to len preto, ze tie pozitivne malo kto napise 🙂)) Dominika Salamunova

janao
9. mar 2011

@marjoz Oni o tom vedia, co sa o nich pise. Ked som bola na exkurzii na porodnej sale, tak ta ich hlavna nam hovorila, ze sa pisu o nich rozne veci na internete, ale ze vraj, ked sa clovek nepyta, treba sa vraj pytat, aby si neodisla domov a nebudes vediet tamto, hento. Tak som si aj ja povedala, ze sa budem teda pytat, ked nebudem vediet. Ha, ha, ha. Clovek nema chut chodit za nimi, ked vidi tie ochotne tvare a je vycerpany z porodu. Raz som isla za nimi (okrem inych veci), ci by mi ukazali ako krmit striekackou. Pytali sa ma, ci mi to uz ukazovali, ja vravim, ze ano, tak to ma ist skusat. Keby aspon zdvihli zadok a isli sa pozriet, ci to robim OK. Ale este raz zdoraznujem, ze zenske sestry su bozske. Nebyt ich, tak tam asi vyskocim z okna.

marjoz
12. mar 2011

@leginca
Gratulujem k Adamkovi.
Mala si to teda rýchlo za sebou, to by som aj ja chcela, ale som prvorodička, takže zatiaľ mi ostáva len dúfať 🙂
Ja som sa na základe ohlasov rozhodla, že predsa len budem rodiť tu v BB. tak dúfam, že ma personál nesklame, pohnú sa ľady a všetko dobre dopadne. Verím, že môj pozitívny prístup nebude prehnaný. Ale to napíšem až po tom ked sa vrátim.

alibaba235
14. mar 2011

@janao ... keby sa dalo otvorit, vsak 🙂.... takze sa tam neda ani vetrat a ani z okna vyskocit

janao
21. mar 2011

tak, tak

ketrina111
4. apr 2011

Ja som tiež rodila v "roosweltke" nechcem nikoho strašiť, ale už by som tam nedala odrodiť ani mačku, možno katastrofálny prístup sestričiek bol zapríčinený tým že nás tam bolo veľmi veľa (spolu so mnou rodilo dalších 9 žien) ,ale keby pri mne neležala jedna druhorodička ktorá mi ukázala čo a ako s bábom tak neviem čo by som robila. Vecičky pre málého vám síce každý deň dajú ale ja som si malého dala radšej do vlastného lebo tie košielky boli hrozné.

ketrina111
4. apr 2011

Mne sa to tiež stalo s tým mliekom nikdy nezabudnem ako sa mi triasli ruky ked som dávala malému papať cez tú striekačku, 2 dni som mu dávala studené mliečko lebo som nevedela aké má byt teplé a vždy ked som išla za sestrou tak ma odbila. Jediné normálne tam boli ženske sestry, tie boli vždy ochotné pomocť.

vivien11
3. júl 2011

mam chvilku čas tak napisem skusenost s porodu. Nemam ziadnu traumu. Rodila som cca tych 13 hodin kontrakcie boli silne ale treba len sa psychicky nastavit nato ze na konci pride vytuzene babo a to ma hnalo dalej a dalej a dalej. Pri porode som mala doktora Molitorisa. Ktory bol uplne uzastny profesionalny a skvely neviem si ho vynachvalit odviedol perfektnu robotu. malinka musela ist pomocou zvonu lebo priznam sa ku koncu som uz nemala sil ju vytlačit a bola aj dost velka ale pan doktor to zvladol na jednotku a ani na nej nevidno zeby museli pouzit vakuum . a o tom zeby ma vobec šil to ani neviem pri zasivani sme debatili a presiel necely dva tyzdne od porodu a ja mam pocit ze uz to mam zahojene. takze moje dojmi s porodu su pozitvine roosveltova nemocnica je dobra nemocnica a aj na porodnych salach boli vsetci profesionalny nemam ani jednu výtku . čo sa tyka šestonedelia aj tam su sestry obetave a zlate len mi mamičky im to neulahčujeme ja osm im tam nariekala asi hormony teraz sa zato hambim ale oni mali trpezlivost

blueberry21
6. júl 2011

Ahojte chcem sa opytat nema niektora skusenosti s rodenim s porodnou asistentkou ? kolko to asi stoji ? ako to prebieha ci bola cely čas s vami ? a ci sa vam potom pri porode venuje aj doktor ? dakujem za kazdu radu

bobocka
6. júl 2011

@blueberry21 http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro... tu mas aj cennik dole.osobne som pri prvom pa nemala,pri druhom jednoznacne budem mat.ja viem,ze tie nase pa si robia svoju robotu tak ci tak,ale ak si raz mamina za pa priplati,co zas az taka sialena suma nie je,tak ta pa sa jej myslim venuje intenzivnejsie a je viac naklonena respektovat maminkine iste poziadavky(nemyslim nic sialene,ale mozno nekontrolovanie krca kazdych 5 min,ci mozno povolenie ctg na boku,ci respektovanie sukromia alebo momentalne vcasne info o priebehu porodu...) ja iste budem pa chciet.na skodu to iste nie je 😉

dominicka136
19. júl 2011

@jamaat ahoj nevies kolko rokov ma fruhwald

bobocka
19. júl 2011

@dominicka136 http://www.gynekologickaambulancia.sk/kontakt.html tu je fruhy v plnej krase 🙂 mlady podla mna 🙂 tak akurat.ze nie je to zajo co teraz dostudoval ,ale zas ani stary pan doktor co nepripusta nove metody a studie 🙂

dominicka136
19. júl 2011

@bobocka daskujem ti

dominicka136
19. júl 2011

@bobocka nevies ci fruhwald bere aj nove pacientky? 🙂

bobocka
19. júl 2011

@dominicka136 berie.aj ja som jeho nova 🙂

dominicka136
27. júl 2011

@bobocka tak je dobre no a nevies kolko ma rokov? 🙂

bobocka
27. júl 2011

@dominicka136 co ja viem kolko ma rokov? ale podla foto stary veru nie je 😉

dominicka136
28. júl 2011

no sak neni 🙂

iwkabinderova
6. aug 2011

ahojte ako tu citam vsetky tie zaujimave veci tak uz trosku zacinam mat z porodu aj strach,mam termin na deviateho septembra,a teraz sedemnasteho idem do nemocnice na prve predporodne vysetrenia tak som velmi zvedava ako to bude prebiehat

miskap
7. aug 2011

@iwkabinderova Určite si so sebou na vyšetrenie zober jedlo, pitie, nejaký časopis a samozrejme pribaľ trpezlivosť. Trvá to vždy strašne dlho.
Každá žena má strach, obavy z pôrodu, je to normálne. Ideš do cudzieho prostredia, nevieš, aký bude personál, či sa budú k tebe dobre správať, nevieš, čo sa bude diať s tebou, aký to bude mať priebeh. Je to veľa otáznikov a tá neistota je tam. Ale určite sa o teba dobre postarajú a všetko bude v poriadku. Odporúčam, aby si si zobrala so sebou partnera, určite ti o dodá odvahu, budeš viac uvoľnená a budeš môcť dobre rodiť.
Držím palce a prajem zdravé bábätko.

bamb27
7. aug 2011

@iwkabinderova nemaj strach, prave naopak nalad sa pozitivne a na to ze si proste tym vsetkym musis prejst a na konci toho vsetkeho pojdes domov s babatkom... ale ak ta to potesi, tak ja osobne som urcite nemala ziadnu zlu skusenost, porod rychly a pohodovy ze ani nevem ako to prebehlo a pobyt tiez ujde rychlo, hlavne nech je vsetko v poriadku
a predporodne vysetrenia... noo, ako pise miskap caka sa dlho ale v podstate je to len poradna

iwkabinderova
8. aug 2011

dakujem krasne ano mas pravdu budem na tvoje slova mysliet cely cas a na tu krasnu vetu ze na konci toho vsetkeho pojdem s nasou malou princeznickou domkov dakujem

iwkabinderova
8. aug 2011

@miskap ano ako sa blizia posledne dni tak tie obavy sa uz ukazuju,vsetko co si napisala je pravda a hlavne ten strach z personalu a tak ale dufam no nie verim ze to dopadne dobre a rychlo.dakujem za rady co si zo sebou vziat,dakujem za vsetko

bbtina
28. aug 2011

Teda kocky,bola som na novorodeneckom,len aby mi natocili ctg. Maju to tam riadne prepchane,uz ani maminy nemaju kde davat🙂

parvitas
28. aug 2011

@bbtina ozaj, a ty chodis na poradnu pre rizikove tehotenstva? ci kam? ked vravis, ze na novorodeneckom... mam z toho zmatok trochu...
lebo prvy porod som mala vo Zvolene a tam neberu pacientky na vysetrenie do nemocnice (lebo im to nepreplacali, ci co), ale mala ma v starostlivosti moja gynekologička až do konca.

bbtina
28. aug 2011

@parvitas no tak tu budes posledny mesiac alebo s dvojickami aj o kus skor urcite chodit do rizikovej a od 36tt je preventivna hospitalizacia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre