Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

mia78
26. apr 2010

ahojte .....konecne sa to tu aj pohlo po case 😀

slavicica ten mladý doktor sa vola Baláž a Molitors tak dohliada nad ním pokial bude mať skúsenosti..... 😀

inka sestri zenské aj detské sú v pohode pomožu aj poradia ked sa opítate aspon ja som mala dobré skúsenosti...... 😀

slavicita
27. apr 2010

To je pravda..tie ženské sestry boli fakt super..nemala som s nimi žiadny problém..dokonca keď som mala naliate prsníky a malý ešte nechcel sať, tak mi doniesli lampu aby som si ich nahrievala a odstrekovala, všetko mi poukazovali a chodili sa pýtať ako sa cítim..tie detské boli tiež fajn len ako som už spomínala, čo sestra, to iný pokyn..proste miestami to pripomínalo grotesku..keby som nebola zúfalá z malého lebo stále spal a nechcel papať, tak sa aj zasmejem.. 😀

rybka08
28. apr 2010

Ahojte,
pisete, ze je v Rooseveltke malo porodnikov - Mudr. Schwartz, Trska, Belan, Karovic uz nerodia?
Dakujem za info 🙂

marion
28. apr 2010

trska konci tento mesiac a belan uz tiez nie je v nemocnici. 🙂

janusa127
28. apr 2010

no málo ich je málo, hádam do leta neodídu všetci... 🤐 mne sa pozdávajú tie pôrodné asistentky, chválite ich aj tu tak ešte pozisťovať čo a ako sa zajednávajú. a nemáte niektorá zoznam čo treba do nemocky? díkyyy 😵

slavicita
29. apr 2010

janusa127, zober si toto:
tehotenskú knižku, preukaz poistenca, občianky preukaz a kópiu sobášneho listu
dve nočné košele ( na zapínanie vpredu ), župan, papuče, šlapky do sprchy, osušku, uterák, mydlo, zubná kefka a pasta, krém na tvár a aj na ruky, hrebeň, príbor, pohár, telový šampón, šampón na vlasy, toaletný papier, hygienické vreckovky, balzam na pery, tampóny do podprsenky, materskú podprsenky 2 ks, 2 balenia popôrodných vložiek ( keď majú na oddelení, tak ti dajú aj oni, takisto aj podložku pod pacienta ), 5 jednorazových nohaviečiek ( môžu byť aj obyčajné bavlnené ), masť na bradavky, nabíjačka na telefón.
Pre malé dávajú každý deň 2 košielky, 3 bavlnené plienky a 4 ks jednorazových plienok. Ty si určite dones vlhčené obrúsky na zadoček, krém na zadoček a jednorazové plienky lebo niekedy tie 4 nestačia. Takisto podbradník, ponožky, čiapočku a rukavičky proti poškriabaniu. Ja som si doniesla aj svoje košielky lebo tie ich boli také nemožné, že keď sa malý viac mrvil, tak si ich vyzliekal a stále mal odhalené pliecko.

janusa127
1. máj 2010

slavicita ďakujeeem 😵 hneď si aj píšem ... 🙂

zuzipolony
2. jún 2010

Ahoj baby! Idem po prvý raz na kontrolu pred pôrodom do nemocnice, sestrička u môjho dr mi dala len číslo a že si mám zavolať. Neviete mi poradiť ako to tam chodí? Na stránke roosveltky som sa dočítala, že je tam veľa ambulancií a vôbec neviem kde sa mám potom hlásiť. Dík a pekný deň 😉

mimka2005
7. jún 2010

Ahojte babulky, neviem ako to beží na pôrodníckom oddelení v Banskej Bystrici teraz ja som tu rodila cisárskym rezom v roku 2005 konkrétne 7.12.2005. Počula som vtedy hrôzostrašné fikcie toho čo ma čaká a vzhľadom ku tomu som bola ako prvorodička i patrične zo všetkého vydesená. Ešte podotknem, že som do nemocnice nastúpila na plánovaný cisársky rez 2.12. a i napriek prísľubu, že som zaradená na cisársky v pondelok t.j. 5.12. som sa do programu dostala len 7.12. Prišla som tam ako pacientka MUDr.Vodeckého u neho som v tom čase absolvovala pravidelné predpôrodné prehliadky, mali sme s ním dohodnutý aj cisársky. No z MUDr.Vodeckého sa vykľul pekný "doktorček"-a ja som dodnes nesmierne vďačná za to, že MUDr.Vodecký našťastie 7.12. pracoval kdesi inde a nerodila som u neho, ale cisársky mi robil MUDr.Molitoris, ktorému asistoval MUDr.Schwarz a primár. Jazvičku po cisárskom mi nie je vôbec vidieť, po pôrode som nemala absolútne žiadny problém a staroslivosť týchto troch lekárov bola neskutočná a ja som mala pocit akoby sa celý svet točil len okolo mňa stále boli pri mne na izbe raz MUDr.Molitoris-ktorý svojim neskutočným humorom zabil vetu : "Od takej veľkej ženy sme čakali čosi väčšie /maličký mal totiž len 3 kg/"...MUDr.Schwarz dodal "...tak zas nabudúce" /ležala som u neho na prvom poschodí s iným ženským problémom/ a primár to zaklincoval vetou "Gratulujem je to chlapec-buďte rada vraví sa, že my chlapi to máme v živote ľahšie"...proste boli ÚŽASNÝ a pre mňa vyťukanú-vystrašenú a hrôzostrašné scénare čakajúcu prvorodičku DOKONALÝ. Čo sa týka sestričiek pred pôrodom /nepamätám si už odborne ten názov oddelenia bolo to však v pravo-tam boli sestričky zlatučké/...po pôrode sestričky boli taktiež zlaté, ale mám aj nie dobrú skúsenosť s detskou sestrou taká staršia krátkovlasá-mahagónové vlasy...tá bola tak protivná, že mi vedela zobrať radosť aj z narodenia malého...maličký mal koliku, kedže som bola po cisárskom nemala som hneď mlieko-nútila ma si ho prikladať-maličký odmietal sať a ešte akoby toho nebolo dosť mal zaležanú hlavičku "torticolis"...takže ju nevedel na mňa otočiť...no tá protivná osoba do mňa vrieskala a hučala...."Tá" keby tam nebola tak je všetko absolutne v poriadku. Takže milé "mamičky-čakateľky" určite sa nebojte, nepočúvajte hrôzostrašné scénare, buďte milé a samé sebou a uvidíte, že všetko bude o.k. Držím Vám palčeky.

zuzipolony
10. jún 2010

Ďakujem Mimka, za trochu ukľudnenia. Mňa to čaká za necelý mesiac a začínam mať trochu obavy.Práve som úspešne odštátnicovala a konečne si môžem tehotenstvo užívať, ale ako som tak čítala referencie na bb nemocnicu...no neviem. ževraj tam už Vodecký ani Trška niesú, tak uvidíme koho práve vystihnem. Zajednaného doktora nemáme, nedovoľuje nám to naša finančná situácia, ale dúfam že pri mojom šťastí všetko dobre dopadne 🙂 Už sa veľmi tešíme a nevieme sa dočkať kedy príde na svet naše malé prekvapko, lebo do teraz nevieme či bude chlapček, či dievčatko.

slavicita
14. jún 2010

Zuzipolony, nemusíš sa báť. Ja som rodila pred štyrmi mesiacmi pri Dr. Jenčovi. Tiež som nemala nikoho zajednaného a som aj rada, že práve vtedy mal službu tento dr. Bol veľmi milý. Vzhľadom k tomu, že som rodila sama a nikoho iného tam nemali, tak aj sestričky som mala pre seba a pravidelne ma kontrolovali. 😀 A keď som odrodila, dr. ma zašíval a popri tom mi rozprával, že máme prvú zlatú olympijskú medailu ( práve vtedy začali olympijské hry ) a o tom ako jeho ocovi murári zle zamurovali priečky..no proste pohoda...nič som necítila a bola som úplne spokojná. Sestričky okolo mňa behali a starali sa o mňa. Na novorodeneckom sú dva druhy sestričiek:detské a gynekologické. Tie gynekologické boli úžasné, nemala som s nimi žiaden problém a keď som mala problém s odsávaním, tak mi doniesli lampu na ohrievanie pŕs a ukázali mi ako si mám odstriekavať mlieko. Malý bol totiž veľký spachtoš a nechcel papať, len spal a spal. Horšie to bolo s tými detskými. Niežeby boli zlé, naopak boli milé, ochotné ale problém bol v tom, že každá mi kázala inak, tak som bola z toho na nervy. Jedna mi povedala, že mám malého kŕmiť každé, dve hodiny, druhá, že každé tri hodiny a tretia to zaklincovala, že mám malého nechať nech si pýta sám. No ale to by mi asi umrel do hladu lebo ten tak spal, že som ho kŕmila v spánku..Horšie to bolo v tom, že potom ako si vymenili smeny, tak na mňa kukala tá prvá sestrička, prečo som nerobila podľa nej ale podľa tej tretej sestričky...proste hotový blázinec...tak som si len povedala, že to nejako vydržím a doma sa zariadim po svojom... 😀
Držím palčeky, nech všetko dobre dopadne..ak chceš ešte niečo vedieť, tak sa kľudne pýtaj.. 😉

lukli
30. jún 2010

ahojte, mate niektora najnovsie skusenosti s doktormi a sestrickami pri porode a potom na novorodeneckom odd.?, mna sice caka porod asi tak o 3-4 mesiace, ale tiez som vela pocula negativneho, tak by som rada vedela ako to tam vyzera teraz, ci sa to zmenilo napr. tym, ze su tam aj ini doktori. dakujem za kazde info 🙂

zuzipolony
1. júl 2010

čaute, ja mam zatiaľ len skusenosti s doktormi z predporôodných vyšetrení, čo sa chodí od 36 týždňa a už dvakrát som natrafila na doktora Baláža. Bol veľmi milý, vypočul ma a poradil na akúkoľvek otázky a aj dôkladne vyšetril v porovnaní s mojím doktorom, sestrička na ambulancii bola taktiež veľmi milá. lukli, ja už každú chvíľu čakám kedy sa nám to rozbehne, tak potom ti určite napíšem všetky zážitky s doktormi a sestričkami pri pôrode 🙂 . Len dúfam že mi všetko dobre dopadne a zvládneme to v pohodičke. Držte palčeky 😉

lukli
2. júl 2010

@zuzipolony - dakujem pekne, ak si najdes potom cas,budem rada za kazde info 🙂 🙂, vela stastia pri porode prajem 🙂

paris0
8. júl 2010

ahojte, ja som rodila teraz v júni u dr.Jenča a bola som velmi velmi spokojna. Bol velmi prijemny, mily a myslím si, že svoju pracu si robi skutočne velmi dobre. Mala som objednaného dr.Molitorisa, ktorý je tiež velmi dobrý odborník, bohužial nemohol prísť na porod a tak som rodila u spominaneho dr. Jenča. Ked som sa dostla na izby šestonedelia nepočula som jednu stažnosť na doktorov. Moja spoluležiaca rodila u nejakej pani doktorky a tiež bola spokojna. Tym chcem napísať nemusíte mať obavy ten stav, ktorý sa opisuje a tiež som o nom počula, že skoro všetci dobrí doktori poodchadzali nie je až tak pravdivy, pretože sú tam aj teraz dobrí odborníci, ktorí sa o vás postarajú.

vegas
28. júl 2010

Ahojte baby, ja som rodila v BB v roku 2005 a vtedy som si povedala nikdy viac 🙂, no ale nakoniec to vyzerá, že 30.12.2010 sa história zopakuje. Rodila som vtedy u MUDr. Vodeckého a bol naozaj super. Asi v 10tt som tam 3 týždne ležala a izbu mal na starosti MUDr. Schwartz a bol tiež v pohode. Lekári sú podľa mňa super, v tom čase to bolo horšie so sestričkami a mne vtedy vadilo aj to prostredie. Mala som celkom ľahký pôrod a vôbec nie silné kontrakcie a zhruba každých 5min. Sestričky si zo mňa robili srandu, že to som ešte mohla zostať doma a tak. Posledný krát ma pozreli o 21.00, bola som otvorená na 4prsty. Potom celú noc nič (okolo 3.00hod ma začalo tlačiť na konečník, len kontrakcie boli stále rovnaké, tak som sa bála ísť sestričky zobudiť), keď okolo 5.50hod vyšli z tej svojej izby a robili mi pásy, tak sa už veľmi zle meralo a keď som naliehala, že ma neskutočne tlačí na konečník, tak do mňa sestrička dala ruku a s vyplašenými očami mi oznámila, že ideme rodiť. Chytro zobudili lekára, plodová voda mi ešte neodtiekla a doktor povedal, že ju nemôže prepichnúť pretože tam má malý už hlavičku. Tlačili sme a na tretiu kontrakciu bol Davidko vonku. Presne 6.15 hod. Našťastie všetko dobre dopadlo, malý mal na hlavičke - kefalhematómy - z tlakov, ale sono hlavičky dopadlo dobre a všetko bolo v poriadku.
Lekári boli naozaj super, len tie sestričky. Bola som prvorodička a čakala som hrozné bolesti a kontrakcie pomaly každú minútu. Nestalo sa. Dnes už viem že som ich mala zobudiť oveľa skôr a malý by bol skôr na svete 🙂

Rozhodla som sa, že aj teraz pôjdem rodiť do BB, pretože keby sa niečo stalo bábätku tak sú najlepšie vybavení, len dúfam že sestričky sú už o niečo lepšie.
Je tu niektorá čo má podobný termín ako ja? 30.12.2010
Dúfam, že som Vás nevystrašila, to som určite nechcela a samé vidíte, že chcem ísť znova do BB, tak to v konečnom dôsledku nebolo také hrozné ako sa asi na prvý pohľad zdá. Navyše som bola mladšia a až po pôrode syna som veľa vecí pochopila 🙂, hlavne to, že svet sa netočí len okolo mňa 🙂

Ďakujem za odpovede a že ma prijmete medzi seba 🙂

tara
5. aug 2010

ahojte dievcata, chcem sa poradit ako je to s porodnou asistentkou? je pri porode automaticky, alebo je to ako s lekarom, ze si ju platim vtedy, ak si vyberiem nejaku konkretnu? inak je tam vzdy nejaka k dispozicii? Termin mam 1.12.2010 a tiez zvazujem molitorisa uz len preto, ze je vraj velmi dobry odbornik aj na komplikovane porody. 😉 trosku mam strach uz teraz, ale ukludnuje ma to, ze to zvladli tisice a miliony zien predomnou, tak hadam to pojde OK.

buvalova
5. aug 2010

ahojte baby 🙂 chcem sa opytat ci sa tu nenajde nejaka tehotna diabeticka a nechcela by sa podelit so svojimi skusenostami v tehotenstve.velmi by mi to pomohlo 🙂 dakujem

dera
9. aug 2010

@tara tá je tam vždy... neviem či sa dá vybrať, Ale sú skvelé. Každá sme iná, každá potrebujeme iný prístup, ale myslím si že keď sa robí tak ako povedia, tak to naozaj ide. Treba počúvať ich rady aj keď je to naozaj niekedy ťažké.

Všetky ženušky čo čakáte bábätká a bojíte sa Roosveltky. Vravím, že sto ľudí, sto chutí. No myslím si, že sú tam skvelí tím. Netreba sa obávať. Ja osobne, ak by som mala rodiť, tak iba u nás a to som prežila hrozné chvíle, keď som sa mala najviac radovať. Malá sa mi narodila v 27 týždni a nebyť lekárov na gynde a na novorodeneckom oddelení, tak neviem. Malá je zdravá a krásna... Syn detto.
Kurzy sú tiež super. A v kombinácii so spoluprácou sestry to zvládnete ľavou zadnou, keď ja som to zvládlaa to som pri odberoch krvi odpadávala pod... 😀
Držím všetkým mamičkám čakateľkám palce, nech máte zdravučké ratolesti a nech Vám robia v živote radosť.
P.S.Nebojte sa pôrodu, je to nádherný zážitok. A vôbec to nemusí byť katastrofa.

tara
9. aug 2010

Dakujem dera za odpoved. myslela som, ze sa asistentky vybavuju dopredu. neviem este ako to chodi, potrebujem sa v tom akosi zorientovat. 😉

zuzipolony
13. aug 2010

Ahoj žienky!Tak ja to už mám za sebou, narodil sa nám krásny zdravý synček Matúško🙂
lukli som sľúbila, že napíšem skusenosti z porodnice v bb, takže- sestričky sú tam všetky veľmi milé, myslím že som ich spoznala dosť, pretože na čakačke som strávila 47 hodín.Totiž mi odtiekla plodová voda a mala som kontrakcie v 5 min intervaloch. Ku koncu som už vôbec nevládala, ale zaťala som sa a náš anjelik sa narodil prirodzenou cestou.
Pri pôrode bol Dr. Molitoris, musím povedať že skvelý odborník, keby nemal službu, tak ten deň nerodím, a určite by ma potom čakal cisársky. Vyšetruje dosť bolestivo, ale treba len vydržať a práve aj tým mi trochu posúril pôrod. Šitie bolo takmer bezbolestné a behom týždňa som už nič necítila. Ešte ma prišiel pozrieť aj na šestonedelie. pri pôrode je automaticky pôrodná asistentka a ešte jedna sestrička. Počas doby, čo som bola na čakačke, ma vyšetrovali dve doktorky, neviem ich mená, ale taktiež boli zlaté a prímal ma Dr. Jenčo, ten je taktiež dobrý odborník a veľmi ľudský. Zástupca primára Dr. Karovič je taktiež veľmi ústretový a podal aj informácie môjmu manželovi a mame, keď ma čakali von. K dyspozícii je tam fit lopta, rebriny, samozrejme wc a sprcha. Každú chvíľu monitorovali ozvi srdiečka malého a asi každé dve hodinky ma prehliadal doktor. Takže nemôžem povedať ani jedno krivé slovo na pôrodnicu v bb. Jedine čo by som nechcela rodiť u Dr. Schvarca, ktorý je tam jediný fušer.
Čo sa týka šestonedelia, sú tam sestričky gynekologické, sú zlaté, keď bolo treba tak pomohli aj s bábätkami. Ešte sú tam sestričky detské, tak to je už iná káva. Každá z nich si myslí že je najmúdrejšia, sú arogantné keď nespravíš po ich vôli. Hrozne ma vystresovali, jedna mi chytila prsník a povedala že nemám mlieko tak AROGANTNE Dokŕmiť!!! To som rázne odmietla a mliečko nakoniec prišlo, za čo vďačím manželovi, ten ma veľmi podržal. Takže si len treba povedať svoje. Všetkým vám držím palce a veľa šťastíčka pri pôrode🙂

janusa127
13. aug 2010

@zuzipolony gratulujem, veľa zdravíčka prajem 😵 prečo je Schwarz fušer? 😕 ešte som na neho nepočula kritiku 😨

zuzipolony
15. aug 2010

@janusa127 preto mám na neho taký názor, lebo moja švagriná potratila a veľmi krvácala,keď prišla do nemocnice, rozprával sa s ňou práce Dr. Schvarc a arogantne ju odbil, že čo on s tým má a keď chce ísť na zákrok, nech si všetko povybavuje sama. A keď som bola na čakačke, bola tam so mnou jedna baba s odtečenou plodovou vodou od nedele a mal ju na starosti taktiež on a nič s ňou nerobil, nakoniec porodila až vo štvrtok cisárskym, až keď dostala vysoké teploty a malej museli dať ihneď po narodení infúzie. Počula som aj jeden prípad pri cisárskom, že žene, ktorá rodila tretí krát nechcel ani urobiť dočistenie, vraj "načo, veď tej už netreba maternica". No hrôza! Ale možno niektorá z vás má s ním aj dobré skúsenosti, no neviem...

adal
20. aug 2010

ahojte 🙂 ja som rodila 2.8.2010 a pôrod prebehol veľmi rýchlo a bez problémov. Pri pôrode bola PA Inés a dr. Masaryková a teda ja za seba môžem povedať že nikde inde by som nerodila hlavne z dôvodu, že boli skvelé aj so sestričkou, sú tu pediatri na úrovni, je tu dobré vybavenie a keďže už je v pohode aj sociálne zariadenie, nie je sa na čo sťažovať, dokonca ani na sestričky nemôžem nič zlé povedať. Mala som "možnosť" rodiť na novej posteli, pohodlnej a hneď sa aj človek akosi príjemnejšie cítil. Takže hodnotím pozitívne a ono je to vlastne aj o tom, aký je kto náročný a ak sa vyskytnú komplikácie, je to ťažké všade. Prajem ženám, ktoré čaká pôrod aby mali toľko šťastia ako ja, aby boli také spokojné ako ja a nech sa detičky narodia zdravé a bez komplikácií 🙂

rhodosbb
30. aug 2010

ahojte 🙂 ja som mala povodne v plane rodit v stiavnici, tam sme chodili aj do poradne, ale nakoniec sa vsetko zbehlo tak strasne rychlo, ze namiesto do stiavnice sme utekali do roosveltky, nestihli sme ani prijem, z urgentu ma mm dotlacil na voziku rovno na porodnu salu, ziadny klistir, holenie, vysetrenia, rodila som vo svojom obleceni, v ktorom som prisla a to do slova...ale pisem hlavne preto, ze som bola velmi milo prekvapena ako sa to v roosveltke zmenilo, odkedy som tam rodila v 2004. Mali plny stav, ale vsetky sestricky aj zenske aj detske a doktory a doktorky boli velmi zlati, mili a ochotni. sprchy prerobili naozaj velmi pekne, aj ked ja som sa dala prelozit na nadstandardnu izbu, ked mi povedali, ze je volna, skoda, ze maju len jednu, bola som velmi rada, ze sme tam same a navstevy mozeme prijimat kedykolvek, ostatne navstevy sa vybavuju na chodbe a v jedalni a hlavne som bola rada, ze sme v noci kludne spali, zatial co cez stenu som pocula ako sa deticky navzajom budia svojim placom.
takze ak ma nejaka tehulka pochybnosti o tom, ci rodit v roosveltke alebo nie, tak sa urcite nema coho bat, ja som bola velmi spokojna 🙂

janusa127
1. sep 2010

ahojte 🙂 tak aj my to už máme za sebou 🙂 rodila som pri Trškovi a nemôžem krivého slova povedať, bol úplne super 🙂 tak isto aj pôrodné asistentky veľmi milé ... celkovo... aj na oddelení šestonedelia či už deckárky alebo ženské od sestričiek po lekárky veľmi milý prístup a ochota pomôcť aj keď mali sa čo teda obracať pri plnom stave... ono sa to tam fakt dosť za tie roky zmenilo 😀 sprchy, vecka, izby porobené, chváliim 😉 no ja by som veru nikde inde už rodiť ani nešla 😵 takže ja tvrdím- ženičky nebojte sa, myslím že rooseveltka pomaly získava dobrú povesť 😵 😵 😵

rhodosbb
2. sep 2010

@janusa127, jani ahoj 🙂 ja som ta, co ti doniesla darceky od tvojej susedy janky 🙂 ja som rodila pri trskovi v 2004, vtedy som ho mala zaplateneho a tiez musim povedat, ze bol super 🙂

janusa127
5. sep 2010

@rhodosbb jeej ahoj, aj si sa mi zdala povedomá na foto 😀 😉 chcela som ťa ísť pozreť na izbu ale už si bola preč, som nestihla ... tak niekedy u janky dáme stretko 😀

leginca
23. sep 2010

Ahojte,
ja som rodila v máji 2004 a ja som aj vtedy bola spokojná. Službu mala vtedy pôrodná asistentka Inez a odrodil ma Dr. Schwarz - nemôžem naňho povedať nič zlé.

Moje dve kamarátky rodili nedávno a veľmi si pochvaľovali prístup.

Mňa druhý pôrod čaká niekedy vo februári - tak som zvedavá. 🙂

krpcek2
21. okt 2010

Ahojte baby, ja to ešte nemám za sebou, ale mám už v nemocnici niečo odležané 😀 tak hodím pár skúseností. Termín máme 8.12.2010, budem rada, ak budem môcť rodiť práve tu, i keď to bude pravdepodobne sekcia, ale lekári sú tu dobrí, sestričky tiež, takže sa nejak nebojím. Akurát by som nechcela natrafiť na dr. Schwarza, toho priam nenávidím, mám s ním dve skúsenosti, obe nad mieru otrasné. Raz, pri potrate, kde by to chcelo trošku ľudského faktoru do prejavu, vám on oznámi s chladným hlasom, čo sa stalo, neskladajte si veci, to si robte doma, všetko ste mi zasvinili (krvácala som) a potom zistil, že mám v podstate šťastie, lebo mám dve maternice, tak som rarita..... nepríjemné a otrasné. Druhá skúsenosť teraz, keď som prišla na urgent so 40° horúčkami a on ma poslal domov s tým, že mám piť teplé čaje a brať homeopatikum... o dva dni na to ma priniesla sanitka, nakoľko nič nezaberalo na stiahnutie teploty a to práve preto, že som mala zápal obličky, on mi však na urgente neodobral ani moč, tak to nemal ako zistiť. Inak lekári aj lekárky, či už Jenčo, Molitoris, Karovič, Trška, Macejka, Baláž, Masaryková aj Rosová, všetci veľmi milý, ľudský a v pohode. Sestričky na šestonedelí sú skvelé, ochotné, veľmi milé. Tie detské si asi pomýlili pracovisko, ale tiež netreba hádzať všetky do jedného vreca. Všetko sa dá zvládnuť, sprchy sú nové, toalety tiež a podstatné je to, že je tu najlepšie vybavenie, takže keby sa niečo stalo, vedia pomôcť ako matke, tak aj bábätku. Zvyšok je o ľuďoch, ale odborníci tu sú, tak len dôverovať. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre