Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

kajka82
12. júl 2013

@bobocka no tak aspon viem, ze co sa mam opytat doktora mi najblizsiej poradni.urcite sa ho opytam na nechanie babatka pri mne po porode 2 hodky. a aj na tie nezmyselne 6 hodiny. ked ti nedali ani normalny dovod, tak som zvedava ak tam nabehne manzel a zacne robit bordel.... dieta ma byt predsa s matkou, kto ho bude krmit za ten cas? s tou bebou to nemyslis vazne.... 😒 , a ani zenam na nadstandartke nedavali? nevies?

bobocka
12. júl 2013

@kajka82 nuz drzim palce aby sa ti skin to skin podarilo - mysim ta dvojhodinovka po porode. a ak ti daju dietatko na izbu skor ako po 6 hodinach,tak klobuk dole 😉 ja som si sla jasne za svojim,no toto som veru nedosiahla 😒 a s tou bebou som to nemyslela,tak,ze ju davaju kazdemu dietatku rad radom.ono je to tak,ze ty na treti den mas zacat prevazovat miminko. a ak si nahodou nepotiahne tolko kolko je podla sestier adekvatne mnozstvo ,tak pridu za tebou,ze mas dokrmovat.mozes dokrmovat aj svojim mlieckom samozrejme,teda si akoze odsajes a potom davas striekackou ci flaskou...ano ja viem,je to odveci,no im je jedno akou cestou sa mliecko k dietatu dostane,oni len chcu aby bolo nakrmene.ja som tam videla kopec mamiciek ako chodili zohrievat bebu vo flasi.mnohe detske sestry aj tvrdili,ze kludne treba davat dietaku pit z flase,ze ono sa urcite od prsa neodstavi (no nemusi sa,ale flasa tomu moze pomoct) rovnako na mna hladeli jak na blazna ked som povedala,ze malemu nedavam cumel 😝 mala som kupeny po neprijemnej skusenosti s prvym synom (sestricka mu vopchala svoj neumyty malicek do ust ked ho chcela utisit-chapes,novorodencovi s hadam nulovou imunitou),tak teraz som si cumel zadovazila pre pripad ak by bolo treba maleho nejak utisit pocas vysetrenia,ale teraz doma mu ho uz vobec nedavam.ani neviem kde je 😀 mimochodom maleho mam plne dojceneho a prospieva velmi krasne 🙂 ale ja som aj prveho dojcila podla niekoho dlho-dva a pol roka.teda dojcenie mam zmaknute a vedela som co a ako pri druhom synovi a aj tak za mnou chodili,ze mam dokrmovat 😝
inak dietatko sa vobec nemusi krmit za tych 6 hodin po porode.ono je vlastne len prve dve hodky v inkubatore a potom dalsie 4 v postielke na boxoch.potom ho nosia maminkam.ony to robia koli tomu,aby si maminka po porode trosku oddychla,mozno pospala.skor ti dieta nedaju ako sa sama neosprchujes.ony potrebuju vidiet,ze si fyzicky fit aby ti dieta dali.ze im niekde neodpadnes s dietatom v naruci,ze si dostatocne silna sa on postarat sama.nie kazda ma totizto lahky porod a niektore maminky su teda riadne vystavene po porode.
k nastandardke ti neviem povedat ako to tam bolo,ale osobne som bola rada na klasike izbe(mne sa podailo rodit v tom istom porodnom kresle ako prveho syna a bola som na tej istej izbe ako s prvym synom a dokonca na tej istej posteli,teda oboch syncekov som mala v tej istej postielke 🙂 ) bolo fajn sa na izbe s niekym porozpravat,na nadstandardke je maminka sama.

delfin55
13. júl 2013

dakujem dievcata za povzbujuce prispevky, velmi by mi pomohlo, vediet mena tych osob, ktore chvalite...ak by ste mohli upresnit.
ja som rodila prve v Stiavnici, je tam iny ludsky pristup, menej klientov, viac casu na individ. pristup, vacsia otvorenost novym veciam, ale ak ste rizikove (napr. jednovaj dvojcata) mame v rodine detskeho JISkara a on onporuca radsej BB koli prip. prevozu pretoze tam naozaj pri prevoze ide o sekundy. Ja stiavnicu odporucam, aj ked som rodila nakoniec sekciou neplanovane, primar Spila sa mi dodatocne ospravedlnoval, ze je mu to luto, ze vie, ze som velmi chcela porodit vaginalne. Proste velmi ludsky pristup. Este pripadjam zaujimave linky, mozno sa vam zidu.

http://www.hpi.sk/hpi/sk/view/4059/sprievodca-s...
knihy o prirodz. porode www.dary-zivota.sk-niektore mam mozem pozicat v ramci BB
www.zenskekruhy.sk - prirodz. porody

delfin55
13. júl 2013

dakujem dievcata za povzbujuce prispevky, velmi by mi pomohlo, vediet mena tych osob, ktore chvalite...ak by ste mohli upresnit.
ja som rodila prve v Stiavnici, je tam iny ludsky pristup, menej klientov, viac casu na individ. pristup, vacsia otvorenost novym veciam, ale ak ste rizikove (napr. jednovaj dvojcata) mame v rodine detskeho JISkara a on onporuca radsej BB koli prip. prevozu pretoze tam naozaj pri prevoze ide o sekundy. Ja stiavnicu odporucam, aj ked som rodila nakoniec sekciou neplanovane, primar Spila sa mi dodatocne ospravedlnoval, ze je mu to luto, ze vie, ze som velmi chcela porodit vaginalne. Proste velmi ludsky pristup. Este pripadjam zaujimave linky, mozno sa vam zidu.

http://www.hpi.sk/hpi/sk/view/4059/sprievodca-s...
knihy o prirodz. porode www.dary-zivota.sk-niektore mam mozem pozicat v ramci BB
www.zenskekruhy.sk - prirodz. porody

nikky81
13. aug 2013

@bobocka ahoj, čítala som tu tvoje príspevky z pôrodnice 🙂, celkom fajn info keď neviem čo ma čaká 🙂. prosím ťa, chcem sa ťa spýtať, je nutné si do nemocky brať odsávačku? a na poradne do nemocky sa chodí stále k tomu istému dokymu alebo podla toho ako to vyjde (ja teda zatial nie som rozhodnuta ci dakoho budem zazmluvnovat, kedze tam nikoho nepoznam, lebo ja chodim k Trskovi a ten sa neda)

bobocka
13. aug 2013

@nikky81 ahoj.trska sa zazmluvnit da,chodi rodit do rooseveltky 😉 malo,ale chodi.kamoska u neho rodila . ked chodis na poradnu a mas zazmluvneneho porodnika,tak chodis k nemu.ak zazmluvneneho porodnika nemas,tak ta berie ten,ktory ma sluzbu.zazmluvnenie stoji 230eur.a co sa tyka odsavacky,tak ja som vlastnu mala.ale nutna samozrejme nie je.nie kazda maminka ma tazkosti s dojcenim.niektore nevyuziju vobec.takze podla mna netreba a ak,tak ti vie manzel doniest 🙂 kamoske pozicali odsavacku a ja som sa rehotala,ze ci je to z prvej svetovej 😀 oni vraj maju i aventky ,no ziadnu som tam nevidela na pozicanie.co ti ale v pohode pozicaju je solux.ja som ho mala dost dlho na izbe,riadne pomaha 😉

nikky81
13. aug 2013

@bobocka dakujem velmi pekne za info 🙂. si zlata 🙂

bobocka
13. aug 2013

@nikky81 rado sa stalo 🙂

mia17
11. sep 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať komu a kam treba zaniesť žiadosť o prítomnosť otca pri pôrode? Nevedia mi na to odpovedať :( ďakujem

miskap
11. sep 2013

@mia17 Ahoj, žiadosť sa vypisuje priamo na príjme, platiť stačí po pôrode. Treba si peniažky zobrať so sebou, platí sa aj v noci ( v pokladni sú non-stop) aby náhodou na to nezabudli 😉 Všetko dobré, hlavne rýchly a bezproblémový pôrod a zdravé dieťatko.

mia17
12. sep 2013

@miskap čiže mám vypísať to tlačivo Žiadosť o a dať to komu? Ja som z toho nejaka mimo,pardon. Príjmom myslis co konkretne?

miskap
12. sep 2013

@mia17 prijem je na porodnici na druhom poschodi, kde prides, ked zacnes rodit. Tam zazvonis a porodna asistentka ta vezme dnu, spisete prijimaci protokol, vysetri ta bud ona alebo doktor a vtedy sa vypise tlacivo o sprevadzajucej osobe pri porode( pise to sestricka ) Ak by si bola hospitalizovana skor pred porodom, tak sa moze vypisat ziadost skor.

mia17
16. sep 2013

@miskap Aha,dakujem krasne za odpoved 🙂

kviatok
16. sep 2013

@bobocka ahoj, mozem poprosit o radu ohladom zazmluvnenia? tiez by som mala zaujem o dr. Jenca, akym sposobom si si ho zazmluvnila?myslim kolko dopredu (cakam dvojicky, takze radsej skor) a kde sa mam ozvat. Dakujem 🙂

bobocka
16. sep 2013

@kviatok ahoj.no ja som za nim sla ked som bola cca v 35tt.mala som trampoty s krcovymi zilami,tak som bola v rooseveltke koli tomu a rovno som si potom odbehla za nim.som len zaklopala na dvere,povedala som sestricke,ze ci ma pan doktor sekundu,ze by som s nim chcela par slov prehodit.videla,ze som bola tehotna a urcite jej hned doslo co asi od neho chcem 😉 zobral ma dnu,som mu povedala,ze by som ho mala rada pri porode,tak mi vysvetlil,ze ako a kedy mam zaplatit,dal mi na seba cislo,teda som ho mohla kontaktovat 24/7. a potom mi rovno povedal,ze kedy mam prsit a uz som chodila na poradne len k nemu.bolo to super,lebo ostatne tehulky vzdy cakali na ctg hodiny a ja som len prisla,povedala som,ze som jencova pacientka a uz aj som bola dnu.a on je uplne senzacny porodnik.velmi ludsky a fakt sikovny.a pocuva ake ma rodicka poziadavky a ak je to v jeho silach a porod ide lahko,tak nema problem splnit to co rodicka ziada.ja ho mozem len a len odporucat.obidvoch syncekov som rodila pri nom a ak budem rodit niekedy zas,tak viem velmi presne,ze by som ho zas pri porode chcela mat 🙂 ty cakas dvojicky,ony niekedy pridu i skor,to sama vies,takze podla mna mozes za nim zajst aj v 33-34tt,povedat mu co a ako.ono je to tak,ze ty si porodnika zazmluvnis,zaplatis ho ,no ak on z akychkolvek dovodov k porodu nemoze prist,tak ti peniaze vratia.nie je to malo penazi,no nelutujem.bola som v maximalnej pohode ked som ho videla,vedela som,ze aj ja aj moj syncek sme v dobrych rukach. 🙂

kviatok
16. sep 2013

@bobocka dakujem za odpoved 🙂 Si ma potesila 🙂 Ja som si pri prvom porode nezazmluvnovala nikoho a potom som lutovala, uz vtedy som chcela jeho ale spamatala som sa dost neskoro, tak teraz si to dufam zariadim lepsie... Mam celkom dost aj strach a chcem sa vyhnut neprijemnej skusenosti z prveho porodu, ked som sa musela po mesiaci vratit spat do nem., lebo sa mi rozpadlo sitie ☹

bobocka
16. sep 2013

@kviatok jooj,tak jencovo sitie sa nerozpadne,to mi ver 😉 ked mne potom maleho odniesli prec a ostala som s muzom a jencom na sale,tak som mu povedala,ze ma dako dlho stopka a on len zmurkol na manzela,ze "vsak to musim spravit poriadne,nech nepride pan manzel reklamovat" 😀 😀 😀 ja som po porode chodila hned uplne v pohode,myslim,ze na treti den som normalne behala po chodbe 😉 aj pri prvom aj pri druhom som sa velmi rychlo a dobre zahojila 😉 jenco je podla mna super volba.pri prvom porode som mala na neho stastie ,pri druhom som sla uz na istotu a spravila som velmi dobre 🙂

alecka
16. sep 2013

ak su moje info spravne, dr.jenco od 1.11. odchadza...

bobocka
16. sep 2013

@alecka odchadza? vies aj viac info?

alecka
16. sep 2013

@bobocka no udajne aj s molitorisom do zv. moj zdroj je dost doveryhodny, takze myslim ze to nie je ziadna "haluz " 😕 . inak 1x som citala tu na fore, ze odchadzaju 2 dr a neskor som sa dozvedela ze tito 2. nuz a k tomu vsetkemu som sa dnes dozvedela este 1 smutnu spravu, ze skvela porodna asistentka zomrela...... 😢

bobocka
16. sep 2013

@alecka aj ja som sa prave dnes dozvedela tu smutnu spravu o inez ☹ dufala som,ze je to nepravdiva info,no vidim,ze je to bohuzial pravda ☹
inak ak odidu molitoris aj jenco,tak podla mna vela bystricaniek do zvolena aj koli nim pojde rodit.molitorisa si zeny obchadzaju koli tomu,ze on sa specializoval na rizikovejsie tehotenstva.a jenco je odbornik a ma aj senzacny pristup k rodickam a to predsa kazda buduca maminka chce.ked som ja rodila,tak si vela kociek pochvalovalo bornaya (myslimz,e tak sa vola)...nuz bude musiet asi nastupit nova generacia porodnikov v rooseveltke 😝

alecka
16. sep 2013

@bobocka asi tak.... prave dnes som s kamoskou ktoru caka porod "preberala" kto z tych co tam ostanu su v pohode a tiez nam z toho vysiel dr.bornay. pred tymi 2 rokmi, ked som bola po porode, bol velmi prijemny a ustretovy......takze snad to bude ta sparvna "cesta" ........nuz a inez - je mi to velmi luto ☹ ☹ ☹ , bola to naozaj skvela zena..., a nie len v svojej profesii............

kviatok
17. sep 2013

@alecka tak to si ma nepotesila, ved coskoro to zistim... 😒

adal
17. sep 2013

@bobocka aj ja som to dnes počula, volala mi kamarátka že videla parte 😔 Inéz bola pri mojom druhom pôrode, skvelá žena, škoda 😢

martula_sen
17. sep 2013

@alecka takze odchadzaju obaja? Ved Jen. mal byt Mol. nastupca, obaja boli specializovani na rizikove, takze kto tam uz na toto ostane?? a co to tu citam o inez?? ja som z toho normalne v soku ☹ ☹ ☹

olivia31
23. sep 2013

Dievčatá tak to, že odchádzajú dvaja skvelý lekári je pravda idú do Zvolenskej nemocnice a s toho som ostala nešťastná. Plánujem pôrod v BB nemocnici no neviem pri ktorom lekárovi chcela som MUDr. Hudec Boris no vraj sa nedá za zmluvniť pretože nemá ešte atestácie takže ďalšia smola. Neviete mi niekoho poradiť? Mám termín 21 decembra.

gimli274
27. sep 2013

baby, mohli by ste mi prosim poradit? Som v 32 tt a chcem sa uz objednat do poradne v rooseveltke. Nemate niekto cislo, na ktore volat? Vdaka.

alecka
28. sep 2013

@martula_sen no aj ja som z toho celeho v soku 😨 . udajne jenco bude robit zastupcu primara molitorisa....to tu fakt ostanu len dochodcovia a mladasi- uzasny vyber 😠 😠 😠

@olivia31 mala by si sa spytat v nemocnici,ci a kto sa vobec da zazmluvnit...... pripadne potom oslovit externych porodnikov, ktori chodia sluzit, ale to fakt neviem ci ti sa zazmluvnit daju.......

romanknopp
28. sep 2013

Ahojte, ja som rodila pred rokom pri doktorke Rosovej a nemôžem povedať ani jedno zlé slovko, doktorka príjemná, v kľude viedla pôrod, dobre ma aj zašila, nemala som žiadne komplikácie

olivia31
29. sep 2013

@alecka Ešte sa skúsim porozprávať s mojím lekárom nech mi on poradí a uvidím čo poriešim no najradšej by som rodila u svojho dokt MUDr. Vodecký no bohužiaľ 🙂 ☹ .....no skúsim niečo ešte možno cez známeho a uvidím ešte mám čas. Ďakujem .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre