Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

parvitas
29. aug 2011

@bbtina dakujem. ale tu preventivnu hospitalizaciu nechcem, to sa da odmiestnut, vsak? mam doma malu dcerku, nikto sa mi o nu na mesiac a viac nepostara, vsetci chodia do prace 🙂

bbtina
3. sep 2011

No musim zhodnotit,ze to tu vobec neni take strasne. Uz hadam aj piata smena🙂 a vsetky sestricky su mile a ochotne. Vela sa tu toho zmenilo,mam fakt dobry pocit zatial

luckaprima
3. sep 2011

@bbtina 🙂 vazne? ja stale z okolia pocuvam ze je to tam otras, hlavne na sestonedeli.. a pomahaju Ti s niecim ked treba? ci si sebestacna? lebo ked som tam bola ja s drobcom tak boli sestricky velmi mile kym si odo mna poziciavali casopisy a nic som nepotrebovala ale ked som v noci prisla za nou uz ani neviem s cim.. tak to prislo.. koniec mileho jednania a straasny problem zdvihnut zadocek.. mimochodom od mojho casopisu, najstastnejsia som bola pri odchode domov. Tak prajem aj nadalej prijemne zazitky a skory navrat domkov, predsa len doma je doma 🙂

bbtina
3. sep 2011

@luckaprima vies co celkom som sebestacna aj ked po sekcii,par krat som za nimi bola,ale skor oni chodia,ci clovek nieco nepotrebuje,ci nechcem daco na spanie alebo od bolesti. Pred rokmi ked som rodila tak som plakala kazdy den ake boli protivne ale teraz fakt nie. Klop,klop

luckaprima
3. sep 2011

@bbtina tak to rada pocujem, dufam ze uz si ok po sek.. ake boli tie prve dva dni? mam pocit ze aj mna to caka tak 50% zatial, uvidime, baby hovorili ze to prve postavenie na nohy je katastrofa a potom sa to uz pomaly da dokopy a ty uz si na sestonedeli? asi ano ked si uz 5 zmien zazila ze? a dojćite sa? da sa ti normalne cez brusko zpredu? juuuj prepac ak ta otravujem s tolkymi otazkami, ked budes mat naladu tak nieco popis este, zatial paa 🙂

bbtina
3. sep 2011

@luckaprima dam ti to vecer do IP🙂

lulieta
5. sep 2011

ahojte..ja som rodila pred dvomi tyzdnami a tiez som bola velmi milo prekvapena ako aj z porodu tak aj zo sestriciek z oddelenia sestonedelia..vsetci boli uplne super..doktori, teda stretavala som sa vacsinou s tymi mladymi, boli uplne uzasni a mili..a pritom maju toho teraz strasne vela..ked som rodila tak tam bolo dalsich osem zien na cakacke a kym som tam lezala na porodnej sale tie dve hodiny tak odrodili asi tri..no nezavidim im..sestricky na sestonedeli mali toho tiez strasne vela, ale boli mile chodili sa pytat ci nic nepotrebujeme..rodila som v bb aj pred styrmi rokmi ale neda sa to porovnat teraz mam z toho vsetkeho nadherny zazitok..takze sa vobec nemusite bat ist rodit do bb 😀

smolka
1. okt 2011

Ahojte, rada by som prispela do tejto temy, aby to pomohlo aj ostatnym buducim mamickam 🙂
Ja som rodila zaciatkom marca u Dr.Masarykovej, ktoru som mala ustne dohodnutu. Nebola som s nou dohodnutna na telefon, takze keby to na mna prislo v noci, mam smolu. Nastastie som rodila pocas jej sluzby 😀 3 tyzdne pred planovanim terminom som chodila len k nej na kontroly, vsetko mi vysvetlila co ma bude cakat a ci aj budem nastrihnuta-kedze som bola prvorodicka. Taktiez bola velmi ochotna vybavit EPI. Absolutne nebola proti EPI len mi povedala, ze mam ratat aj stym, ze mi to nemusia pichnut. (Aj tak som ho mala, bolo to super a zase by som si ho dala) 😵
V den porodu, sa u mna striedali 2 sluzby sestriciek. Jedna smena by mi aj modre z neba zniesla, co sa o druhej nedalo povedat. Sestricka bola neprijemna, a niako nemala snahu ma usmernovat v dychani. Tak som vsetko konzultovala len s Dr. Ked mi pichli EPI, bola Dr. spolu s anesteziologickou stale pri mne, rozpravali sme sa o vsetkom moznom, len ked na mna prisla kontrakcia, tak som bola "v inom svete". Po pichnuti EPI,to bolo podstatne lepsie 😵
Samotny porod prebehol rychlo, asi na 3-4 zatlacenie bol syn vonku. Co sa tyka sitia, neviem ci som rarita, ale mna to strasne steklilo. Az mi bolo trapne, pretoze som jej vkuse utekala zadkom nahor 😕
Par hodin po porode som mala drobne komplikacie, takze maleho som mala az nasledujuci den. Sestricky na 600nedeli boli uzaaaaaaaaaasneeee, ochotne, povzbudzujuce, proste zlaticka!!! 🙂
Co sa vsak neda povedat o detskych avsak cest vynimkam. 2 sestry starsieho veku mi dali doslova "VYŽRAŤ" ze som nebola s malym hned po 6 hodinach po porode, nakolko to gynekolog-porodnik zakazal!!!
Ostatne sestricky boli mile, pomahali a aj dobre pomohli. Je tam aj laktacna poradkyna, zlata osoba, pomahala, ako sa len dalo.
Je to asi fakt o stasti, aka sluzba komu vynde. Celkove zhodnotenie az na tie 2 "stare rakety" sa to tam dalo vydrzat. A hlavne vela sil ak tam budete skrz zltacky dlhsie..Ono fakt to, ze sa tam nedalo vetrat, bolo dost o drzku. A co sa tyka stravy takto to zhrniem: Po odchode z nemocnice mi chybali len 3 kg do povodnej vahy 😵
Buduce mamicky drzte sa!

marjoz
8. okt 2011

Baby tak už to mám tri mesiace za sebou.
rodila som nakoniec predsa len v BB, a to u MUDr. Molitorisa. Referencie: kľudne si ho zajednajte, je super, neľutovala som.
Niektoré tu radia zajednať si sestru ale môj nazor je, lepšie je zajednať si lekára, ten totiž povie čo a ako on riadi pôrod a vydáva pokyny. Ja som bola veľmi spokojná. Rodila som v nedelu, kedy Dr. Molitoris nemal službu, takže zaplatenie 253,50 za zazmluvnenie malo svoj zmysel. Dr. Molitoris bol uplne svetový, hned ako som mu zavolala, že asi ideme do finále tak volal na pôrodnú sálu, dal pokyny, povedal kedy príde. Najprv si ale zistil nakoľko som otvorená u sestry. Prišiel bez akehokoľvek reptania, dokonca mi bol psychickou oporou, robil čo vedel že bude pre mna aj dieťa dobré. Malý bol veľký cez 4 kg tak došlo k tomu, že som sa napriek nastrihnutiu roztrhla aj zvnutra. Dr. mi to však nepovedal, ani nezačal nejako lamentovať aby ma nevyplašil a radšej šil ako ďas, lebo som veľmi krvácala a aj ked už injekcia prestala účinkovať, tak šil už bez toho aby mi dával ďalšiu, čo som ocenila, lebo po 1 h 15 min šitia by toho každá mala dosť. Maternicu som mala dotrhanu až po močovú rúru, z vonku po konečník a ešte v pravom uhle do mäsa. Pri pôrode som nekričala ale pri šití som si odjačala celý čas. Divila som sa že mi jednu nevrazil. Sestry trošku slabšie asistovali pri šití, ale zvládol to na jednotku.
Aj touto cestou mu veľmi veľmi a ešte raz veľmi ďakujem. Neľutujem, že som si ho zajednala a keby že nabudúce.... tak to určite urobím znovu. Staral sa aj po pôrode. Ak som mala akýkoľvek problém, tak hned dobehol, skontroloval a vysvetlil.
O novorodeneckých sestrách, hlavne o" bábike ŠUŠU", nebudem hovoriť. Tie su nepodstatné a dajú sa prežiť, ale ich prístup by mohol byť lepší. Tie ich nemiestne komentáre ..ale kašľať nato.
Inak neľutujem, že som rodila v BB. 🙂

slavicita
10. okt 2011

@marjoz ahoj, nedalo mi nereagovať na tvoj príspevok....nechcem aby to vyznelo, že ťa kritizujem ale ten tvoj opis roztrhnutia vnútorných ogránov nebol práve najpríjemnejšie čítanie...🙂 ja len toľko, že keď si toto prečítala nejaká prvorodička, ktorá má pôrod ešte len pred sebou, tak musela dostať poriadny strach...teda aspoň ja by som mala blízko odpadnutia...ale ako vravím nič v zlom 😉

vlasatica20
10. okt 2011

@slavicita ,blahozelam ti k meninam dufam,ze si Slavka teda podla skratky ak nie tak prepac!
Musim s tebou suhlasit,marjoz ja cakam tretie,ale ten opis ......,ja mam biologiu v celku zmaknutu aspon som si to myslela, no neviem si predstavit ako ti sil maternicu a bola si hore a videla si,co robia,no v nicom zlom,ale ani ja to nechapem. Ani ja nechcem kritizovat tvoj prispevok,ale verim,ze mnohe buduce mimicky môzu mat z toho panicky strach!

slavicita
10. okt 2011

@vlasatica20 ahoj, volám sa Slávka ale meniny mám až v decembri keď je Slávka Sláva ale aj tak ti ďakujem...🙂 je to od teba milé...🙂 mňa tiež šili aj zvnútra aj zvonka a na moje šťastie som absolútne nič necítila len asi dvakrát som cítila jemné pichnutie ihlou ale ináč totálna pohoda ( to je len info pre budúce mamičky, že to nemusí byť až taký horor)...dúfam, že naše pripomienky marjoz nezoberie nejako osobne... 😉

marjoz
12. okt 2011

@slavicita
ale nebolelo to vôbec, ja som to ani netušila. myslím, že sú aj horšie opisy, ktorým som si ja ako prvorodička tiež nevyhla. ale tak sorry, nechcela som nikoho postrašiť, skôr som chcela vyzdvihnúť prácu Dr. Molitorisa. ale tak vždy je tu aj iný pohľad.
papa

1maruska
21. dec 2011

Ahojte, prosim o informaciu, nie som z BB, ale chystam sa tu rodit. Neviem kde sa mam hlasit od 36tt. Nejaky kontakt. Vobec netusim kam mam ist. Dakujem

karin77
28. dec 2011

Babenky, ja by som tiež potrebovala nejaké info, rodím v marci 2012, síce som už rodila pred 7 rokmi, ale z toho si už fakt veľa nepamätám, myslím také tie veci, kedy sa budem hlásiť v roosveltke, u koho a tak...?Zatiaľ chodím na vyšetrenia k Španielkovi a k Šutekovej a na sono k Molitorisovi. Ináč zajednať si doktora za cca 250 eur sa mi zdá dosť, čo myslíte????

biela
2. jan 2012

ahojte,

chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s detským oddelením v banskobystrickej nemocnici. ideme tam s ročnou dcérkou na hospitalizáciu a zaujímalo by ma, aké sú tam izby, či má každé dieťa+rodič samostatnú izbu. lebo desím sa toho, že tam niečo chytíme, lebo dcérka je zdravá, hospitalizovať nás idú len kvôli vyšetreniu.
ďakujem za odpovede.

bamb27
3. jan 2012

@biela ahoj,,, a idete do detskej fakultnej ci aj v rooseveltke je nejake speci detske odd.? ...lebo nechcem ta velmi strasit vopred 😕

slavka36
3. jan 2012

Ahojte maminy BB 🙂 neviete mi poradiť, či monitor dychu požičiavajú v Roosveltke poistencom všetkých poisťovní, alebo len poisteným v Dôvere? Ďakujem 😉

biela
4. jan 2012

@bamb27 no ja neviem kde, priznám sa, ideme na mri a musia nás tam aj hospitalizovať, tak neviem, či to bude v detskej fakultnej alebo v rooseveltovej. o akej máš info? kľudne mi napíš aj do ip. ďakujem

miskap
8. jan 2012

Milé budúce mamičky, dávam Vám do pozornosti Klub tehuliek, ktorý funguje v MC Mostík na Moskovskej 2 v BB, každú stredu o 18,30 hod. Tehuľky majú možnosť sa porozprávať o svojich problémoch, obavách, dostať informácie týkajúce sa pôrodu, starostlivosti o seba a dieťatko a veľký dôraz sa kladie na dojčenie a prevenciu problémov s ním. Vedie certifikovaná poradkyňa dojčenia a dula.
Viac info cez IP.

daranka25
11. jan 2012

ahojte, chcela som sa spýtať či niekto vie, aký je poplatok pri výbere pôrodníka v bb.ja by som chcela Molitorisa, lebo dieťatko má rázštep a to je vlastne aj dôvod pôrodu v bb, a molitorisa mi tam odporučili. aký je?

miskap
11. jan 2012

@daranka25 Molitoris je určite odborník, ale nie každej maminke sadne ako človek. Najlepšie je sa s ním porozprávať ( robí na rizikovej poradni) a uvidíš, aký urobí na teba dojem. Ten poplatok je okolo 240 €, presný nájdeš na vebe nemocnice. Najprv určite kontaktuj doktora, či vôbec bude ochotný k pôrodu prísť, lebo má toho veľa. Môžeš očakávať, že ti pôrod vyvolajú v takom čase, ktorý vyhovuje doktorovi. ☹ Predpokladám, že ťa hospitalizujú, keďže máte problémy, je mi to ľúto, budeš potrebovať veľa síl a podpory. Držím palce.

janusa127
12. jan 2012

@biela ahoj..to budete hospitalizovaní v deckej fakultnej no ale je otázne na akom oddelení... my sme boli na batolatách a mohli sme zabudnuť na vlastnú izbu. izby sú po 4postielky, matky sú cez deň na izbach a potom hajde na noc preč na izbu matiek. to je ešte ten lepší prípad že ťa ubytujú na oddelení. neviem odkiaľ si, či kojíš, lebo to sú podstané veci..ak si z bb a nekojíš tak ťa pošlú domov a ráno môžeš prísť.

janusa127
12. jan 2012

@daranka25 neboj sa, molitoris je dobrý doktor, má síce aj svoje nálady a navonok pôsobí ako tvrďas ale pokial viem tak svoje pacientky z rizikoviek ho pochvalujú. ja som ho mala pri pôrode a bol v pohode, teda každé tri hodiny ma pozrel a prišiel na finále pôrod, žiadne vykeciavačky... to bolo asi tak všetko ale ja som ho nemala zaplateného, vyšla mi na neho služba. a dobre šije, to je fakt 😉

karin77
18. jan 2012

@daranka25 Aj ja si myslím, že Molitoris je dobrý doktor, a hlavne odborník. Normálne choď za ním a povedz mu, že si ho chceš zazmluvniť. Keďsi ho zazmluvníš, tak musí prísť k pôrodu. Ja si nejdem nikoho zazmluvniť, idem na náhodu a uvidíme kto bude mať službu.

lenkacka
31. jan 2012

@janusa127 ja som detské oddelenie v BB zažila na vlastnej koži.V 5 týždni nám na sone u nás v Brezne zistili,že malá na zle jeden kĺbik a tak nám predpísal dr. remence. Nepáčil sa nám jeho prístup a tak sme išli na ortopédiu do BB ,kde nám doktor povedal,že malá má vykĺbenú nožičku a jej remence nepomožu.Tak nás hospitalizovali na kojeneckom odd-malá mala vtedy 2 mesiace.Povesili ju hore nožičkami na ktorých mala závažia ,ktoré jej naťahovali šľachy.Bolo to hroznéééé. A detské odd. v BB je otrasné. Tu sme boli v presklenej malej izbičke s 2 postielkami,spávali sme o poschodie nžšie a na mobil nás budili na kojenie.Proste otraaaaaaas. Bystrica a má takéto podmienky-je to smutné ☹ . Boli sme tam dlhéééé 3 týždne -začali mi od nervov padať vlasy a našťastie,že som neprišla o mliečko od nervov. Dosť bolo vidieť svoje dieťatko v takejto polohe a nemocť ho objať ,poláskať keď plakalo ,ale aj tie podmienky tam.Sedieť cez deň pri malej na stoličke a v noci odchádzať spávať preč od svojho malého dieťatka(ktoré spávala ešte v takej polohe ☹) bolo dosť ťažké. Do BB na detské by som už nechcela ísť-dúfam,že ani nepojdeme.

petuska123
17. feb 2012

ahojte najde sa tu daka baba co ide rodit v juny 2012??

wink5
21. feb 2012

ahoj petruska123, ja som junovka, uz sa nam to pomaly krati 🙂

lubica69
21. feb 2012

Ahojte
Ja som síce májovka ale rodiť budem určite koncom apríla 😉

lubica69
21. feb 2012

@lenkacka aha Ale malej v BB pomohli,nie?Myslíš,že inde by to bolo iné?V BR detské nie je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre