Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

lenika21
25. feb 2014

@ludmilabb no ja som mala epiduralku takze som nic necitila 🙂 trosku to zastipalo lebo som bola velmi spuchnuta tam dole. Ale uz verim ze sa na to rychlo zabuda po porode som uz na bolest ani nepomyslela...

dijefcatko
25. feb 2014

Maminky, nájdite si, prosím, čas na vyplnenie, možno sa takto pomaly podarí niečo dosiahnuť 😉 http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/295...

olivia31
5. mar 2014

@dijefcatko pozerala som to no neviem čo to tam treba vyplniť 😕 😒

olivia31
5. mar 2014

@lenika21 Ahoj ako sa máš ? Možno prídem v piatok do BB no neviem na isto ešte sa ti ozvem zajtra večer ti napíšem sms ako som sa rozhodla .....ideme do servisu a potrebujem niečo vybaviť.

olivia31
5. mar 2014

@lilli110 Ahoj ako sa držíte dúfam, že Vás už všetky choroby obchádzajú. Koľko vážite? My sme ako obor joj 😀 ten náš drobec je taký dlháň. A keby mohol tak by zjedol aj mňa. 😀

lenika21
6. mar 2014

@olivia31 ahoj mame sa fajn. Tak budem rada ak sa ozves hadam uz aj pokecame 🙂 tak teda napis sms.... A vy sa ako mate citam ze je dlhy krpec 🙂 my ideme v utorok na ockovanie pomooooc

olivia31
6. mar 2014

@lenika21 Ahoj este sa rozhodujem ci pojdem lebo nam to posumuli na 10:00 tak neviem neviem.No tak ockovenie caka aj nas a tiez mam stoho strach.

kloranebb
9. mar 2014

@ludmilabb pouzi EPI-NO - ja mam za sebou 2 porody 4 kilovych deti bez zraneni.

lenika21
10. mar 2014

@olivia31 ahoj, mrzi ma ze sa mi vtedy nedalo, no moj krpcek bol nejaky unaveny a len spal. To brusko ho v noci vytrapilo a vynaheadil si to cez den. Dufam ze najblizsie sa nam to podari. A ako sa mate?

lilli110
13. mar 2014

@olivia31 Ahooj 🙂 zatiaľ všetko OK, ale radšej si poklepem 😀 ani mi nevrav. Nám už naordinovala doktorka dietu 🙂 za dva týždne pribral skorok kilo. A asi nás už šteklia zúbky. Zajtra musím ísť k zubárovi, dlho to odkladám. Deň pred pôrodom som si našla odlomené zo zuba a nejak som sa k tomu ešte nedostala. A bolia ma riadne kolená, tak musím ísť aj k mojej dr niekedy. Vraj sa to po pôrode stáva. Ibaže pri prvom mi nič takéto nebolo.

olivia31
13. mar 2014

@lenika21
@lilli110 dievcata som chora mam horucku a boli ma hrdlo no des uz som si aj poplakala ozvem sa ked mi bude dobre. Lenika netrap sa mozno nabuduce. Ozvem sa potom . ☹

lilli110
13. mar 2014

@olivia31 Fuha ☹ tak sa teda poriadne vylieč. Možno by pomohlo vypotiť sa poriadne... 😝 😝 A neboj. Maličký určite neochorie. papa @lenika21 Ahoooj 🙂 Vieš čo, ty ma normálne ignoruješ 😝 to žartujem 😀 Tak vás trápi bruško? ...nás občas nad ránom tiež. Minule som už aj operovala s teplomerom, čo ho zapieklo 🙂 sme sa teda natrápili. A vy čo ešte máte nové?

lenika21
13. mar 2014

@lilli110 ahoj 🙂 neignorujem 🙂 no uz je to ovela lepsie. Neda sa to ani porovnat, uz mu je lepsie aj to vidiet na spravani. No vcera ho to chytilo v noci o pol druhej fuu uz taky nezvyk byt v noci hore 🙂 a co nove no radosti vela 🙂 v utorok mame ockovanie tak som zvedava. Hadam to zvladne super. A uz pekne zaspavame v postielke 🙂 robime pokroky. A mame problemy so stolicou ma ju zelenu. Zajtra budeme mat vysledky tak dufam ze nic vazne. A Vy ako? Citala som ze ste si presli chorobami.

lenika21
13. mar 2014

@olivia31 tak sa drzkaj nech si cim skor fit 🙂 a dufam ze najblizsie nam uz to stretko vyda... 🙂

olivia31
16. mar 2014

@lilli110
@lenika21 Ahojte tak horúčku som už nemala ani v piatok iba raz aj to len 37,4 a hrdlo ma už tiež nebolí . Bola som aj u doktora v piatok dal mi antibiotiká no nebrala som ich bála som sa a chcela som počkať čo bude. A keď že mi už bolo lepšie tak som ich nebrala . No a do včera som nevedela čo je to plač a zlostenie sa dieťatka chudáčik bolelo ho bruško a nemohol sa uložiť večer tak nám to trvalo hodinu a pól . Aj cez deň včera nespal poriadne. No dnes to už bol môj chlapček pokladík pekne sa vyprdkal cez noc aj dnes a ešte sa aj pekne pokakal a je po probléme. 😀 😀 😀 A potom mi aj došlo, že je spln tak sa ani nečudujem na deti to vraj riadne vplýva.LENIKA Čo to máte s tou stolicou ? Prečo je zelená ?
No a už nechcem byť chorá bola som nešťastná, že som nemohla sa o neho postarať . No našťastie vo štvrtok som mala pomoc bola tu moja mama aj svokra aj môj otec tak mi aj navarili aj sa postarali o maličkého. A v piatok ostal môj muž doma. Dievčatá a to mám len jedno .....klobúk dole pred mamičkami čo majú dve a viac detí a koľké sú samé, že majú manžela na týždňovke a keď takto ochorie tak to neviem ako zvládajú.....bola som rada, že som ho nakojila a ešte som si aj po odsávala mliečko pre prípad ak by sa niečo stalo, že by som ho nemohla nakojiť. Mala som 39 horúčku a bola som ko.

lilli110
17. mar 2014

@olivia31 @lenika21 Ahojte baby. Čítam, že máme podobné starosti aj radosti 🙂 🙂 Leni, my sme už tiež mali zelenú stolicu párkrát. Ale vraj to občas môže byť. A minule som musela 15 min. "operovať" s teplomerom 🙂 a cvičiť s nôžkami, tak plakal chudáčik a nedalo sa mu tiež vykakať. Ináč ja už som zúfalá z toho ako priberá. Máme už od doktrorky nariadenú aj diétu...no neviem ako to mám spraviť, keďže kojím 😒 pribrali sme za posl.dobu každý týždeň 500g. A ráno zvykneme vstávať okolo 6.00, to mu dám papať v posteli. Celkom mi to vyhovuje, lebo starší syn chodí o 7.00 do školy. A dnes u nás ešte riadne fučalo a pršalo, tak som ho nechcela posielať na autobus. Dala som malého k susede a ked som sa vrátila o 10 min., tak spinkal 🙂 a spí ešte stále 🙂 no ale už si bude pýtať papať asi o chvíľu. Bože, tak by som šla von, už nech je zas tak pekne ako min. týždeň. Leni a pošli mi tel.na teba, lebo cez víkend by som možno dobehla kočíkovať do BB. Naši pôjdu asi korčulovať, tak by ma vyložili. Má byť vraj krásne počasie. Olivia, skúsiš prísť? 🙂 máš to síce kúsok ďalej, ale malý výletík by možno dobre padol 😉 tak pa dievčatá

lenika21
17. mar 2014

@lilli110
@olivia31 baby ahojte, olivia som rada ze Ti je uz lepsie a ze to ustupilo. S tou stolicou, no aj vyter sa posielal na rozbor a vsetko ok ziadny virus tak som rada. Doktorka povedala ze to sa stava ze maju deticky zelenu stolicu. Uvidime ako pribera lebo naposledy pribral za 3 tyzdne 400g poslednu dobu aj menej papa tak neviem. Uvidim zajtra. Ideme ockovat? Vy ste uz boli? Lilli my nastastie neoperujeme 🙂 aj by som sa to ako nova mamicka bala by som asi moju maminu volala. Vzdy sa kusok ponatriasame a potom to ide z neho von. No vcera vecer bol veeeelmi nekludny a dneska hadam pol hodinku prdel a riadne daval 🙂 a potom sa vykakal a uz je dobre. Cisli Ti poslem do spravy. Lilli a kolko teraz vazi? A este vstavate v noci?

olivia31
17. mar 2014

@lilli110
@lenika21 no tak dievčatá neviem či prídem dám vám vedieť....no skôr nie ..... joj ten náš drobec nechcel dnes zasa zaspať. jojojoj dúfam, že to takto nebude lebo včera bol zlatučký. No a ten teplomer som už použila aj ja v sobotu som mu to robila. Inak sme boli celý víkend doma a dnes som išla trošku vonku do obchodu no ten vietor to sa nedalo tak som sa vrátila domov. Aj ja chcem aby bolo už pekne. Inak neviem či mu nepôjde už aj zúbok lebo ako si ten cucká rúčku a si aj masíruje ďasienko ....len mi to príde strašne skoro že???? no aj keď ho zoberiem na ruky alebo aj môj muž tak nás cmúľa . 😀 😀 😀 😀 Lenika ja idem na očkovanie teraz vo štvrtok no mám aj ja strach dúfam, že bude všetko v poriadku. Inak my máme zasa hlieny v stolici no myslím, že to budú soplíky lebo nie vždy to tam je. No lilli110 som ja zvedavá koľko budeme mať my lebo tiež sa my zdá, že to bude dobrá váha...posledne sme mali 6250g tak som zvedavá koľko to bude teraz. Zajtra idem do Lidla a aj do Tesca chcem malému niečo kúpiť. Joj pošlem foto čo sme mu kúpili dnes nám to prišlo. Teším sa s toho aj malému sa to páči.

olivia31
17. mar 2014

To to sme mu kupili a malemu sa to paci.

olivia31
17. mar 2014
lenika21
18. mar 2014

@olivia31 ahoj aj nas si cmula rucku skoro celu si ju da do ust. Aj my sme si myslely ze uz zubky ale mamina mi povedala ze tomby bol velmi nervozny kebyze mu idu zubky. A krasna deka aj my sme minuly tyzden kupovali taky kvietok. Aj foto dam a zboznuje ju. Kym nechce spat tak sa tam riadne prebavi.... 🙂

lilli110
18. mar 2014

@lenika21 @olivia31 Dievčatá ja tiež uvažujem nad nejakou takou podlozkou. Včera som niečo pozerala aj na nete. Olivia, to je to vibračné kresielko? Inakšie chlapci sú podarení 🙂 No Leni a ten náš váži 7500g. A v noci papá stále 2krát. Ale to je v pohode, lebo na 10 min.pocucká a spinká. A večer zaspí do tej ôsmej. Potom je kľud. Tak uvidíme este ako v sobotu. Ozvem sa.

lenika21
18. mar 2014

@lilli110 ahoj, nas vazi 7260g v noci papame raz vacsinou okolo 4 tej. A uz sa par krat stalo ze az o 6 tej. 🙂 chodime buvat okolo 8 mej no niekedy zaspi o 6 tej a uz spinka do noci 🙂 tak sa ozvi tu sobotu len hlasili dazd... Tak dufam ze bude pekne

olivia31
18. mar 2014

@lilli110 nie to je tiez ta hracia podlozka ako lenika ma len to ma takyto tvar a je to super....inak leni ta vasa je tiez krasna no keby som bola na taku natrafila v ten den tak si ju kupim . Leni vo stvrtok nas zaockuju maju vakcinu. Ale tiez nemali no uz su.

kristinka83
23. mar 2014

Baby, ktore ste boli na nadstandardnych izbach, ako je to s jedlom ? Mozem si ho doniest na izbu, alebo mam babo nechat same na izbe a musim jest v kuchynke ? A izbu ste si aj nejako rezervovali aspon na priblizny termin porodu, je tam nejaky poradovnik ? Ci len pocas porodu ste povedali, ze tam chcete ist ?

dijefcatko
23. mar 2014

@kristinka83 jedlo nosia na izbu a aj ti ho prídu zobrať 🙂 rezervovať by si mohla, ak máš pôrod plánovaný, čiže cisar. rez napr, inak nie, musíš povedať pri pôrode 😉 ale stojí to za to 🙂

kristinka83
23. mar 2014

@dijefcatko vdaka🙂 , tak uvidime este...

dijefcatko
23. mar 2014

@kristinka83 za málo. ja som na nadštandardku nešla kvôli luxusu, ten tam zasa nejaký veľký nie je, mne to stačilo aj na bežnom oddelení. ja som tam išla kvôli možnosti návštev, aby muž mohol so staršou dcérkou za mnou chodiť a to sme teda využili neobmedzene. Hneď po pôrode bol s nami na izbe niekoľko hodín (maličkú som si nedala zobrať, takže sme od začiatku boli spolu 🙂 ) a hlavne sme nemuseli stáť na chodbe alebo sa tlačiť s dvadsiatimi ľuďmi v jedálni. A teda z mojej skúsenosti, sestry sa na nadštandarde správajú tiež inak... mne to za tie peniaze stálo, odoprela som si niečo iné a priplatila tu 🙂

kristinka83
23. mar 2014

@dijefcatko presne kvoli tomu chcem aj ja tam ist, nie nejaky luxus ale tie navstevy. Mam 20 mesacnu dcerku a je velmi na mna naviazana, tak chcem, aby mohla hocikedy prist s manzelom. Len zas kvoli babu ma napadlo to jedlo, ze tam nema kto postrazit babo, kym je clovek v jedalni... No uz len aby som mala stastie a bolo volne, ked porodim.

tanyan
25. mar 2014

@dijefcatko chcem sa opýtať čo presne znamená "maličkú som si nedala zobrať, takže sme od začiatku boli spolu". ja mám síce ešte kopec času do pôrodu, ale väčšina matiek sa sťažuje, že sa po pôrode nemôžu dostať ku vlastnému dieťaťu veľa hodín, prípadne aj deň - dva. keďže čakáme dlho (viac než 3 roky a 2 neúspechy), najradšej by som naše babo po pôrode nedala z rúk ani na sekundu ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre