Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

lilli110
1. dec 2013

@sunnyflower Ahoj. Vďaka za info 🙂 ale asi sa pokúsim vydržať to 😉 A koľko sa teraz vlastne platí za EPI? Ináč, už sa nám to riadne blíži 🙂

olivia31
1. dec 2013

@sunnyflower Super ďakujem za info ja som uvažovala nad epiduralk. aj si teraz v stredu nahlásim, že chcem nadštandar. izbu po pôrode.

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia31
1. dec 2013

@sunnyflower Presne ako píšeš pre istotu si to pôjdem aj ja podpísať a keď budem potrebovať tak si ju dám pichnúť .....a ak to zvládnem bez tak budem aspoň spokojná , že mám v zálohe niečo čo mi pomôže 😉 .

lenika21
1. dec 2013

@sunnyflower ahoj dakujem za info 🙂 aj ja pojdem v stredu sa dohodnut... Lepsie to mat v zalohe ako potom dlho trpiet. Vobec netusim aka to bude bolest ale pre istotu a taky lepsi pocit 🙂 a kedy mas termin

olivia31
2. dec 2013

@lilli110
@lenika21 Ahojte dievčatá tak ja už mám aj strach čo bude v stredu ...pre istotu beriem aj kufor ak by sa niečo udialo a chceli by si ma tam nechať. Lebo nechcem aby musel môj manžel utekať dom . keď , že nie som priamo z BB.

lilli110
2. dec 2013

@olivia31 Ahoj 🙂 Nooo, veď pre istotu ho hoďte do auta. A čo sa deje? Máš aj nejaké pocity...bolesti, alebo viac padnuté bruško, al.nejaká predtucha? Ináč, mňa v noci malý tak kopol, že som sa prebrala z totálne tvrdého spánku a normálne som si chvíľu myslela, že mi snáď odtiekla voda, al.čo 🙂

lenika21
2. dec 2013

@olivia31
@lilli110 ahojte baby... No tak ja som dneska mala kontrakcie 3 hodiny nepravidelne a potom nic. Az som od unavy zaspala. Ako ak to ma byt silnejsie tak dufam ze epi si vybavim. Lebo mi nebolo vsetko jedno. A Olivia tak uz si v termine tak by Ti to uz aj dobre padlo nie? 🙂 uz aj ja by som si mohla tasku pobalit 🙂

lilli110
2. dec 2013

@lenika21 Ahoj. Tak ja som na tom bola takto v pia večer. Skoro štyri hodiny. Niektoré ozaj silné. Tiež nepravidelne. A pomáhali aspoň čiastočne zmeny polohy. Taká som bola z toho unavená. Dávno som tak tvrdo nespala. Nechcem ťa strašiť, ale bude to ešte o dosť silnejšie. Ale neboj, len pár hodín 🙂 a tú tašku si už pre istotu zbaľ 😀

lenika21
2. dec 2013

@lilli110 no super 🙂 tak to bude teda radost 🙂 a tie zmeny polohy kusok pomahali. Nech to uz mam za sebou 🙂 a veru hadam zajtra ju uz pobalim vsetko mam len sa mi to do tasky nechce davat. 🙂

lilli110
2. dec 2013

@lenika21 Áno, mne to tiež pomáhalo, keď som menila polohy. Ale pri tých skutočných kontrakciach teda vôbec 😒 . Veď uvidíš, ak budeš mať tú EPI, malo by to byť v pohode. A ak náhodou nebudeš mať, tak to vydržíš, pretože ťa bude deliť už len chvíľka od toho, aby si držala maličké v náručí. A dá sa to zvládnuť. Neboj. Ty máš tp vlastneuz niekedy buď.týždeň, nie?

lilli110
2. dec 2013

@lenika21 aha už som si to pozrela, skoro ako ja 😉

lenika21
2. dec 2013

@lilli110 no vsak na malickeho sa uz velmi tesime 🙂 ako ved ja sa bojim zubarky to bude strasne 🙂 ale tak nejako bolo nejako bude. No aby som tu epi stihla vybavit. A Ty mas kedy termin?

lilli110
2. dec 2013

@lenika21 Ja mám 17.12. 🙂 A vieš čo, možno ťa kúsok poteším. Os prvého pôrodu sa už nebojím zubára a ta bolesť sa mi zdá už v pohode 😀 😀

lenika21
2. dec 2013

@lilli110 Tak toto je pekna odpoved 🙂 dakujem 😀 tak budeme mozno aj spolu rodit 🙂

sunnyflower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenika21
3. dec 2013

@sunnyflower ja mam termin 19 🙂 tak Ty to mas za chvilku... By som sa aj vymenila s Tebou 🙂 a Tvoje prve?

olivia31
3. dec 2013

@lilli110 Ahoj už si nahodená ja som už okupkaná aby som sa páčila.🙂 🙂 🙂 zajtra .....inak som zvedavá čo bude zajtra a ako dlho tam budeme.🙂

lilli110
3. dec 2013

@olivia31 Ahoj. Som 😀 Zvíjam sa tu už dve hodiny. Kontrakcie v krížoch každých 10 min. Normálne som si to potom stopla. Bola som sa okúpať, tak tá horúca voda pomohla. Trošku to poľavilo. Len som dosť unavená. Ráno sa teda vidíme. Tiež som zvedavá hl.kto zajtra príde. Teba asi čaká aj to sono...

olivia31
3. dec 2013

@lilli110 No mňa sono a teba asi pôrod ty to už máš teda riadne no len aby si v noci nešla rodiť....inak mne celý deň tvrdne bruško ale tiež mi teplá sprcha pomohla . Práve som sa natlačila a idem si dať poloha ležmo.🙂

lilli110
3. dec 2013

@olivia31 😀 Pre istotu som sa tiež teraz poriadne najedla 😀 Ale nemyslím, že už pôjdem. Niečo podobné som mala aj v piatok. Už mi to pomaly prechádza. Super, že tam sa budeme môcť tiež sprchovať. To mi vtedy teda pomáhalo. Vtedy som necítila nič. Tak aspoň na chvíľu úľava. A ideš si zajednať aj tú EPI?

olivia31
3. dec 2013

@lilli110 Asi ano pre istotu ak by som to už nezvládala tú bolesť tak by som si pre istotu nechala zadné dvierka no ak by som cítila, že to zvládnem tak si ju nedám. Už som niečo zvládla tak ak by to bolo niečo podobné tak ju potrebovať nebudem....bola som na rontgen s kontrastnou látkou a tam mi MUDr. Vodecký zaživa zaštikol maternicu a povytiahol von a pichal kontrastnú latku a bez umrtvenia žiadne lieky od bolesti nič poroste brutál bolesť a ak by tá bolesť bola taká tak to zvládnem aj bez epidur. no ak to bude niečo horšie tak budem rada ak mi to pomôže.

lilli110
3. dec 2013

@olivia31 Fúha, to znie ale fakt hrozivo. To muselo riadne bolieť. Už nech to máme za sebou.

olivia31
3. dec 2013

@lilli110 Bolelo no musela som to vydržať už keď som na to išla tak som vedela, že to bude zaživa no zvládla som to. 🙂 Doktor mi to všetko vysvetlil a bola som rada, že mi to robil on . No som zvedavá na zajtra. Hlavne kto tam príde či znova ten M doktor.🙂 Už by som chcela mať drobca po pôrode na brušku moje malé mrne inak stále sa rozprávame s manželom, že aký bude či bude mať aj vlásky a či tmavé, alebo svetlé.🙂 🙂 🙂 🙂 Joj tešíme sa .

lilli110
3. dec 2013

@olivia31 To áno. To som tiež zvedavá. Ale o chvíľu ich už uvidíme 🙂 A dúfam, že zajtra nebudeme dlho čakať na doktora. Chcela by som ísť ešte niečo pozrieť pre drobca, ak bude čas. Ešte uvidím. Lebo ja z týchto kontrol chodím totálne unavená domov.

olivia31
3. dec 2013

@lilli110 Vieš čo aj ja . Nevládzem už potom nič to je strašne únavné. Tak zajtra . 🙂. Ahoj.🙂

dulkagabulka
4. dec 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

ludmilabb
4. dec 2013

@sunnyflower @lilli110 @lenika21 zienky drzim palce ja rodim az v marci tiez som z BB takze Roosveltka je ista, nech vam prebehnu porody ako po masle, citam ze uz to mate na spadnutie 😀

lilli110
4. dec 2013

@olivia31 Ahoj 😉 Tak ako dopadlo sono? Koľko vážite? A tp ti ako vyšiel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre